• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2020 MART

2020 MART


2020  MART

Sevgili Koçlar 17 Şubat’tan beri 12.evinizde geri giden Merkür bu ayın ilk günlerinde Kova burcunda sizlerin 11.evinizde geri hareketini tamamlayacak. Sosyal çevrenizdeki kişilerle iletişiminizde aksaklıklar olabilir, kimileriniz çalışanlarınızla ya da çalışma arkadaşlarınızla sosyal ilişkilerinizde engeller, organizasyonlarda sıkıntılar , anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Kimileriniz  arkadaşlarınızla planladığınız yakın yerlere gezilerde aksaklıklar  belki ertelemeler yaşayabilir. Bazılarınız  kariyerinizden gelen gelirlerde gecikmeler yaşayabilirsiniz ama dikkatli olmalısınız belki de bazılarınız  önceden hakkınız olan bir terfi veya zammı almadıysanız bu dönemde bu konularda gelişmeler olabilir. Yine bu dönemde eski dostlarınızla buluşabilirsiniz, bazılarınız gerçek dostlarının, arkadaşlarının kim olduğunu daha iyi anlayabilir. Aynı zamanda hayaller ve hedeflerinizi anlatan bu alanda belki bu geri hareket döneminde hayallerinizi gerçekleştirmek için çalışmalar yapabilirsiniz.
11 Mart  tarihinde Merkür Kova burcunda  düz hareketine geçiyor sosyal çevrenizde ve arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde, iletişiminizde sorunlar bitebilir, geleceği formüle etmek, plan yapmak için uygundur çevrenizde değişiklikler olabilir, tavsiyeler alabilir, fikrine saygı duyduğunuz arkadaşlarınıza danışabilirsiniz çünkü etrafında zeki, bilgili, becerikli, iletişimci kişiler daha fazla olabilir.
Venüs 5 Mart tarihinde Boğa burcunda olacak ve 12 Mart’a kadar Uranüs ile kavuşumda olacak ve ani beklenmedik para kazançları ya da kayıpları olabilir ya da bazılarınız maddi konularda eşi ile ilgili sorunlar yaşayabilir, bazılarınız da eşlerinden beklemedikleri maddi yardımı alabilir, tabi Venüs ilişkileri de anlattığı ve sizlerin ilişkiler alanınızın yönetici gezegeni de olduğu için bu dönemde krizli bir birlikteliğiniz varsa aniden kopuşlar yaşayabilirsiniz. 12^sinden sonra ise rahatlayacağınız bir dönem olacak , parasal konular açısından süreç  olumlu  işleyebilir. Yatırım ve alışveriş yapmak açısından kullanılabilir. Artistik ve sanatsal konulardan, yaratıcılık gerektiren işlerden, hediyelik eşya, giyim kuşam eşyaları, takılar gibi Venüsyen alanlardan kazanç elde etme fırsatları çıkabilir. Keyifli konulara, örneğin giyim-kuşama, yeme-içmeye, takılara, sanatsal objelere, ev dekorasyonuna, eğlenceye para harcamak için de uygun zamanlardır.
20 Mart tarihine kadar Güneş sizlerin 12. evinizde olacak bu alan gizlide olanı anlatır Güneş’in bu alanda hareket ettiği süreçte,  daha önce fark edemediğiniz konular ve gerçekler su yüzüne çıkabilir. Enerjiniz düşebilir, ruhsal anlamda sıkılabilir, takıntılı olabilirsiniz. Başkaları arkanızdan iş çevirebilir, gizli düşmanlıklar, dedikodular hayatınızda kontrol dışı olaylar olabilir bu yüzden, yalnız çalışmak, içe çekilmek  avantajlı sonuçlar getirebilir. Endişe ve korkular biraz artabilir , bu yüzden bu dönem fedakârlık yapmanın, görmezden gelmenin zamanıdır sağlıkla ilgili konulara da özen gösterilmelidir çünkü içimizdeki korkular büyüyerek ciddi rahatsızlara sebep olabilir. En iyisi içe çekilmek, meditatif  çalışmalar yapmaktır.  Bu süreçte Güneş Neptün ile 12 Mart tarihine kadar sizlerin 12. evinizde kavuşumda olacaklar bu süreçte yaratıcılığınızın artabilir, daha alıngan, hassas  olabilir ve  enerjinizde de  daha fazla düşüş olabilir, aşk hayatınızda hayal kırıklığı olabilir, yanılgılar, aldanmalar olabilir çocuklarınızın da sağlığına dikkat etmek gerekebilir farkında olun  sevgili Koçlar.
