• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2020 MART

2020 MART


2020 MART

Sevgili Yengeçler, 4 Mart tarihinde Merkür  Kova burcunda  8. evinizde geri hareketine başlayacak ve 10 Mart’a kadar bu alanda geri hareketine devam edecek dolayısı ile bu süreçte kredi, miras, sigorta, başkalarının kaynakları, eşin veya ortağın parası ortaklaşa kullanılan kaynaklarla ilgili sorunlar veya gecikmeler olabilir. Bir ipotek veya borç almak ya da yeni bir işe yatırım yapmak için iyi zamanlar değildir.
11 Mart tarihinden sonra Merkür 8.evinizde düz hareketine başlıyor ve bu alanda rahat bir nefes almanızı sağlayacak. Ortaklaşa gelirleri  konuşmak, planlamak adına uygun zamanlar olabilir. Bazılarınız iş konusunda finansal ortaklıklar yapabilir bazılarınız alacaklarıyla  ilgili  konularda konuşmalar, anlaşmalar yapabilir. Kimileriniz kredi ve borç almak için başvurular yapabilir. Ayrıca okült, metafizik konularla ilgilenmek, bu konularla ilgili konuşmak, yazmak açısından da ideal transitlerden biridir.  Bazılarınızın  da ölüm ve miras konulan  gündemi olabilir.

Venüs 5 Mart tarihinde Boğa burcuna geçiyor ve 12 Mart’a kadar Uranüs ile kavuşumda olacak . Sosyal çevre  ve arkadaşlarla ani başlayan veya biten ilişkiler olabilir, çevrenizdeki arkadaşlarınız  arasında yıldırım aşklar, sıra dışı ilişkiler olabilir. Yine bu süreçte farklı sıra dışı organizasyonlara veya etkinliklere katılabilirsiniz. Venüs sizlerin 4.ev yöneticiniz olduğu için aile büyükleri ile olan ilişkilerinizde veya ailevi konularda ilgili konularda  ani beklenmedik sürprizler  yaşayabilirsiniz. 12 Mart’tan sonra ise organizasyon ve aktivitelere ya da partilere katılmak, pek çok yeni insanla bir araya gelmek ,sosyal ortamlarda, özellikle de kadın figürlerinden destek alma konularında fırsatlar olabilir.. Aynı zamanda iş yatırımları ve kazanım  alanlarında da olumlu gelişmeler olabilir. Çalışma hayatı olmayan  yükselen Yengeçler içinse arkadaşlarla, sosyal çevreden insanlarla güzel vakitler geçirmek bu dönemde daha fazla olabilir, etrafınızda artistik ve sanatsal yönü gelişkin kişiler oluşabilir bu dönemde. Aile büyükleriyle olan ilişkilerinizde, iletişim daha rahat akabilir.

9 Mart ‘ta Başak burcunda Neptünyen bir Dolunay yaşayacağız ve   yakın çevreniz eğitim, kısa seyahatler, iletişim, ticaret kardeşler ve akrabalarla ilgili konularda netleşmeler yaşayabilir, daha önce fark etmediğiniz konular gündeme gelebilir. Yakınlarınızın hayatındaki bazı konularda netleşmeler olabilir. Dolunay zamanında bu konularla ilgili attığınız adımlarda bir tamamlanma ve sonuç alma olabilir. Fakat Neptünyen bir dolunay olduğu için tüm bu konularda gizli saklı konular,aldanmalar, yanılgılar yaşayabilirsiniz bu dönemde duyduğunuz şeyler yanlış olabilir, bu konularda alacağınız kararlar daha sonra pişman olmanıza sebep olabilir bu yüzden bahsedilen konularda yanlış kararlar vermemeye özen göstermelisiniz.
 
