• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2022 MART

2022 MART


2022 MART

TERAZİ  VE YÜKSELEN TERAZİLER

Sevgili yükselen Teraziler , Mart ayına Balık burcundaki Jüpiter ile kavuşumda, şanslı bir Yeniay ile başlıyorsunuz, 2 Mart tarihinde 6.evinizde gerçekleşecek Yeniay ile çalışma hayatınız, yanınızda çalışanlar, günlük koşuşturmalı işleriniz ve sağlıkla ilgili konularda şanslı bir dönemde  olacaksınız. Yeni bir işe başlayabilir veya çalışma arkadaşlarınızın arasına yeni birisi katılabilir. Bazılarınız ofislerinizi yeniden düzenleme çalışmalarına başlayabilirsiniz.  Bu şanslı Yeniay’da belki çok istediğiniz bir işe başlayabilirsiniz. Bazılarınız sağlığı ile ilgili güzel adımlar atabilir , bazılarınızın sağlık sorunu varsa daha iyiye gidebilir. Çalışmayanlar için günlük işleri daha rahat düzene girebilir, belki günlük rutinleriyle ilgili daha sağlıklı kararlar alabilirler.  Ayrıca, bu Yeniay zamanı Venüs, Mars ve Plüton, 4. evinizde kavuşumda olacak, ailevi konular, aileye ait konular ya da ebeveynlerle ilgili  çok da müdahale edemediğiniz değişim ve dönüşümlere açık olabilirsiniz. Venüs, aile hayatı ve ebeveynlerle  ilgili sorunlarınıza destek olacaktır, aranızdaki agresyona rağmen uzlaşma sağlayabilir ve daha iyi anlaşmanın yolunu bulabilirsiniz. Diğer taraftan, Yeniay’ın Uranüs ile uyumlu açısı ile başkalarından gelen kaynaklar ya da ortaklaşa gelirler çalışma hayatınızla ilgili konularda gerçekleşecek değişim ve dönüşümler konusunda da destek verecektir.
Güneş 20 Mart’a kadar Balık burcunda 6.evinizde hareket edecek,  bu süreçte  günlük iş ve mecburiyetler daha fazla önem kazanmaya  başlar, sorumluluklarınıza ve görevlerinize daha fazla eğilmek gerekir.  İş ve sorumluluklar artabilir. Başkalarının görevlerini üstlenmek durumunda kalabilirsiniz ve bu durum sağlığınızı bozacak denli yorucu olabilir , kendinize dikkat edin lütfen.  Ayrıca bu dönemde  bir evcil hayvanla ilgilenebilir veya alabilirsiniz. 1-8 Mart arasında Balık burcunda Güneş Jüpiter kavuşumu var ve kavuşumla tanınmış ve güçlü insanlardan destek alabilirsiniz. Çalışma hayatınız veya yanınızda çalışanlardan yana daha şanslı olabilirsiniz, sağlık konusunda da şanslı olacağınız günlerdir.  8-16 Mart arasında ise  Güneş-Neptün kavuşumunda; çalışma arkadaşlarınızla olan  ilişkileriniz ya da çalışma hayatınız ile ilgili  önemli kişilerle, hayallerinize adım atmanızı sağlayacak kişilerle irtibata geçebilirsiniz. Ancak aldatılma ve kandırılma ihtimalinizi de göz ardı etmemelisiniz, ayrıca bu birkaç gün enerji düşüklüğü olabilir, Neptün Güneş’in enerjisini emeceğinden biz de de bir enerji düşüklüğü olabilir, geçecek nasıl olsa dert etmeyin, bana neler oluyor demeyin arkadaşlar.
6 Mart tarihinde Mars ve Venüs Kova burcuna  ay boyu birlikte hareket etmek üzere 5.evinize geçiş yapıyor, genel olarak, beşinci evinizden geçen Mars  romantik ilişkilerde hassasiyet, cinsel arzunun yoğunlaşması ve çocuklarla ilgilenme ihtiyacı verir. Mars zor açılar yaparsa, mutluluğunuzu engelleyebilecek kıskançlıklara ve cinsel hayal kırıklıklarına neden olabilir.  Bu dönemde  spor yaparken  dikkatli olmakta fayda vardır. Çocuklar söz konusu olduğunda, bu dönemde onları kontrol etmek zor olabilir. Bu dönemde  Venüs ve Mars’ın kavuşumu tutkulu  aşk ve romantizme davet edeceğinden yeni ve tutkulu bir aşk başlayabilir. Ayrıca  çocuklarla ilgili konulara, sanatsal ve artistik yeteneklere sportif aktivitelere, borsa ve benzeri spekülatif ve riskli konulara daha fazla zaman ayırabilirsiniz.
10 Mart Merkür Balık burcuna 6.evinize geçiyor bu yaklaşık 1 aylık süreçte iş başvuruları, işe alışlar, sözleşmeler söz konusu olabilir. Bazılarınız  iş ortamındaki  kişilerle iyi kontaklar sayesinde başarı elde edebilir. Bazılarınız yanınızda çalışanların, astların becerilerinden istifade edilebilir. Bu süreçte gerek günlük rutin işler, gerek çalışma hayatı, gerekse sağlık konularında  daha düzenleyici ve organize olmak , derleyip toparlamak, yapılmış işleri gözden geçirmek, eksikleri ve hataları  tespit etmek  çok iyi olabilir. Yine bu dönemde çalışma koşullarını bağlayıcı anlaşmalar yapmak  iyi sonuçlar verecektir. İş koşullarındaki sorunları çözmeye yönelik konuşmalar, planlar yapılabilir. Sağlığınızı da  gözden geçirmeniz   gerekebilir.