20 Mart ‘ ta Güneş Koç burcuna sizlerin yükseleninize geçecek  o kasvetli ruh halinden kurtulacaksınız. Bu arada Koç burçlarının doğum günü kutlu olsun sağlıklı mutlu bir yıl olsun. Fiziksel enerjiniz  artmaya başlayacak, kendinize olan güveniniz de artacak böylelikle kişisel yeteneklerinizi iyi şekilde kullanabilecek, koşulları daha rahat yönlendirebilecek, dikkatleri üzerinizde toplayabilecek, başkalarının üzerinde etki yaratabilme kabiliyetiniz ve potansiyeliniz yüksek olacaktır. Bu yüzden bu dönemi  pek çok girişim için rahatlıkla kullanılabilmeniz mümkün olabilir. Bazılarınız fiziksel olarak değişiklik yapmak isteyebilir, bazılarınız yeni anlaşmalar yapabilir, bazılarınız görünümünde değişiklikler yapmak isteyebilir.
9 Mart ‘ta Başak burcunda Neptünyen bir Dolunay yaşayacağız ve sizlerin 6.evinizde günlük rutin işler, çalışma hayatınız , yanınızda çalışan kişiler, çalıştığınız ortam ve sağlık alanında. İş ve günlük rutinleriniz konusunda yeni bir düzen gerekebilir çünkü artık işe yaramayan iş arkadaşları bu dönemde daha bir fark edilebilir olur. Belki artık işinizle ilgili bir sorun ya da daha önce göremediğiniz şeyler ortaya çıkabilir Dolunay zamanında daha bir netleşir yenilenmesi gerekebilir eski düzenin artık işe yaramadığının farkına varabilirsiniz. Ayrıca günlük rutinlerinizde de değişikliklere gidebilirsiniz, uyku saati, beslenme düzeninde yeni bir düzen kurabilirsiniz. Sağlık konusunda fark etmediğiniz bir rahatsızlığınız ortaya çıkabilir, check up yaptırmanız gerebilir. Neptünyen bir Dolunay olduğu için bu dönemde alınan kararlar duyduğunuz haberler yanıltıcı olabilir, hayal kırıklığına uğrayabilir aldanmalar yaşayabilirsiniz farkında olalım.
22 Mart tarihinde Satürn 3 aylık bir süreç için sizlere 2021 fragmanını göstermek için 11.evinizde sahne alacak bu süreçte sosyal çevre ve arkadaşlar, organizasyonlar, grup aktiviteleri, umutlar ve dilekler, iş ve eylemlerden elde edilen kazançlarla ilgili testten geçileceğini, sorumluluklar alınacağını gösterecek. Bazılarınız ekipçe yapılan işler, organizasyonlar alanında sorumluluklar, mücadeleler verilebilir. Bazılarınız toplumsal organizasyonlar için çalışılabilir, kulüpler, dernekler, kurumlar içerisinde olunabilir, burada fedakârca faaliyet gösterilebilir. Eğer kişisel haritalarınızda Satürn sert açılar alıyorsa  başarılı olma şansı daha azdır ya da zorlu mücadeleler ve testler vardır. Bazılarınız ise, yeni arkadaş edinmekte zorlanabilir, arkadaşlardan gelecek planlar içerisinde yeri olmayanlar denebilir. İdeal ve görüş farklılıkları eski arkadaşlardan kopartabilir, arkadaşlarınızın şartlarında kısıtlanmalar, sağlık sorunları olabilir. Kimileriniz sevdiğiniz dostlardan bazılarının uzaklaştığına şahit olabilir. Bu dönemde  işle ilgili uzun vadeli yatırımlar konusunda da dikkatli olunmalıdır; iş ve aksiyonlardan elde edilen gelirlerinizde daralma olabilir.
 Mars bu ay sonuna kadar Oğlak burcunda  mücadeleniz ve eforunuz kariyer, statü ve aile büyükleri ile ilgili olabilir. Bazılarınız bu dönemde  liderlik ve girişimcilik yeteneklerini kariyerinde  güçlü bir şekilde sergileyebilir  iş yatırımları  konularında cesaretli girişimler yapılabilir. 20 Mart tarihinde Mars ve Jüpiter Oğlak burcunda kavuşum yapıyor olacaklar ve kariyer hayatınızla statünüzle ilgili konularda  ne istediğini bilen kariyerini geliştirmek için harekete geçirici bir motivasyon verebilir, bazılarınızda bu konularda mücadele daha da büyüyebilir , eş ilişkileri, ailevi ilişkilerinizde zorlanmalar olabilir. Bu süreçte otorite figürleri ile ilgili gerilimli ilişkiler olabilir, anne ile ilgili tartışmalı konular olabilir. Ay sonu Plüton ile kavuşumda olacak olan Mars değişim ve dönüşüm arzunuzu tetikleyecek ama dikkatli olmakta fayda vardır.
24 Mart tarihinde Koç burcunda bir yeniay yaşayacağız siz bu Yeniay’ı yükseleninizde 1.evinizde yaşayacaksınız. Yeni Ay'ın 1.evde olması güçlü bir etki verir; yeni bir görünüm ya da kendini ifade etme ve sunma gibi, kendinizi  kişisel bir şekilde yeniden keşfetme zamanıdır..