• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2020 MART

2020 MART


2020 MART


Sevgili Akrepler 4 Mart tarihinde bu kez Merkür Kova burcunda geri harekette olacak ve bu süreçte eviniz sizin sığınağınız olabilir. Hayatınızda bir sıkışmışlık hissederseniz, belki  de evinizde enerji  'sıkışmış' olabilir. Kendinizi bu sıkışmışlıktan kurtulmak için mobilyalarınızın , süs eşyalarınızın  yerini değiştirmek iyi gelebilir.. Aile üyeleri ile ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar olabilir.  Eski aile , çocukluk sorunları yeniden ortaya çıkabilir geçmişinizle barış yapma zamanı olabilir. Evdeki elektronik eşyalarınız bozulursa yenisini almak için Mart 11’den sonra alabilirsiniz, yine bu dönemde ev alımı ve satımı pek önerilmez.
11 Mart tarihinden itibaren çok şükür Merkür  düz hareketine devam ediyor ve ev hayatını yakın plana alma, evle ilgili planlar yapma, aile arasında önemli konuların konuşulması, geçmişte yaşanmış olayların tekrar gündeme gelip konuşulması, ev değiştirme veya evde yapılacak değişikliklerin konuşulması ve planlanması gibi durumlar. Bu aynı zamanda geleceğe yönelik planları gözden geçirip, bundan sonrası için dikkatli ve akıllıca adımlar atmak gereken günlerdir. Bu dönemde kişinin özel hayatını yeniden organize etmesi yerinde olacaktır. Bu, kendini yeniden yapılandırmak için gerekli kararları alma zamanıdır.
Venüs 5 Mart tarihinde Boğa burcuna geçiyor ve 12 Mart’a kadar Uranüs ile kavuşumda olacak . 12 Mart tarihine kadar ilişkilerde ani beklenmedik durumlar olabilir. Bazılarınız sıra dışı ilişkilere başlayabilir, bazılarınız hiç beklenmedik ortaklıklar yapabilirsiniz. Bazılarınızın evliliğinde krizler varsa kopuş noktasına gelinebilir. 12 Mart’tan sonra ise  her türlü  ikili ilişkilerde olumlu gelişmeler yakalanabilir. Bu zamana kadar olumsuz giden şeyleri düzeltme şansı artar. Evlilik için çok ideal bir transittir. Ortaklaşa girişimler açısından da uygun, her türlü ilişkileri güçlendirici bir transittir .Yasal konularda şansın artması, uzlaşma sağlanması gibi olumlu etkiler ortaya çıkartır. İş anlaşmaları yapmak, ortak işlere girmek açısından çok uygun bir dönemdir özellikle de  Venüs bu alandan geçerken kişisel haritalarınıza olumlu açılar yaptığında daha da iyidir.
9 Mart ‘ta Başak burcunda Neptünyen bir Dolunay yaşayacağız sizler bu Dolunay’ı  sosyal çevreniz ve arkadaşlar, hayattan beklediğiniz hedefler,  umutlar, kariyerinizden gelen kazanımlar alanında karşılayacaksınız Dolunay  bu alanlara ışık tutuyor olacak ve sizlere bu konularda daha önce göremediğiniz konuları ortaya çıkaracak ve netlik olacak. Bu süreçte belki bazı arkadaşlarınızın gerçek yüzünü görebilecek ve ilişkiniz daha iyi olabilecek bazılarınız da belki arkadaşlığını bitirecek. Bazılarınızın da kariyerden elde ettiği kazanımlarda bir netlik söz konusu olabilir. Kimileriniz kariyer ,evlilik konularında net kararlar verebilirsiniz. Yalnız bu Neptünyen bir dolunay olduğu için tüm bu saydığımız konularla ilgili olarak yanılgılar, aldanmalar, hayal kırıklıkları yaşamanız da muhtemeldir. Bu süreçte kulağınıza gelen bilgiler de de yanlışlıklar olabilir, bu dönemde alacağınız kararlardan sonra pişman olabilirsiniz, uyanık olmakta fayda var.
