• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2020 ŞUBAT

2020 ŞUBAT


2020  ŞUBAT

Sevgili İkizler ve Yükselen İkizler ,Merkür 3 Şubat’ta Balık burcuna sizlerin 10.evinize geçiyor işle ilgili önemli konuşmalar, yazışmalar, anlaşmalar yapılabilir; eğitimler olabilir.  Merkür’ün kariyer evinden geçişi süresince işle ilgili seyahatler yapılabilir. Kariyerinizle ilişkili konularda eğitim alabilir, yeni teknikler öğrenebilirsiniz. Bu dönemde, otoriteyi temsil eden kişilerle konuşmak, kariyerle ilgili konularda tavsiyeler almak da akıllıca olabilir. Böyle dönemlerde önemli mercilerden kişilerle toplantılar, yazışmalar yapılabilir. Yalnız Merkür’ün bu alandaki nimetlerinden 17 Şubat’a kadar yararlanabilirsiniz çünkü 17 Şubat’ta Merkür 10.evinizde geri gitmeye başlıyor bu yüzden iş yerinizdeki üstleriniz, otorite figürleri ile olan iletişiminizde sıkıntılar olabilir, birbirinizi yanlış anlayabilirsiniz. İşle ilgili bir mail atmak istersiniz ya yanlış adrese gider ya da mail gönderilemez gibi sıkıntılar olur. Bu dönemde iş değiştirilmemesi tavsiye olunur. Ebeveynlerle ilgili iletişimde sıkıntılar olabilir. Bu dönemi, şu ana kadar kariyerinizden memnun olup olmadığınızı ve ne elde etmek istediğinizi düşünmek için kullanın. Yeni bir kariyer araştırmak ve o sektörde çalışan insanlarla bağlantı kurmak, geriye dönük dönemlerin yararlı bir kullanımıdır. Serbest meslek sahibi iseniz, yeni sözleşmelere ve müşterilere dikkat edin. Bu, kendinizi ve birlikte çalışmak istediğiniz müşterileri nasıl pazarladığınızı yeniden düşünmenin zamanı olabilir. Herkese açık imajınızı yeniden canlandırmanız gerekebilir. Elinizdeki eski işlerle ilgilenmek, başladığınız  işleri  bitirmek bu geri hareket zamanında iyidir.
 
8 Şubat tarihinde Venüs Koç burcuna sizlerin 11.evinize geçiş yapacak, bu dönemde  geleceğe ve ideallere yönelik ümitleriniz  artabilir.  Grup aktiviteleri ve arkadaşlarla birlikte olmak için çok uygundur, organizasyon ve aktivitelere ya da partilere katılmak, pek çok yeni insanla bir araya gelmek söz konusu olabilir. Sosyal ortamlarda, özellikle de kadın figürlerinden destek alabilirsiniz. Venüs’ün bu alandan geçişi, iş yatırımları ve kazanımları alanlarında da olumlu gelişmelere işaret eder. Çalışma hayatı olmayan bir kişi açısından ele alındığında, arkadaşlarla, sosyal çevreden insanlarla güzel vakitler geçirmeye yöneliktir. Dernekler, kulüpler gibi yardım amaçlı organizasyonlarda topluma fayda üretmek açısından ya da sosyalleşmek açısından da olumlu etkiler taşır. Etrafınızda artistik ve sanatsal yönü gelişkin kişiler  de oluşabilir bu dönemde.

9 Şubat'ta Aslan burcunun 20 derecesinde 3. evinizde oluşacak bu dolunay zamanı yakın çevre ,arkadaşlar, kardeşler, akrabalar, kuzenlerle ilgili gündemleriniz olabilir. Yakın çevrenizle olan ilişkilerinizde duygusal anlamda zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Bazılarınız kısa seyahatlere çıkabilir, bazılarınız eğitimlerini tamamlayabilirler .Bazılarınız internetten ticaret yapabilir, bazılarınız sosyal medya bağlantılı işleri ile ilgili nihai sonuçlara ulaşabilir. Bazılarınız yeni bir sosyal organizasyon projesine başlayabilir.

