• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2020 ŞUBAT

2020 ŞUBAT


2020  ŞUBAT

Sevgili Kova ve Yükselen Kovalar ,doğum gününüz  kutlu olsun , iyi bir yıl olsun. Merkür 3 Şubat’ta Balık burcuna sizlerin 2.evinize geçiyor , yaklaşık bir aylık bu süreçte, sahip olduğunuz  kaynakları iyi değerlendirebilme, parayı idare edebilme ve para kazanma becerisini daha iyi kullanabilme şansınız artabilir. Bu konularda pratik çözümler getirebilir, gelirinizi ve kişisel maddi kaynaklarınızı artırmak için yeni yollar bulabilirsiniz. Tabii parasal konuları iyi organize etmek, planlı hareket etmek ve harcamalarda akıllıca davranmak gerekir. Bu dönemde maddi konular ve yatırımla ilgili konularda deneyimli kişilere danışmanınız gerekebilir, bütçeniz için planlama yapmak gerekebilir.. İş girişimleri ve ticari konularda teklifler gündeme gelebilir. Kimileriniz ticari becerileriniz, kimileriniz iletişim becerileri sayesinde kazanç elde edebilir. Fakat tüm b konuları 17 Şubat tarihine kadar gözden geçirip çözümler bulmanızda fayda vardır çünkü 17 Şubat tarihinde Merkür parasal konuları anlatan 2. evinizde geri harekete geçiyor. Parasal konularda  gecikmeler, aksaklıklar  olabilir, bu yüzden bu gibi  durumlar için bir kenara para ayırmanız  akıllıca olur. Bazılarınız bu dönemde beklenmedik bir şekilde eski alacaklarını  tahsil edebilir, bazılarınız ise hiç beklemedikleri bir borcu ödemek zorunda kalabilir. Bu süreçte  banka hesabınızı incelemek; faturalara ,alışveriş fişlerinize dikkat etmek gerekir  fazladan para ödeyebilirsiniz, hiç fark etmediğiniz gecikmiş faturaları ödemek zorunda kalabilirsiniz, internetten de alışveriş yapmamakta fayda vardır. Büyük yeni alımlardan kaçının; harcamalarınızı ve gelirinizi listeleyen bir kayıt tutmaya başlayabilirsiniz çünkü bu dönemde paranızı nereye harcadığınızın farkında olmayabilirsiniz . Bu dönemde  tasarruf hesabı açmak  da akıllıca olabilir.
 