18 Mart’ta Başak burcunda  12.evinizde  Neptünyen bir Dolunay yaşayacaksınız, Dolunaylar tamamlanma ve netleşen, fark edilen ve görünür olan durumları anlatır. 12.ev hazırlık dönemi gibidir aynı zamanda kapalı yerler, hastaneler ve izolasyonu, bilinçaltımızı anlatır .Bu süreçte bilinçaltına attığımız korkular, endişeler ortaya çıkabilir bunlarla yüzleşiriz. Yalnız kalmak isteyebiliriz, bu ana kadar fark etmediğimiz yeteneklerimizi keşfedebiliriz.  Spritüel ya da psikolojik  konularda ortaya çıkan durumlar yaşayabileceğiniz gibi bu dönem meditasyon, yoga gibi çalışmalara da başlayabilirsiniz.  Dolunay Püton’a üçgen açıda tüm bu konularla ilgili değişim dönüşüm yaşayabiliriz fakat Neptünyen bir Dolunay olduğu için kafa karışıklıkları, belirsiz durumlar, önümüzü net görememe, aldanma ve hayal kırıklıkları söz konusu olabilir, farkında olalım.
20 Mart Güneş Koç burcuna 7.eviniz giriyor, bu yaklaşık 1 aylık süreçte ikili ilişkiler hareketlenmeye, dikkat çekmeye ve önem kazanmaya başlar. Tanınmış, önemli, insanların dikkatini çeken kişiler  hayatınıza girebilir. Önemli iş bağlantıları , ortaklıklar gerçekleşebilir. 7. evinizdeki transit Güneş ile, odak noktanız diğer insanlar ve ilişkileriniz olacaktır. Bir partnerle daha iyi çalışırsınız ve bire bir ortamda biriyle birlikteyken daha iyi hissedersiniz. Kalabalığın içinde ya da tek başınıza bir şeyler yapmakta zorlanabilirsiniz. İlişkilerinizde iyileştirmeler yapmak ve daha kararlı olmak istediğiniz bir dönem olabilir.
27 Mart Merkür de Koç burcuna sizlerin 7.evinize, Güneş’e eşlik etmeye geliyor, Merkür’ün 7.evinize seyahati ile birlikte önemli anlaşmalar  gündeme gelebilir, bu anlaşmalar veya sözleşmeler, işle ilgili olabileceği gibi, evlilik veya alım-satım ile ilgili de olabilir. Bu ev müşteri ilişkilerini de anlattığından, yeni satış stratejileri geliştirilebilir, önemli mülakatlar veya bilgilendirmeler de söz konusu olabilir. Aynı zamanda  yakın ilişkiler de bu ev konularını temsil ettiğinden, bu süreçte  yakın ilişkide bulunduğunuz ve uzun süredir haber alamadığınız  kişilerden haber ve bilgi alabilirsiniz.  İlişkilerde zorlukların üstesinden gelmek için açıkça konuşmak, önemli konularda danışmanlık ve tavsiyeler almak ,ortak işlere girmek, birlikte seyahate çıkmak açısından da uygun bir dönemdir. İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.

AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER

Sevgili yükselen Akrep’ler, Mart ayına Balık burcundaki Jüpiter ile kavuşumda, şanslı bir Yeniay ile başlıyorsunuz, 2 Mart tarihinde 5.evinizde gerçekleşecek Yeniayda; çocuklar, aşk hayatınız, riskli yatırımlar, yaratıcı yönleriniz ve hayattan zevk aldığınız konularda şanslı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Çocuklarınızın sağlığı, hayatları ya da dış görünüşleri ile ilgili yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Çocuklarınızın yeni bir eğitime başlaması söz konusu olabilir. Yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Yeni bir hobi edinebilir ya da yeni bir eğitime başlayabilirsiniz.  Ayrıca bu Yeniay zamanı Venüs, Mars ve Plüton 3. evinizde kavuşumda olacak, kardeşleriniz ve yakınlarınızla ilgili efor sarf etmeniz gerekebilir. Onların hayatlarında beklenmedik gelişmeler agresyon yaratabilir ya da kardeşlerinizle güç savaşı yaşanabilir. Diğer taraftan kardeşleriniz sizi manipüle edebilir ya da siz onları manipüle edebilirsiniz. Bunlara rağmen kardeşlerinizle uyumu yakalayabilirsiniz. Diğer taraftan Yeniay’ın Uranüs ile uyumlu açısı ise ilişkilerinizde, ortaklığınızla ilgili konularda ve var olan davalarınızda olumlu gelişmelere, değişimlere sebebiyet verecektir.
Güneş 20 Mart’a kadar Balık burcunda 5.evinizde hareket edecek, Ayın 20’ sine kadar odak noktanız; çocuklar, aşk, hobiler, sportif alanlarda olacaktır. Bu dönemde  hayatın zevkli alanlarına, eğlenceli aktivitelerine ve kendinize daha fazla  vakit ayırmak isteyebilirsiniz.  Güneş’in bu alanda olması kendinizi çocuklarla, aşkınızla veya yaratıcılığınız ile ortaya koymak istersiniz ,en sevdiğiniz hobilerle meşgul olmak, sosyal organizasyonlarda sorumluluk almak isteyebilirsiniz.   Bazılarınız süre gelen bir aşk ilişkisi bu dönemde daha romantik olabilir , kendinizi aşkınıza adayabilirsiniz. Bazılarınız  bu dönemde kendilerini çocuklara ya da hobilerine adayabilirler.
1-8 Mart arasında Balık burcunda Güneş Jüpiter kavuşumu var ve bu kavuşumla çocuklarınız, hobileriniz ya da riskli yatırımlarınız konusunda güçlü ve etkin insanlardan destek alabilirsiniz. Daha sosyal olup keyif ve zevklerinize daha fazla vakit harcayabilir, yaratıcı yönlerinizi sergilemekte ve kendinizi göstermekte daha başarılı olabilirsiniz.
8-16 Mart arasında Güneş-Neptün kavuşumu ile çocuklarınızla ya da aşk hayatınızla, yaratıcı yönlerinizle, hayattan zevk aldığınız konularla ya da riskli yönlerinizle ilgili konularda hayallerinize ulaşmak için destek bulabilirsiniz. Ancak özellikle risk içeren yatırımlar konusunda kandırılmalara ve aldatılmalara karşı dikkatli olmalısınız.
