• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2020 ŞUBAT

2020 ŞUBAT


2020  ŞUBAT

  Sevgili Koç ve yükselen Koçlar 3 Şubat'ta Merkür 12. evinize geçiyor,biraz kalabalıktan uzaklaşıp kendi düşüncelerinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz. Bu dönemde zihinsel yetenekleriniz gelişebilir, bir hazırlık dönemi gibidir, aklınızda yapmayı planladığınız projeler için kendi başınıza kalıp çalışmalar yapmak isteyebilirsiniz,bir nevi  hazırlık dönemi gibi  ne kadar materyal toplarsanız o kadar iyi olabilir. Ayrıca Bu dönemde çok fazla iç gözlemler  de yapabilirsiniz.

7 Şubat tarihinde Venüs Koç burcuna sizlerin yükselen burcunuza geçiyor. Venüs bu burçta fazla rahat etmez ilişkilerde sorunlar çıkarabilir. Her ne kadar Venüs Koç’un agresif yönünü yumuşatsa da ilişkilerinizde dikkatli olmalısınız. Fakat Venüs’ün cazibesi ,uzlaşmacı tavrı ve ilişkileri biraz daha yumuşatması sayesinde, dikkatleri üzerinize çekebilme ve koşulları istediğiniz gibi yönlendirebilme şansı artar. Kendinize bu dönemde  bakım yapmak, dış görünüşte, giyim ve kuşamda değişiklikler yapmak, estetik gibi konularınız gündeme gelebilir eğer estetik ve güzellik işlemlerine başlayacaksanız Merkür geri hareketinden önce yapabilirsiniz. Yine bu dönemde arkadaşlarla hoş vakit geçirmek, eğlenceli konulara yönelmek, biraz hareket etmek, hatta seyahat etmek için ideal bir transittir. Bu dönemde , ilişkilerinde zorluk çeken kişilerin bir araya gelmesine de vesile olabilir, başkalarına arabuluculuk edebilir. Aynı zamanda bu süreçte kilo alabilirsiniz sevgili Koç ve yükselen Koçlar , mümkün olduğunca beslenmenize özen göstermelisiniz.

9 Şubat’ta Aslan burcunun 20° sinde  sizlerin 5.evinize denk gelen alanda bir dolunay yaşayacaksınız, bu süreçte hobiler, aşk ,çocuklar, hayattan keyif aldığınız konularda beklediğiniz sonuçlara ulaşma söz konusu olabilir. Bazılarınızın hayatında güzel, görkemli bir aşk olabilir, kendi yaratıcılığınızı ortaya koyacağınız, yarattığınız çalışmalarınızı sergileyeceğiniz bir zaman olabilir, bazılarınızın çocukları ile ilgili güzel gelişmeler olabilir, belki çocuklarınızın hayatında uzun süredir beklediğiniz bir konu ile ilgili sonuçlar almanız mümkün olabilir. Bazılarınız çocuk sahibi olabilir. Bu dönemde arkadaş gruplarınızda veya sosyal çevrenizde duygusal gerginlikler  yaşayabilirsiniz belki bazı arkadaşlıklarınız bitebilir.
 
Yönetici gezegeniniz Mars 16 Şubat’a kadar Yay burcunda sizlerin 9.evinizde hareket ediyor olacak bu iki haftalık süreçte uzak yerlere, yurt dışına seyahatler, akademik eğitimler, yabancı dil öğrenme, hukuksal konular, yayıncılık, dış ticaret uzak akrabalarla ilgili gündemleriniz olabilir. Mars tüm bu konularda  daha fazla mücadele edebilme gücü ve girişim cesareti getirir. Bu dönemde  dışa dönük hedeflerinizi gözden geçirip, ne yapmanız gerektiğine karar verme eğiliminiz olabilir tüm eforunuz ve enerjiniz ile  saydığımız konularda yeni girişimler yapmaya cesaret edebilir, öncülük edebiliriz. Bu dönemde Mars yükseleninize uyumlu açıda olacağı için de tüm bu konularda  kolay ilerlemeler olabilir.

