• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2020 ŞUBAT

2020 ŞUBAT


2020  ŞUBAT

Sevgili Yay  ve Yükselen Yaylar , Merkür 3 Şubat’ta Balık burcuna sizlerin 4.evinize geçiyor. Gündeminiz ev hayatı, evle ilgili planlar yapma, aile arasında önemli konuların konuşulması, geçmişte yaşanmış olayların tekrar gündeme gelip konuşulması, ev değiştirme veya evde yapılacak değişikliklerin konuşulması ve planlanması olabilir. Bu aynı zamanda geleceğe yönelik planları gözden geçirip, bundan sonrası için dikkatli ve akıllıca adımlar atmak için önemli bir süreçtir. . Bu dönemde  özel hayatınızı yeniden organize etmeniz yerinde olabilir aynı zamanda kendinizi  yeniden yapılandırmak için gerekli kararları alma zamanıdır. Fakat 17 Şubat tarihinde Merkür bu alanda geri hareketine başlayacak bu yüzden Merkür gerilemesinde eviniz sizin sığınağınız olabilir.Eğer hayatınızda bir sıkışmışlık hissederseniz belki de evinizde enerji sıkışmış olabilir bu yüzden evinizdeki mobilyalarınızın yerini değiştirmek iyi gelebilir.Artık sizin için anlamı olmayan eşyaları belki bu dönemde ayıklayabilirsiniz.Aile üyeleri ile ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar olabilir.Eski aile ve çocukluk sorunları  yeniden ortaya çıkabilir . Bu dönemde ev alımı-satımı yapılması tavsiye edilmez, aynı şekilde ev dekorasyonu  yapılmaz, evinize yeni bir elektronik eşya almayın  bizden söylemesi.
 
8 Şubat tarihinde Venüs Koç burcuna sizlerin 5.evinize geçiyor, 1 ay boyunca aşk ve ilişkilerde olumlu etki yaratan bir geçiştir Venüs 5.evi çok  sevdiği için buradaki  seyahati keyifli sonuçlar ortaya çıkarabilir. Çocuk sahibi olmak adına iyi bir transittir. Çocuklarla ilgili ilişkiler keyif vericidir. Hobilere daha fazla vakit ayırılabilir, sanatsal faaliyetler için uygun dönemdir, kısa tatillere çıkmak, sosyalleşmek, arkadaşlarla eğlenmek, açısından da uygun zamanlardır. Bu dönemde en çok keyif aldığınız şeylerden bir tanesi de arkadaşlarınızla bir araya gelmek olabilir. Onlarla sportif aktivitelerde, eğlenceli ortamlarda, sanatsal konularla ilgili mekanlarda veya organizasyonlarda bir araya gelebilir, birlikte güzel işler ortaya çıkarabilirsiniz.  Sosyal ortamlar ve arkadaşlar, sanatsal yaratıcılığınızı ve sahne becerinizi ortaya çıkarabilir. Her koşulda yaptığınız işten keyif almak  çok önem taşımaktadır. Bazılarınız yaratıcılıkları sayesinde üzerinde çalıştığı projelerde başarı gösterebilir. Bazılarınız bu dönemde  çocuklarının işleri ile daha fazla ilgilenebilir , bazılarınız ise aşık olabilir, ama Merkür retrosunu unutmayın bu süreçte aşk konularından hayır gelmez arkadaşlar.
 
