• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2020 MART

2020 MART


2020 MART


Sevgili Yaylar, 4 Mart tarihinde Merkür bu kez Kova burcunda geri hareketine devam ediyor olacak. Her türlü iletişim, kardeşler, kuzenler, akrabalar, komşular, eğitim, kısa yolculuklar, ticaret konularında  yanlış anlaşılmalar , iletişimde aksaklıklar olabilir. Endişe ve sinir semptomlarınız artabilir düşüncelerinizde netlik kazanmak için kendinize sessiz bir zaman yaratmak isteyebilirsiniz  çünkü düşüncelerinizde karışıklık olabilir. Arabanızı bu dönemde  bakım için servise  götürün; fazla hız yapmamaya dikkat edin, telefonunuzun bataryanızı düzenli olarak şarj edin. Herhangi bir iletişiminizde doğru anlayıp anlamadığınızı kontrol etmek için sorular sorun; mesajlarınızı kontrol edin; randevu zamanlarını kontrol edin; mesaj göndermeden önce yazım denetimi yapın. Bilgisayarınızı yedekleyin, virüs ve kötü amaçlı yazılım denetleyicinizi düzenli olarak çalıştırın;  e-postaları, çifte kontrol edin. Ticaret yapanlar da dikkatli olsunlar lütfen.
11 Mart tarihinden sonra Merkür Kova burcunda düz hareketine geçecek zihinsel ya da iletişimsel becerilerinizi  geliştirmek için  fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, komşularla iletişim artabilir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak için uygun bir dönemdir. Eğitim almak, eğitim vermek, yabancı bir dil öğrenmek, el becerileriyle ya da ifade becerileriyle ilgili şeyler öğrenmek, seyahat etmek, fikirlerini yazmak ve yayınlamak açısından değerlendirebileceğiniz zamanlardır.
Venüs 5 Mart tarihinde Boğa burcuna geçiyor ve 12 Mart’a kadar Uranüs ile kavuşumda olacak . Çalışma hayatı, yanınızda çalışan kişiler, sağlık konuları, günlük rutin işlerle ilgili konularda ani beklenmedik durumlar meydana gelebilir. Sıra dışı çalışma düzeni olabilir, yanınızda çalışanlarla olan ilişkilerinizde  beklenmedik durumlar yaratabilirler. Çalışma arkadaşlarından birisine aşık olabilirsiniz.  12 Mart ‘tan sonra bu kavuşum etkileri biteceği için bu dönemde kişi astlarıyla veya genel anlamda kendisine hizmet eden kişilerden yana fayda sağlayabilir. İş ilişkileri iyi olacağı için başarı daha kolay olacaktır. Ortamda huzuru sağlamak, işle ilgili sorunlarda uzlaşma sağlamak mümkündür. Kişi iş değiştirmiş ise yeni iş yerine kolaylıkla adapte olunabilir. Hastalık ve zayıflıktan belli ölçüde korunabilirsiniz   Fakat tatlı ve kilo yapıcı yiyeceklerden uzak durmak gerekir.
9 Mart ‘ta Başak burcunda Neptünyen bir Dolunay yaşayacağız  kariyer, statü konularında tanınma getirebilir, işteki insanların sizinle vakit geçirmek istediklerini, patronların ve otoritelerin sizi daha fazla fark ettiğini fark  Dolunay bir iş projesine veya kariyere son verebilir. Daha kişisel bir düzeyde, yaşam yolunuzu ve kariyer yönünüzü çevreleyen gerçek hisleriniz ortaya çıkabilir. Bu Dolunay sizi hayatınızla yapmanız gerekenler konusunda aydınlatabilir. Ani bir iş fırsatı ya da kariyer, ev ya da mülkle ilgili konularda bir tür yardım olabilir, evlenme, çocuk sahibi olma konularında net kararlar almak isteyebiliriz .Fakat bu Dolunay Neptün ile kavuşumda olduğu için tüm bu konularla ilgili aldanma, hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz, verdiğiniz kararlardan pişman olabilirsiniz uyanık olmakta fayda vardır.