6 Mart tarihinde Mars ve Venüs Kova burcunda  ay boyu birlikte hareket etmek üzere 4.evinize geçiş yapıyor, Mars’ın bu alanda olması ,aile içinde gerginliklere, tartışma ve kırgınlıklara, uç noktalarda kopmalara sebep olabilir. Bu transitte önünü kesemediğimiz durumlar çığ gibi büyüyerek karşımıza çıkabilir evle ilgili güvenlik tedbirleri almak gerekir, ev kazalarına da açık olunan bir transittir.  Eğer Mars’ın gergin açıları varsa daha da dikkat edilmesi gerekir. Eğer Mars’ın açıları uyumlu ise taşınabilir, evde değişiklik yapmak amacıyla girişimler yapabilirsiniz. Eforunuzu ve enerjinizi ailevi konulara, ebeveynlerinize  harcayacağınız bir süreçte olacaksınız. Venüs  de estetik ve güzellikle ilişkilidir, bu dönemde evinizi yeniden dekore etmek, evinize estetik dokunuşlar vermek isteyebilirsiniz. Evinizde yolunda gitmeyen bir şey varsa, bunu düzeltmek ve ev ortamınızda istikrar yaratmak için her şeyi yapabilirsiniz.  Bazılarınız belki bir aile üyesi sayesinde  yeni biriyle tanışabilir , bazılarınız ev dekorasyonu için  mimar, emlakçı, tasarımcı ile  tanışabilir. Eğer bir ilişkiniz varsa istikrarlı ve sıcak bir yuva yaratmaya odaklanabilirsiniz. Bazılarınız evlenmeye karar verebilir.
10 Mart Merkür Balık burcuna 5.evinize geçiyor, Beşinci ev çocuklar, aşklar, eğlenceler, hobiler  ve sportif faaliyetlerle alakalıdır. Merkür bu alandan geçiş yaparken, tüm  zihniniz  ve düşünceleriniz  de bu konular üzerinde odaklıdır. Örneğin, çocuk sahibi olma konusu gündeme gelebilir, konuşulabilir. Bu yönde bazı kararlar alınabilir. Çocuklarla iletişim açısından da değerlendirilebilecek bir zaman dilimidir. Onları ikna edebilme yeteneği artabilir bu dönemde. Aşk ve cinsellik konusu da bu dönemin önemli sohbet konularındandır. Daha fazla iletişim olabilir. Bu süreçte sevdiğiniz bir kişiden  haber ya da teklif alabilirsiniz ya da teklifte bulunabilirsiniz.  Zihinsel ve sanatsal konularda yaratıcı projeler ortaya koymak için çok uygun bir zamandır.
18 Mart’ta Başak burcunda 11. Evinizde Neptünyen bir Dolunay yaşayacaksınız, bu Dolunay’da hedeflerinize, hayallerinize ulaşmak için destek bulabilirsiniz. Hedefleriniz, kariyeriniz, kariyer getirilerinizle ilgili konularda arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizden destek bulabilirsiniz. Bu konulardaki çabalarınız olumlu ya da olumsuz sonuçlarını göstermeye başlayabilir. Ancak kafa karışıklıklarına ve arkadaşlarınız tarafından kandırılmamaya karşı dikkatli olmalısınız.
Dolunay Püton’a üçgen açıda tüm bu konularla ilgili değişim dönüşüm yaşayabiliriz fakat Neptünyen bir Dolunay olduğu için kafa karışıklıkları, belirsiz durumlar, önümüzü net görememe, aldanma ve hayal kırıklıkları söz konusu olabilir, farkında olalım.
20 Mart Güneş Koç burcuna 6.evinize geçiyor, Ayın 20’ sinden sonra ise hayatınızdaki iş ve mecburiyetler daha fazla önem kazanmaya başlayacaktır ve hayatınızdaki sorunlara ve sorumluluklarınıza daha fazla eğilmeniz ve bu konularda mücadele etmeniz gerekecektir. Güneş’in 6.evden geçişi ile işleriniz fazlalaşırken işlerinizi başkalarının istek ve arzularına göre yönlendirmeniz gerekebilir. Diğer taraftan başkalarının yararına çalışmak ve yardımcı olmak size iyi hissettirecektir. İşleriniz ve günlük rutinlerinizle ilgili yetkili kişilerden ya da hayatınızdaki önemli erkek figürlerinden destek görebilirsiniz. İş başvurusu ya da işe alım yapabilirsiniz. Önemli konulardan biri de sağlığınızın da bu süreçte dikkat çekici olacağıdır. Sağlığınıza dikkat etmeli, kişisel disiplininizi iyi korumalı ve diyetinize dikkat etmelisiniz.
27 Mart Merkür de Koç burcuna sizlerin 6. evinize, Güneş’e eşlik etmeye geliyor, Merkür’ün 6.evinize transiti ile birlikte; iş başvuruları, işe alışlar, sözleşmeler açısından iyi bir süreçte olacaksınız. Kimileriniz  aynı iş ortamını paylaştığı kişilerle iyi ilişkileri  sayesinde daha başarılı olabilir.  Günlük rutin işleri derleyip toparlamak, yapılmış işleri gözden geçirmek, eksikleri ve hataları tespit etmek, çalışma koşullarını bağlayıcı anlaşmalar yapmak gibi faaliyetler için, iş koşullarındaki sorunları çözmek, planlar yapmak, sağlığı gözden geçirmek de gerekebilir.

YAY   VE YÜKSELEN YAYLAR

Sevgili yükselen Yaylar, Mart ayına Balık burcundaki Jüpiter ile kavuşumda, şanslı bir Yeniay ile başlıyorsunuz, 2 Mart tarihinde 4.evinizde gerçekleşecek Yeniay ile ailevi konular, eve ait durumlar ve ebeveynlerle ilgili konularda şans ve fırsatlar sizinle olacak . Ayrıca, bu Yeniay zamanı Venüs, Mars ve Plüton, 2. evinizde kavuşumda olacak,  maddi konularla ilgili çok da müdahale edemediğiniz değişim ve dönüşümlere açık olabilirsiniz fakat  Venüs, maddiyat ile ilgili sorunlarınıza destek olacaktır, maddi konularla aranızdaki agresyona rağmen uzlaşma sağlayabilir ve daha iyi çözümler bulabilirsiniz. Diğer taraftan, Yeniay’ın Uranüs ile uyumlu açısı  yukarıda bahsettiğimiz  ilgili konularda gerçekleşecek değişim ve dönüşümler konusunda  destek verecektir.
