• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2020 ŞUBAT

2020 ŞUBAT


2020  ŞUBAT

Sevgili Aslan ve Yükselen Aslanlar ,Merkür 3 Şubat’ta Balık burcuna sizlerin 8.evinize geçiyor, parasal konuları konuşmak, planlamak adına uygun zamanlardır. Başka kişilerle iş konusunda finansal ortaklıklar yapma konusu gündeme gelebilir, genel anlamda projelerinize destek alma şansınız  yüksek olabilir. Ortaklaşa işlerde çıkması muhtemel sorunlara karşı, her şeyi yazıya dökmekte, haklarınızı  korumak açısından, imzalanan herhangi bir belgeyi iyice okumakta fayda vardır. Bu dönem, kendinden çok başkalarının işleriyle uğraşmayı gerektirecek bir dönem olabilir. Müşterek sahip olunan değerlerle ilgili konular açısından, başkalarından beklenen alacaklarla ilgili konuşmalar, anlaşmalar, kredi ve borç konularıyla ilgili başvurular, başkalarının  parasal konularını idare etmeye yönelik işler için de kullanılabilir bu transit. Bankacılık, maliyecilik, muhasebecilik, sigortacılık, brokerlik gibi işlerden kazanç elde edebilir.. Geçiminizin önemli bir kısmı başkalarından, örneğin eşinizden, ailenizden ya da krediler ve borçlar gibi alanlardan kaynaklanabilir. Ayrıca bu dönemde ortaklaşa işler yapacağınız arkadaşlarınızı  iyi seçmelisiniz. Okült, metafizik konularla ilgilenmek, bu konularla ilgili konuşmak, yazmak açısından da ideal transitlerden biridir, ölüm ve miras konuları da gündemin önemli maddelerinden biridir .

17 Şubat  Merkür 8.evinizde  paylaşılan kaynaklarınızın evinde geri harekette olacak o yüzden bu dönemde biraz önce  bahsettiğimiz konularda adil payınızı alıp almadığınızı  öğrenme şansı sunuyor. Sigortanızı yenileyin, sigortanızın bitip bitmediğini kontrol edin, borç almaktan kaçının, borçlarınızı ve vergilerinizi ödeyin. Bu süre zarfında ortaklaşa kullanılan kaynaklarla ilgili sorunlar veya gecikmeler olabilir. Bir ipotek veya borç almak ya da yeni bir işe yatırım yapmak için en iyi zaman değil. Bu süre zarfında sırlar ve gizli şeyler ortaya çıkabilir.

19 Şubat’a kadar Güneş Kova burcunda sizlerin 7.evinizde olacak Güneş’in bu alana transit etmesiyle birlikte ikili ilişkiler hareketlenmeye, dikkat çekmeye ve önem kazanmaya başlar. Tanınmış, önemli kişiler  hayatınıza girebilir. Eğer Güneş kişisel haritalarınızda uyumlu ise  başkalarıyla birlikte hareket etmek size avantaj sağlar, haritalarınızda hangi alanda ise o konularda güç elde edebilirsiniz. Önemli iş bağlantıları gerçekleştirebilir, ikili ilişkilerde taktik ve strateji geliştirmek, bilinçli davranmak önemli olabilir. Her türlü ikili ilişkilerde kendinizi ön planda tutabilir ve dominant olabilirsiniz bazılarınız da kendinizi tamamen geri çekerek diğerlerini merkeze oturtabilirsiniz, onları destekleyebilirsiniz. Bu dönemde bekar olanlar evliliğe veya ortak iş yapmaya daha sıcak bakabilirsiniz. 19 Şubat’tan sonra Güneş Balık burcuna sizlerin 8.evinize geçiyor Merkür de bu dönemde aynı alanda geri harekette olacak. Bu dönemde paylaşılan kaynaklar, eşin parası gibi konular odak noktası olabilir fakat geri harekette olan Merkür dolayısı ile kredi ve borçlara, ortak kaynaklara çok dikkat etmek gerekir. Bu dönemde borç-alacak dengesini ayarlamak, bor ç almamak, borç vermemek önemlidir. Eğer bir kredi çekilmek isteniyorsa 10 Mart tarihinden sonra yapılırsa daha iyi olur.

