• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2020 MART

2020 MART


2020 MART

Sevgili İkizler Merkür  bu kez 9.evinizde 10 Mart’a kadar geri harekette olacak. Geleceği düşünmenin zamanının geldiğini anlatıyor. Bu geçiş sırasında gerçeğin gerçekte ne anlama geldiğini yeniden değerlendirmeniz gerekebilir. Bu, daha önce başarısız olmuş sınavlara tekrar girmek veya eğitime geri dönmek için iyi bir zamandır. Çalışmanızı gözden geçirmek, düzenlemek, yeniden yazmak , okumak için bu zamanı kullanabilirsiniz, bu süreçte seyahatle ilgili gecikmeler, iptal edilen uçuşlar ve kaybolan bavullar  için hazırlıklı olun.
 
11 Mart  tarihinde Merkür Kova burcunda düz hareketine geçiyor sizlerin 9.evinizde düz harekete geçecek Merkür her türlü eğitim ve bilgi almaya yönelik aktiviteler için uygundur. Yurtdışı ve yabancılarla veya eğitim, yayıncılık ve medya ile ilişkili konularda yazışmalar, konuşmalar veya anlaşmalar gündeme gelebilir. Eğitim almak, vermek, seminer düzenlemek, uluslararası konuşmalar ya da yazışmalar yapmak için ideal transitlerden biridir. gelecekle ilgili planlar yapabilir, kararlar alabilir,  yeni çözüm yolları üretebilir. Daha sonra kariyerinde kullanabileceği konularla ilgili eğitimler alabilirsiniz.
 
Venüs 5 Mart tarihinde Boğa burcunda olacak ve 12 Mart’a kadar Uranüs ile kavuşumda olacak. Bu kavuşum ile bilinçaltında bir aydınlanma yaşayabilirsiniz, ikili ilişkilerde gerginlikler, kopuşlar olabilir. Venüs 12.evinizde transit ederken sosyal ortamdan uzaklaşmak isteyebilirsiniz.. Venüs’ün bu evden geçişi sürecinde gerek ikili ilişkilerden, gerekse sosyal ilişkilerden geri çekilme eğilimi görülebilir. Aşk ilişkilerinde geçici bir süre için zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar, kayıplar, perde arkası oyunlar yaşanabilir. Platonik aşk da 12. evden geçmekte olan Venüs’ün yarattığı etkilerdendir. Bu dönemde duygularınızı rahat ifade etmekte de zorlanabilirsiniz. Kimileriniz huzuru yalnızlıkta bulabilir, bir müddet için yalnız kalmaktan mutlu olabilirsiniz.  Meditatif çalışmalar için çok uygundur
 
9 Mart ‘ta Başak burcunda Neptünyen bir Dolunay yaşayacağız ve sizlerin 4.evinizde gerçekleşecek bu dolunay ailevi konularda bir takım netleşen durumlar olabilir, daha önce konuşulmamış farkına varılmamış konular tüm gerçekliği ile karşınıza çıkabilir bu durumlar için nihai bir sonuca varılması gerekebilir. Ailevi büyüklerinizle ilgili sağlık konusu gündemi olabilir, bazılarınız çocuk sahibi olabilir, kariyer ve ailevi konularda bir zıtlaşma enerjisi, aileye daha fazla vakit ayırmanız gerekebilir. Mal , mülk, ev alım ve satım konularında sonlanmalar ve tamamlanmalar olabilir, kimileriniz ev alabilir, kimileriniz mal mülk satışında bulunabilir. Yalnız çok dikkat edilmesi gereken bir Dolunaydır çünkü yanlış anlaşılmalar, aldanmalar, yanılgılara açık bir Dolunay olduğu için sonradan pişman olabileceğiniz kararlar almamakta fayda vardır.
 
20 Mart tarihine kadar Güneş sizlerin 10.evinizde olacak  ve bu süreçte Güneş Neptün ile 12 Mart tarihine kadar sizlerin  10.evinizde kavuşum halinde olacaklar , kariyer hedeflerinizle ilgili yanlış kararlar alabilirsiniz bu dönemde sonradan pişman olacağınız kararlar almamakta fayda vardır yine bu dönemde gelen haberlere fazla itibar etmemek iyi olabilir. Annenizin sağlığı ya da ebeveynleriniz, aile büyüklerinizle ilgili sağlık konuları gündeme gelebilir. Güneş 3.evinizin de yöneticisi olduğu için yakın çevre, kardeşlerin de sağlık konuları gündeme gelebilir.

