• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2020 MART

2020 MART


2020 MART


Sevgili Oğlaklar, 4 Mart 10 Mart arası Merkür Kova burcunda geri hareketine devam ediyor olacak. Parasal konularda  gecikmeler, aksaklıklar  olabilir, bu yüzden bu gibi  durumlar için bir kenara para ayırmanız  akıllıca olur. Bazen de beklenmedik bir yerden para gelebilir veya beklenmedik yerlere para harcayabilirsiniz. Banka hesabınızı inceleyin; faturalara, alışveriş fişlerinize dikkat edin fazladan para ödemeyin. Bu dönemde hiç fark etmediğiniz gecikmiş faturaları ödemek zorunda kalabilirsiniz. Büyük yeni alımlardan kaçının; harcamalarınızı ve gelirinizi listeleyen bir kayıt tutmaya başlayabilirsiniz çünkü bu dönemde paranızı nereye harcadığınızın farkında olmayabilirsiniz . Bu dönemde  tasarruf hesabı açmak  da akıllıca olabilir.
11 Mart’tan sonra Merkür düz hareketine başlıyor, artık gecikmeler ve aksamalar bitiyor olacak. Sahip olduğunuz kaynakları iyi değerlendirebilme, parayı idare edebilme ve para kazanma becerinizi kullanabilme şansınız artacaktır. Bu konularda pratik çözümler getirebilir. Gelirinizi artırmak için yeni yollar bulabilirsiniz tabii parasal konuları iyi organize etmek, planlı hareket etmek ve harcamalarda akıllıca davranmak gerekir. İş girişimleri ve ticari konularda teklifler gündeme gelebilir. Ticari becerileriniz, iletişim becerileriniz sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.
5 Mart’tan sonra Venüs Boğa burcuna geçiyor ve 12 Mart tarihine kadar Uranüs ile kavuşumda olacak bu tarihe kadar sıra dışı birisine aşık olabilirsiniz, çocuklarınızın sıra dışı beklenmedik gündemleri olabilir. Bu dönemde bazılarınız hiç düşünmediğiniz bir hobiye başlayabilir, bazılarınız ise borsa gibi  konularda yatırımda bulunabilirler. Sosyal ilişkiler ve arkadaşlar, kariyerden gelen kazanımlarla ilgili ani beklenmedik durumlar söz konusu olabilir.12 Mart’tan sonra ise Venüs aşk ve ilişkilerde daha olumlu etki yaratabilir. Çocuk sahibi olmak adına iyi bir transittir. Venüs bu alandan geçerken  eğer kişisel haritalarınızda  iyi bir konumda ise çocuklarla ilgili ilişkiler  de keyif vericidir. Hobilere daha fazla vakit ayırabilirsiniz, sanatsal faaliyetler ve yaratıcı çalışmalarınız için  uygun dönemdir. Bazılarınız için ise kısa tatillere çıkmak, sosyalleşmek, arkadaşlarla eğlenmek açısından da uygun zamanlardır.
9 Mart’ta Başak burcunda Neptünyen bir Dolunay yaşayacağız. 9.evinizde geleceğiniz için hedeflerinizi ve isteklerinizi yeniden yönlendirme konusunda sizi aydınlatabilir, daha önce göremediğiniz   bir takım şeylerin  farkına varabilirsiniz. Hayatınızın hangi yönden geçtiğini veya hedeflerinize ulaşıp ulaşamayacağınız ile ilgili netleşmeler olabilir. Uzaklarda yaşayan kişilerden, yurt dışı bağlantılı gündemler olabilir. Akademik eğitimler söz konusu olabilir, mahkeme süreçleriniz olabilir. Bu Dolunay Neptünyen bir etki taşıdığı için, akademik konular, yurt dışı seyahatleri, yabancı dil öğrenme, yakın çevrenizdeki kişilerle ilgili yanlış haberler olabilir, uluslar arası ticaret gibi konularda karasızlık olabilir, aldanma ve aldatılmalar söz konusu olabilir bu yüzden tüm bu konular ile ilgili alacağınız kararlarda yanılgılar söz konusu olabilir, dikkatli olalım.                                                                                                                 
