• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2020 ŞUBAT

2020 ŞUBAT


2020  ŞUBAT

GÜNEŞ BALIK BURCUNDA
19 ŞUBAT- 21 MART


Jüpiter  yönetimindeki  Balık burcuna bugün 1 aylığına yerleşecek olan Güneş  aslında  doğa olarak zıt olduğu bir burçta olacak yani Güneş sıcak ve kuru bir doğada Balık ise soğuk ve nemli bir doğada tamamen iki ayrı kutup. Bu yüzden de Güneş kimliğini,  egosunu çok iyi sergileyemeyecek. Bu süreçte   sezgi, merhamet ve hayal gücümüzün bize öncülük etmesine izin vereceğiz, daha  yaratıcı, duyarlı, ilham verici,  empatik, çok yönlü, sezgisel,  duygusal ve esnek olacağımız dünyayı siyah ve beyaz yerine çok renkli tonlarda görmeye başlayabileceğimiz  zamanlar. Bu dönemde kendi gereksinimlerimiz yerine başkalarının gereksinimleri ile ilgilenmeyi ve onlara önem vermeyi önemseyeceğiz. Güneş'in Balık burcuna girişi rüyalarımıza ve özlemlerimize, acılarımıza, şefkat ve aşkınlık kapasitemize ışık tutacaktır.
Güneş Balık burcunda iken yapılabilecekler;
*İlham akışı olacak ! Yaratıcı yönlerinizi keşfedin!
*Aşk ve romantizmin tadını çıkarın!
*Hayallerinizi takip edin - gerçekleştirin!
*Empati ve merhamet gösterin – birilerine  yardım edin.
*Dua edin, meditasyon yapın, maneviyatınızla  bağlantı kurun.
*Hayal gücünüzü şımartın; film izleyin, müzik dinleyin, video oyunları oynayın, bir kitap okuyun
 Güneş Balık burcunda iken yapılmaması gerekenler;
*Mağdur bir zihniyette olmak - kendine acımak
*Kurtarıcılara ve gurulara kör inançla bağlanmak
*Duygusallık / gerçeklerden uzaklaşmak
 
GÜNEŞ BALIK SEYAHATİNİN BURÇLARA ETKİSİ
 
KOÇ
 Güneş 12.evinizde arkanızdan konuşanlar, gizli düşmanlar, dedikodular söz konusu olabilir. Merkür de aynı alanda ve geri harekette ; geçmiş konular, bilinçaltınızda sizi etkilemiş konular gündeme gelebilir, arkanızdan konuşulan, hakkınızda dedikodular yapılan bir zaman olabilir. Bu dönemde, yalnız çalışmak avantajlı sonuçlar getirebilir. Sağlıkla ilgili konulara da özen gösterilmelidir. İçe çekilmek, meditasyon benzeri çalışmalar yapmak açısından ideal bir transittir.
 
 
BOĞA
Güneş 11.evinizde sosyalleşeceğiniz bir dönem olacaktır. Arkadaş ortamlarında, sosyal platformlarda yer alacağınız, konuşmalarınızla dikkat çekeceğiniz, iletişiminizin güçlü olacağı, eğitimlerde, toplantılarda, sempozyumlarda konuşmacı olarak yer alabileceğiniz bir döneme girmiş olacaksınız. Aynı alanda Merkür geri harekette olacağı için de arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizdeki insanlarla birbirinizi yanlış anlayabilir, iletişim sorunları ,kariyerden gelen gelirlerle ilgili sorunlar da yaşayabilirsiniz bu dönemde yeni bir işe başlamak, bir sözleşmeye imza atmak da iyi bir fikir olamayacaktır.
İKİZLER
Güneş 10.evinizde kariyer ve statü konularında parlamak isteyeceğiniz, kendinizi göstermek isteyeceğiniz bir süreç olacak fakat Merkür de aynı alanda bu tarihlerde geri harekette olacağı için  özellikle 10 Mart’a kadar dikkat etmekte fayda var işler istediğiniz gibi gitmeyebilir, üstlerinizle olan ilişkilere, ebeveynlerle olan ilişkilerinize özellikle de anne  sağlığına dikkat etmek gerekebilir.
 
YENGEÇ
Güneş 9.evinizde hayata karşı duruşunuzla ilgili bazı kararlar vereceğinizi anlatıyor. Belki de daha akışa bırakmayı seçeceksiniz. Eğitimler, akademik hukuki süreçler, yurtdışı bağlantılı işler, ticari faaliyetler söz konusu olabilir ancak  Merkür’ün geri hareketinden dolayı kolay ve sorunsuz işleyen bir süreç olmaktan çıkacaktır. Eğitime  yeni bir ticari bir işe başlamak, bir sözleşmeye imza atmak için doğru bir süreç olamayacaktır. Retro zamanı yapılan başlangıçlar sonunun getirilebilmesi için gerekli enerjiye sahip değildirler.
ASLAN
Güneş Balık burcuna sizlerin 8.evinize geçiyor Merkür de bu dönemde aynı alanda geri harekette olacak. Bu dönemde paylaşılan kaynaklar, eşin parası gibi konular odak noktası olabilir fakat geri harekette olan Merkür dolayısı ile kredi ve borçlara, ortak kaynaklara çok dikkat etmek gerekir. Bu dönemde borç-alacak dengesini ayarlamak, bor ç almamak, borç vermemek önemlidir. Eğer bir kredi çekilmek isteniyorsa 10 Mart tarihinden sonra yapılırsa daha iyi olur.
BAŞAK
Güneş Balık burcuna sizlerin 7.evinde odak noktanız eşiniz, partneriniz, aileniz, ortağınız   olacaktır. Kendinizden çok karşınızdaki ile ilgileneceğiniz, yeni bir ilişkiye başlayabileceğiniz yeni bir ortaklık kurabileceğiniz bir dönem girmiş olacaksınız ancak Merkür’ün de aynı alanda geri harekette olması, ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalara, gerginliklere hatta bazen kopmalara bile sebep olabilir. Diğer taraftan herhangi bir ticari sözleşme imzalamak, bir ortaklık kurmak veya evlenmek sonrasında sizi çok zor durumda bırakabilir.
 