16 Şubat tarihine kadar Mars Yay burcunda sizlerin 7.evinizde olacak, her türlü ikili ilişkilerinizde mücadeleli zamanlar yaşayabilirsiniz. Enerji ve efor ikili ilişkilere yönlenir, evlilik veya ortaklık gibi konularda hareketlilik görülebilir. Bazılarınız ilişkilerle ilgili aceleci, riskli kararlar alabilir, kopuşlar yaşanabilir. Eğer kişisel haritalarınızda Mars’ın olumlu açıları varsa ilişkilerde konuşulmamış şeyleri tüm açıklığı ile konuşmak açısından uygun bir dönemdir. Dava açmak, rekabet etmek gereken durumlar için uygun zamanlardır. Her koşulda bu dönemde ilişkiler enerji dolu, heyecanlı ama yorucu olabilir. Bu süreçte bazılarınız  agresif, enerjik, aktif kişileri etrafınıza  çekebilir bazılarınız da sizleri motive eden, cesaretlendiren kişileri hayatınıza çekebilirsiniz.

16 Şubat'ta Mars Oğlak burcuna sizlerin 8. .evinize geçecek ve bu kez tüm enerjiniz ve eforunuz ortaklaşa sahip olunan değerlere, başkalarıyla paylaşılan kaynaklara,  kendi imkânlarınız dışında gelişen kaynaklara yönelik olabilir. 8. ev, geleneksel olarak, ölümle ilişkilendirilir. Bu anlamda, vasiyetnameler ve miraslar da bu evin konusudur. Mars’ın bu alandan geçişi bu konuları hayatınıza taşıyabilir, ölüm ve ötesi, metafizik, okült konulara yönelebilirsiniz. 8. ev ödemeler ve harcamalarla  da ilişkili olduğundan  Mars’ın bu evden geçişi sürecinde kişinin ödemeleri ve harcamaları artabilir. Ortaklaşa kazanmalarında veya başkalarıyla birlikte sahip olduğu kaynaklarla ilgili konularda stresler yaşanabilir.  Başkalarından alacaklarınızı tahsil etmekte zorlanabilir ya da bu alanda mücadele etmeniz gerekebilir. Vergiler, harcamalar, ödemeler konusunda da dikkatli olunmalıdır. Diğer taraftan, 8. ev, korkular, zorluklar, acı ve kederler, tehlikeler, ameliyatlarla alakalıdır. Mars’ın zararlı etkilerinin olması, tehlikeye açık şeylerden uzak durmak, kışkırtmalara, sertliklere ve tartışmalara dikkat etmek gerektiğini gösterir.

19 Şubat tarihine kadar Güneş Kova burcunda sizlerin dokuzuncu evinizdeki transiti ile, yaklaşık bir ay boyunca seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konular gündeminizde önemli yer tutabilir. Bir şeyler öğrenme amaçlı seyahatler için güzel bir süreçtir. Hedefleri geniş tutmakta, yeni alanlara doğru yönelmekte, yeni farklı şanslar denemekte fayda vardır. Bu  dönemde hayatın daha ziyade felsefi yönlerine de kayabilirsiniz. Alışılmışın dışında konulara odaklanabilir, kitap yazmak, kitap yayımlamak, yeni şeyler öğrenmek, seminer vermek gibi zihinsel faaliyetler açısından da olumlu zamanlardır. Kendinizi bu alanlarda tanıtabilir, dikkat çekebilirsiniz.  Ya da yurt dışından, yabancı kültürlerden önemli, karizmatik ve güçlü kişiler hayatınızda önemli rol oynayabilirler.. Seyahat etmek, farklı, alışılmadık yerlere gitmek  biraz günlük rutinin dışına çıkmak, değişik konularla ilgilenmek açısından da gayet güzel bir süreçtir. 19 Şubat’tan sonra ise Güneş Balık burcuna sizlerin 10.evinize geçiş yapacak, kariyer ve statü konularında parlamak isteyeceğiniz, kendinizi göstermek isteyeceğiniz bir süreç olacak fakat Merkür de aynı alanda bu tarihlerde geri harekette olacağı için dikkat etmekte fayda var işler istediğiniz gibi gitmeyebilir, üstlerinizle olan ilişkilere, ebeveynlerle olan ilişkilerinize özellikle de anne  sağlığına dikkat etmek gerekebilir. 22 Şubat'ta Mars ve Güney Ay Düğümü kavuşumu olacak maddi anlamda, başkalarından gelen, eşten gelen kaynaklarda azalmalar  ya da kayıplar olabilir, bu dönemde dikkatli olmak gerekmektedir.