16 Şubat’ta Mars bu kez sizlerin 10.evinize,kariyer ve statü konularını anlatan alanınıza geçiyor ve   idealleriniz, geleceğe yönelik hedefleriniz  için daha fazla mücadele etmenizi gerektirecek bir süreç başlıyor. Girişim cesareti ve gözü peklik vurgusu  enerji tepe noktasına varmış durumda anlayacağınız. Kararlılığınız  ve yüksek motivasyonunuz sayesinde başarı elde edilebilir. Ama Mars’ın acelecilik ve agresyonla ilişkili olduğu unutulmamalıdır. Bu alandan geçiş yaparken natal haritanın gezegenlerine sert açılar yapmaktaysa, üst ve otorite figürleriyle çekişmeler, kavgalar, abartılı rekabet ortaya çıkabilir. İşten ayrılma, çıkarılma gibi durumlarla karşılaşılabilir. Aceleci, gözükara girişimler sonradan üzücü sonuçlara taşıyabilir. Bu yüzden dikkat edilmesi gereken bir transittir. Kişinin ün ve pozisyonunu iyi koruması, dikkatli hareket etmesi, hırsını iyi dengelemesi gerekebilir ayrıca   22 Şubat’ta çok dikkatli olmalısınız sevgili Koçlar çünkü Mars Güney Ay düğümü ile kavuşumda olacak; kariyer konuları, ailevi ilişkiler, anne ile ilgili konular gündeminiz olabilir ayrıca sağlığınıza da çok çok dikkat edin.

Güneş Kova burcunda sizlerin 11.evinizde ve 19 Şubat’a kadar bu alanda ve odak noktanız sosyal çevreniz, arkadaşlarınız bu alanda bir hareketlenme söz konusu olabilir, çevrenizde etkin pozisyonda kişiler artabilir, Güneş bu evdeyken çevrenizdeki etkin kişilerden destek alabilir size güç kazandıracak yardımları olabilir. Bu yüzden bu dönemde  dışa açılarak sosyal ilişkilerinizden faydalanabilirsiniz. Hayata daha iyimser, daha umutla baktığınız bir süreç olabilir. Bu alan aynı zamanda gelecek planlarını, hayalleri ve umutları da anlattığından gelecekle ilgili planlarınızla ilgili  hiç ummadığınız destekler gelebilir. Ayrıca bu dönemi  büyük ve önemli organizasyonlara girişmek için de değerlendirilebilirsiniz , kariyerinizden elde edeceğiniz gelirler de önemli bir odak noktanız olabilir.
 
Güneş 19 Şubat’ta Balık burcuna sizlerin 12.evinize geçiyor. Güneş bu alana geçmeden 2 gün önce 17 Şubat’ta Merkür geri hareketine başladı dolayısı ile aynı zamanda bu alanda öngöremediğimiz bir takım olaylar ortaya çıkarabilir. Arkanızdan konuşanlar, gizli düşmanlar, dedikodular söz konusu olabilir. Geri harekette geçmiş konular, bilinçaltınızda sizi etkilemiş konular gündeme gelebilir, arkanızdan konuşulan, hakkınızda dedikodular yapılan bir zaman olabilir. Bu geri hareket boyunca içe çekilerek alacağınız kararlardan pek kimseye haber vermemek gerekir , fikirleriniz projeleriniz çalınabilir. Güneş’ te burada ve burası gizlide olanı anlatan bir alandır ve Güneş burayı aydınlatır. Güneş’in bu alanda hareket ettiği süreçte,  daha önce fark edemediğiniz konular ve gerçekler su yüzüne çıkabilir. Geçmişle ilgili olayların hayatınızı negatif etkilemesine izin vermemeniz gerekir. . Bu dönemde, yalnız çalışmak avantajlı sonuçlar getirebilir. 12. ev, kayıp ve üzüntü getiren durumları da temsil eder. Bu dönemde endişe ve korkular biraz artabilir ve bu yüzden kararlan aceleye getirmek, kayıplara sebep olabilir. Sağlıkla ilgili konulara da özen gösterilmelidir. İçe çekilmek, meditasyon benzeri çalışmalar yapmak açısından ideal bir transittir.
 
10.evinizde ise ay boyunca Satürn Plüton kavuşumu devam edecek ve kariyer alanınızda , statünüzde ,ebeveynlerle ilgili değişim ve dönüşüm yeniden yapılanma temaları da devam ediyor olacak, bu yüzden değişime direnmek yerine esnek olmak gerek sevgili Koçlar.