• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

14 Eylül 2019

14 Eylül 2019


14 Eylül 2019

14 Eylül 2019 sabah saat  07:31 ‘de Balık burcunda 21° gerçekleşecek Dolunay Neptün’e çok yakın bir açıda olduğu için Neptünyen Dolunay diye adlandırılabilir. Balık burcundaki Dolunay fedakarlık, yardımlaşma, empati hislerimizin yoğun olduğu ve duygusal anlamda kırılgan ,duyarlı olacağımızı anlatıyor. Neptün ve Ay kavuşumda olduğu için duygusal duyarlılığımızı ve aynı zamanda karışıklık seviyemizi de arttırır. Kafamız karışık olabilir, aldanmalara, yanılgılara açık olabiliriz. Başkalarının düşüncelerini ve duygularını hissedebiliriz çünkü Neptün sezgilerle  de ilgilidir ve bu hissedişler eğer negatif ise bizim çok tedirgin olmamıza ve hatta hasta hissetmemize neden olabilir. Fakat karşımızdakilere sunduğumuz duygusal konfor iyileştirici bir kaliteye sahip olabilir. Hayır işleri yapabilir, başkalarının hayatına bolluk, bereket getirmek, farklılık yaratmak duygusu ile dolabiliriz, yani, Balık temalarını bu dolunay zamanı çok fazla hissedebiliriz.Ayrıca bugüne kadar yaptığınız fedakarlıkları ve karşınızdaki kişilerin bu fedakarlıklara değip değmediğini de sorgulayabilirsiniz.Bu konularda tamamlanmalar,net olma ve denge kurma özellikle idealize ettiğiniz şeyler ve gerçekler hakkında !!

Bunun dışında sanat, moda ya da eğlence alanında bir şahaser yaratmak için ilham alabiliriz. Hayallerimiz ekstra canlı olabilir ama hayata geçirmek Neptün’nün sisli,bulanık,belirsizlik temalarından dolayı  ortaya çıkarmakta biraz zorlanabiliriz. Romantizm de mümkündür, ancak reddedilmeyi ve utanmayı önlemek için hayal ile gerçeklik arasındaki farkı hatırlamamız gerekiyor.Neptün bizi gerçekleşmesi güç hayallere, ideallere yönlendirebilir. Neptün ve Ay kavuşumu ayrıca zehirlenmelere veya bulaşıcı hastalıklara maruz kalabileceğimizi de anlatıyor, zaten dolunay zamanı bütün gezegenler Başak burcunda olduğu için bağırsak  ve midelerimiz hassas durumda ayrıca bağışıklık seviyemiz düşük olabileceğinden hijyen ve temizlik dolunay döneminde çok önemli olacak. Alkol ve anesteziklerin etkilerine daha duyarlı olabiliriz,yeme bozuklukları da yaşayabiliriz,dikkatli olalım. 

Dolunay haritasındaki açıları incelersek;

14 Eylül 2019 Cumartesi günü 21° Balık'taki dolunay Neptün'le birlikte ayrıca Jüpiter kare Neptün uyuşmazlıkları nedeniyle bir inanç testi getiriyor. Mars,Neptün karşıtlığı ise huysuzluk, öfke ve dürtüselliği ile aldatma ,aldanma ve karışıklık riskini artıran bir T-kare oluşturuyor.

Dolunay ile kare açıda olan  Jüpiter, aşırı güven ve aşırılık eğiliminde,değişken ruh halleri ve değişen tatlar sizi yanıltmaya götürebilir. İlişkilerde standartların düşürülmesi veya sadakatsizlik utanç veya skandala neden olabilir. Yiyecek,içecek,ilaç kullanımı  ve alışveriş konularında abartılar yaşayabilirsiniz.Bu arada yurt dışı konularında tamamlanması gereken durumlar, eğitimler yabancı yerlerle ilgili durumlarda aldanmalar ,hayal kırıklıkları olabilir ya da bu konularda abartılı hayaller, idealize edilen konular olabilir.

Dolunay’ın karşısındaki Mars  sizi karamsar, bencil, rahatsız ve kısa süreli  öfkeli yapabilir. Öfke ve düşünmeden hareket etme eğilimi, küçük tahriklerin argüman veya kavgaya dönüşme riskini artırır. İlişkiler, gereksiz tartışmalardan nasibini alabilir. Düşmanlıktan kaçınmak için enerjinizi sıkı çalışmaya, egzersize ve rekabete yönlendirmekte fayda vardır.

Mars ile gergin açısı olan Jüpiter, enerji, inisiyatif ve risk almak için isteklilik verir. Kendinizi güçlü, seksi ve coşkulu hissediyor olsanız da, güdüsel eylemlere yönelik bir eğilim; utanç, hata veya kazalara yol açabilir. Bu nedenle enerjinizi ölçülü kullanmakta ya da daha doğru kullanacağınız bir alana kaydırmak iyi olabilir.

Jüpiter kare Neptün, biraz utanç veya hayal kırıklığı nedeniyle bir inanç testi getiriyor. İyimser, güven verici ve cömert hissedebilirsiniz, ancak aldanma ve aldatma riski büyüktür. Kumar oynamaktan, uyuşturuculardan, gurulardan  ve hızlıca zenginleşmelerden kaçınmak ve paranızı iyi idare etmek önem taşıyacaktır.
 
Dolunay'ın en iyi açısı ;
Dolunay  Pluto uyumlu açısı bilinçaltımızı daha yoğun ve güçlü hale getirir. Derinden gömülü duygular açığa çıkar ve duygularımız, tepkilerimiz ve içgüdüsel davranışlarımız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olabiliriz. Yoğun kişisel etkileşimler, birileri hakkında tam olarak nasıl hissettiğimizi  gösterir. Önemli bir ilişki daha derin bir seviyeye gelebilir ayrıca bu dolunay maneviyatınızı güçlendirmek için iyidir; dua etmek, meditasyon yapmak iyi gelebilir.