• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2020 ŞUBAT

2020 ŞUBAT


2020  ŞUBAT

VENÜS KOÇ BURCUNDA 7 ŞUBAT-  5  MART

AŞK VE İLİŞKİLER HIZ KAZANIYOR

Venüs’ün içinde bulunduğu burç; bize nelerin zevk verdiğini, ne tip şeylerin bizim için değerli olduğunu ,aşka yaklaşımımızı ,sevgi alışverişimizi  , ilişki kurma şeklimizi, iştahımızın nasıl olduğunu ve nasıl rahatladığımızı anlatır.  Venüs’ün içinde bulunduğu ev ise uyum ve huzuru nerede aradığımızı , nerelerde ve hangi konularda para kazanma potansiyelimizin olduğunu gösterir.

 Venüs Koç burcunda   hareket ederken yaklaşık bir ay boyunca ilişki kurma biçimimiz bir Koç burcu kalitesinde yani hızlı  bir şekilde olabilir ; bu süreçte birisinden hoşlandığımızda bunu anında ,açıkça ve düşünmeden göstermek ve söylemek isteyebiliriz. İlişkiyi başlatan ama devam ettiremeyen , kalıcılığı sağlayamayan bir yapıda olabiliriz. Venüs Koç’ta zarar gördüğü bir alandadır  ve   aradığı rahatı bulamaz, ikili ilişkilerde bağlanmakta zorluklar yaşayabilir ,çabuk aşık olup çabuk bırakabilir o yüzden bu süreçte başlayan aşk ilişkilerinde dikkatli olmakta fayda vardır.
Venüs Koç’a geçince maddi konularda çok kolay  risk alabilir, harcamalarımız artabilir, özgürlüğümüzü önemser, hız ve heyecanı sevebiliriz . Fakat Koç burcunun agresif yönleri Venüs’ün burada olmasıyla biraz daha yumuşamış olacaktır. Bu da kişiye, çevresine, uyum sağlayabilme özelliği katacaktır. İkili ilişkilerde her şeyin öncelikle gayet iyi başlayacağına fakat zamanla sorunlar çıkaracağını anlatır.

Koç burcundaki Venüs bu seyahati sırasında Oğlak burcundaki gezegenlere de gergin açılar yapacak bu zamanlarda da hem ilişkiler hem de maddi konularda zorlanacağız, canlar.

23 Şubat Venüs Jüpiter gergin enerjisi  ile;  ilişkilerde, yeme içmede, giyim kuşam için yapılan harcamalarda, keyif ve zevke yönelik eylemlerde abartılar görülebilir. Müsriflik yapılabilir. Aşk ve ilişkilerde bolluk ve bereketli bir zaman dilimidir ve kişinin ilişkisini de müsrifçe tüketmesine sebep olabilir. Sosyal ilişkilerde ve aktivitelerde abartılara kaçılması kişinin sağlığına da yansıyabilir. Kilo alınabilir.
29 Şubat Venüs ve Plüton arasındaki gergin enerji ile ilişkilerde güç kullanma, yönlendirme, dayatma, zorlama, güç savaşı, entrikalar ortaya çıkabilir ve ilişkilere yaklaşım tarzında değişim kaçınılmazdır ,ilişki içerisinde kıskançlık ve aşırı sahiplenme durumu yıkıcı olabilir. Aynı zamanda yeme içme konusunda mecburi değişimler gelebilir.
 
3 Mart Venüs ve Satürn arasındaki gergin enerji ile de  ilişkide depresyona çeken, ilişkiyi soğutan ve sınır getiren bir dönem olabilir belki ilişkilere bir müddet ara vermek, ilişkilerden izole olmak söz konusu olabilir, ilişkilerde zorlanma, sorunlar, soğuma, hüsran ve kopuş olabilir. Dikkatli olalım,söylemesi bizden değerlendirmesi sizden,sevgiler.

VENÜS KOÇ BURÇLARA NELER ANLATIYOR?