8 Şubat tarihinde Venüs Koç burcuna sizlerin 9.evinize geçiyor. Transit Venüs’ün bu alandan geçiş yapacağı yaklaşık bir aylık süreçte, dış seyahatler yapmak, yabancılarla ortaklaşa işlere girişmek ve eğitimle ilgili konular açısından olumlu etkiler alacağınız zamanlardır. Uzun yolculuklardan, yabancı kültürlerden insanlarla bir araya gelmekten, yeni şeyler öğrenmekten keyif alınacak bir dönemdir. Alışılmış kalıpların dışına çıkmak, hayatınıza değişiklikler getirmek için güzel bir zaman dilimidir. Yeni ve ilginç, muhtemelen de yabancı kişilerle tanışabilir; hayata karşı olumlu bakış açısı kazanmanıza sebep olacak olaylarla ya da kişilerle karşılaşabilirsiniz. Hayatın tadını çıkarabileceğiniz , aşkı uzaklarda bulabileceğiniz bir dönemdir. Bu dönemde   uzak yerlerden ya da uzak yerlerde yaşayan tanıdıklarınızdan fayda sağlayabilirsiniz. Kimileriniz yabancılarla yapılan işlerde güzel gelişmeler yakalayabilir. Tabi tüm bunlar kişisel haritalarımızda Venüs iyi konumda ve iyi açılar alıyorsa gerçekleşmesi mümkündür. Yine bu dönemde  hayat görüşlerinizi  ifade etmek  çok önemli olabilir, bazılarınız kendini yurt dışında, bazılarınız yazdıklarınız ile bu bir makale olabilir, sosyal medya paylaşımları olabilir tüm bunların  başka kültürden kişilere ulaşması söz konusu olabilir. Kimileriniz için uzak yerlere seyahatler, yabancı diller, ruhsal ve dini konular gelişiminizde önemli rol oynayabilir. Kimileriniz bilgi aktardığınız veya iş öğrettiğiniz kişilerin yurt dışına açılmalarına katkıda bulunabilirsiniz.  Seyahat, mesleki hayatınızın önemli bir unsuru olabilir. Bazılarınız yüksek eğitim alanında itibar kazanabilir bazılarınız işiyle ilgili seyahatler yapabilir, yabancı kültürlerden insanlarla iletişim içerisinde olabilirsiniz.

9 Şubat’ta Aslan burcunun 20°sinde  Dolunay oluşacak, sizlerin yükseleninizde 1.evinizde  kendinizi daha yakından tanıyarak tamamen yeni bir ışık altında görüyor olacaksınız. Buradaki Dolunay, hayatınızın yolu veya yaşam yönü hakkında size fikir verebilir. Kendinize bazı hedefler koyduysanız veya bir yol almaya  çalışıyorsanız, bu aynı zamanda sonucu görmeye başladığınız bir zaman da olacaktır. Kendinizi, hareketlerinizi ve yönünüzü çok daha net bir şekilde görebilir, tam olarak neyin işe yaradığını ve neyin işe yaramadığını fark edebilirsiniz, böylece  hayatınızda yeni değişikliklere yol açmak için gereksiz olanları temizleyebilirsiniz. İhtiyaçlarınızın önceliğini anlamak için  de iyi bir zamandır, ancak  bu süreçte başkalarına saygılı olmak sizi daha da ileri götürecektir.

16 Şubat tarihine kadar Mars Yay burcunda sizlerin 5.evinizde olacak , bu transit süresince tüm enerjiniz aşk ve romantizme, çocuklarla ilgili konulara, sanatsal ve artistik yeteneklere sportif aktivitelere, borsa ve benzeri spekülatif ve riskli konulara yönelecek demektir.  Özellikle sportif aktiviteler önem taşıyabilir. Eğer kişisel haritalarınızda Mars’ın natal gezegenlerinize uyumlu açıları varsa , enerjinizi, sportif anlamda kendinizi geliştirmek, güçlendirmek için olumlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu dönemde bazılarınızın yaratıcılığı tetiklenebilir. Aşk ve cinsellik temaları da vurgu kazanacaktır. Kimleriniz bu dönemde ailesi ile birlikte eğlenceli zamanlar  geçirebilir. Başkalarını evinizde ağırlamaktan eğlenceli aktiviteleri evinizde düzenlemekten memnuniyet duyarsınız. Bazılarınız evlenmek yuva kurmak, bazılarınız ise çocuk sahibi olmak isteyebilirsiniz.  Kimileriniz  hayat görüşlerini yaratıcı bir şekilde ortaya koyabilir, sanat dünyasında, entelektüel konularda, eğlence içeren mekanlarda, oyunlarda, çocuklarla ilgili konularda başarı sağlayabilir. Kimilerinizin çocukları uzak yerlerde eğitim alabilir ya da yüksek eğitimde başarılı olabilir.

16 Şubat’ta ise Mars Oğlak burcuna sizlerin 6.evinize geçiyor ve enerji günlük işlere ,çalışma hayatına, sizin için hizmet  veren kişilere yöneliyor. Bu dönemde iş ve tempo yüksektir, agresyon ve acelecilik de söz konusudur, bu da olumsuz sonuçlara götürebilir. Eğer Mars kişisel haritalarınıza sert açılar yapıyorsa iş ortamındaki kişilerden ,özellikle astlardan ve çalışanlardan yana sorunlar agresyon ve abartılı bir rekabet ortaya çıkabilir. Bitirmek gereken çok sayıda proje olabilir, sürekli mücadele etme gerekliliği sinirleri bozabilir. 22 Şubat tarihinde Mars ve Güney Ay düğümü arasında bir kavuşum olacak ,çalışma hayatınız ,iş arkadaşlarınız arasında çıkabilecek sorunlara , işten ayrılmalara, çalışma hayatında kayıplara  sebep olabilir ve bu süreçte sağlığınıza da  çok dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda bu dönemde Merkür geri gideceği için de dikkatli olmalısınız. Bazılarınız bu dönemde aile bireylerinden birisinin hastalığı ile de uğraşmak zorunda kalabilir.

Yine Şubat ayı boyunca Satürn Plüton ve Güney Ay düğümü 6.evinizde olacağından çalışma hayatı ve iş koşulları, günlük rutin işler ve sağlık konularında değişim ve dönüşüm konuları gündeminizde olacak.