• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2020

2020


2020

BALIK BURCUNDA MERKÜR GERİ HAREKETİ
17 ŞUBAT -4 MART BALIK BURCUNDA
4 MART- 10 MART KOVA BURCUNDA
Bugün sizlere Balık burcundaki Merkür geri hareketinden bahsedeceğiz. 10 Şubat tarihinde Merkür geri hareketinden önce  durağanlaşmaya başlayacak, 17 Şubat’ta geri gitmeye başlayacak ve 4 Mart tarihine kadar Balık burcunda geri harekette olacak daha sonra  4 Mart-10 Mart arasındaki tarihlerde Kova burcunda geri hareketi devam edecek. Aslında evrendeki hiçbir gezegen geriye dönemez. Geriye dönük bir gezegen sadece optik bir yanılsamanın sonucudur. Bütün gezegenler Güneş'in etrafında döner. Dünyadaki bakış açımızdan göreceli olarak, bazen bir gezegenin geri hareket olarak durup geriye doğru gideceği ve sonra tekrar durup doğrudan hareket olarak adlandırılan ileri gideceği görülmektedir. Geriye dönük  dönemde, herhangi bir girişimin başlatılması iyi bir fikir değildir. Bunu yapmak yerine bu süreçte gerekli hazırlıkları yapmak hangi hayat alanında geri harekette ise o konularda hazırlanmak, örneğin geri hareket sizlerin 6.ev alanında ise bu süreçte çalışma hayatınızda eksikleri düzenlemek, kendinize bir çalışma planı yapmak, sizinle birlikte çalışan iş arkadaşlarınız ile ilişkilerinizi gözden geçirmek, sağlıkla ilgili bir şikayetiniz varsa bu süreçte doğru doktor ve hastaneyi araştırmak gibi konuları tamamlamak  ve daha sonra Merkür'ün düz harekete geçmesiyle  ilerlemek daha iyidir.
Su burcu olan Balık’ta  Merkür geriye doğru giderken, duygularımızı ele alma şeklimizde bazı değişiklikler bekleyebiliriz. Genel olarak Merkür, Balık burcundan geçerken rahat değildir hem zarar gördüğü hem de düşüşte olduğu yerdedir  bu yüzden zihnin bir konuya odaklanması ,kendimizi ifade etmemiz zor olabilir.  Bu dönemde mantıktan ziyade duygular ve sezgiler ön plandadır. Aklımız karışık olabileceğinden verdiğimiz kararlar çok da doğru olmayabilir. Gerçekleri net ve açık görmekte zorlanabiliriz, zihin dalgın ve dağınık olacağından hata yapmaya çok meyilli olabiliriz. Fakat bu süreçte karışıklığa, aldatmaya ve hayal kırıklığına yol açan enerjiler devrede olsa da Merkür geri hareketinin olumlu yanı  yaratıcı, manevi ve merhametli doğamızın ön plana çıkmasını sağlamasıdır, önsezilerimi zin doğru çalıştığı , ruhsal, sanatsal ve yaratıcılık gerektiren konularda başarı sağlayabiliriz. Bu yüzden bu dönemi sanatsal ve ruhsal çalışmalar yapanlar iyi değerlendirmelidir.
Balık burcundaki Merkür’ün zamanlama kavramı sıkıntılı olacağından , Merkür geri dönüşü zamanında programlarımız ve randevularımız karışabilir, son dakika aksaklıklarından kaçınmak için bazı anımsatıcı notlar tutmak için küçük bir defter edinmeniz iyi olabilir. Teknoloji arızaları oldukça yaygın olabilir, bu dönemde cep telefonu, bilgisayar, telefon, elektronik mutfak aletleri, araba, ev alımı ve satımı yapmamakta fayda vardır. Ayrıca ev taşıma, ev dekorasyonu ve tadilatlardan kaçınmak gerekir. Yine bu  dönemde sözlenmek, nişanlanmak, evlenmek, boşanmak ,ameliyat olmak (eğer çok acil değilse) önerilmez. Eğer seyahat etmeniz gerekiyorsa da bilet, bavul ve otel rezervasyonlarınızı  birkaç kez gözden geçirmeniz gerekebilir.
 