20 Mart tarihine kadar Güneş sizlerin 9.evinizde olacak yaklaşık bir ay boyunca seyahatler, dış ticaret, eğitim, dini, ruhsal ve ilahi konular, hukuki süreçler ve hayatınızı gözden geçirme gibi konular, uzak yerlerde yaşayan akrabalar veya eşinizin akrabaları gündeminizde önemli yer tutabilir. Güneş Neptün ile 12 Mart tarihine kadar bu alanda olacağı ve kavuşum yapacağı için  tüm bu bahsettiğimiz konularda önemli kararlar almamakta yarar vardır çünkü bu kavuşumun etkisi ile aldatıcı doğru olmayan, yanlış  kararlar alabilir sonradan pişman olabilirsiniz. Güneş aynı zamanda para evinizin de yöneticisi olduğu için 12 Mart’a kadar parasal konulara ve harcamalara dikkat Fakat 12 Mart tarihinden  20’sine kadar olan süreçte bazılarınız işini büyütmek  isteyebilir, bazılarınız  bu dönemi uluslararası piyasalara açılmak için kullanılabilir. Güneş bu alandayken hedeflerinizi geniş tutmak, yeni alanlara  yönelmek, yeni şanslar denemek olumlu sonuçlar doğurabilir. Bazılarınız kitap yazmak , yayınlamak, yeni şeyler öğrenmek, seminer vermek gibi zihinsel faaliyetler içinde olabilir. Bazılarınız bu alanda  kendini  tanıtabilir, dikkat çekebilir, yurt dışından, yabancı kültürlerden önemli, karizmatik ve güçlü kişiler  hayatınızda önemli rol oynayabilir. Bazılarınız ise ruhsal gelişim sürecine ve hayatı anlamasına katkıda bulunabilecek önemli kişileri etrafına çekebilir.

20 Mart ‘ ta Güneş Koç burcuna sizlerin 10.evinize geçecek,  iş, kariyer, toplumsal statü ve tanınma konularının hayatınızda  öncelik kazanması söz konusu olabilir. Az veya çok, başkalarının ilgisini üzerine toplama, başarı ve ilerleme zamanıdır. Önemli pozisyondaki güç sahibi kişilerden iş ve kariyer, geleceğe yönelik girişimler alanlarında destekler gelebilir, övgü ve beğeni alabilir, kuvvetli olduğu yönleri başkalarına gösterebilir, başarı ve ödül kazanabilir. Terfi edebilir, yeni bir işe girebilirsiniz, bazılarınız daha güçlü  bir pozisyona geçebilir, edeflerine yönelik konularda önemli gelişmeler olabilir.

16 Şubat tarihinden beri 7.evinizde olan Mars bu ay sonuna kadar yine aynı alanda olacak mücadeleniz ve eforunuz ikili ilişkiler, ortaklıklar alanında olacaktır . Evlilik veya ortaklık gibi konularda hareketlilik görülebilir.  İlişkilerle ilgili aceleci ,riskli kararlar alınabilir eğer krizlere açık bir ilişkiniz varsa kopuşlar yaşanabilir .  Dava açmak, rekabet etmek gereken durumlar için uygundun zamanlardır. Her koşulda bu dönemde ilişkiler enerji dolu, heyecanlı ama yorucu olabilir, agresif, enerjik, aktif kişiler çevrenizde  daha fazla olabilir ama olumlu açıdan bakıldığında, bu kişiler sizi motive eden, cesaretlendiren kişiler de olabilir. 20 Mart tarihinde Mars ve Jüpiter Oğlak burcunda kavuşum yapıyor olacaklar dolayısı ile ilişkilerle ilgili ideallerinizde mücadele artabilir bu alanlarda gerginlikler ve alınganlıklar yaşayabilirsiniz. 23 Mart’ta ise Plüton ile kavuşumda olacak olan Mars her türlü ilişkilerinizde değişim ve dönüşüm arzunuzu tetikleyecek , önemli bir karar verme aşamasına gelebilirsiniz..

22 Mart tarihinde Satürn 3 aylık bir süreç için sizlere 2021 fragmanını göstermek için 8.evinizde sahne alacak bu süreçte finansal konular, miraslar, zorluklar, ameliyatlar, ortaklıktan elde edilen kazanımlar, , ortaklaşa kaynaklar, vergiler, harcamalar ve kredilerle ilgili  testten geçileceğini, sorumluluklar alınacağını gösterir. Bu dönemde gelirlerle ödemeler arasındaki dengeyi iyi kurmak gerekiyor. Bazı ödemelerin üstesinden gelmekte zorlanılabilir, her türlü yatırım ve harcamayı iyice gözden geçirmeli, ödemelere göre ayarlamalar yapılmalıdır. Eşin, ortağın veya diğer kişilerin maddi durumundaki zorlanmalar artabilir. Bu dönemde kredi, borç almak çok akıllıca olmayabilir.

24 Mart tarihinde Koç burcunda Yeniay oluşacak kariyer, iş hayatınız ve statü konularında yenilenmeler, başlangıçlar  muhtemel olabilir belki işinizle ilgili atmak istediğiniz yeni  adımlar olabilir. Yer değişikliği, taşınmalar olabilir.