9 Şubat’ta Aslan burcunun 20°sinde oluşacak Dolunay , sizlerin 9.evinizde ve geleceğiniz için hedeflerinizi ve isteklerinizi yeniden yönlendirmede yardımcı olmak için  ışık olmaya çalışacak. Dolunay, daha önce göremediğiniz her şeyi aydınlatır, hayatınızın hangi yönden geçtiğini,  hedeflerinize ulaşıp ulaşamayacağınız konularında net ,somut bir şeyler elde edebilirsiniz.  Yurtdışı konuları, uzaklarda yaşayan akrabalar, hukuksal süreçler, ticari faaliyetleriniz gündeme gelebilir. İşinizle ilgili bir eğitim alma konusu netleşebilir. Üniversite eğitimi alanların sınavları ile ilgili konularda netleşmeler olabilir. 9. ev, yaşamdaki tutkularımızı, inançlarımızı, deneyimlerimizi ve geleceğimizi çok manevi bir alan olarak yönetir. Dolunay burada gerçekleştiğinde, sanki istediğimiz yol biraz daha netleşiyormuş gibi, bir şeyin sonuçlarını elde  etmeniz için  bir kapı açıyor gibidir.
16 Şubat tarihine kadar Mars Yay burcunda sizlerin 1.evinizde harekete geçme , kendinizi ortaya koyma, girişimde bulunma güdünüzü  tetikler. Kendinizi aktif, enerjik hissetme zamanıdır. Enerji yüksek olduğu için sakarlık, kazalar ve yaralanmalara açık olunabilir. Ego ,kendine güven yüksektir. Kişi dominant davranışlar, agresyon ve gerginlikler yaşayabilir. İlişkilerinize, sağlığınıza dikkat edin    Bu transitin olumsuz tarafı ,kendine fazla güvenden kaynaklanan düşüncesizce alınmış kararlardır.

16 Şubat’ta ise Mars Oğlak burcuna sizlerin 2.evinize geçiyor.  Efor ve enerji parasal konulara yönelir. Kazanç elde etme motivasyonunuz yükselir. Parasal konularda cesaret ve girişkenlik egemendir. Para kazanmak için daha fazla mücadele etmeniz gerekir. Bu dönemde harcamalar artabilir. Aceleci ve riskli yatırımlar yapma eğilimi olabilir. Düzenli gelirde dalgalanmalar olabilir. Parasal veya sahip olunan değerlerle ilgili tartışma, çekişme, agresyon ya da rekabet artabilir. Mars kişisel haritalarınıza   sert açılar yapıyorsa gereğinden fazla risk veya aceleci kararlar kayba sebep olabilir. Eğer  Mars’ın  uyumlu açısı varsa girişim yapmak ve maddi risk almak açısından olumlu kullanılabilir. 22 Şubat tarihinde Mars ve Güney Ay düğümü kavuşuyor bu tarihlerde para kayıpları yaşayabilirsiniz dikkatli olmakta fayda vardır. Yine Şubat ayı boyunca Satürn,Plüton,Jüpiter ve Güney Ay düğümü parasal alanınızda size değişim , dönüşüm, yeniden yapılanma konularını  gündeminizde tutmanıza yardımcı olacak. Aile ile ortak maddi konular gündeme gelebilir. Eğitim konuları da gündeminizde olabilir, eğitim ile ilgili  harcamalar artabilir. Ama Jüpiter size bu alanda destek verecektir.

19 Şubat tarihine kadar Güneş Kova burcunda sizlerin 3.evinizde olacak, sizin için kararlarınız çok önemli olabilir , zihinsel olarak çok yoğun bir dönemdir. Kardeşler, yakın akrabaların hayatlarındaki olaylar sizi de yakından ilgilendirebilir. Eğitim konuları, haberleşme, yazılı-sözlü ifade ve iletişim çok önemli hale gelebilir. Spontan gelişen kısa seyahatleriniz olabilir. Ticaretle uğraşanlarınız varsa bir takım gelişmeler olabilir. Bu dönemde benliğinizin, egonuzun gelişim yolu; iletişim, bilgi ve haber toplamaktır, bazılarınız iletişim konularında yeteneklerinizi ortaya çıkarabilirsiniz; yazı yazabilir, konuşmalar yapabilir, seminerlere gidebilir ya da seminerler verebilirsiniz. Bazılarınız arabasını bakıma götürebilir, bazılarınız arabasını yenileyebilir.  19 Şubat tarihinden sonra Güneş sizlerin 4.evinize Balık burcuna geçecek, aynı evde geri harekette olan Merkür de olacak. Güneş’in 4.evinize geçmesi ile birlikte odak noktanız ailevi konular, eviniz ,gayri menkul konuları  olacak, fakat geri hareket dolayısı ile ailevi ilişkilerde yanlış anlaşılmalar olabilir ,iletişim problemleri yaşayabilirsiniz eğer bu dönemde ev alımı-satımı ev tadilatı yapmak istiyorsanız dikkatli  olmakta fayda vardır. Eğer çok acil değilse bu dönemde ev değişikliği yapmamak daha iyi olabilir.