• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

0CAK 2023

0CAK 2023


0CAK  2023

2023  YILI KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR
Sevgili Koçlar hepiniz için güzel bir yıl olması dileği ile 2023 gündemlerinizi gözden geçireceğiz . Satürn 7 Mart 2023’e  kadar  11 evinizde seyahatine devam ederek 2,5 yıllık döngüsünü tamamlayacak bu süreçte  arkadaşlarınız, sosyal gruplar ve en büyük kardeşlerinizle sorunlar yaşamış olabilir ve yaşamaya devam edecek olabilirsiniz. Kariyerinizden gelen getirilerde az kazanç, terfi ve kariyerde ilerleme konularında sıkıntı, sağlık konularında da ufak tefek sorunlar, yanlış yapılan yatırımlar, paylaşılan maddi kaynaklarla ilgili sorunlar, engeller, gecikmeler yaşamış ya da yaşayacak olabilirsiniz.
7 Mart 2023’te Satürn 12.evinize Balık burcuna geçiş yapıyor, Satürn su elementi olan Balık burcunda belli bir amaca yönelememe verir, disiplinsizlik olabilir, alçak gönüllü, geri planda kalmayı seven , içe dönük bir yapı verir. Sezgileri ve hayalleri somut hale getirebilir. Siz sevgili Koçların Balık 12.evi 2,5 yıl boyunca hayatınızı ruhsal bir bakış açısı ile değerlendireceğiniz bir süreç ayrıca burada bir döngünün sonu söz konusu Satürn doğum haritanızın bütün evlerinden geçmiş ve haritanızın son evi 12.evde bu döngüyü tamamlıyor bu yüzden de bu  zamana kadar elde ettiklerinizin, başarılar ve başarısızlıkların hesabını yapacağınız bir süreçte olacaksınız. Geçen yıllarınızı gözden geçirip bitmemiş bir projeniz veya girişimleriniz varsa onları tamamlamaya çalışabilirsiniz. Bu süreç sonlanmaların, bitişlerin ve sonuçların zamanıdır, yeni başlangıçların değil farkında olun. Aynı zamanda istenmeyen alışkanlıklar fobiler, takıntılar, kompleksler bu dönemde temizlenebilir bir nevi temizlenme, arınma dönemidir. Hastaneler, hapishaneler, sanatoryumlar gibi kapak yerlerle ilgili temalar, kontrol dışı faktörler, gizli korkular devrededir bu dönemde bu yüzden sağlık konularına dikkat etmelisiniz. Diğer taraftan  iş ve girişimlerle ilgili konularda şartları fazla zorlamamak gerekir. Meditasyon, mistik ve ruhsal çalışmalar ve  benzeri  konular ile içe yönelme çalışmaları açısından ideal bir dönemdir, bilgeleşme getirebilir.
Satürn transiti sizi bunaltırken gökyüzünün şans ve bereketi Jüpiter Koç burcunda  sizlerin yükseleninizden geçiyor ve 16 Mayıs 2023’e kadar olan sürede kendinizi daha iyimser , neşeli ve hoşnut ,talihli, korunmuş ve kutsanmış hissedeceksiniz , kişisel gelişim için de iyi bir dönemdir, başarı şansı yüksek olan yeni uğraşlara başlayabilirsiniz. Bu dönemde bazılarınız evlenebilir, bazılarınız hamile kalabilir, bazılarınız yurt dışı seyahatleri yapabilir ya da çocuklarınızla olan ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kişisel haritalarınızda Jüpiter  güçlü yerleşimde ve bu alandan geçişi süresince kişisel gezegenlerinize destekleyici açıları varsa, yeni bir iş kurmak, yeni bir şeylere başlamak için kullanılabilir. Kişisel büyüme, ruhsal gelişim, manevi değerler ve dini temalar adına da olumlu,  ufkunuzun genişlediği bir zamandır. Fakat dikkat edin fiziksel olarak da büyüme  kilo alma riski vardır. Aynı zamanda lükse kaçma, kendine fazla güvenme ve fazla para harcama riskleri de vardır.
16 Mayıs’tan sonra Jüpiter Boğa burcuna sizlerin parasal alanınıza geçiş yapıyor finansal kazançlar ve maddi serveti kendinize çekeceğiniz bir dönem, bolluk ve değer duygusunun sevincini yaşarsınız. Kişisel haritanız buna müsait ise parayla ilgili tüm konularda avantajlı ,iş görüşmelerinden, spekülasyonlardan, mesleki yatırımdan kazanç , maaş zammı, emekli aylığı, burs ya da başka türlü konulardan mali yararlar sağlayabilirsiniz. Kimileriniz yazarak ya da öğreterek bilginizi yaymaya başlayabilir, bazılarınız akademik eğitim almak  bazılarınız yurt dışında eğitim almaya, yabancılarla ticari işler yapmaya karar verebilirsiniz. Bazılarınız ortaklık , miras ve mali işler yoluyla zengin olabilirsiniz.
