• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2020 ŞUBAT

2020 ŞUBAT


2020  ŞUBAT

23 ŞUBAT 2020  BALIK BURCUNDA YENİAY
Her  Yeniay, bir döngünün sonunu ve  yeni bir döngünün başlangıcını temsil eder. Güneş, Ay'la kavuşur ve taze  bir enerji  ile inisiyatif alırız.  Bu, yeni bir başlangıç yapmak, hayatımızda yeni bir sayfa açmak   veya yeni bir proje başlatmak için mükemmel bir zamandır. İlerlemenin yeni ve yaratıcı yollarını ararken eski alışkanlıkları, davranışları ve inançları da sorguladığımız zamanlardır.  23 Şubat Yeniay’ı  Balık burcunda  gerçekleşiyor sonsuzluğu, sınırsızlığı, evrensel konuları,  duygu odaklı ve yaratıcı durumları anlatıyor  bu yüzden bu geçiş altında ekstra sezgisel, romantik ve sanatsal olarak ilham almayı bekleyebiliriz, daha hassas ve fedakar , kurban olmaya meyilli, dağılmaya yatkın bir modda olabiliriz.
An haritasında Başak burcu yükseliyor düzenli, çalışkan, hizmet etmeyi seven, sağlık ve hijyene önem veren değişken nitelikteki  bu burcun yöneticisi Merkür ise rahat etmediği Balık burcunda üstelik de geri harekette dolayısı ile işler karışık, kafalar bulanık, bu dönemde unutkanlıklar , dikkat dağınıklıkları olabilir iki adım ileri gittiğimizi düşünürken bir de bakmışız bir adım gerideyiz. Ticari anlaşmalar, sözleşmeler  konusunda yanlışlıklar olabilir, hatalar yapabiliriz, dikkatli olmakta fayda vardır.  Merkür an haritasının 7.evinde yani  her türlü ikili ilişkiler, evlilik, ortaklık, açık düşmanlıklar, davalar konuları gündemde olabilir. Bu konularda kafa karışıklıkları, odaklanma sorunları yaşayabiliriz. Her türlü ilişkilerimizi sorgulama zamanı olabilir, iletişimde  yanlış anlaşılmalar , ortaklık konularında gecikmeler olabilir bu yüzden tedbirli olmakta , her anlaşmayı çok dikkatli okumakta, ödemelerinize, seyahat, rezervasyon, bilgisayarlar, telefonlarla ilgili verilerinize  dikkat etmelisiniz. Bu 2 haftalık dönemde söz, nişan, evlilik , ortaklık yapmamakta, herhangi bir ticari sözleşme çok acil değilse yapmamak ta fayda var ama yapmak zorundaysanız da çok dikkatli olmak tüm detayları gözden geçirmek en küçük yazıları bile okumakta fayda vardır.
Yeniay an haritasında Mars , Uranüs ile uyumlu açılar içinde  ani beklenmedik olaylar yaşayabilir, aniden hiç öngöremediğimiz şekilde kararlar verebiliriz. Ayrıca 22-26 Şubat tarihleri arasında  Mars Güney Ay düğümü ile kavuşacağı için hırslı ve yıkıcı durumlar, kazalar olabilir, bu kavuşum kişisel haritalarınızda hangi alanda ise o konularla ilgili  huzursuzluk ve tartışmalar söz konusu olabilir, istemediğimiz hoş olmayan şeyler yaşanabilir, kayıplar olabilir.
YENİAY VE BURÇLARA ETKİSİ KISA KISA…
KOÇ
Gözden geçirme, bırakma ve ruhsal olarak  fiziksel “pilleri” yeniden şarj etme dönemidir. İnzivaya çekilmek, yalnız kalmak isteyebilirsiniz. İş ve kariyer  konularında uğraşma , mücadele olabilir, enerjiniz azalabilir.
BOĞA
İletişim kurma, grup etkinlikleri ve işten kazanılan gelirle ilişkili konulara odaklanmak isteyebilirsiniz. Gelecekle ilgili beklentilerinizde değişiklikler, yeniden gözden geçirmek gereken konular söz konusu olabilir. Çocuklar, aşk hayatı gündemde ve keyfi harcamalara söz konusu olabilir.
İKİZLER
Toplumdaki duruşunuz ve  hedeflerinize olan hassasiyetiniz vurgulanıyor. Yeni iş planları ve hedefleri geliştirmek, ebeveynlerle ilgilenme zamanları olabilir. Daha fazla sorumluluklar alabilirsiniz, değişken konular söz konusu olabilir.
 
YENGEÇ
Yabancılarla ilişkiler, akademik eğitim, uluslararası işler, yurtdışı  seyahatleri, hukuksal konular, hayat felsefenizle ilgili konularda yenilikler yapmak isteyebilirsiniz. Kendinizi geliştirmek isteyebileceğiniz bir süreç olabilir. Kardeşler, yakınlarla ilgili karışık konular söz konusu olabilir.
ASLAN
Bir finansal plan, tasarruf planı, kredi almak, borç, vergi, sigorta, burs, nafaka, miras konuları, ortaklıklardan gelen para, ameliyatlar, eşin kazanımları ile ilgili konularda  karışıklıklar olabilir. Kendi çabanızla para kazanma konularını   daha fazla düşüneceğiniz  bir süreç olabilir.   
BAŞAK
İlişkiler, evlilik, eş, iş ortaklıkları, danışmanlık aldığımız kişiler, anlaşmalar, davalar, açık düşmanlıklar, söz konusu olabilir ,çocukların eğitimleri ile ilgili konularda karışıklıklar yaşayabilirsiniz..
TERAZİ
Günlük rutinleriniz, çalışma hayatınız, sağlık konuları ile ilgili değişken ve karışık konular söz konusu olabilir. Enerjinizin düşüşte olacağı bir süreç olabilir. Kayıplar getiren ve ruhsal olarak testten geçeceğiniz bir dönem olabilir.
AKREP
Aşk hayatı çocuklar, sanat, spor, yaratıcı yönlerimiz, hobilerimiz ile ilgili konularda kafa karışıklığı   olabilir. Arkadaşlıklar ve sosyal hayatınızda  aktif olabileceğiniz ama  denge kurmaya çalışacağınız bir dönem.
YAY
Aile ile ilgili konularda vazgeçişler , karışıklıklar olabilir, karışıklıklar olabilir. Ev, emlak gibi taşınmazlar, aile, atalarımız, köklerimiz, baba, eşin işi, statüsü, mülkler, babanın genel sağlık durumu söz konusu olabilir.
OĞLAK
Kendinizi nasıl ifade edebileceğiniz konusunda bazı kafa karışıklıkları yaşayabilirsiniz. Eğitim, iletişim, yazmak, kardeşler, komşular, yolculuklar ,kuzenler konuları da gündemleri olabilir ,ailevi konular bu dönemde kriz yaratabilir.
KOVA
Parasal konulara, mesleki konulara daha dikkat edilmesi gerekebilir, harcamalarınızda karışıklıklar olabilir. Maddi manevi kazanımlar, gelirler, yatırımlar, yakın çevre , kardeşler, kuzenlerle ilgili  iletişimde  karışıklıklar söz konusu olabilir.
BALIK
Kendinizi yenileme zamanı olabilir ama bir taraftan kafa karışıklığı yaşayabileceğiniz  için karar vermekte zorlanabilirsiniz. Fiziksel görünüm, sağlık, gelirler , harcamalar konusunda zorluklar olabilir.