8 Şubat tarihinde Venüs Koç burcuna sizlerin 3.evinize geçiş yapacak ve yaklaşık 1 ay boyunca bu alanınızda hareket ediyor olacak , yakın çevreyle sosyallik ve uyum sağlayabilme anlamında olayları büyütme ve kuruntu yapmanıza sebep olabilir. Çevreyle iyi iletişim içerisinde olmak sizlere bazı kapıları açacaktır. Bu transit sürecinde  etrafınızda  huzur ve denge sağlamaya çalışarak, arabuluculuk yaparak yakın çevrenizde olagelen anlaşmazlıkların sona ermesine katkıda bulunabilirsiniz. Fikirlerinizi  konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek gereken işlerde başarılı olabilirsiniz. Bazılarınız reklam, tanıtım, pazarlama, satış, gazete, bilgisayar, internet gibi alanları iyi kullanmak sayesinde başarı elde edebilir. Bazılarınız için önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak, seyahatlere çıkmak, eğitim almaya başlamak, iletişimsel becerilerini  kullanmak için uygun bir dönemdir. Bazılarınızın arabası ile ilgili gündemleri olabilir bazılarınızın yakın çevresi ile olan ilişkilerinde onların hayatlarındaki konular gündeme gelebilir. Fakat 17 Şubat tarihindeki Merkür geri hareketini unutmamak , bu tarihten önce anlaşmalar, görüşmeler ve seyahatleri yapmak gerekir.
9 Şubat’ta Aslan burcunun 20°sinde bir dolunay oluşacak bu dolunay sizlerin her türlü ilişkileri anlatan 7.evinizde olacak dolayısı ile ilişkilerde  bugüne kadar konuşulmamış konular netleşecek, eğer sürüncemede kalan bir ortaklık veya evlilik varsa bitebilir, kimileriniz bu dönemde güzel gelişme gösteren ilişkilerini evlilikle taçlandırabilir yaşamınızdaki özel bir kişiyle gerçekten bağlantı kurma şansı yüksek olabilir. 7. ev tamamen "öteki" hakkındadır, bu yüzden 7.evde gerçekleşen dolunaylar daha önce karşınızdaki kişiler hakkında  göremediğiniz her şeyi aydınlatabilir . Sık sık ilişkilerimizi, birebir bağlantılarımızı değerlendirebileceğimiz ve sözleşmelerimize bakabileceğimiz  bir zaman. Belki süren bir davanız var onun sonucunu alabilirsiniz. Gizliliği ışığa getiriyor ve insanların gerçek duygularını ve niyetlerini görebiliyorsunuz, şimdi “öteki” ile denge kurma zamanı. Yedinci ev, önemli birebir ilişkiyi temsil eder; bir evlilik partneri, önemli bir diğeri, iş ortağı veya bir rakip. Kendi ihtiyaçlarınızla başkalarının ihtiyaçları arasında bir denge kurma zamanı. Uzlaşma ve müzakere zamanı. Yalnız yine 17 Şubat Merkür geri hareketini unutmayalım bu tarihten sonra evlilik, anlaşma veya  imza atacağınız herhangi bir sözleşme varsa çok dikkatli olmakta en küçük yazıları bile okumakta fayda vardır.

16 Şubat tarihine kadar Mars Yay burcunda sizlerin 11.evinizde olacak sosyal alanda özgürlük ve hareket ihtiyacınızı artıracaktır. Enerji, birlikte hareket etmeye, ekip işine yönelecektir. Tabii Mars’ın agresyon yaratan enerjisi devrede olacağından, birlikte yapılacak işlerde egoların iyi dengelenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde arkadaşlar, sosyal çevre ilişkilerinde agresyon yaşanabilir. İdeal ve görüş farklılıkları kişiyi arkadaşlarından kopartabilir. Kişi, etrafına Marsiyen nitelikte kimseleri çekebilir. Ekipçe yapılması beklenen işlerde, bireysellik ve isyankâr tavırlar ön plana çıkabilir. Mars’ın natal gezegenlere uyumlu açıları varsa, hep birlikte idealist çalışmalara girişilebilir, liderlik ve girişimcilik yeteneklerini sosyal ortamda güçlü bir şekilde sergileyebilir, başkalarını motive edebilirsiniz. Bazen bu motivasyon sizi harekete geçirmeye yönelik olarak dışarıdan gelir. Aynı zamanda bu alan  işten elde edilen gelirler veya iş yatırımları anlamına da geldiğinden, olumlu açılarda bu konularda cesaretli girişimler yapılabileceğinizi gösterir.

