• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2020

2020


2020

GÜNEŞ KOVA BURCUNDA 20 OCAK  - 18 ŞUBAT

Güneş, bir burçta yaklaşık bir ay kalır. Kalış zamanı kısa olsa da, Güneş enerjinin güç merkezi olduğundan kişiye cesaret ve güç verir. Kova  Güneş  ile çok dost olmayan Satürn tarafından yönetilir , bu yüzden bu burçta  rahat değildir, zarardadır. Güneş Kova’da iken egomuzu, kimliğimizi ben olarak değil de biz olarak ortaya koyabilir, tek başına olmaktansa başkalarıyla birlikte olmaktan daha çok keyif alırız ama bireysel özgürlüğümüzü de korumayı unutmayız.
Bu döngü sırasında, bilgi, deneyim,özgürlük ve özgünlüğe olan açlığımız ile motive oluruz. Yaşamlarımızda modası geçmiş olan şeylerin daha fazla farkında oluruz ve yeni bakış açıları ve farklı bir şeyler yapmanın yeni yollarını bulmaya çalışırız. Güneş Kova burcundayken  özgürlüğümüz  çok daha önemli hale geliyor.  Güneş Kova temaları   yenilik, değişim  ,özgürlük ve  alışılagelmiş kalıpların dışına çıkmaktır .Kişisel haritalarımızda Kova burcunun yönettiği evlere ait alanlarımızda artık geleneksel alışılagelmiş şeyler yerine  farklı bir yaklaşım içinde olup yenilikler yapmayı arzularız, yeni bir şey keşfeder ve uygulamak isteriz.
Yaşamlarımız da sosyal anlamda hareketlilik kazanabilir, hümanist bir bakış açısı ,kendimizi ifade ediş şeklimiz, düşünce ve eylem özgürlüğü bizi iten güçler olabilir.  Bu dönemde daha isyankar olabiliriz, çevremizde hoşumuza gitmeyen onaylamadığımız konulara yaklaşımımız daha protest bir tavırda olabilir. Bilim, astroloji, yeni akımlar, okültizm gibi konular hakkında bilgi edinmek isteyebiliriz. Yeni, sıra dışı, farklı şeyler incelemek, araştırmak ve denemek  için iyi bir zaman dilimidir. Bu dönemde geleneksel değerler yerine yenilikler, farklı ufuklar ruhumuzu daha çok motive edebilir. Güneş Kova seyahatinin burçlara etkisine bakacak olursak;
KOÇ
Güneş on birinci evinizde; sosyal alanda hareketlilik devreye girer, etrafınızda güçlü ve etkin kimseler artabilir, size destek veren, güç kazandıran bir süreçtir. Bu 1 aylık süreçte dışa açılmalı, daha fazla sosyal ilişkiler içinde olmalısınız  çünkü bu dönemde  tanışacağınız kişilerden fayda görebilirsiniz, gelecekle ilgili planlarınıza hiç ummadığınız destekler gelebilir. Sosyal gruplar içerisinde liderlik yeteneklerinizi sergileyebilir, kendinizi daha rahat kabul ettirebilirsiniz. Büyük ve önemli organizasyonlara girişmek için değerlendirilebilir bu transit.
BOĞA
Güneş’in  10.evinize  giriş yapmasıyla birlikte iş, kariyer, toplumsal statü ve tanınma konuları hayatınızda  öncelik kazanmaya başlar. Az veya çok, başkalarının ilgisini üzerine toplama, başarı ve ilerleme zamanıdır. Önemli pozisyondaki güç sahibi kişilerden iş, kariyer ve geleceğe yönelik girişimler alanlarında destekler gelebilir, övgü ve beğeni alabilirsiniz.. Kuvvetli olduğunuz yönleri başkalarına gösterebilir, başarı ve ödül kazanabilir, terfi edebilir, güçlü pozisyona geçebilir, hedeflerinize yönelik konularda farklı, sıra dışı önemli gelişmeler sağlayabilirsiniz. Hayatınızı ve amaçlarınızı gözden geçirmek için uygun bir zaman dilimidir.
