• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2020 MART

2020 MART


2020 MART

Sevgili Boğalar 17 Şubat’tan beri 11.evinizde geri giden Merkür bu ayın ilk günlerinde Kova burcunda sizlerin 10.evinizde geri hareketini tamamlayacak. Bu zamanda eski işlerle ilgilenmek, başladığınız  işleri  bitirmek iyidir. Bazen bu geçişte bazılarınız için  iş kaybı olabilir, bir yönetici veya takım lideri ile iletişim sorunları olabilir. Kariyerinizde terfi bekliyorsanız ertelenebilir . Yanlış anlamalar hayal kırıklığına neden olabilir. Sabır ve temkinli bir yaklaşım gereklidir. Bu, kariyer değişikliği yapmanın veya yeni bir işe başvurmanın zamanı değildir.  Daha önce alınmadığınız bir iş için yeniden başvurmak iyi olabilir. Bu dönemi, şu ana kadar kariyerinizden memnun olup olmadığınızı ve ne elde etmek istediğinizi düşünmek için kullanın. Yeni bir kariyer araştırmak ve o sektörde çalışan insanlarla bağlantı kurmak, geriye dönük dönemlerin yararlı bir kullanımıdır. Serbest meslek sahibi iseniz, yeni sözleşmelere ve müşterilere dikkat emekte fayda vardır. Ebeveynlerle olan ilişkilerinizde de eski konular gündeme gelebilir, iletişim sıkıntıları yaşayabilirsiniz.
 
11 Mart tarihinde Merkür düz hareketine başlayacak ve yine 10.evinizde olacak  bu dönemde işle ilgili önemli konuşmalar, yazışmalar, anlaşmalar yapılabilir. Merkür’ün kariyer evinden geçişi süresince işle ilgili seyahatler yapılabilir, kariyeriyle ilişkili konularda eğitim almanız, yeni teknikler öğrenmeniz için de uygun bir süreç olacaktır.
 
5 Mart tarihinde Venüs 1.evinize yani yükselen burcunuz Boğa’ya  geçecek ve yaklaşık bir ay boyunca burada seyahat edecek. 12 Mart’a kadar da Uranüs ile kavuşumda olacak  dolayısı ile  ilişkilerde aniden çıkan sorunlar olabilir, ilişkilerde beklenmedik bir anda kopuşlar yaşayabilirsiniz, bazılarınızın  sıra dışı ilişkileri olabilir. Bu kavuşumun 12 Mart tarihinde sona ermesi ile rahat bir nefes alabilirsiniz, daha bir çekici , başkalarına sempatik gözükme etkisi söz konusu olabilir. Uzlaşmacı tavrınız  ve iyi ilişkileriniz sayesinde, dikkatleri üzerinize çekebilir ve koşulları istediğiniz  gibi yönlendirebilme şansınız  artabilir. Bu dönemde kendinizi başkalarına ifade etme, başkalarıyla sosyalleşme arzusu da artabilir, başkaları ile birlikte hareket edebilmek kolaylaşır. Bazılarınız tarzınızı yenileyebilir, saç renginizi biçimini değiştirmek isteyebilir ,estetik yaptırmak isteyebilirsiniz. Bazılarınız farklı bir giyim tarzı yaratmak isteyebilir.  Arkadaşlarla hoş vakit geçirmek, eğlenceli konulara yönelmek, biraz hareket etmek, hatta seyahat etmek için ideal zamanlardır.. Bu dönemde başkalarına arabuluculuk edebilir, aralarını düzeltici bir rol oynayabilirsiniz.

20 Mart tarihine kadar Güneş sizlerin 11.evinizde olacak ve 12 Mart’a kadar Güneş ve Neptün kavuşumu olacak . 11.ev  Sosyal çevreniz, arkadaşlar ortamı , kariyerden gelen kazanımlar, hedefler ve umutlar, hayaller evidir. Bu alanda bu kavuşum ile kariyer getirileri konularında bir belirsizlik ve karar verememe ya da yanlış kararlar alabilirsiniz. Arkadaşlarla , sosyal çevrenizle ilgili yanılgıya düşürücü haberler alabilirsiniz, aynı zamanda aile alanınızın yöneticisi Güneş olduğu için bu kavuşumla aile büyüklerinden birisinin sağlık sorunları olabilir ya da ebeveynlerle ilgili konularda yanılgılar, aldanmalar yaşayabilirsiniz. 12 Mart -20 Mart arasında yeni planlarınız, yeni girişimleriniz olabilir, daha sosyal olacağınız zamanlar  Neptün kavuşumu da bitmiş olacak daha rahat  edeceğiniz zamanlar olacak. 20 Mart’tan sonra Güneş 12.evinize geçecek olacak bu alan gizlide olanı anlatır Güneş’in bu alanda hareket ettiği süreçte,  daha önce fark edemediğiniz konular ve gerçekler su yüzüne çıkabilir. Enerjiniz düşebilir, ruhsal anlamda sıkılabilir, takıntılı olabilirsiniz. Başkaları arkanızdan iş çevirebilir, gizli düşmanlıklar, dedikodular, hayatınızda kontrol dışı olaylar olabilir bu yüzden, yalnız çalışmak, içe çekilmek  avantajlı sonuçlar getirebilir. Endişe ve korkular biraz artabilir , bu yüzden bu dönem fedakârlık yapmanın, görmezden gelmenin zamanıdır sağlıkla ilgili konulara da özen gösterilmelidir çünkü içimizdeki korkular büyüyerek ciddi rahatsızlara sebep olabilir. En iyisi içe çekilmek, meditatif  çalışmalar yapmaktır. Güneş 4. Evinizin yöneticisi olduğu için ailevi konularla ilgili sıkıntılar olabilir, sağlık konuları gündeme gelebilir.