Güneş 20 Mart’a kadar Balık burcunda 4.evinizde hareket edecek, Güneş’in bu alana transit etmesiyle birlikte  ailevi konular, aile büyükleri ile ilgili konular gündeme gelebilir. Bu dönemde bazılarınız taşınabilir, ev alabilir ya da satabilir, bazılarınız evlenebilir. 1-8 Mart arasında Güneş ve Jüpiter Balık burcunda kavuşumda olacaklar tüm bu konularda ve Güneş sizlerin 9.evinizi de yönettiği için yurt dışı seyahatleri, akademik konular, eşinizin akrabaları ile ilgili konularda da şanslı bir dönemde olacaksınız, bugünlerde bu konularla ilgili başlangıçlar yapabilirsiniz ayrıca bu süreçte hukuki bir davanız varsa işler daha kolay ilerleyebilir .  8-16 Mart arasında ise  Güneş-Neptün  ile kavuşumunda olacak sizin ya da aile büyüklerinizin veya aile bireylerinin  enerjisinde de bir düşüklük olabilir bu süreçte dikkatli olmalısınız ve bu 8-16 tarihleri arasında yukarıda bahsettiğimiz konularda önemli kararlar almamakta fayda vardır.  Fakat yaratıcı çalışmalar için Güneş-Neptün enerjisini kullanabilirsiniz çünkü yaratıcılık için ilham veren bir kavuşumdur.
6 Mart tarihinde Mars ve Venüs Kova burcuna  ay boyu birlikte hareket etmek üzere 3.evinize geçiş yapıyor, genel olarak, yakın çevre,  kardeşler, akrabalar ve komşularla  ile ilgili ilişkilerde hareketlenme olur ama Mars’ın saldırgan enerjisi yakınlarla ilişkilerinizde gerginlikler yaşamanıza sebep olabilir. Gerçi Venüs’ün bu alanda olması yaşanacak gerginliklerde uzlaşma sağlanmasına sebep olabilir ama yine de ilişkilerimizde daha dikkatli olmalıyız. Yine bu dönemde kısa yolculuklarda kazalara sebebiyet veren bir enerji hakim olacağından araba kullanırken daha dikkatli olmalısınız. Ayrıca bazılarınız reklam, tanıtım, pazarlama, satış, gazete, bilgisayar, internet gibi alanları iyi kullanmak sayesinde başarı elde edebilir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak, seyahatlere çıkmak, eğitim almaya başlamak, iletişimsel becerilerinizi  kullanmak için uygun bir dönemdir
10 Mart Merkür Balık burcuna 4.evinize geçiyor bu yaklaşık 1 aylık süreçte ev hayatını yakın plana alma, evle ilgili planlar yapma, aile arasında önemli konuların konuşulması, geçmişte yaşanmış olayların tekrar gündeme gelip konuşulması, ev değiştirme veya evde yapılacak değişikliklerin konuşulması ve planlanması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu aynı zamanda geleceğe yönelik planları gözden geçirip,  bundan sonrası için dikkatli ve akıllıca adımlar atılması gereken, özel hayatınızı yeniden organize edeceğiniz, kendinizi yeniden yapılandırmak için karalar alacağınız bir dönemdir.
18 Mart’ta Başak burcunda  10.evinizde  Neptünyen bir Dolunay yaşayacaksınız, Dolunaylar tamamlanma ve netleşen, fark edilen ve görünür olan durumları anlatır. Toplumsal statü ve kariyeriniz için aldığınız kararlar önemli olabilir, eğer kariyerinizde beklediğiniz bir durum varsa netlik kazanabilir, bazılarınızın evllik , nişan, söz gibi durumlarında kesin kararlar alınır, durumlar netleşebilir. Bazılarınız bu dönemde  kariyerine son verebilir, başka  bir şey yapmaya ya da emekli olmaya karar verebilir. Dolunay Püton’a üçgen açıda tüm bu konularla ilgili değişim dönüşüm yaşayabiliriz fakat Neptünyen bir Dolunay olduğu için kafa karışıklıkları, belirsiz durumlar, önümüzü net görememe, aldanma ve hayal kırıklıkları söz konusu olabilir, farkında olalım.
20 Mart Güneş Koç burcuna 5.eviniz giriyor, bu yaklaşık 1 aylık süreçte çocuklar, aşklar, hobiler, sportif alanlar gündeminizde olabilir.  Bazılarınız bu dönemde  sanatsal yaratıcılığını  daha iyi ifade edebilir.  Bazılarınız sportif alanda kendisini kanıtlamak için uğraşabilir, bu dönemde hayatınızın  zevkli alanlarına ,eğlenceye daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Aslında  5. evdeki  transit Güneş ile odak noktanız eğlencedir, oturup çalışmak veya ciddi sorunlarla uğraşmak istemezsiniz. En sevdiğiniz hobilerle meşgul olmak, arkadaşlarınızla dışarı çıkmak, partilere katılmak, hayata karşı biraz daha cüretkar ve çok daha hevesli ve coşkulu olmak daha fazla önemli olabilir sizin için.
27 Mart Merkür de Koç burcuna sizlerin 5.evinize, Güneş’e eşlik etmeye geliyor, çocuk sahibi olma konusu gündeme gelebilir, konuşulabilir, bu yönde bazı kararlar alınabilir. Çocuklarla iletişim açısından da değerlendirilebilecek bir zaman dilimidir. Onları ikna edebilme yeteneği artabilir bu dönemde. Aşk ve cinsellik konusu da bu dönemin önemli sohbet konularındandır, bazılarınız  sevdiği kişiden haber ya da teklif alabilir. Zihinsel  ve sanatsal konularda yaratıcı projeler ortaya koymak için de çok uygun bir zamandır.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR

Sevgili yükselen Oğlak’lar, Mart ayına Balık burcundaki Jüpiter ile kavuşumda, şanslı bir Yeniay ile başlıyorsunuz, 2 Mart tarihinde 3.evinizde gerçekleşecek Yeniay ile birlikte kardeşleriniz, yakınlarınız, komşularınız ve çocukluk arkadaşlarınız ile ilgili konularda   ve / veya onların hayatlarında şanslı yeni başlangıçların yapılabileceği bir dönem olacaktır. Özellikle Yeniay’dan birkaç gün sonraki günleri yeni başlangıçlar, yeni adımlar atmak için kullanabilirsiniz. Bu süreçte yeni eğitimlere başlayabilir, kitap yazmak gibi bir motivasyonunuz varsa bu kitabı yazmaya başlayabilir ya da en azından ön hazırlıklarını, araştırmaları yapabilirsiniz. İletişiminizin son derece iyi olması beklenen bu günlerde kendi çevrenizde, şehrinizde kendinizi tanıtmak için girişimlerde bulunabilirsiniz. Seyahatler de gündeminizde olabilir.