KOÇ
Merkür 12. evde geri dönüşe geçtiğinde, geri çekilme ve sessizliğe duyulan ihtiyaç çok güçlü olabilir. Bazılarınız için bu kendi iç psikolojinize doğru güçlü bir çekiş olarak kendini gösterebilir. Merkür size derin bilinçdışı aklınızdan gelen rüyalar yoluyla mesajlar getirebilir. Geriye dönük dönemde, farkında olmanız gereken bilgileri sağlayabileceğiniz bir  rüya defteri  tutabilirsiniz.  Geçmiş yaşamlardan gelen olaylar yüzeye çıkabilir. Bazen güvenebileceğiniz kimsenin olmadığını yalnız kaldığınızı hissedebilirsiniz. Doğru kararı kendinizin vereceğinize ve ilerlemeye devam edeceğinize güvenin. Bu dönemde manevi  anlamda bir yenilenme yaşayabilirsiniz. Meditasyon yapın, zihinsel zincirlerinizi çıkarın,  dünya ruhuyla iletişim kurun, dua edin.
BOĞA
Merkür 11.evinizde geri harekette iken eski dostlarla buluşma zamanı. Beklenmedik şekilde birbirinizle karşılaşabilirsiniz. Öte yandan, bu geçiş, bir süre için sosyal çevrenizden geri çekilmeyi de gösterebilir, arkadaşlarınızla  aranızda yanlış anlamalar olabilir, dedikodu ve söylentiler  iyi ilişkilerinize  zarar verebilir.  Bununla birlikte, artık size hizmet etmeyen bağlantıları ayıklamanın zamanı gelebilir. 11. evdeki Merkür geri hareketi gerçek arkadaşlarınızın kim olduğunu  keşfetmenize yardımcı olabilir.  11. ev, hedeflerinize ve hayallerinize de anlatır, eksik ve yarım kalan hayallerinizi de bu dönemde gerçekleştirmek için çalışmalar yapabilirsiniz.
İKİZLER
İletişim gezegeni Merkür 10.ev, kariyer evinizde retro harekete başlayacağından, kariyerinizde, işinizde iletişim kazalarına dikkat etmelisiniz. Yanlış mail yanlış kişiye gidebilir. Patronlarınız ya da otorite figürleriniz ile anlaşmazlıklar olabilir. Retro zamanı bir işe başlamanızı, özellikle de yurtdışı bağlantılı işlerle ilgili aktivasyon almanızı  önermiyoruz. Herhangi bir sözleşme imzalamayı da retro bitimine bırakmanız gerekir. Ailenizle iletişime de dikkat. Merkür sizin yönetici gezegeniniz olduğu için  lehinize değişiklikleri değiştirebilecek birisiniz, sorunlarınız için alternatif bir çözüm bulabilirsiniz.
YENGEÇ
İletişim gezegeni Merkür 9. evinizde Retro harekete başlayacağından  uluslararası bağlantılı bir işe başlamak, bir hukuki sürece başlamak, bir eğitime ya da akademik sürece başlamak doğru bir karar olmayabilir. Merkür retrosu iletişim kazalarına sebebiyet verebileceği gibi yapacağınız sözleşmeler ya da atacağınız her türlü imzada sıkıntılar yaşanabilir. Yurtdışı seyahatlerine çıkacaksanız otel rezervasyonlarınıza, uçak biletlerinize dikkat etmenizde fayda vardır.
ASLAN
8.evde paylaşılan kaynakların evinde, Merkür burada bir ilişki içinde adil payınızı alıp almadığınızı  öğrenme şansı sunuyor. Sigortanızı yenileyin, sigortanızın bitip bitmediğini kontrol edin, borç almaktan kaçının, borçlarınızı ve vergilerinizi ödeyin. Bu süre zarfında ortaklaşa kullanılan kaynaklarla ilgili sorunlar veya gecikmeler olabilir. Bir ipotek veya borç almak ya da kredi çekip  yeni bir işe yatırım yapmak için en iyi zaman değil. Bu süre zarfında sırlar ve gizli şeyler ortaya çıkabilir ,okült konularla daha fazla ilgilenebilirsiniz.
BAŞAK
7.ev- evlilik ya da iş ortağı olsun, buradaki Merkür'ün geçişi şartların yeniden müzakere edilmesini gerektirebilir. İlişkilerinizde  “Konuşulmamış” olarak kalan konular muhtemelen bu geçiş sırasında ortaya çıkabilir ve belki de ilişkilerdeki yolunuzu temizlemeniz için bu gereklidir. 7. evde bulunan Merkür geri hareketi, fikir farklılıklarıyla sizi bir araya getirmeye yardımcı olabilir. Bu geçiş sona erdiğinde, her iki taraf da  birbirini çok daha iyi anladığını hissedebilir. Geleneksel olarak, Merkür geri hareketinde  evlenme veya bir düğün tarihi ayarlama önerilmemektedir. Bir sözleşme imzalamanız gerekiyorsa, en ufak detayları o küçük yazıları okuyun! Mümkünse, Merkür doğrudan gidene kadar erteleyin .
 