İKİZLER
Güneş'in dokuzuncu evinizdeki transiti ile, yaklaşık bir ay boyunca seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konular gündeminizde önemli yer tutabilir. Bir şeyler öğrenme amaçlı seyahatler için güzel bir süreçtir. Hedefleri geniş tutmakta, yeni alanlara doğru yönelmekte, yeni farklı şanslar denemekte fayda vardır. Bu  dönemde hayatın daha ziyade felsefi yönlerine de kayabilirsiniz. Alışılmışın dışında konulara odaklanabilir, kitap yazmak, kitap yayımlamak, yeni şeyler öğrenmek, seminer vermek gibi zihinsel faaliyetler açısından da olumlu zamanlardır. Kendinizi bu alanlarda tanıtabilir, dikkat çekebilirsiniz.  Ya da yurt dışından, yabancı kültürlerden önemli, karizmatik ve güçlü kişiler hayatınızda önemli rol oynayabilirler.. Seyahat etmek, farklı, alışılmadık yerlere gitmek  biraz günlük rutinin dışına çıkmak, değişik konularla ilgilenmek açısından da gayet güzel bir süreçtir.
YENGEÇ
Güneş 8.evinizde  ortaklaşa kazanımlar, müşterek değerler, eş veya ortağın gelirleri, alacak ve borçlar, krediler, vergiler, ödemelerle ilgili konular öncelik kazanabilir. Bu dönemde başkalarına bağlı hareket etmek ya da başkalarından gelecek şeyleri beklemek  öne çıkabilir. Sekizinci ev geleneksel olarak, ölüm, miraslar ve başkalarından intikal eden şeylerle de ilişkilendirilmiştir ,bu dönemde miras konuları da gündeminizde olabilir. Tehlikeli ve risk taşıyan durumlar, ameliyatlar, hayatınızda  her zamankine göre daha fazla yer alabilir. 8. ev ödemelerle de ilişkilidir; vergi, stopaj, kredi kartı gibi ödemelere ilişkin konulara dikkat etmek gerekebilir. 8. ev, ölüm ötesi ve metafizik gibi konularla da ilişkilidir. Güneş’in buradan geçişi sürecinde kimileriniz metafizik konulara daha fazla eğilebilir, bu konulara dönük araştırmalar yapabilirsiniz.
ASLAN
Güneş 7.evinizde ve  ikili ilişkiler hareketlenmeye, dikkat çekmeye , önem kazanmaya başlar. Tanınmış, önemli, insanların dikkatini çeken kişiler ya da sıra dışı, farklı görüşteki kişiler hayatınıza girebilir. Bu kişiler kişisel haritalarınızdaki Güneş’in konumuna göre destekçi veya tersine köstekçi olabilirler, önemli iş bağlantıları gerçekleştirebilir. İkili ilişkilerde taktik ve strateji geliştirmek, farklı bir bakış açısı ile ilişkileri değerlendirmek ,bilinçli davranmak söz konusu olabilir.. Bu dönem yalnız kalmamak, diğer kişilerle ilişki içinde olmak, karşılıklı yardımlaşmak çok iyi olabilir.
BAŞAK
Güneş 6.evinizde, günlük iş ve sorumluluklar daha fazla önem kazanmaya başlar. Hayattaki sorunlara, sorumluluklara ve görevlere daha fazla eğilmek gerekir. Güneş’in bu alandan geçişi süresince başkalarının istek ve arzularına göre çalışmak gerekebilir. Bu dönemde farklı, sıra dışı işlerle ilgilenebiliriz. Başkalarının görevlerini üstlenmek durumunda kalabilir ve bu durum sağlığınızı bozacak denli yorucu olabilir. Yapılması öncelikli işler yüzünden  kendi ihtiyaçlarınıza yeterince eğilemeyebilirsiniz. Bu alan astlar ve çalışanlarla da ilgilidir. Bu dönemde onlarla olan ilişkilere de dikkat etmek gerekebilir. Diğer taraftan, sağlıkla ilgili konuları gözden geçirmek gerekmektedir.
TERAZİ
Güneş 5.evinizde çocuklar, aşklar, hobiler ,sportif alanlar hareketlenmeye başlar. Güneş bu alandan geçerken  becerilerinizi  özellikle sanatsal becerilerinizi  daha iyi ifade edebilirsiniz. Sportif alanda kendinizi kanıtlamak için de olumlu bir transittir. Bu dönemde  hayatın zevkli alanlarına eğlenceli aktivitelere daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Ayrıca rekabetçi ve enerjinin yüksek olduğu bir dönemdir. Kendinizi göstermek istersiniz sanki sahnede gibisinizdir ,sıra dışı farklı konularda  yaratıcılığınızın da arttığı dönemdir , sanatsal faaliyetleriniz varsa bu dönem parlayacaksınız demektir.