Bu Yeniay zamanı Venüs, Mars ve Plüton 1. evinizde kavuşumda olacak, yükseleninizde gerçekleşecek bu kavuşumla, kendinizi daha iyi, güçlü ve enerjik hissederken, güç çekişmeleri ve yersiz agresyonlar içinde de bulabilirsiniz. İlişkilerinizde yaşayabileceğiniz güç çekişmeleri ve müdahale edemediğiniz dönüşümleri, Venüs’ün varlığı ile çözebilir ve uzlaşma sağlayabilirsiniz. Parasal konulara da dikkat etmeniz gereken bir süreç.
Yeniay’ın Uranüs ile uyumlu açısı ise aşk hayatınız ve çocuklarınız ile ilgili konuları aktif ederken, kardeşleriniz ve yakınlarınız ile ilgili konularda ani değişiklikler de yaşayabilirsiniz. Birdenbire kısa bir tatile çıkabilir, yeni bir hobi edinebilir ya da bir eğitime başlayabilirsiniz.
Güneş 20 Mart’a kadar Balık burcunda 3.evinizde hareket edecek, Ayın 20’ sine kadar odak noktanız; merak ettiğiniz her türlü konuyu öğrenmek , fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek olacaktır. Yine bu süreçte  etkin ve dikkat çekici bir ifade tarzı ortaya koymak isteyebilirsiniz. Başkalarının görüşlerine açık olamamak, esneklikten yoksunluk, kendi fikirlerinize öncelik vermek gibi hatalara düşmemeye özen göstermelisiniz. Bu dönemde zihniniz daha aktif, daha fazla fikriniz ve düşünceniz olabilir  ve insanların söylediklerinizi duymasını istersiniz.  Yakın çevre ile ilişkileriniz daha fazla odak noktanızda olabilir, yakınlarınızın dikkatini daha çok çekeceğiniz bir dönemde olabilirsiniz. Kısa seyahatler ve eğitimler, seminerler bu dönemde gündeminizde daha fazla olabilir.
1-8 Mart arasında Balık burcunda Güneş Jüpiter kavuşumu var, bu şanslı ve bereketli kavuşum günlerinde, güçlü ve otoriter kişilerden, babanızdan ya da eşinizden destek alabilirsiniz. Kendinizi kendi bölgenizde tanıtabilirsiniz. Kardeşlerinizin ya da yakınlarınızın hayatlarında gerek maddi gerekse manevi anlamda önemli ve bereketli gelişmeler yaşanabilir.
8-16 Mart arasında Güneş-Neptün kavuşumu, hayallerinize destek verecektir, önemli kişiler hayallerinizin gerçekleşmesi için size destek verebilir. Yakınlarınız tarafından kandırılmamaya ya da aldatılmamaya dikkat etmelisiniz.
6 Mart tarihinde Mars ve Venüs  Kova burcuna  ay boyu birlikte hareket etmek üzere 2.evinize geçiş yapıyor, Mars’ın ve Venüs’ün  bu alanda olması, maddi güvenlik ihtiyacınızda  artış sağlayabilir. Para kazanmak için çok efor sarf ettiğinizi hissedebilir, hatta ekstra gelir için ikinci bir işe başlayabilirsiniz. 2. evdeki Mars para kazanmanın yeni yöntemlerini bulmakla, bazen spor ya da dansı kariyer haline getirmekle ilgilidir. Ancak borç ya da kredi almakla ilgili olumlu yorumlanmaz. Hızlı para kazanmak ve kazancı aynı hızda tüketmeyi gösterir. Ani ve düşüncesiz alışverişlerden kaçınmanız, öfkeliyken para harcamamaya özen göstermeniz çok önemlidir. Venüs ‘ün de burada olması parasal konular açısından olumlu etki yaratır. Venüs’ün bu alandan geçiş yapacağı yaklaşık bir aylık süreç boyunca yatırım ve alışveriş yapmak açısından kullanılabilir. Artistik ve sanatsal konulardan, yaratıcılık gerektiren işlerden, hediyelik eşya, giyim kuşam eşyaları, takılar gibi Venüsyen alanlardan kazanç elde etme fırsatları çıkabilir.
10 Mart Merkür Balık burcuna 3.evinize geçiyor,  zihinsel ya da iletişimsel becerileri geliştirme konusunda fırsatlar yakalama fırsatı söz konusu olabilir yaklaşık 3 hafta boyunca fikirlerinizi  konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek açısından da avantajlı olacaksınız.   Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, komşularla iletişiminiz  artar;  tartışmalar, konuşmalar, çok sayıda kontak gündeme gelir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak için uygun bir dönemdir. Başkalarının görüşlerine açık ve esnek olmak ve iyi iletişim sayesinde çevre ilişkilerinizi geliştirmek mümkündür. Eğitim almak, eğitim vermek, lisan öğrenmek, el becerileriyle ya da ifade becerileriyle ilgili şeyler öğrenmek, seyahat etmek, fikirlerini yazmak ve yayınlamak açısından en ideal zamanlardır.
18 Mart’ta Başak burcunda 9.evinizde Neptünyen bir Dolunay yaşayacağız, Bu dolunayla uzak yerlere seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konularla ilgili gündemleriniz olabilir. Bu konularda netleşen ve belirginleşen, görünür hale gelen durumlar söz konusu olabilir. İşinizi büyütmek ve tanıtmak istiyorsanız dolunay ışığı sizi aydınlatacak ve kendinizi ve işinizi tanıtmanıza yardımcı olacaktır. Kitap yazmak, kitap yayımlamak, seminer vermek gibi faaliyetleriniz için de dolunayın ışığından faydalanabilirsiniz.
