• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2020

2020


2020

SATÜRN KAVUŞUM PLÜTON "DEĞİŞİM DÖNÜŞÜM"

Evet çok konuşulan, hakkında çok yazılan büyük kavuşum Satürn  Pluto kavuşumu bu akşam 19:59 da gerçekleşiyor, etkisi çok uzun süre devam edecek 33 yıllık bir döngüye giriyoruz. Bu kavuşumu anlatmadan önce kavuşumun kahramanlarından kısaca bahsedelim. Satürn  karmanın efendisi hayatımızdaki sorumlulukları ,tamamlanması gereken işleri, blokajları anlatır. Düzensizlikten düzene geçişi ve bunu nasıl yapacağımızı anlatır. Plüton ise ölüm ve yeniden doğuşun sembolüdür, kaçınılmaz değişimi ve dönüşümü ifade eder, dönüştürücü bir gücü vardır. Ortaya çıkardığı sonuçlar yıkıcı ama yapıcıdır. Hayatımızda alıştığımız düzeni alt üst edebilir.

Şimdi bu iki gücün birleştiğinde neler olabileceğine bakalım. Bu döngüde hayatımızdaki bir şeylerin artık işe yaramadığını fark ettiğimizde ,bırakmamız ve değiştirmemiz gerekenleri öğrendiğimizde  kayıp, sıkıntı, hayal kırıklığı yaşayabiliriz. Kendimizi baskı altında veya yük altında hissedebilirsiniz. Koşullardaki bir değişiklik, biz belirli bir sorunu ele alana kadar yaşamın diğer alanlarından zevk almamızı engelleyebilir, bizi kısıtlayabilir. Bu süreçte ekstra  sorumluluklarla karşılaşma olasılığımız olduğu için ekstra sabır ve kararlılığa da ihtiyacımız olacak demektir. Bu  süreçte olaylar ve insanlar çabalarımızı artık yaşamımızda bizim için iyi çalışmayan  bir alana yoğunlaştırmaya zorlayacaktır. Bu alan bir ilişki , kariyer ya da belirli bir inanç ya da davranış olabilir. Hayatımızdaki bir şey, geçerliliğini geride bırakıyor  ve ilk başta farkında olmasak bile bize baskı yaratıyor olacak. Gelecekle ilgili  değişime , kaçınılmaz olanı kabul ederek  yaklaşmak gerekebilir  ve yapılması gerekeni yapmak en iyisidir. Eğer bunu yapmaz , ortaya çıkan şeyi görmezden gelir, inatla değişmeyi reddedersek , hayatımızı son derece zorlaştıracak  risklerle karşı karşıya kalabiliriz.

Değişimi kabul ederek  akışa geçme zamanı . Kimimiz bu süreçte iç sesini ,sezgilerini dinleyerek hareket edebilir , kimilerimiz hayatımızdaki bu yavaş ve uzun sürecek değişimin seslerine ayak uydurmak için dostlarının   tavsiyelerini dinleyebilir fakat ne olursa olsun aslında bu, olması gereken , iyi düşünülmüş bir değişim zamanı. Yaşamımızdaki sınırlayıcı unsurları  bıraktıktan sonra, yerlerine yeni yapılar inşa etmek için kararlılık ve azim de bizimle birlikte olacaktır. Bu,  gelişmek için yeni temeller inşa edebileceğimiz yavaş ama  evrimsel bir süreçtir.  Şems-i  Tebrizi’nin bir sözü ile “Sakın üzülme! Kaybettiğin her şey  başka bir suretle geri döner “ yazımızı sonlandırırken hepimize kolay gelsin, sevgiler.