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR
Venüs Koç burcuna sizlerin yükselen burcunuza geçiyor, ilişkilerde sorunlar çıkarabilir,fakat Venüs’ün cazibesi ,uzlaşmacı tavrı ve ilişkileri biraz daha yumuşatması sayesinde, dikkatleri üzerinize çekebilme ve koşulları istediğiniz gibi yönlendirebilme şansı artar. Kendinize bu dönemde  bakım yapmak, dış görünüşte, giyim ve kuşamda değişiklikler yapmak,  gündeme gelebilir eğer estetik ve güzellik işlemlerine başlayacaksanız Merkür geri hareketinden önce yapabilirsiniz. Yine bu dönemde arkadaşlarla hoş vakit geçirmek, eğlenceli konulara yönelmek, biraz hareket etmek, hatta seyahat etmek için ideal bir transittir. Bu dönemde , ilişkilerinde zorluk çeken kişilerin bir araya gelmesine de vesile olabilir, başkalarına arabuluculuk edebilir. 
BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR
Venüs 12. Evinizde sağlığınızla ilgili konularda çözüm ve çare getirecektir. 12.evdeki Venüs ruh sağlığınızı da olumlu etkileyecektir. Kendinizi dinlemek, ruhunuza iyi gelecek sanatsal konulara eğilebilirsiniz. Eğer yaratıcı bir yönünüz varsa onu geliştirmek, beslemek için çok uygun bir zaman.
Diğer taraftan 12.ev, gizli işlerin evindeki aşk gezegeni, gizli bir aşk ilişkisine de işaret ediyor olabilir.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER
Venüs 11.evinize geçiş yapacak, bu dönemde  geleceğe ve ideallere yönelik ümitleriniz  artabilir.  Grup aktiviteleri ve arkadaşlarla birlikte olmak için çok uygundur, organizasyon ve aktivitelere ya da partilere katılmak, pek çok yeni insanla bir araya gelmek söz konusu olabilir. Sosyal ortamlarda, özellikle de kadın figürlerinden destek alabilirsiniz. Venüs’ün bu alandan geçişi, iş yatırımları ve kazanımları alanlarında da olumlu gelişmelere işaret eder. Çalışma hayatı olmayan bir kişi açısından ele alındığında, arkadaşlarla, sosyal çevreden insanlarla güzel vakitler geçirmeye yöneliktir. 

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER
Ayın neredeyse tamamında 10. Evinizde olacak olan Venüs kariyer alanınızda size iyi ilişkiler sağlarken, daha uzlaşmacı ve çözüm sunan biri olarak toplum önünde görünmenizi sağlayacaktır. Patronlarınızla, otorite figürleri ile iyi anlaşabileceğiniz bu süreçte Merkür retrosunun etkilerine dikkat etmelisiniz.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR
Venüs Koç burcuna sizlerin 9.evinize geçiyor, dış seyahatler yapmak, yabancılarla ortaklaşa işlere girişmek ve eğitimle ilgili konular açısından olumlu etkiler alacağınız zamanlardır. Uzun yolculuklardan, yabancı kültürlerden insanlarla bir araya gelmekten, yeni şeyler öğrenmekten keyif alınacak bir dönemdir. Alışılmış kalıpların dışına çıkmak, hayatınıza değişiklikler getirmek için güzel bir zaman dilimidir. Yeni ve ilginç, muhtemelen de yabancı kişilerle tanışabilir; hayata karşı olumlu bakış açısı kazanmanıza sebep olacak olaylarla ya da kişilerle karşılaşabilirsiniz. Hayatın tadını çıkarabileceğiniz , aşkı uzaklarda bulabileceğiniz bir dönemdir.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR
Venüs’ün 8. Eve geçmesiyle eşinizle ve partnerinizle özellikle maddi konularda daha uzlaşmacı olmaya çalışacaksınız. Maddi tablonuz ile ilgili çözümlere odaklanıp parasal konuları çözmeye çalışabilirsiniz. Ödemeleriniz için destek bulabilirsiniz. Ayın 17 sinden önce kredi çekebilirsiniz ancak 17 sine doğru Merkür retrosunun etkisi ile kredi çekmeniz ya da iyi koşullarla çekmeniz pek de mümkün olmayacaktır.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER
Venüs Koç burcuna sizlerin 7.evinize geçiyor , ikili ilişkilerde olumlu gelişmeler yakalanabilir. Bu zamana kadar olumsuz giden şeyleri düzeltme şansı artar. Evlilik için çok ideal bir transittir. Ortaklaşa girişimler açısından da uygun, her türlü ilişkileri güçlendirici bir transittir.  Riskli yanı, fazla uzlaşmacı ve kabullenici, karşı tarafa dayalı hareket etmektir. Yasal konularda şansın artması, uzlaşma sağlanması gibi olumlu etkiler ortaya çıkartır. İş anlaşmaları yapmak, ortak işlere girmek açısından çok uygun bir dönemdir. Fakat tüm bunları ayın 17’sine kadar yapmak gerek çünkü 17’sinden sonra geri hareketine başlayacak olan Merkür her türlü ilişkilerinizde yanlış anlamalara sebebiyet verebilir.

AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER  
6.ev konularında Venüs’ten destek alıyor olacaksınız. İş ortamınızla ilgili konularda, iş arkadaşlarınızla ilişkilerinizde var olan sorunların çözümünde  iyi bir etkisi olacaktır. Daha uyumlu, uzlaşmacı olabileceğiniz bir dönem olacaktır. Üstelik Merkür retrosunda iletişimde hep birlikte zorlanacağımız bir dönemde Venüs’ün iş hayatınızdaki varlığı sizlere çözüm ve destek getirecektir. Sağlık sorunlarınız için çözümleri için de iyi bir transittir. Ancak Venüs’ün 6. Ev geçişleri kilo aldırabilir, son derece iştah açar dikkat etmek gerekir.

YAY VE YÜKSELEN YAYLAR
Venüs Koç burcuna sizlerin 5.evinize geçiyor, aşk ve ilişkilerde olumlu etki yaratan bir geçiştir Venüs 5.evi çok  sevdiği için buradaki  seyahati keyifli sonuçlar ortaya çıkarabilir. Çocuk sahibi olmak adına iyi bir transittir. Çocuklarla ilgili ilişkiler keyif vericidir. Hobilere daha fazla vakit ayırılabilir, sanatsal faaliyetler için uygun dönemdir, kısa tatillere çıkmak, sosyalleşmek, arkadaşlarla eğlenmek, açısından da uygun zamanlardır.  Her koşulda yaptığınız işten keyif almak  çok önem taşımaktadır. Bazılarınız yaratıcılıkları sayesinde üzerinde çalıştığı projelerde başarı gösterebilir. Bazılarınız bu dönemde  çocuklarının işleri ile daha fazla ilgilenebilir , bazılarınız ise aşık olabilir, ama Merkür retrosunu unutmayın bu süreçte aşk konularından hayır gelmez arkadaşlar.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR
Venüs’ün 4. evde olması size çözümler getirerek yardımcı olacaktır. Venüs 4. Evdeyken aile ve ebeveynlerinizle olan ilişkilerinizde daha iyi olacaktır. Bazılarınız evinizde tadilat ya da değişiklikler yapabilirsiniz ama tüm bunları Merkür retrosundan önce yapmanız gerekir. Bazılarınız ise taşınabilirsiniz ya da yeni bir gayrimenkul alabilirsiniz ama 17 Şubat'tan önce tüm bunları gerçekleştirirseniz daha iyi olur.

KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR
Venüs Koç burcuna sizlerin 3.evinize geçiş yapacak , yakın çevreyle sosyallik ve uyum sağlayabilme anlamında olayları büyütme ve kuruntu yapmanıza sebep olabilir. Çevreyle iyi iletişim içerisinde olmak sizlere bazı kapıları açacaktır. Bu transit sürecinde  etrafınızda  huzur ve denge sağlamaya çalışarak, arabuluculuk yaparak yakın çevrenizde olagelen anlaşmazlıkların sona ermesine katkıda bulunabilirsiniz. Fikirlerinizi  konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek gereken işlerde başarılı olabilirsiniz. Bazılarınız reklam, tanıtım, pazarlama, satış, gazete, bilgisayar, internet gibi alanları iyi kullanmak sayesinde başarı elde edebilir.

BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR
Venüs’ün 2. evinize transit etmesi sizlere parasal konularda şans getirecektir. Parasal sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Bazılarınız beklediğiniz paraları alabilirsiniz. Venüs’ün burada olması size ayrıca özgüven verecektir, kendi değerinizi daha iyi bildiğiniz bir süreç olacaktır.