 
TERAZİ
Şubat 2020'de Merkür retrogradının ilk aşaması Terazilerin 6. evinde gerçekleşiyor. Bu dönemde günlük rutin işler, çalışma hayatı, sağlık, aşk, çocuklar, yaratıcılık gerektiren işler konularında dalgınlıklara dikkat, rüyalar renkli ve anlamlı olabilir ona da dikkat. Bu, bazı sağlık sorunlarına ve mali sıkıntılara neden olabilir. İletişim sorunları arttıkça ilişki sorunları da artacaktır. İlişkileri yatıştırmanın başka yollarını bulmanız gerekebilir. Ayrıca bugünlerde imzaladığınız sözleşmeleri veya diğer belgeleri kontrol edin.
AKREP
5.evdeki Merkür geri hareketi eski sevgilinizi tekrar hayatınıza getirebilir ya da sevdiğiniz ama bıraktığınız bir hobiniz ile tekrar uğraşmaya başlayabilirsiniz, aslında 5. ev retroları belki de içinizdeki yaratıcı yönlerinizi keşfetme zamanlarıdır. Geçmişe dönüp bir bakın neyi arzu edip, yapabileceğinizi düşündüğünüz halde hayatınıza dahil edemediniz? Diğer taraftan riskli yatırımlara girmek, yeni bir aşka yelken açmak ya da çocuklarınızla ilgili yeni bir başlangıç yapmak için çok uygun bir zaman dilimi olmayacaktır , taşınmak, ev değiştirmek, gayrimenkul almak, evinizde tadilatlar yapmak için retro bitimini beklemeniz en doğrusu olacaktır,umulmadık engeller çıkabilir ve yorulabilirsiniz.
YAY
4. evdeki Merkür gerilemesinde eviniz sizin sığınağınız olabilir. Hayatınızda bir sıkışmışlık hissederseniz, belki  de evinizde enerji  'sıkışmış' olabilir. Kendinizi bu sıkışmışlıktan kurtulmak için mobilyalarınızın yerini değiştirmek iyi gelebilir. Artık sizin için bir anlamı olmayan eşyaları belki bu dönemde ayıklayabilirsiniz. Dördüncü ev aynı zamanda sizin temeliniz, çocukluğunuz, köklerinizdir. Yaşamınız üzerinde önemli bir etkisi olan olumsuz düşünce kalıplarının farkında olabilir bunları da hayatınızdan ayıklayabilirsiniz. Aile üyeleri ile ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar olabilir.  Eski aile / çocukluk sorunları yeniden ortaya çıkabilir geçmişinizle barış yapma zamanı olabilir. Ayrıca seyahat planlarınız ve iletişiminiz bu dönemde etkilenebilir, alternatif planlar yapmak zorunda kalabilirsiniz.
OĞLAK
3.evinizde gerçekleşecek Merkür geri hareketi  her türlü iletişim, ulaşım ve düşünme aklınızı çok meşgul gibi hissedebilirsiniz. Bazen endişe ve sinir semptomlarını artırabilir, düşüncelerinizde netlik kazanmak için kendinize sessiz bir zaman yaratmak isteyebilirsiniz  ,düşüncelerinizde karışıklık olabilir. Arabanızı bu dönemde  bakım için servise  götürün; fazla hız yapmamaya dikkat edin, telefonunuzun bataryanızı düzenli olarak şarj edin. Herhangi bir iletişiminizde doğru anlayıp anlamadığınızı kontrol etmek için sorular sorun; mesajlarınızı kontrol edin; randevu zamanlarını kontrol et; mesaj göndermeden önce yazım denetimi yapın. Bilgisayarınızı yedekleyin, virüs ve kötü amaçlı yazılım denetleyicinizi düzenli olarak çalıştırın;  e-postaları, çifte kontrol edin. Tutamayacağın sözleri vermeyin; yakın çevrenizle, kardeşlerle olan ilişkilerinize dikkat edin, ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun, meditasyona ya da ruhunuzu yatıştırmak için bazı manevi çalışmalara  girmeniz daha iyi olur.
KOVA
Merkür retrosunu 2.evinizde yaşayacaksınız, parasal konularda  gecikmeler, aksaklıklar  olabilir, bu yüzden bu gibi  durumlar için bir kenara para ayırmanız  akıllıca olur. Bazen de beklenmedik para kucağınıza düşebilir. Banka hesabınızı inceleyin; faturalara  dikkat etmek , bu dönemde alışveriş fişlerinize dikkat edin fazladan para ödemeyin. Bu dönemde hiç fark etmediğiniz gecikmiş faturaları ödemek zorunda kalabilirsiniz. Büyük yeni alımlardan kaçının; harcamalarınızı ve gelirinizi listeleyen bir kayıt tutmaya başlayabilirsiniz çünkü bu dönemde paranızı nereye harcadığınızın farkında olmayabilirsiniz . Bu dönemde  tasarruf hesabı açmak akıllıca olabilir.
BALIK
 
Merkür, 1.evinizde geri gitmeye başlıyor yani yükseleninizde gerçekleşecek bu retroda ise özellikle ilişkide bulunduğunuz insanlarla, eşiniz, aileniz, ortağınız, ticari müşterilerinizle iletişim kazaları, yanlış anlaşılmalar, anlaşamama durumları söz konusu olabilir. Retro süreçleri evlenmek ya da ortaklık kurmak için de çok uygun zamanlar değildir. Diğer taraftan eski sevgilinizin tekrar kapınızı çalması mümkün, ama  retroda gelen retro bitince geri gidebilir, karşınızdakinin niyetinden emin olmalısınız.