24 Mart 2023’te Plüton Kova burcuna sizlerin 11.evinize geçiş yapıyor  11 Haziran 2023’e kadar Plüton’un Kova burcu seyahatinin fragmanını yaşayacaksınız hayattaki beklentileriniz  adına önemli değişimler , ideallerinizin farklılaşması, sosyal gruplar ve arkadaşlarda değişimler olabilir. Çevrenizde Plütonik kişiler artabilir (etkili, karizmatik, kazanmak için her yolu mubah gören, bazen tehlikeli tipler). Eğer kişisel  haritanız uygun ise , toplumsal idealler uğruna verilen mücadele, gücünüzü geniş gruplar içerisinde ortaya koyma arzusu, hayatınızı değiştirebilecek kişilerle tanışmalar, çalışmalar, okült ve gizli gruplarla ilişkiler görülebilir . Plüton kişisel  gezegenlerinize olumlu açılar yapıyorsa, güçlü dostlar sayesinde kendinizi yukarı çekebilir, yaptığınız işlerden kazanımlarınız güçlenebilir.
17 Temmuz 2023 tarihinde Ay Düğümleri Koç-Terazi aksına sizlerin 1-7 aksınızda olacak yaklaşık 1,5 yıllık süreçte gündeminiz, ilişkileriniz, evliliğiniz ve ortaklıklarınız olacaktır. Bu süreçte bitmesi gereken ilişkiler bitecek ve hayatınızın  dümenini kendi elinizde tutmayı, başkalarının ihtiyaçlarına  odaklanarak  yaşamak yerine  yeri geldiğinde kendi ihtiyaçlarınızı  da ön planda tutmayı öğreneceksiniz.
2023 yılı gezegen geri hareketlerine baktığımızda ; Merkür bu yıl 4 kez geri harekette olacak  ;
*İlk Retro 29 Aralık 2022 - 20 Ocak 2023 arasında Oğlak burcunda kariyer alanınızda gerçekleşecek bu süreçte yeni bir iş anlaşması yapmanız ya da iş değiştirmeniz önerilmez. Oğlak burcundaki bir gerileme, profesyonel yaşamınıza dönüp bakmak ve nerede nasıl değişiklik yapılması gerektiğini değerlendirmek için harika bir zamandır. Gittiğiniz yönden memnun değilseniz, daha anlamlı olup olmadıklarını görmek için geçmişte denediğiniz planları veya yolları yeniden gözden geçirmenin zamanı gelmiş demektir
*2.retro ise 21 Nisan – 16 Mayıs 2023 arasında Boğa burcunda sizlerin parasal alanınızda gerçekleşiyor bu süreçte gelir- gider dengelerinize dikkat etmeli, borç para alma- verme konularında dikkatli olmalı, kredi çekmemelisiniz. Mali durumunuzu gözden geçirmek, gerekli tedbirleri almak ve para harcama tutumlarınızı gözden geçirmek için iyi bir süreçtir.
*3.retro 24 Ağustos- 17 Eylül 2023 arasında Başak burcunda olacak bu süreyi çalışma hayatınızı, çalışma ortamınızı, sağlık konularını, günlük rutin işlerinizi yeniden düzenlemek ve yapılan hataları gözden geçirmek için kullanabilirsiniz. Bu dönemde bazılarınız iş ortamında iletişim konularında, iş arkadaşları ile olan ilişkilerinde  sorun yaşayabilir.
*4.retro 13 Aralık – 3 Ocak 2023 arasında Oğlak burcunda başlayan geri hareketi Yay burcunda devam edecek bu süreyi yine profesyonel yaşamınıza dönüp bakmak ve nerede değişiklik yapılması gerektiğini değerlendirmek için kullanabilirsiniz ayrıca üstlerinizle olan iletişiminize dikkat etmeli herhangi bir iş değişikliği yapmamaya özen göstermelisiniz. 23 Aralık 2023’te ise Yay burcunda geri hareketi devam edecek bu sürede ise hayat amaçlarınızı vizyonunuzu tekrar gözden geçireceğiniz bir dönem olabilir, bazılarınız yarım kalmış üniversite eğitimlerini tamamlamak isteyebilir, ya da kariyeri için yarım kalmış bir eğitimi tamamlayabilir. Bu dönemde seyahatlerde , yabancılarla yapılan işlerde uluslar arası ticaret , sosyal mecralar konularında dikkatli olmakta fayda vardır.
Venüs geri hareketi
24 Temmuz – 5 Eylül 2023 arasında Aslan burcunda geri harekette olacak aslında gezegenlerin gerilemeleri  hayatlarımızı mahvetmek için değildir , bazı kafa karışıklıklarına ve duraksamalara neden olabilecekleri doğru olsa da, bunların hepsi bizi yavaşlatmak ve hayatın neresinde olduğumuzu değerlendirmek adına gerekli ayarlamaları yapabilmemiz adına iyi zamanlardır, geriye giden gezegenin hayatımızda neyi temsil ettiğine bakarak  durmak , analiz ve biraz iç gözlem yapmak aslında hepimiz için iyi olabilir çünkü her şeyi yeniden gözden geçirme, eksik yönlerimizi fark etme ilerlememiz için iyidir  sizler de bu dönem  aşk ilişkileriniz, çocuklarla ilişkileriniz hakkında geriye çekilip hatalarınızı gözden geçirebilirsiniz. Bu süreçte yaratıcılık, yatırımlar konusunda da yanlış anlaşılmalar, aşk ilişkilerinde, çocuklarla ilişkilerinde iletişim bozuklukları söz konusu olabilir bu dönemde söz, nişan ,evlilik yapılması, estetik yapılması önerilmez zaten 24 Ağustos tarihinde Merkür de Retro  farkında olalım sevgili Koçlar. Jüpiter’in güzelliklerinden faydalanacağız güzel bir yıl olsun, sevgiler.