16 Şubat tarihinden beri Oğlak burcunda bulunan Mars bu ay boyunca yine aynı burçta olmaya devam edecek. Yakın çevreniz, kardeşler, akrabalar, eğitim, kısa yolculuklar   ile ilgili konularda  hareketlenme olabilir, yakınlarla ilişkilerde gerginlikler yaşanabilir .Yeni şeyler öğrenme amacıyla aynı anda pek çok şeye ilgi göstermeye başlanabilir. Fikirlerinizi  güçlü bir şekilde ortaya koyma arzusunuz artabilir bu dönemde sık karar değiştirebilirsiniz, iletişiminiz biraz agresif olabilir.  Aynı fikri paylaşmayan kişilerle tartışmalar çıkabilir. Kazalara açık bir süreçtir ama  kişisel haritalarınızda Mars’ın  uyumlu açıları varsa  eğitim, seyahat, yakınlarla yapılan işlerde aktif rol aynı zamanda kardeşler veya yakınlar için mücadele etmeyi, uğraş vermeyi ,emek harcamayı da gösterir. 20 Mart tarihinde Mars ve Jüpiter kavuşumda olacaklar, eğer haritalarınızda bu iki gezegen uyumlu açılarda ise tüm saydığımız konularda rahat bir akış içinde olabilirsiniz tam tersi durumlarda ise bu mücadelelerden iyimserliğiniz ve inancınızla yapabileceğinizden fazlasını vaad eden durumlar ortaya çıkabilir. 23 Mart tarihinde ise Mars ve Plüton da kavuşuyor olacaklar hayati idame ettirme içgüdüsünün olacağı değişim ve dönüşüm zamanlarını anlatıyor. Tansiyonlar artabilir, yorucu bir enerjidir, dikkatli olun lütfen.
Güneş 20 Mart tarihine kadar Balık burcunda   fakat Güneş bu alanda iken 12 Mart tarihine kadar Neptün ile  kavuşumda olacak bu yüzden çocuklarla , aşkla, hobiler, hayattan keyif alma ile  ilgili daha merhametli, sezgisel ve kabullenici olabiliriz bu yüzden de kurban durumuna düşebilir, yanlış kararalar verebiliriz, dikkatli olalım. Bu dönemde aile büyüklerinin sağlığına dikkat etmek gerekebilir.  12 Mart tarihinden sonra ise bu kavuşumun etkileri geçiyor ve 20 Mart’a kadar çocuklar, aşk ,hobiler, sportif alanlar hareketlenmeye başlıyor. Güneş bu alandan geçerken  kişisel haritalarınıza uyumlu açıları varsa  işler daha kolaylaşabilir. Yeteneklerinizi daha iyi sergileyebilir,  becerilerinizi   özelliklede  sanatsal becerilerinizi daha iyi ifade edebilirsiniz. Bazılarınız sportif alanda kendisini kanıtlayabilir, bazılarınız  hayatın zevkli alanlarına ,eğlenceli aktivitelere  daha fazla zaman ayırabilirsiniz.
20 Mart’ta Güneş Koç burcuna geçiyor bu kez odak noktanız bir ay boyunca günlük iş ve sorumluluklara, çalışma hayatınıza, sağlığınıza yönelik konulara yöneliyor.  Hayattaki sorunlara, sorumluluklara ve görevlere daha fazla eğilmeniz gerekebilir. Diğer taraftan, sağlıkla ilgili konuları gözden geçirmek gerekmektedir. Kişisel disiplini iyi korumalı, diyete dikkat etmelidir. Kimileriniz bu dönemde eğer işsiz iseniz  belki yeni bir işe girebilirsiniz.
22 Mart tarihinde Satürn 3 aylık bir süreç için sizlere 2021 fragmanını göstermek için 4.evinizde sahne alacak. Satürn’ün bu alandan geçişi ailevi konular, ev ve yerleşimle ilgili konularda sorumluluklar  alınacağını anlatır. Burası en dip noktadır. Satürn’ün bu dip noktadan geçişi esnasında, dışarıdaki hayatla, gelecek ve kariyer hedefleriyle ilgili mücadeleler söz konusudur. Eğer Satürn’ün bu alandan geçişi esnasında  kişisel haritalarınızdaki gezegenlere sert açıları varsa, hayatınızın  dibe vurduğu bir dönemden geçebilirsiniz fakat bu dip noktasından itibaren giderek yukarı tırmanılacak bir döneme de geçilecektir . Burası sağlam temel atılması gereken bir alandır; Satürn’ün burada hareket edeceği dönemde sağlam temeller atılmalı, doğru başlangıçlar yapılmalı, bunu yapabilmek için kişi ne istediğini belirlemeli ve bu dönemde  bazılarınızın kariyerinde sallantı olabilir,  ailevi temalar ve ev konularından dolayı kariyerinize  ve kişisel hedeflerinize eğilmekte zorlanabilir, ailevi konularda, ebeveynlerle ilgili konularda stresler yaşayabilirsiniz. Bazılarınız ise yer değişiklikleri, taşınmalar yaşayabilir.
24 Mart tarihinde Koç burcunda bir  Yeniay yaşayacağız çalışma hayatınız, yanınızda çalışan kişiler veya hizmet aldığınız kişilerle ilgili yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Bazılarınız çalışma düzenleri ile ilgili, bazılarınız çalışma hayatları ile ilgili yeni bir işe başlayabilir. Bazılarınız ise sağlık ve beslenme konularında yeni gelişmeler, başlangıçlar yapabilir.