Dolunay Püton’a üçgen açıda tüm bu konularla ilgili değişim dönüşüm yaşayabiliriz fakat Neptünyen bir Dolunay olduğu için kafa karışıklıkları, belirsiz durumlar, önümüzü net görememe, aldanma ve hayal kırıklıkları söz konusu olabilir, farkında olalım.
20 Mart Güneş Koç burcuna 4.evinize geçiyor. Ayın 20 ‘sinden sonra,  ebeveynlerinizin hayatında önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz, aileniz bu süreçte  size daha fazla gereksinim duyabilir, onlarla ilgilenmeniz gerekebilir.  Aile arası sorunların çözümlenmesi konularında da danışılan birisi olabilirsiniz. Aile ilişkilerinin güçlendiği bir dönemdir. Bazılarınız  evinde önemli, prestijli misafirler ağırlayabilir. Bu süreçte kimileriniz kendinizi yeniden yapılandırmak için gerekli kararlar alabilirsiniz. Kimileriniz de evinizi süslemek, bir ev satın almak veya satmak, taşınmak veya evinizi tadilat yapabilirsiniz.  Ev ve aileye ait konularla ilgili uzun vadeli projeler planlamak için de iyidir.
27 Mart Merkür de Koç burcuna sizlerin 4.evinize, Güneş’e eşlik etmeye  geliyor, Merkür’ün 4.evinizde seyahati ile birlikte; ev hayatınız, ailevi ilişkileriniz, ebeveynlerinizle ilgili konular gündeminize gelecektir. Evinizle ilgili planlar yapabilir, evinizde yapacağınız değişiklikleri konuşabilir ve planlayabilirsiniz. Aynı zamanda ebeveynlerinizle ilgili konular da ya da ailevi konularda önemli görüşmeler veya konuşmalar yapabilirsiniz. Bu dönemde eviniz değiştirebilirsiniz. Diğer taraftan bu dönem geleceğe yönelik planlarınızı yapmanız ve dikkatli adımlar atmanız gereken zamanlardır. Özel hayatınızı gözden geçirebilir ve hayatınızı yeniden organize edebilirsiniz.

KOVA   VE YÜKSELEN KOVALAR

Sevgili yükselen Kovalar , Mart ayına Balık burcundaki Jüpiter ile kavuşumda, şanslı bir Yeniay ile başlıyorsunuz, 2 Mart tarihinde 2.evinizde gerçekleşecek  Yeniay ile para kazanma, maddi konularla ilgili ,kariyer  ile ilgili  şans ve fırsatlar sizinle olacak.  Ayrıca, bu Yeniay zamanı Venüs, Mars ve Plüton,  12. evinizde kavuşumda olacak,  tüm bu konularla ilgili  çok da müdahale edemediğiniz değişim ve dönüşümlere açık olabilirsiniz. Venüs, kendi yapabileceğiniz şeyler, kendi becerilerinizle  ile ilgili  yukarıda bahsettiğimiz 2.ev konuları ile ilgili sorunlarınıza destek olacaktır. Diğer taraftan, Yeniay’ın Uranüs ile uyumlu açısı  ilgili konularda gerçekleşecek beklenmedik hoş sürprizlerle destek verecektir.
Güneş 20 Mart’a kadar Balık burcunda 2.evinizde hareket edecek, yaklaşık bir ay boyunca finansla ilgili konuların gündeminizde önemli yer tutacağını, bütçenizi  iyi idare edebilme, doğru yönlendirebilme kabiliyetinizin artacağını anlatır. İdari becerileriniz, tanınırlığınız, bilinçli ve iradeli seçimlerinizin yanı sıra, önemli kişiler ya da hayatınızdaki etkin erkek figürlerinin desteği sayesinde  de gelir elde edebilirsiniz.  Ama bu dönemde  başkalarından beklenti yerine, kendi bütçenize, kendi yeteneklerinizden elde edeceğiniz gelire güvenirseniz daha iyi olabilir.1-8 Mart arasında Güneş ve Jüpiter Balık burcunda kavuşumda olacaklar tüm bu konularda  şanslı bir dönemde olacaksınız, bugünlerde bu konularla ilgili başlangıçlar (iş kurma, yatırım yapma ) yapabilirsiniz . 8-16 Mart arasında ise  Güneş-Neptün  ile kavuşumunda olacak  enerjinizde  bir düşüklük olabilir ,sağlığınıza dikkat etmeniz gerekebilir, ikili ilişkilerinize de bu süreçte dikkat etmelisiniz ve bu 8-16 tarihleri arasında yukarıda bahsettiğimiz konularda önemli kararlar almamakta fayda vardır.  Fakat yaratıcı çalışmalar için Güneş-Neptün enerjisini kullanabilirsiniz çünkü yaratıcılık için ilham veren bir kavuşumdur.
6 Mart tarihinde Mars ve Venüs Kova burcuna  ay boyu birlikte hareket etmek üzere 1.evinize geçiş yapıyor, bu ay çok çekici olabilirsiniz , yüzünüze estetik dokunuşlar yaptırabilirsiniz, bu süreçte daha fazla yürüyüş ve egzersizler yapabilirsiniz çünkü bu dönemde iştahınız açık olacağı için kilo alabilirsiniz. Mars yükseleninizden geçtiğinde, kişiliğiniz normalden çok daha baskındır, ancak size hükmetmeye çalışmadıkça başkaları üzerinde güç kullanmak istemezsiniz.  İstediğinizi yapmaktan özgür olmaktan hoşlanacağınız  ve daha fazla inisiyatif ve özgüvene sahip olacağınız zamanlardır.