16 Şubat tarihinden beri Oğlak burcunda hareket eden Mars ay boyunca bu hareketine devam edecek. Enerjiniz ve eforunuz parasal konulara  yönelecektir.  kazanç elde etme motivasyonu yükselir. Parasal konularda cesaret ve girişkenlik egemendir. Para kazanmak için daha fazla mücadele etmesi gerekir. Bu dönemde harcamalar artabilir. Aceleci ve riskli yatırımlar yapma eğilimi olabilir. Düzenli gelirde dalgalanmalar olabilir. Parasal veya sahip olunan değerlerle ilgili tartışma, çekişme, agresyon ya da rekabet artabilir. 20 Mart tarihinde Mars ve Jüpiter kavuşumu var eğer haritalarınızda bu iki gezegen uyumlu açılarda ise tüm saydığımız konularda rahat bir akış içinde olabilirsiniz tam tersi durumlarda ise bu mücadelelerden iyimserliğiniz ve inancınızla yapabileceğinizden fazlasını vaad eden durumlar ortaya çıkabilir ayrıca bu kavuşum ile çok para harcama isteğiniz artabilir. 23 Mart tarihinde ise Mars ve Plüton da kavuşuyor olacaklar hayati idame ettirme içgüdüsünün olacağı değişim ve dönüşüm zamanlarını anlatıyor. Tansiyonlar artabilir, yorucu bir enerjidir.
Güneş 20 Mart tarihine kadar Balık burcunda olacak  ebeveynlerinizin  hayatında önemli gelişmeler yaşanabilir. Aileniz bu dönemde  size gereksinim duyabilir. Aile arası sorunların çözümlenmesine liderlik edebilirsiniz. Aile ilişkilerinin güçlendiği bir dönemdir. Bazılarınız bu dönemde  evinde önemli, prestijli misafirler ağırlayabilir. Bazılarınız kendinizi yeniden yapılandırmak için gerekli kararları almak isteyebilirsiniz . Fakat 12 Mart tarihine kadar Güneş Neptün ile kavuşumda daha merhametli, sezgisel ve kabullenici olabiliriz bu yüzden de ailevi konular, ebeveynler konularında  sağlık konularına da dikkat edelim, yanlış kararalar verebiliriz, dikkatli olalım. 12 Mart tarihinden sonra ise bu kavuşumun etkileri geçiyor ve 20 Mart’a kadar odak noktanız ailevi konular ve uzaklarda yaşayan akrabalarla ilgili konular, akademik eğitim, yurt dışı konuları , uluslararası ticaret konuları gündeminizde olabilir.
20 Mart tarihinden sonra Güneş Koç burcuna geçiyor, çocuklar, aşk, hobiler, sportif alanlar hareketlenmeye başlar. Güneş bu alandan geçerken kişisel haritalarınızdaki gezegenlere uyumlu açılar yapıyorsa  becerilerinizi , özellikle sanatsal becerilerinizi  daha iyi ifade edebilirsiniz. Bazılarınız sportif alanda , bazılarınız hobileri ile ilgili konularda  kendinizi  daha rahat ifade edebilir, yaratıcı olabilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde  hayatın zevkli alanlarına eğlenceli aktivitelerine  daha fazla zaman ayırabilir. Kiminiz bu dönemde yeni bir aşk yaşayabilir, kimileriniz borsa gibi konulara yatırım yapabilir.
22 Mart tarihinde Satürn 3 aylık bir süreç için sizlere 2021 fragmanını göstermek için 3. evinizde sahne alacak. Bu süreçte kardeşler ve yakın çevre, eğitim, bilgi ve iletişimsel konular, seyahatlerle ilgili konularda sorumluluk almak söz konusu olabilir. Zihinsel ve eğitimsel konulara odaklanılacağınızı, sınavlara veya fikirlerin ortaya konulacağı kitap benzeri uzun süreli hazırlıklara girişilebileceğini de gösterebilir. Öğrenim, okuma ve yazma gibi konulara odaklanabilir. Kişi bu dönemde derin araştırmalar yapabilir, örneğin tez hazırlayabilir. Fakat  eğitimle veya araştırmalarla ilgili zorlanmalar, daha fazla çalışma gerekliliği ortaya çıkabilir. Karamsarlık ve endişe söz konusu olabilir. Bu dönemde iletişimsel sorunlar yaşanabilir. Kardeşlerle ve yakınlarla ilgili sorunlar da buna dahildir. Yanlış anlaşılmalar yüzünden sorunlar, ilişkilerde sorunlar yüzünden veya taşınma gibi temalar yüzünden uzaklaşmalar görülebilir. Bu transit bir kardeşin evden ayrılacağını da gösterebilir örneğin. Kontratlar, anlaşmalarla ilgili sorunlar da olasıdır.
24 Mart tarihinde Koç burcunda bir  Yeniay yaşayacağız. Bu yeniay ile çocuklar, hobiler ve yaratıcılıkla ilgili yeni deneyimler, girişimler ve başlangıçlar yapabiliriz. Bazılarınızın çocuklarıyla ilgili yeni girişimleri olabilir, bazılarınız doğum yapabilir, bazılarınız aşık olabilir.