• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2020 ŞUBAT

2020 ŞUBAT


2020  ŞUBAT

Sevgili Terazi ve Yükselen Teraziler ,Merkür 3 Şubat’ta Balık burcuna sizlerin 6.evinize gelecek çalışma hayatı, günlük rutin işler , altınızda çalışan kişiler , sağlık konularında bilgi paylaşımları, anlaşmalar artar. Bu transit, iş başvuruları, işe alışlar, sözleşmeler açısından kullanılabilir. Aynı iş ortamını paylaştığınız  kişilerle iyi ilişkiler sayesinde  daha başarılı olabilirsiniz. Yanınızda çalışan, hizmet aldığınız kişilerin  becerilerinden bu dönemde daha fazla verim alabilirsiniz.  Merkür’ün bu alandan geçişi, iş ortamında daha düzenleyici ve organize olmaya yardımcıdır. Günlük rutin işleri derleyip toparlamak, yapılmış işleri gözden geçirmek, eksiklerinizi  ve hatalarınızı  tespit etmek, çalışma koşullarını bağlayıcı anlaşmalar yapmak gibi faaliyetler için kullanılabileceğiniz güzel bir süreçtir. Rahatlıkla İş koşullarındaki sorunları çözmeye yönelik konuşmalar, planlar yapılabilirsiniz. Sağlığınızı  gözden geçirmek de gerekebilir. Eğer bu dönemde hayatınızda endişe ve takıntılar yaparsanız sağlığınız bundan zarar görebilir. Bu dönemdeki yoğun tempo da sinirleri gerebilir, dikkatli olmak gerekir. 17 Şubat’ta bu alanda Merkür geri hareketi başlayacağı için bu tarihten sonra  günlük rutin işler, çalışma hayatı, sağlık, aşk, çocuklar, yaratıcılık gerektiren işler konularında dalgınlıklara dikkat, rüyalar renkli ve anlamlı olabilir ona da dikkat. Çalışma alanınızı, ofisinizi veya masanızı yeniden düzenleme, çalışma hayatınız, günlük rutinleriniz ve sağlığınız konusunda  bir takvim veya yapılacaklar listesi oluşturmak gerekebilir. İş arkadaşlarınızla  iletişime dikkat etmekte fayda vardır çünkü geri hareket eden Merkür  iletişimde karışıklıklar olarak ortaya çıkabilir ve ekip çalışması zarar görebilir  herkesten doğru bilgileri edindiğinizi  kontrol edin. Sağlık konularında da kişisel bir envanter yapma zamanı. Nasıl hissediyorsun? Enerji dolu musun?  veya ağrılar ve tanımsız hastalıklarınız mı var.  Bu, kendi sağlık sorunlarınız hakkında araştırma yapmak için mükemmel bir fırsat. Ertelemenin ciddi sonuçları olmadıkça, bir hastalık ya da problem için bir tedavi sürecine başlamadan önce araştırmalar yapmak daha doğrudur, bu dönemde  yaptırdığınız  sonuçlar sonuçsuz olabilir. Yeni bir diyete başlamaktan kaçının, yiyeceğiniz yiyecekleri araştırmak, yemek tarifleri ve besin bilgilerini toplamak için zaman harcanması daha iyidir.

8 Şubat tarihinde Venüs Koç burcuna sizlerin 7.evinize geçiyor yaklaşık bir aylık süreçte ikili ilişkilerde olumlu gelişmeler yakalanabilir. Bu zamana kadar olumsuz giden şeyleri düzeltme şansı artar. Evlilik için çok ideal bir transittir. Ortaklaşa girişimler açısından da uygun, her türlü ilişkileri güçlendirici bir transittir.  Riskli yanı, fazla uzlaşmacı ve kabullenici, karşı tarafa dayalı hareket etmektir. Yasal konularda şansın artması, uzlaşma sağlanması gibi olumlu etkiler ortaya çıkartır. İş anlaşmaları yapmak, ortak işlere girmek açısından çok uygun bir dönemdir. Fakat tüm bunları ayın 17’sine kadar yapmak gerek çünkü 17’sinden sonra geri hareketine başlayacak olan Merkür her türlü ilişkilerinizde yanlış anlamalara sebebiyet verebilir.

