• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2020 MART

2020 MART


2020 MART

9 MART 2020 BAŞAK DOLUNAY’I
DİKKAT ! KANDIRILMA, BELİRSİZLİK  ENERJİSİ  FAZLA !


9 Mart Pazartesi saat 20:47 ‘de Başak burcunun 19° de  Neptünyen bir Dolunay yaşayacağız. Ay Başak burcunda an haritasının 12. evinde Güneş ise Balık burcunda  Neptün ile birleşmekte ve an haritasının 6.evinde. Başak ve Balık aksındaki bu dolunayda Güneş ve Neptün kavuşumu Ay’a karşıt açıda bu yüzden ; daha zayıf, hassas ve kırılgan, kurban olma durumu, hizmet etme temaları, karışıklık,  psikolojik arınma, ruhsal ve bedensel sağlık, sağlık ve hijyen konuları, belirsizlik , aldanma, aldatılma, ve kargaşayı  gündeme taşıyor.  Biliyorsunuz şu anda tüm dünya Corona virüsünden dolayı sağlık konusunda endişeli bu Dolunay tam da bunu anlatır nitelikte. An haritasında  Ay’ın 12.evde Başak burcunda olması da  sağlık konularında  duygusal anlamda gergin , huzursuz olduğumuzu, endişelerimiz olduğunu vurguluyor ve bu salgın hastalık yüzünden kapalı yerlerde evimizde  izole olma , kalabalıktan kaçma duygumuzu anlatıyor.

Ay Başak burcundayken  başkalarına faydalı olmak , üretken olmak önem taşır ancak böyle olduğunda kendimizi duygusal anlamda güvencede hissedebiliriz.  Bu yüzden 15 günlük süreçte  bütünün içindeki aksaklıkları düzeltme ve ustalık geliştirerek kendimizi mükemmelleştirmek, karmaşa ve karışık duygulardan korku duyar, her şeyi düzene sokmak, analiz etmek isteyebiliriz. Şu anda zaten bu salgın hastalık yüzünden yapılan araştırmalar da bunu anlatıyor. Sağlık konusunda tam bir Başak kalitesinde davranıyoruz, hijyene çok önem veriyoruz, çok titiz davranıyoruz, tıp insanları virüse çare bulmak için uğraşıyorlar, sağlık gündemimizin en önemli konusu, hepimiz sağlık konusunda endişeliyiz.  Fakat Oğlak burcundaki gezegenler (Jüpiter, Satürn, Plüton) Dolunay ile uyumlu bir açı içinde ve gereken önlemleri aldığımız takdirde bizim bu konularda  sorunları aşabileceğimizi söylüyor.

Ay’ın karşısında Balık burcunda yer alan Güneş ve Neptün kavuşumu hayal gücü zenginliği, ilham, yaratıcılık , duyarlı , merhametli, kabullenici,  sezgisel, ruhsal durumlara açık olduğumuzu anlatıyor. Bu kavuşumun 6.evde olması sağlık konuları, günlük işler, çalışma hayatı, birlikte çalıştığımız kişiler, hizmet aldığımız  kişiler ve günlük hayatımızın  düzeni hakkında içsel gerilim, karşı cinsle uyumsuzluk, düşünceler ve duygular arasında çelişkiler içinde olacağımızı anlatıyor. Bu dönemde kendimizi işe ve hizmete adamak, kurban olurcasına çalışmak, size hizmet edenler tarafından kandırılma , aldanmalar söz konusu olabilir. Aynı zamanda  sağlık konusunda çok çalışıldığı adeta bu konulara adanmışlığı da anlatıyor. Diğer bir taraftan sağlık açısından tanısı kolay olmayan hastalıklar, yanlış teşhisler , hastalık hastalığı, zehirlenmeler,  de söz konusu olabilir.  Bu dönemde  dünyada olup  biten olaylara karşı  daha hassas olacağımız için güvensizlik, kandırılma, yanlış haberler, karışıklıklara karşı dikkatli olmalıyız.

An haritasında ise Dolunay’ın yöneticisi  Merkür Kova burcunda durağan harekette bu yüzden sağlık , ticaret, seyahatler, eğitim konularına çözüm , üretmekte zorlanılan bir süreç belki Merkür düz hareketine başladığında 11 Mart’tan sonra çözüm bulmak daha kolay olabilir.  An haritasının yükselen burcu  Terazi  her türlü ilişkilerde denge ve uzlaşma konularını vurguluyor fakat yöneticisi Venüs ise Uranüs ile kavuşumda 8.evde dolayısı ile ilişkilerde denge sağlamak , uzlaşmak zor olabilir, ani beklenmedik durumlar , aniden gelişen olaylar söz konusu olabilir. Venüs maddi konuları da anlattığı için finansal konularda da beklenmedik olaylar, ani inişler, çıkışlar söz konusu olabilir. Finansal konularda da dikkatli davranmak gerekiyor, yatırımlarınız için de titiz davranmak gerekebilir. Kişisel haritalarınızda değişken burçlarda (Başak, Yay, Balık ,İkizler) 19° de gezegenleriniz varsa önemli etkiler alabilirsiniz, yoksa bu Dolunay’dan çok fazla etkilenmeyebilirsiniz, sevgiler.

Dolunay’ın burçlar üzerindeki etkisini  https://www.astrodanismanlik.com adresinden “Aylık burç Yorumları “ bölümünden okuyabilirsiniz.