• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2020 ŞUBAT

2020 ŞUBAT


2020  ŞUBAT

16 ŞUBAT-  30 MART   MARS OĞLAK BURCUNDA
HEDEF İÇİN PLAN ZAMANI

16 Şubat 2020'de Mars, yüceldiği  Oğlak burcu seyahatine başlıyor bu burçta  kendi doğasının özelliklerini en iyi şekilde ortaya koyacaktır. Oğlak sıkı ve disiplinli çalışır ve hedeflerine erme konusunda inatçıdır. Mars bu konuda Oğlak burcunun arzu ettiği bu enerjiyi ona verecek, hedeflerine varması için harekete geçirecek ve motive edecektir. Ayrıca  Oğlak burcu gezegen birikimi arasındaki yerini alıyor yani Mars, Güney Ay Düğümü , Jüpiter, Satürn ve Plüton ile bir arada olacak.

Oğlak burcu kontrollüdür , hayatta çok çalışarak ve belirli bir amaca konsantre olarak başarılı  olmak ister bu dönemde  hedeflerin  öz disiplin ve sıkı çalışma ile gerçekleşeceğinin farkına daha fazla varacağız ve bu enerji ile Mars ;

*Kararlı adımlar atmamızı ve işlerimizi halletmemizi
*Kurallarımızdan kolay kolay taviz vermeyeceğimizi
* Aklımıza koyduğumuz hedeflerimizi inşa etmek için, hayata geçirmek için istekli olacağımız
*Planladığımız şeyleri uygulamakta başarılı olacağımız
*Rutin günlük hayatımızı iyi dengeleyeceğimiz
*Spor yapmaya istekli olacağımız  zamanları anlatıyor olacak..

Eğer Oğlak burcu yöneticisi Satürn kişisel haritalarınızda zayıf bir konumda ise enerjiniz düşük olabilir, odaklandığınız konularda sorunlar çıkabilir, ilerlemekte sorun yaşayabilirsiniz ama iyi bir planlama ile hedefinize ulaşabilirsiniz. Eğer Satürn iyi bir konumda ise hedeflerinize daha rahat ilerleyebilirsiniz.

21-22 Şubat arası Mars ile Uranüs arasındaki uyumlu enerji bizim de enerjimizi artırabilir, beklenmedik , öngöremediğimiz  yeni ve farklı bir girişim başlatmak, inisiyatif almak,  lider tavrımızı ön plana çıkarmak için uygun günlerdir.

22- 28 şubat arası Mars,  Güney Düğümünü ile kavuşumda olacak, Mars, eylem gezegeni, Güney Ay Düğümü  bizim karmamızdır. Oğlak, hiyerarşilerin, politikanın ve güç dinamiklerinin işaretidir. Mars'ın Güney Düğümü ile birleşmesi, bizden üretken ve yararlı olmayan sağlıksız davranışlarımızı  bırakmamızı isteyecek.

25-27 Şubat arasında  Mars ile Güneş  uyumlu enerjisi ile  hedeflerimizi gerçekleştirmek  için alacağımız kararlar ışığında harekete geçebiliriz. Önemli kişilerden güç ve kuvvet alabiliriz.

14 Mart Şubat  Mars ile Neptün arasında olumlu enerji hayallerimizi gerçekleştirmek için doğru eylem planları yapabiliriz.
20 ve 23 Mart 2020 günlerinde ise Mars, Jüpiter ve Plüton ile bir araya geliyor. İdeallerimiz uğruna büyük savaşlara gireceğimiz hatta yel değirmenlerine karşı durmayı bileceğimiz bir süreç olabilir.
 
MARS OĞLAK BURÇKLARA GÖRE ETKİLERİ

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ
idealleriniz, geleceğe yönelik hedefleriniz  için daha fazla mücadele etmenizi gerektirecek bir süreç başlıyor. Bazılarınız kararlılığınız  ve yüksek motivasyonunuz sayesinde başarı elde edilebilir ,bazılarınız için üst ve otorite figürleriyle çekişmeler, kavgalar, abartılı rekabet ortaya çıkabilir. İşten ayrılma, çıkarılma gibi durumlarla karşılaşılabilir. Aceleci, gözü kara girişimler sonradan üzücü sonuçlara taşıyabilir. Bu yüzden dikkat edilmesi gereken bir transittir. Kişinin ün ve pozisyonunu iyi koruması, dikkatli hareket etmesi, hırsını iyi dengelemesi gerekebilir.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA
 Yurtdışı bağlantılı işleriniz varsa bu işlerde, uzaklarda yaşayan akrabalarınızla ilgili konularda, hukuki süreçleriniz varsa bu hukuki süreçlerde bazılarınız eğitim ve akademik konularda çaba göstermek durumunda kalabilirsiniz . Diğer taraftan Marsın yükseleninize yapacağı olumlu açı ile kendinizi daha özgüvenli ve enerjik hissedeceğiniz, mücadele gücünü kendinizde bulacağınız bir dönem olacaktır.
İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