16 Şubat tarihinde ise  Mars Oğlak  burcunda sizlerin 12.evinizde olacak enerji ve eforu ifade eden Mars 12.evde olunca  enerji düşüşü yaşayabilirsiniz; kendinizi  yorgun ve halsiz hissedebilirsiniz, takıntılarınız artabilir. Mars vücudun bağışıklık sistemini de  yönetir bu yüzden güçsüz yerleşimde olduğunda, bağışıklık sisteminin de güçsüzleşeceğine işaret eder. Bu anlamda özellikle mikrobik enfeksiyonlara karşı tedbirli olmak gerekir. Dikkat etmesi gereken diğer bir husus da gerginliklerini dışarı yansıtamamak ve içinde tutmaktan kaynaklanması muhtemel rahatsızlıklardır. 12. ev aynı zamanda gizli düşmanlıklarla da alakalıdır. Hastalıklar ve hastaneler ya da kapalı yerlerle ilgili temalar da hayatınızda vurgu kazanabilir. Kontrol dışı faktörler yüzünden öngöremediğiniz olaylar yaşayabilirsiniz. Eğer olumlu yönden bakarsak; kendi içinize dönmeniz, iç bilgeliğinizin ortaya çıkması, geleceğe yönelik kararlarınızda sezgilerinize kulak vermenin zamanıdır. Bu dönemde dedikodular, arkanızdan konuşmalar, gizli düşmanlıklar olabilir. Bu süreci Yoga, meditasyon gibi aktiviteler için,  kendi gücünüzü  kendi içinizde arayacağınız benzer aktiviteler için kullanarak geçirirseniz daha faydalı olabilir sizler için. 22 Şubat tarihine Mars Güney Ay Düğümü kavuşuyor olacak ve hastalıklar konusu gündeme gelebilir, sağlığınıza dikkat etmek gerekiyor. Kariyerinizde üstlerinizle olan ilişkilere dikkat etmeniz gerekebilir. Bu ay da bütün gezegenler Satürn, Plüton, Jüpiter bu alanda yine size kariyer konularında  yöneticilerinizle olan ilişkilerinize de dikkat etmelisiniz.Aile büyüklerinin sağlığı konusunda bir takım sıkıntılar verebilir ama Jüpiter yine bu alanda sizleri destekliyor olacak sevgili kovalar.

Güneş Kova burcunda 19 Şubat tarihine kadar sizlerin 1.evinizde olacak  yani yükseleninizde  fiziksel enerjiniz artmaya başlayabilir. Kendinize olan güveninizin  artacağı, otoritenizi  daha belirgin bir şekilde ortaya koymaya başlayacağınız, kendinizi başkalarına daha güçlü bir şekilde ifade edebileceğiniz 1 aylık bir süreç  ve kişisel yeteneklerinizi  iyi kullanabilme, koşulları yönlendirebilme, dikkatleri üzerinize toplayabilme, başkaları üzerinde etki yaratabilme kabiliyetiniz  ve potansiyeliniz yüksek olabilir. Bu transitin en büyük risklerinden bir tanesi abartılı özgüven ve kibir olabilir çünkü bu dönemde kendinizle ilgili  konulara odaklanacağınızdan, fazla kendi merkezli davranabilir,  karşınızdakiler  üzerinde dominant bir etki bırakabilirsiniz bu yüzden egoyu iyi kontrol etmek gerekir. Ayrıca bu süreçte sağlığınıza da dikkat etmelisiniz.

19 Şubat tarihinden sonra ise Güneş Balık burcuna sizlerin 2.evinize geçiş yapacak, aynı alanda Merkür de geri harekette olacağı için odak noktanız parasal konular olsa da bu konularda  gecikmeler, aksaklıklar  olabilir, bu yüzden bu gibi  durumlar için bir kenara para ayırmanız  akıllıca olur. Belki bazılarınız için  de beklenmedik paralar kucağınıza düşebilir, hiç beklemediğiniz kişilerden maddi konularda yardım alabilirsiniz. Bazılarınızın ise belki de daha dikkatli olması gerekebilir ,banka hesabınızı inceleyin; faturalara  dikkat edin , bu dönemde alışveriş fişlerinize de dikkat edin fazladan para ödemeyin. Bu dönemde hiç fark etmediğiniz gecikmiş faturaları ödemek zorunda kalabilirsiniz. Büyük yeni alımlardan kaçının; harcamalarınızı ve gelirinizi listeleyen bir kayıt tutmaya başlayabilirsiniz çünkü bu dönemde paranızı nereye harcadığınızın farkında olmayabilirsiniz . Bu dönemde  tasarruf hesabı açmak  da akıllıca olabilir.