9 Mart Başak burcunda Neptünyen  Dolunay’ını 5.ev konularında yaşayacaksınız, aşk, sosyal çevre ilişkileri, yetenekleriniz, çocuklarla ilgili bir netleşme söz konusu olabilir. Bazılarınız çocuk sahibi olma konusunda net bir tavır alabilir, bazılarınız doğum yapabilir bazılarınızın da çocuklarıyla ilgili bir olayı netleşebilir. Bazılarınızın iyi giden ilişkisi ciddi bir yola girebilir bazı ilişkiler  de bitebilir, Dolunay’da gerçekleri görme daha önce fark etmediğiniz konuları açığa çıkarma söz konusu olacağı için tüm bu bahsedilen konularda bir sonuca varma söz konusu olabilir. Bazılarınız yeni bir hobiye başlayabilir, uzun süredir bir hobisi olanlar bunu sosyal çevresine tanıtabilir. Fakat bu Neptünyen bir Dolunay olduğu için bir  algıda yanılma ve gerçekleri görememe yanılgılara düşme aldanma enerjileri söz konusu olabilir, bu zamanda alacağınız kararlarda pişman olabilirsiniz, dikkatli olun lütfen. Bu alan borsa ve spekülasyonları da anlattığı için para yatırımlarınızda dikkatli olmalısınız.

Ay boyunca Mars Oğlak burcunda 9.evinizde olacak ,yurtdışı bağlantılı işleriniz ,yurt dışı konuları , uzaklarda yaşayan akrabalarınızla ilgili konularda, hukuki süreçler söz konusu olabilir.  Bazılarınız eğitim ve akademik konularda çaba göstermek durumunda kalabilirsiniz.  Bazılarınız yeni bir eğitime başlayabilirsiniz, bazılarınız ticari konularda efor sarf edebilir. Bazılarını hayat görüşlerinizi tekrar gözden geçiriyor olabilirsiniz. 20 Mart tarihinde Mars Jüpiterle bir kavuşum yapacak arzu ve isteklerinizin yüksek olduğu ve eforunuzun daha fazla olacağı zamanlar, akrabalarla özellikle de eşinizin akrabaları ile gergin durumlar olabilir, 23  Mart ‘ta da Mars Plüton ile kavuşacak tüm bu saydığımız konularda değişim ve dönüşüm için daha hırsla çalışabilirsiniz. Kimileriniz yeni bir eğitime başlayabilir, kimileriniz yurt dışı bağlantılı işler yapabilir fakat agresyon yaratıcı durumlar olabilir, sakin kalmaya çalışmalısınız.  Mars 30 Mart tarihinde Kova burcuna giriyor sizlerin 10.evinize idealleriniz ve geleceğe yönelik hedefleriniz için daha fazla mücadele etmenizi gerektirecek bir süreçte olacağınızı gösterir.

22 Mart tarihinde Satürn  3 aylık bir süreçte  sizlere 2021 fragmanını göstermek için 10.evinizde sahne alacak.  Meslek , gelecek hedefleri, toplum önündeki pozisyon, konularında testten geçeceğinizi anlatır. Başarı elde etmek için her zamankinden daha çok çalışmanıza ve gücünüzü ortaya koymanıza  işaret eder. Geçmişte sağlam temeller atılmış ve iyi çalışılmış ise, bu dönemde meyvelerinizi alabilirsiniz. Tersine bir durum söz konusu ise, bu dönemde tatminsizlikler yaşanabilir. Kimileriniz iş değişikliği yapmak isteyebilir. Bu her koşulda üzerinde uğraşmakta olduğunuz işte kararlılık ve sabır göstermek gereken bir zamandır. Başarı ancak zamanla; muhtemelen Satürn’ün bu evden çıkmasından sonra gelecektir. Daha önce hiç tecrübe etmediğiniz, tamamen farklı bir alana yönelebilirsiniz. Tamamen işe konsantre olma gerekliliği,  sevdiklerinizi ikinci plana atmanıza, bu dönemde yalnız hissetmenize ya da  yalnız kalmanıza sebep olabilir. Kimileriniz iş ve kariyerinizi ilgilendiren konular, mecburiyet ve sorumlulukları, toplumda kendinizi kabul ettirme mücadelesi, hayatınızın en önemli odak noktası olabilir bu dönemde. Toplumsal saygınlığınızı ve kariyerinizi etkileyecek durumlarla karşılaşabilirsiniz.

24 Mart tarihinde Koç burcunda Yeniay’ı 12.evinizde karşılayacaksınız. Bu, gözden geçirme, bırakma ve ruhsal ve  fiziksel “pilleri” yeniden şarj etme dönemidir. Odak, şimdi, hizmet, empati ve başkalarının ihtiyaçlarının farkındalığı yoluyla gerçekleşmeye; tabi ki  kişisel ve doğal yatkınlığınıza bağlı olarak, sosyal anlamda bir geri çekilme  bir tür inziva  zamanı da olabilir. Bir miktar zihinsel huzuru bulma dürtüsü ortaya çıkacaktır.