10 Mart Merkür Balık burcuna 2.evinize geçiyor  yaklaşık 3 haftalık süreçte  sahip  olduğunuz kaynakları iyi değerlendirebilme, parayı idare edebilme ve para kazanma becerinizi daha iyi kullanabilme şansınız  artabilir. Gelirinizi ve kişisel maddi kaynaklarınızı artırmak için yeni yollar bulabilirsiniz . Geçim kaynağınızın, şu anki hayat tarzınızı karşılayıp karşılamadığını gerçekçi bir şekilde gözden geçirmek isteyebilir bunun için düzenlemeler yapabilirsiniz. Bazılarınız için  iş girişimleri ve ticari konularda teklifler gündeme gelebilir. Bazılarınız ise  ticari becerileriniz, iletişim becerileriniz sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.
18 Mart’ta Başak burcunda  8.evinizde  Neptünyen bir Dolunay yaşayacaksınız, ortak kazanımlarla ilgili bir durum değerlendirmesi yapabilirsiniz , aile ile yapılan ortak harcamalar, miras konuları gündeme gelebilir bazı konular netleşebilir. Dolunaylar tamamlanma ve netleşen, fark edilen ve görünür olan durumları anlatır. Sağlık konuları bu süreçte ortaya çıkabilir, Dolunay Püton’a üçgen açıda tüm bu konularla ilgili değişim dönüşüm yaşayabiliriz fakat Neptünyen bir Dolunay olduğu için kafa karışıklıkları, belirsiz durumlar, önümüzü net görememe, aldanma ve hayal kırıklıkları söz konusu olabilir, farkında olalım.
20 Mart Güneş Koç burcuna 3.eviniz giriyor, bu yaklaşık 1 aylık süreçte bir sürü planlarınız olabilir, yakın arkadaşlar, akrabalar, kardeşler, eğitim konuları, ticari faaliyetler konularında hareketlenmeler olabilir. Başkalarının görüşlerine açık olamamak, esneklikten yoksunluk, kendi fikirlerinize öncelik vermek gibi hatalara düşmemeye özen göstermelisiniz. Bu süreçte zihniniz daha aktif, daha fazla fikriniz ve düşünceniz olabilir  ve insanların söylediklerinizi duymasını isteyebilirsiniz. Daha sosyalsiniz, bu yüzden bağlantı kurmak için iyi bir zaman olabilir. Kısa geziler için iyi bir zaman olabilir. Yeni bir şeyler öğrenmek isteyebilir bu yüzden yeni bir eğitim almak isteyebilirsiniz.  
27 Mart Merkür de Koç burcuna sizlerin 3.evinize, Güneş’e eşlik etmeye geliyor, zihinsel ya da iletişimsel becerilerinizi geliştirme konusunda fırsatlar yakalama  söz konusu olabilir. Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, komşularla iletişim artar; tartışmalar, konuşmalar, çok sayıda kontak gündeme gelir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak için uygun bir dönemdir. Başkalarının görüşlerine açık ve esnek olmak ve iyi iletişim sayesinde çevre ilişkilerini geliştirmek mümkündür. Eğitim almak, eğitim vermek, lisan öğrenmek, el becerileriyle ya da ifade becerileriyle ilgili şeyler öğrenmek, seyahat etmek, fikirlerini yazmak ve yayınlamak açısından en ideal zamanlardır. İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.
 
BALIK BURCU MART 2022 YORUMLARI

Sevgili yükselen Balıklar, Mart ayına Balık burcundaki Jüpiter ile kavuşumda, şanslı bir Yeniay ile başlıyorsunuz, 2 Mart tarihinde 1.evinizde gerçekleşecek Yeniay ile birlikte; dış görünüşünüz, sağlığınız, ilişkileriniz, hayata bakış açınız ve motivasyonlarınızla ilgili konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Parasal konularda da şanslı bir dönem olacaktır.
Bu Yeniay zamanı Venüs, Mars ve Plüton 11. evinizde kavuşumda olacak, sosyal çevrenizde güç çekişmeleri ve agresyonlar yaşanabileceği gibi enerjinizi ve eforunuzu da arkadaşlarınız için ya da kariyer getirileriniz için harcayabilirsiniz. Tüm bu konularla ilgili sorunlara çözüm bulabilir, arkadaşlarınızla uzlaşabilir ve iyi geçinmeyi başarabilirsiniz.
Yeniay’ın Uranüs ile uyumlu açısı ise, iletişim gücümüzü kullanabilir, kardeşlerinizle ve yakınlarınızla ilgili konularda olumlu anlamda değişim ve dönüşümler yaşanabilir.
Güneş 20 Mart’a kadar Balık burcunda 1.evinizde hareket edecek, ayın 20’ sine kadar odak noktanız kendinizsiniz sevgili Balıklar ; Güneş’in yükselen burcunuza gelmesi ile fiziksel enerjiniz artmaya başlayabilir ve pek çok girişim için rahatlıkla bu süreci kullanılabilirsiniz. Güneş'in 1. evden geçişiyle  kendinize olan güveniniz artar, otoritenizi daha belirgin bir şekilde ortaya koymaya başlarsınız. Bazılarınız  kişisel yeteneklerinizi  iyi kullanabilme, koşullarınızı yönlendirebilme, dikkatleri üzerinize toplayabilme, başkaları üzerinde etki yaratabilme kabiliyetlerini bu dönemde daha rahat kullanabilirler. Bu transitin en büyük risklerinden bir tanesi abartılı özgüven ve kibir olabilir çünkü daha ziyade kişisel konularınıza odaklanacağınızdan, fazla kendi merkezli davranabilir, karşınızdakiler üzerinde dominant bir etki bırakabilirsiniz. Bu yüzden egoyu iyi kontrol etmek gerekir. Bazılarınız  fiziksel görünüşünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz çünkü her zamankinden daha fazla dikkat çekmek, spot ışığında olmak istersiniz. Hayatınızda yeni bir şeye başlamak, özellikle de yeni bir yola girmek için iyi bir zamandır.  Daha kendinizden emin, cesur ve cüretkarsınız ve kimsenin iznini veya yardımını beklemeden dışarı çıkıp istediğinizi almaya hazırsınız.
1-8 Mart arasında Balık burcunda Güneş Jüpiter kavuşumu var, yükseleninizde gerçekleşecek bu kavuşumla kişiliğiniz ve kimliğinizi ortaya koymak ve kendinizi göstermek için de çok verimli ve şanslı bir zaman dilimidir. Yaratıcı yönlerinizi ortaya koyabilirsiniz. Güçlü ve otoriter kişilerden ya da tanınmış kişilerden destek görebilir, maddi sorunlarınıza da çözüm bulabilirsiniz.