16 Şubat tarihinden beri Oğlak burcunda bulunan Mars bu ay boyunca yine aynı alanda  sizlerin yükseleninizde harekete geçme ,kendinizi ortaya koyma, girişimde bulunma güdünüzü  tetikler .Kendinizi aktif, enerjik hissetme zamanıdır. Enerji yüksek olduğu için sakarlık, kazalar ve yaralanmalara açık olunabilir, sağlığınıza dikkat! İlişkilerinize de dikkat, eşiniz ile olan ilişkilerde gerginlikler olabilir. Ego ,kendine güven yüksektir. Dominant davranışlar, agresyon ve gerginlikler yaşayabilirsiniz. Mars aynı zamanda 4.evinizi de yönettiği için aile büyükleri ile ilgili sıkıntılar, gerginlikler olabilir.20 Mart tarihinde Mars ve Jüpiter kavuşumunun etkisi ile tüm saydığımız konularda daha fazla enerji harcamanız söz konusu olabilir, ailevi durumlar veya ev alımı konularıyla ilgili finansal konularda abartılı riskler alabilirsiniz. 23 Mart tarihinde ise bu kez Mars Plüton ile kavuşumda olacak hayli konsantrasyon yüksek bir enerjidir ve mücadele bu kez değişim ve dönüşüm için olabilir.
Güneş 20 Mart tarihine kadar Balık burcunda  3.evinizde olacak fakat Güneş bu alanda iken 12 Mart tarihine kadar Neptün ile  kavuşumda olacak , merak ettiğiniz her türlü konuyu öğrenmek ,fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek daha fazla önem kazanabilir, zihniniz oldukça faal olabilir.  Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, eğitim, kısa geziler ile ilgili konular etkin olacak ve Neptün ile Güneş kavuşumunun etkisi ile bu konularla ilgili aldanmalar, hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz, dikkatli olmalısınız daha sonra pişman olacağınız kararlar vermeyin. Sağlık konularına da dikkat etmek gerekir. Maddi konularla ilgili de dağılmalar olabilir. 12 Mart’tan sonra ise   bahsettiğimiz  konularda daha rahat bir süreç olabilir.
20 Mart’tan sonra ise Güneş 1 aylık bir süreç için Koç burcuna sizlerin 4. evinize  geçiş yapacak ,  ebeveynlerinizin hayatında önemli gelişmeler yaşanabilir. Ailenizin size gereksinim duyduğu bir dönemdir. Aile arası sorunların çözümlenmesine liderlik edebilirsiniz .Aile ilişkilerinin güçlendiği bir dönemdir. Kendinizi  yeniden yapılandırma konusunda gerekli kararları almak için de güzel bir dönemdir. Bu süreçte ev alma veya evle ilgili tadilat yapma söz konusu olabilir.
22 Mart tarihinde Satürn 3 aylık bir süreç için sizlere 2021 fragmanını göstermek için 2. evinizde olacak bu alanda  para kazanma, harcama konularında testten geçeceğiniz zamanlar olabilir, harcamalarla ilgili veya para kazanma ile ilgili engellemeler, kısıtlanmalar olabilir, bu süreçte bir şey satın alarak borca girebilirsiniz. Parasal  konularda sorumluluk almak ve dikkatli hareket edilmesi gereken zamanlar. Eğer Satürn kişisel haritalarınızda  olumluysa, parasal anlamda zorluk azalır, sağlam ve kalıcı yatırımlar yapabilirsiniz,tersi bir durum söz konusu ise  o zaman parasal konularda sorunlar olabilir. 
24 Mart tarihinde Koç burcunda bir yeniay olacak ailevi konularda, ebeveynlerle ilgili , ev alım , satımı ile ilgili konularda yeni başlangıçlar veya girişimlerde bulunabilirsiniz.Sevgiler..