9 Şubat’ta Aslan burcunun 20°sinde bir dolunay oluşacak, 11.evinizdeki Dolunay, daha önce ilişkilendirdiğiniz bir arkadaşlığa, sosyal çevre veya gruba son verebilir. Genellikle, bu Dolunay gerçekleri ortaya çıkarır ve etrafınızı çevreleyen insanları daha net görürsünüz, bu süre zarfında duygular yükselir, bu nedenle daha önce birlikte çalıştığınız arkadaşlıklar veya sosyal ortamlarda tartışmalar ve anlaşmazlıklar olabilir. Unutmayın, Dolunay sizi gizlenen, sizin bilmediğiniz veya geçmiş bir durumu yansıtan her şeyi aydınlatır. Hobileriniz, aşk ilişkileriniz, yaratıcılığınız, çocuklarla olan ilişkileriniz  gündeminizde olabilir. Sosyal çevrenizle birlikte yaratıcılığınızı kullanacağınız bir proje çalışmasının sonuçlarını alabilirsiniz. Bu dönemde kariyerinizden elde ettiğiniz gelirinizde  somut sonuçlar elde edebilirsiniz.
 
16 Şubat tarihine kadar Mars Yay burcunda sizlerin 3.evinizde olacak, Yakın çevre ile ilgili ilişkilerde hareketlenme olur ve yakınlarla ilişkilerde gerginlikler yaşanabilir. .Yeni şeyler öğrenme amacıyla aynı anda pek çok şeye ilgi göstermeye başlanabilir. Fikirlerinizi güçlü bir şekilde ortaya koyma arzusu artar. Aynı fikri paylaşmayan kişilerle tartışmalar çıkabilir. Kazalara açık bir süreçtir. Özellikle kişisel haritalarınızda Mars’ın  gezegenlerinize sert açılarında daha belirgindir. Uyumlu açılarınız var ise  eğitim, seyahat, yakınlarla yapılan işlerde aktif rol aynı zamanda kardeşler veya yakınlar için mücadele etmeyi, uğraş vermeyi, emek harcamayı da gösterir. Bazılarınız bu dönemde yeni bir kursa veya eğitime başlayabilir, bazılarınız kısa seyahatlere gidebilir, bazılarınızın yakın çevre ve kardeşleri ile tartışmaları olabilir.

16 Şubat’tan sonra ise Mars Oğlak burcuna sizlerin 4.evinize geçiş yapacak, Aile içinde gerginliklere,  tartışma ve kırgınlıklara, uç noktalarda kopmalara sebep olabilir. Bu transitte önünü kesemediğimiz durumlar çığ gibi büyüyerek karşımıza çıkabilir  haritalarınızda Mars’ın sert açıları varsa evle ilgili güvenlik tedbirleri almak gerekir, ev kazalarına da açık olunan bir transittir. Eğer Mars’ın gergin açıları varsa daha da dikkat edilmesi gerekir. Eğer Mars’ın açıları uyumlu ise yeni bir eve taşınabilir, evde değişiklik yapmak amacıyla girişimler, tadilat, yeni dekorasyon çalışmaları yapılabilir.
19 Şubat tarihine kadar Güneş Kova burcunda sizlerin 5.evinizde olacak odak konularınız; çocuklar, aşk, hobilere kayacaktır. Bu tarihte çocuk sahibi olmak isteyebilirsiniz, aşık olabilirsiniz, duygusal ilişkiler ,eğlence dünyası ve hobiler odak noktası olabilir. 19 Şubat tarihinden sonra Güneş Balık burcuna sizlerin 6.evinize geçecek bu dönemde Merkür geri hareketi de 6.evde devam ediyor olacak dikkat etmek gerekiyor. Güneş 6.evdeyken çalışma hayatınız, yanınızda çalışanlar ,günlük rutin işler en fazla ilgilendiğiniz konular olacaktır. Bu dönemde faydalı olmak, çalışmak, yetenekleri en iyi şekilde ortaya koymak önemlidir. Sağlık konuları da gündeminizde olabilir fakat geri harekette olan Merkür döneminde ameliyat olmamakta fayda vardır.
22 Şubat tarihinde Mars ve Güney Ay düğümü arasında bir kavuşum olacak, aile büyükleri ile ilgili sağlık sorunları gündeme gelebilir, kayıplar yaşayabilirsiniz, yuva ve yuvaya ait konularda daha dikkatli olunması gereken zamanlardır. Zaten biliyorsunuz Oğlak burcunda bir gezegen yığılımı var bu konularda dikkatli olmak gerek. Yuva ve aileye ait konularda değişim dönüşüm yaşanabilir, bu süreçte esnek olmak gerekebilir.