8-16 Mart arasında Güneş-Neptün kavuşumu ile de hayallerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Gerek kendinizi tanıtmak, gerek ilişkileriniz, gerekse iş ve aile yaşamlarınızla ilgili hayalleriniz için destek bulabilir ve önemli ve şanslı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Diğer taraftan aldatılma ve kandırılmalara karşı dikkat etmelisiniz, aynı zamanda kendinizi enerjiniz bitmiş gibi hissedebilirsiniz Neptün Güneş’in enerjisini emen bir enerjidir.
6 Mart tarihinde Mars ve Venüs  Kova burcuna  ay boyu birlikte hareket etmek üzere 12.evinize geçiş yapıyor, enerji ve eforu ifade eden Mars’ın bu alandan geçişi, enerjinin düşmesi anlamına gelebilir;  kendinizi yorgun ve halsiz hissedebilirsiniz.  Mars vücudun bağışıklık sistemini yönetir. Güçsüz yerleşimde olduğunda, bağışıklık sisteminin de güçsüzleşeceğine işaret eder. Bu anlamda özellikle mikrobik enfeksiyonlara karşı tedbirli olmak gerekir. Dikkat etmeniz  gereken diğer bir husus da gerginliklerinizi dışarı yansıtamamak ve içinizde tutmaktan kaynaklanan rahatsızlıklar olabilir. Mars 12.evdeyken  bilinçaltı motivasyonları ve psikolojik dürtüleri uyandırması muhtemeldir. Bu dönemde, bilinçaltının araştırılmasına,  okült veya parapsikoloji alanını keşfetmeye ilgi duymaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda bir hayal kırıklığı, kendini inkar etme ve arka planda kalma anıdır. Bastırılmış bazı enerjiler kendini sinirlilik ve huzursuzluk şeklinde gösterebilir; tamamen bilinçsiz hale gelen geçmiş davranış kalıpları, siz fark etmeden aktive olur  ve  onlarla yüzleşme zamanıdır. Ayrıca yalnız çalışmak veya önceliğin başkalarına yardım etmek olduğu sosyal yardım alanında çalışmak için de iyi bir zamandır. Venüs’ün bu evden geçişi sürecinde de gerek ikili ilişkilerden, gerekse sosyal ilişkilerden geri çekilme eğilimi görülebilir. Aşk ilişkilerinde geçici bir süre için zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar, kayıplar, perde arkası oyunlar yaşanabilir.
10 Mart Merkür Balık burcuna 1.evinize geçiyor, Merkür'ün ortalama 3 hafta  boyunca 1.evinizde kalması  kendinizi daha iyi ifade edebileceğinizi, ikna yeteneğinizi  iyi kullanabileceğinizi, sözleriniz  ve fikirlerinizle  dikkat çekebileceğiniz bir dönemde olduğunuzu gösterir. Akıllıca davranırsanız, şartları kendi lehinize çekebilmeniz mümkündür. Bu dönemde duygularınızdan ziyade mantığınızla hareket etmek size daha çok kazandıracaktır. Zekânızı her zamankinden daha aktif kullandığınız, iletişimsel konuların daha hızlı akmaya başladığı bir dönemdir bu. Önemli konuşmalar, yazılı anlaşmalar yapmak açısından Merkür’ün bu alandan geçiş yaptığı zamanlar uygun zamanlardır. Önemli konuşmalar, toplantılar da bu döneme denk getirilebilir.
18 Mart’ta Başak burcunda 7.evinizde Neptünyen bir Dolunay yaşayacaksınız bu dolunayla birlikte ilişkileriniz, ortaklığınız veya varsa davalarınızla ilgili konularda netleşen durumlar söz konusu olabilir. Dolunayın ışığı altında evlilik teklifi alabilir, bazılarınız evlenebilirsiniz. Yeni bir ortaklık kurabilirsiniz veya devam eden ortaklığınızla ilgili durumlar açığa çıkabilir. Bazılarınızın açıkça düşmanlık yapan kişilerle uğraşması gerekirken bazılarınız ise taşınabilirler.
Dolunay Püton’a üçgen açıda tüm bu konularla ilgili değişim dönüşüm yaşayabiliriz fakat Neptünyen bir Dolunay olduğu için kafa karışıklıkları, belirsiz durumlar, önümüzü net görememe, aldanma ve hayal kırıklıkları söz konusu olabilir, farkında olalım.
20 Mart Güneş Koç burcuna 2. Evinize geçiyor ayın 20 ‘sinden sonra  finansla ilgili konular gündeminizde önemli yer tutabilir. Bu süreçte  bütçenizi iyi idare edebilme, doğru yönlendirebilme kabiliyetiniz de artabilir. Kendi idari becerileriniz, tanınırlığınız, bilinçli ve iradeli seçimlerinizin yanı sıra, önemli kişiler ya da hayatınızda etkin erkek figürlerinden  gelen destek sayesinde de gelir elde edebilirsiniz. Ayrıca bu süreçte  başkalarından beklenti yerine  kendi bütçenize, yeteneklerinize elde edeceğiniz gelire güvenmenizde  fayda vardır.
27 Mart Merkür de Koç burcuna sizlerin 2. evinize, Güneş’e eşlik etmeye geliyor, bu süreçte finansal kaynaklarınızı daha iyi değerlendirebilirsiniz. Bu dönemde para kazanma becerinizi daha iyi kullanabilirsiniz. Fikirlerinizi konuşarak ya da yazarak başkalarına iletmek size avantajlar sağlayabilir ve özellikle de parasal sorunlarınıza çare bulabilirsiniz. Gelirinizi arttırabileceğiniz yeni yollar bulabilirsiniz. Tabi ki parasal konuları iyi analiz etmeli, iyi organize olmalı ve planlı hareket etmelisiniz. Harcamalarınızda dikkatli ve akıllıca davranmalısınız. Bu dönemin en önemli vurgusunun kendi yeteneklerinize güvenerek para kazanmak olduğunu hatırlamanız gerekir.