Ortaklaşa sahip olunan değerlere, başkalarıyla paylaşılan kaynaklara,  kendi imkânlarınız dışında gelişen kaynaklara yönelik bir enerji söz konusu olabilir, ödemeler ve harcamalar artabilir. Ortaklaşa kazanmalarında veya başkalarıyla birlikte sahip olduğu kaynaklarla ilgili konularda stresler yaşanabilir.  Başkalarından alacaklarınızı tahsil etmekte zorlanabilir ya da bu alanda mücadele etmeniz gerekebilir. Okült konulara merak artabilir.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ
Eforunuz ilişkilerinize, ailenize, eşinize ya da ortaklığınız varsa ortaklığınıza kayacaktır. Herkesin sizi baskıladığını düşünebilir ve herkes üzerinize geliyormuş gibi hissedebilirsiniz. Eşinizle ,ortağınız ile tartışmalar olabilir, başkalarına karşı dobra, net ve direkt davranabilirsiniz. İkili ilişkilerde çabuk karar vermek, acele hareket etmek bu dönemde pek tavsiye edilmez.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN
Enerjiniz ve eforunuz günlük işlere ,çalışma hayatına, sizin için hizmet  veren kişilere yöneliyor. Bu dönemde iş ve tempo yüksektir, agresyon ve acelecilik de söz konusudur, bu da olumsuz sonuçlara götürebilir. Bitirmek gereken çok sayıda proje olabilir, sürekli mücadele etme gerekliliği sinirleri bozabilir. Bazılarınız bu dönemde aile bireylerinden birisinin hastalığı ile de uğraşmak zorunda kalabilir.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK
Eforunuz çocuklarınıza, aşk hayatınıza, hobilerinize, yaratıcı yönlerinize ya da riskli yatırımlara kayacaktır. Ebeveyn olan yükselen Başaklar çocuklarıyla ilgili konular için fazlasıyla efor sarf ederken, çocuklarıyla aralarında agresyon, tartışma ya da anlaşmazlıklar da söz konusu olabilir. Mars’ın 5. Evdeki varlığı aşk hayatınıza bir enerji, hareket getirebileceği gibi aşk hayatınızla fazlasıyla uğraşmak,  çaba göstermek zorunda kalabilirsiniz, yeni bir hobiye başlayabilir, hobinizle ilgili eğitim almaya başlayabilirsiniz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ
Mars’ın bu geçişi aile içinde gerginliklere,  tartışma ve kırgınlıklara, uç noktalarda kopmalara sebep olabilir. Bu transitte önünü kesemediğimiz durumlar çığ gibi büyüyerek karşımıza çıkabilir . Bu süreçte aile ve aile büyükleri için girişimci davranır, ailede liderlik vasıfları ön plana çıkabilir. Güvenlik ve istikrar sağlamaktan kaçınmaz, ailede oluşan sorunları çözümlemeye çalışabilirsiniz.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP
Çabanız ve eforunuz kardeşleriniz, yakın çevreniz, çocukluk arkadaşlarınız veya komşularınıza kayacaktır. Onların gündemleri, meseleleri için çaba göstermeniz gerekebilir. Ya da onlarla olan gündemlerinde kavga ve agresyon söz konusu olabilir. Eğitim hayatı olanlar eğitimleri ile ilgili konularda efor göstermeleri gerekecektir. Ticari konularda girişimci,başkalarına fikir vermek veya almak konusunda hevesli olabilirsiniz.

YAY VE YÜKSELEN YAY
 Efor ve enerji parasal konulara yönelir,kazanç elde etme motivasyonunuz yükselir. Parasal konularda cesaret ve girişkenlik egemendir. Para kazanmak için daha fazla mücadele etmeniz gerekir. Bu dönemde harcamalar artabilir. Aceleci ve riskli yatırımlar yapma eğilimi olabilir. Düzenli gelirde dalgalanmalar olabilir. Parasal veya sahip olunan değerlerle ilgili tartışma, çekişme, agresyon ya da rekabet artabilir.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK
Kendinizi çok daha güçlü hissedeceğiniz, özgüveninizin yerine geleceği daha enerjik olacağınız, eforunuzu ilişkilerinize ve kendinize yönlendirebileceğiniz bir dönem başlayacak. Girişimci ve fırsatları değerlendirmek için iyi bir dönem olabilir. Bu dönemde düşünmeden hareket edebilme potansiyeliniz olduğu için dikkatli olmalısınız. Spor yapmaya başlayabilirsiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA
Enerji düşüşü yaşayabilirsiniz; kendinizi  yorgun ve halsiz hissedebilirsiniz, takıntılarınız artabilir. Mars vücudun bağışıklık sistemini de  yönetir bu yüzden güçsüz yerleşimde olduğunda, bağışıklık sisteminin de güçsüzleşeceğine işaret eder. Bu anlamda özellikle mikrobik enfeksiyonlara karşı tedbirli olmak gerekir. Dikkat etmesi gereken diğer bir husus da gerginliklerini dışarı yansıtamamak ve içinde tutmaktan kaynaklanması muhtemel rahatsızlıklardır.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK
Eforunuz, çabanız kariyer getirilerinize ve sosyal çevrenize kayacaktır. Bol bol sosyalleşeceğiniz, sosyal platformlarda yer alacağınız aynı zaman da arkadaşlarınızla gerginlikler yaşayabileceğiniz bir süreç olacaktır. Grupların içinde yer alır ve onları motive edebilirsiniz. Gelecek günler için planlar kurabilirsiniz.