AKREP
Güneş’in 4.evinizden geçtiği bu dönemde  ebeveynlerinizin  hayatında önemli gelişmeler yaşanabilir. Ailenizin size  gereksinim duyduğu bir dönemdir. Eğer aile içi sorunlar varsa bu dönemde  sorunların çözümlenmesine liderlik edebilirsiniz. Kendinizi  yeniden yapılandırmak için gerekli kararları almak için de güzel bir dönemdir. Beklenmedik sıra dışı gelişmeler olabilir, evinizi değiştirebilirsiniz  ya da tadilat yapabilirsiniz. Bu süreçte sevdiğiniz kişileri evinize davet etmekten keyif alabilirsiniz. Ailevi konularda ve ilişkilerde sıra dışı farklı gelişmeler olabilir. Bu dönemde eviniz sizin için çok önemlidir aile ilişkileri de önem taşır.
YAY
Güneş 3.evinizden geçerken merak ettiğiniz  her türlü konuyu öğrenmek için uygun zamanlardır. Fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek daha fazla önem kazanır. Bu konuda kendinize  güveniniz yükselir. Etkin ve dikkat çekici , sıra dışı, orijinal bir ifade tarzı ortaya koymak isteyebilirsiniz. Bu dönem hareketli yerinizde duramadığınız , kısa seyahatler yapmaktan, farklı yerlere gitmekten keyif aldığınız bir süreç olabilir. Kardeşler, komşular ve yakın çevre ile olan ilişkileriniz önem taşır. Yine bu dönemde farklı, sıra dışı konularla ilgili eğitim almak veya  seminer vermekten hoşlanabilirsiniz.
OĞLAK
Güneş 2. evinizde , yaklaşık bir ay boyunca finansla ilgili konular gündeminizde önemli yer tutabilir. Bütçenizi  iyi idare edebilme, doğru yönlendirebilme kabiliyetiniz artabilir. Kendi idari becerileriniz, bilinçli ve iradeli seçimlerinizin yanı sıra, önemli kişiler ya da hayatınızda etkin erkek figürlerinden gelen destek sayesinde de gelir elde edebilirsiniz. Ama bu dönemde  başkalarından beklentileriniz yerine, kendi bütçenize, yeteneklerinizden elde edeceğiniz gelire güvenmenizde fayda vardır. Bu dönemde farklı, sıra dışı konulardan gelirinizin  artması mümkündür ve bu durum  kendinize olan güven temasını da artırır.
KOVA
Güneş 1.evinizde yani yükseleninizde  fiziksel enerjiniz artmaya başlayabilir. Kendinize olan güveninizin  artacağı, otoritenizi  daha belirgin bir şekilde ortaya koymaya başlayacağınız, kendinizi başkalarına daha güçlü bir şekilde ifade edebileceğiniz 1 aylık bir süreç  ve kişisel yeteneklerinizi  iyi kullanabilme, koşulları yönlendirebilme, dikkatleri üzerinize toplayabilme, başkaları üzerinde etki yaratabilme kabiliyetiniz  ve potansiyeliniz yüksek olabilir. Bu transitin en büyük risklerinden bir tanesi abartılı özgüven ve kibir olabilir çünkü bu dönemde kendinizle ilgili  konulara odaklanacağınızdan, fazla kendi merkezli davranabilir,  karşınızdakiler  üzerinde dominant bir etki bırakabilirsiniz bu yüzden egoyu iyi kontrol etmek gerekir.
BALIK
Güneş 12.evinizde, kendinizle ilgili değerlendirme yapmak ve yeni şeylerin hazırlıklarına girişmek için uygundur. Burası gizlide olanı anlatan bir alandır ve Güneş burada iken  bu evi aydınlatır. Güneş’in bu alanda hareket ettiği süreçte, daha önce fark edemediğiniz konular ve gerçekler su yüzüne çıkabilir.  Bu süreçte arkanızdan gizli işler çevirenler olabilir bu yüzden  yalnız çalışmak avantajlı sonuçlar getirebilir. 12. ev, kayıp ve üzüntü getiren durumları da temsil eder. Bu dönemde endişe ve korkular biraz artabilir. Yeni bir girişimde bulunmadan önce, üzerinde uğraşılan konular pekiştirilmelidir. Kararlan aceleye getirmek, kayıplara sebep olabilir. Sağlıkla ilgili konulara da özen gösterilmelidir. İçe çekilmek, meditasyon benzeri çalışmalar yapmak açısından ideal bir transittir.