 
TERAZİ
Güneş  sizlerin 6.evinize geçecek bu dönemde Merkür geri hareketi de 6.evde devam ediyor olacak dikkat etmek gerekiyor. Güneş 6.evdeyken çalışma hayatınız, yanınızda çalışanlar ,günlük rutin işler en fazla ilgilendiğiniz konular olacaktır. Bu dönemde faydalı olmak, çalışmak, yetenekleri en iyi şekilde ortaya koymak önemlidir. Sağlık konuları da gündeminizde olabilir fakat geri harekette olan Merkür döneminde ameliyat olmamakta yanınızda çalışanlarla ilişkilerde dikkatli olmakta  fayda vardır.
AKREP
Güneş’in  5.evinize geçmesiyle birlikte odak noktanız aşk hayatınıza, sosyal hayatınıza, çocuklarınıza, hobilerinize, yaratıcı yönlerinize veya riskli yatırımlarınıza kayacaktır. Aşk hayatınızın yoğun olabileceği, çocuklarınızla bol bol gündem paylaşabileceğiniz, hobilerinize yönelebileceğiniz, yaratıcı yönlerinizi ortaya çıkarabileceğiniz bir dönem olacaktır. Merkür’ün geri  harekete geçmesi, partnerinizle, ailenizle veya çocuklarınızla  iletişim sorunları yaşayabileceğinizi gösteriyor . Retro zamanları yeni bir hobiye, eğitime başlamak ve riskli yatırımlarda bulunmak için hiç doğru zamanlar değildir.
YAY
Güneş sizlerin 4.evinize Balık burcuna geçecek, aynı evde geri harekette olan Merkür de olacak. Güneş’in 4.evinize geçmesi ile birlikte odak noktanız ailevi konular, eviniz gayri menkul konuları  olacak, fakat Merkür geri hareket dolayısı ile ailevi ilişkilerde yanlış anlaşılmalar olabilir ,iletişim problemleri yaşayabilirsiniz eğer bu dönemde ev alımı-satımı ev tadilatı yapmak istiyorsanız dikkatli  olmakta fayda vardır. Eğer çok acil değilse bu dönemde ev değişikliği yapmamak daha iyi olabilir.
OĞLAK
Güneş sizlerin 3.evinizde ,odak noktanız kardeşlerinize, yakın akrabalarınıza, komşularınıza, çocukluk arkadaşlarınıza, eğitimlerinize, ticari faaliyetlerinize kayacaktır. Ancak Merkür’ün aynı evdeki retrosu kardeşlerinizle, yakın akrabalarınızla, komşularınızla ya da çocukluk arkadaşlarınızla aynı gündemleri paylaşırken sorunlara özellikle de iletişim sorunlarına yol açacaktır. Eski bazı problemler tekrar gündeminize gelebilir. İstemediğiniz halde bu problemlerle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz.
KOVA
Güneş  sizlerin 2.evinize geçiş yapacak, aynı alanda Merkür de geri harekette olacağı için odak noktanız parasal konular olsa da bu konularda  gecikmeler, aksaklıklar  olabilir, bu yüzden bu gibi  durumlar için bir kenara para ayırmanız  akıllıca olur. Belki bazılarınız için  de beklenmedik paralar kucağınıza düşebilir, hiç beklemediğiniz kişilerden maddi konularda yardım alabilirsiniz.. Bu dönemde hiç fark etmediğiniz gecikmiş faturaları ödemek zorunda kalabilirsiniz. Büyük yeni alımlardan kaçının; harcamalarınızı ve gelirinizi listeleyen bir kayıt tutmaya başlarsanız iyi olur.
 
BALIK
Güneş’ in 1.evinize geçmesiyle, kendinizi daha iyi hissedeceğiniz, daha çok sosyal olacağınız, daha özgüvenli hissedeceğiniz bir zaman dilimi başlamış olacak. Güneşin 1. Eve geçmesiyle sahne sizin diyebiliriz, parlayacaksınız, gayet görünür fark edilir olacaksınız. Kararlarınızı, planlarınızı uygulamaya başlayabileceğiniz, ikili ilişkilerde gayet başarılı olabileceğiniz bir süreç başlamış olacak. Ancak Merkür’ün 1. Evinizde Retro harekette olması özellikle ilişkileriniz anlamında iletişim kazalarına son derece dikkat etmeniz gerektiğiniz anlatıyor. Eşiniz, partneriniz, aileniz ya da ortaklarınızla ve genel olarak ilişkide bulunduğunuz insanlarla iletişim sorunları yaşayabilirsiniz