12 Mart’tan sonra ise artık Neptün ile kavuşum etkisi biteceği için rahat nefes alabileceksiniz ve  iş, kariyer, toplumsal statü ve tanınma konuları öncelik kazanmaya başlayabilir. Az veya çok, başkalarının ilgisini üzerine toplama, başarı ve ilerleme zamanıdır. Önemli pozisyondaki güç sahibi kişilerden iş ve kariyer, geleceğe yönelik girişimler alanlarında destekler gelebilir. Hedeflerinize yönelik konularda önemli gelişmeler sağlayabilirsiniz.

20 Mart tarihinden sonra ise Güneş 11.evinizde olacak, sosyal alanda hareketlilik söz konusu olabilir. Bazılarınızın  etrafında güçlü ve etkin kimseler artabilir. Genel anlamda destek veren, güç kazandıran bir transittir. Dışa açılarak sosyal ilişkilerinizden daha fazla faydalanmak gerekir. Bazılarınız bu dönemde tanışacağınız kişilerden fayda görebilirsiniz. Bazılarınız için ise gelecekle ilgili planlarınıza hiç ummadığınız destekler gelebilir. Bazılarınız  grup içerisinde liderlik yeteneklerini sergileyebilir, kendisini daha rahat kabul ettirebilir. Bazılarınız da ekipçe hareket etmekten ,arkadaşlar ve sosyal alandan destekleyici kimseler hayatınızda daha önemli ve öncelikli hale gelebilir. Kimileriniz iş hayatı ile ilgili açılımlarınız olabilir , hayata dair yeni hedefleriniz olabilir, bu dönemde daha fazla sosyalleşme fırsatı bulabilirsiniz.
 
Mars ay sonuna kadar Oğlak burcunda , başkalarıyla paylaşılan kaynaklarda,  kendi imkânları dışında gelişen ve başkalarına bağımlı olan imkânlarla alakalı alanlarda hareketlenme getirir. 8. ev, geleneksel olarak, ölümle ilişkilendirilir. Bu anlamda, vasiyetnameler ve miraslar da bu evin konusudur. Mars’ın bu alandan geçişi bu konuları hayatınıza taşıyabilir, çevresinde böyle durumlar yaşanabilir ya da ilgisi ölüm ve ötesi, metafizik, okült konulara yönelebilir. 8. ev ödemeler ve harcamalarla ilişkilidir. Mars da doğası gereği bu temalarla ilişkilidir. Mars’ın bu evden geçişi sürecinde  ödemeleriniz ve harcamalarınız  artabilir. Ortaklaşa kazanmalarında veya başkalarıyla birlikte sahip olduğu kaynaklarla ilgili konularda stresler, agresyonlar yaşanabilir. 20 Mart’ta Mars ve Jüpiter bu alanda birleşiyor mücadeleniz daha da büyüyor, 23 Mart’ta ise Mars Plüton ile kavuşumda olacak tüm bu sayılan konularda değişim ve dönüşüm yaşanması söz konusu olabilir.
 
22 Mart tarihinde Satürn 3 aylığına 9. evinizde sahne alacak bu süreçte yurtdışına yönelik işler, seyahatler, yabancılarla ilişkiler, eğitim ve öğrenim, yayıncılık, hukuksal konular, dini ve ruhsal konularla ilgili testten geçileceğini, sorumluluklar alınacağını; ama bir şeylerin yerli yerine oturtulacağını gösterir. Kimileriniz bu dönemde kendisine yabancı, yeni olan konularla uğraşabilir. Kariyeri için eğitim alabilir, kendini yetiştirme gayretine girişebilir. Kimileriniz zihinsel anlamda bu döneme kadar öğrendiklerini oturtmak için hayat görüşlerini gerçekçi bir biçimde değerlendirebilir. Eğitime odaklanmak açısından disipline olabileceği bu dönemi iyi değerlendirebilir. Bu, dış ticaretle uğraşan kişiler açısından, daha fazla çalışmak ve temkinli olmak gereken bir dönemdir. Eğitimle ilgili konularda da durum benzerdir. Satürn bilginin, bilgeleşmenin, bilimin ve felsefenin derin sırrı demektir. Satürn’ün bu alandan transiti esnasında harita sahibi bilimsel, dinsel veya ruhsal konulara odaklanabilir, bu konularda bilgisini artırabilir.
 
24 Mart Koç burcunda sizlerin 11.evinizde bir Yeniay oluşacak bu oluşuma Kiron eşlik ediyor. On birinci ev, ağ oluşturma, iletişim kurma, grup etkinlikleri ve işten kazanılan gelirle ilişkili bir alandır. Buradaki Yeni Ay'da odaklanma, hem sosyal hem de profesyonel anlamda temas kurmaya ve başkalarına ulaşmaya odaklanmaktır. Ağ kurma, başkalarıyla bağlantı kurma, bir grup projesinde / faaliyetinde  bir araya gelme  veya güçlendirme ve iyi beslenmeyi içeren hedeflerle ilgili yeni girişimler yapılabilir.