• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2022 MART

2022 MART


2022 MART

28 ŞUBAT- 6 MART  HAFTASI GÖKYÜZÜNDEN MESAJINIZ VAR
Merhabalar haftaya Ay Kova enerjisi ile giriyoruz, canlar bağımsızlığımıza düşkün olacağımız, sosyalleşmek isteyeceğimiz , gelecekle ilgili hayaller kuracağımız bir haftaya giriyoruz. Etkisi Salı günü başlayacak Güneş ve Jüpiter kavuşumu 8 Mart’a kadar devam edecek, (Cumartesi günü Balık burcunda Güneş ve Jüpiter kavuşumu kesinleşiyor) Güneş kavuşumu Jüpiter kavuşumu   mutluluk ve iyimserlik hissi verir, iyi şanslar, kişisel, profesyonel ve manevi  büyüme ve genişleme verir. Büyüme, genişleme  ilişkilerden zenginliğe kadar yaşamın tüm alanları için geçerlidir. Bu kavuşum  yeni çalışmalara ,akademik, hukuksal konular, yabancılarla yapılan işler , uzak seyahatler için  mükemmel bir zamandır. Yeni ilişkiler, yatırımlar veya yeni projelere başlamak için ideal bir süreçtir. Genel olarak, yukarıda saydığımız konularla ilgili bu süreçte  başlayan şeyler uzun vadede olumlu sonuçlanacaktır, yapacağınız önemli atılımları bu süreçte gerçekleştirirseniz süper iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Çarşamba günü Balık burcunda şanslı ve bereketli  Jüpiter destekli bir Yeniay yaşayacağız. Pazar günü Mars ve Venüs ikilisi birlikte Kova burcuna geçiş yapıyorlar ve kısa bir süre sonra da kavuşuyorlar bu kez Kova burcunda.
YÜKSELEN KOÇLAR
1-8  Mart arasında Balık burcunda Güneş Jüpiter kavuşumu ile   yeni başlangıçlar yapmak, yeni bir şeye başlamak için şans ve fırsatlar söz konusu olabilir,  yabancılarla yapılan işler, yurt dışı konuları, uzak yerlere seyahat , medya, yayıncılık , akademik , meditatif , spritüel çalışmalar gibi konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Aynı zamanda  aşk, çocuklar, hayattan keyif alma, hobilerinizle  ilgili  güzel haberler olabilir, yeni bir hobiye başlayabilirsiniz, çocuklarınızla ilgili güzel gelişmeler olabilir. 2 Mart Çarşamba günü Balık  Yeniay’ı ile  kontrol dışında gelişen faktörler, hastalıklar gündeminize gelebilir. İçsel anlamda da huzurlu bir dönemdir , sağlıkla ilgili sorunlarınız varsa  şifa kazanmak adına Yeniay’ın Jüpiteryen bereketli ve şanslı enerjisi size iyi gelecektir. Zararlı alışkanlıklarını bırakmak, eski problemleri kafanızda çözmek için de ideal bir süreçtir.  6 Mart tarihinde Mars ve Venüs  Kova burcuna  ay boyu birlikte hareket etmek üzere  geçiş yapıyor, bu etki ile sosyal alanda özgürlük ve hareket ihtiyacınız artabilir, arkadaşlarla vakit geçirmeyi her zamankinden fazla isteyebilirsiniz, Venüs Mars kavuşumu aşk enerjisi  de vereceğinden  sosyal ortamlarda ya da arkadaş ortamlarında birisi ile tanışıp aşk yaşayabilirsiniz. Hayallerinizi ve umutlarınızı gerçekleştirmek için de harekete geçirici bir enerji söz konusu farkında olup değerlendirelim.
YÜKSELEN BOĞALAR
1-8  Mart arasında Balık burcunda Güneş Jüpiter kavuşumu var, sosyal çevreniz genişlerken, çevrenizden ve arkadaşlarınızdan aldığınız destek de büyüyecektir. Arkadaşlarınızın imkanlarından faydalanabilirsiniz, geliriniz de artış gösterecektir. 2 Mart Çarşamba günü Balık  Yeniay’ı ile  kariyeriniz, kariyerinizin getirileri   sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızla ilgili konularda şanslı bir süreçte olacaksınız. Yeni sosyal çevrelere girebilirsiniz, sosyal çevrenizi genişletebilir ve sosyal platformlarda yer alabilirsiniz. Yeni arkadaşlıklar deneyimlemenin tam zamanı. Diğer taraftan yeniaydan birkaç gün sonra kariyerinizle, işinizle ilgili yeni adımlar atabilir ve kariyer getirilerinizi arttırmak için çözümler geliştirebilirsiniz. 6 Mart tarihinde Mars ve Venüs Kova burcuna  ay boyu birlikte hareket etmek üzere geçiş yapıyor,  Enerji ve eforu ifade eden Mars’ın bu alandan geçişi, mesleğinizle veya kariyerinizle ilgili konularda otoritenizi ortaya koymak isteyebilirsiniz fakat Mars’ın acelecilik ve agresyonla ilişkili olduğu unutulmamalıdır. Bu alandan geçiş yaparken, bir müddet için  idealleriniz  ve geleceğe yönelik hedefleriniz  için daha fazla mücadele etmeniz gerekebilir. Girişim cesareti ve gözü peklik vurgu kazanmış ve enerji tepe noktasına varmış durumdadır. Kararlılık ve yüksek motivasyon sayesinde başarı elde edilebilir. Eğer enerjinizi  doğru kullanabilir ve hedefe kilitlenirseniz, başarı şansınız yüksek olabilir. İş yerinizde üstlerinizle ilgili de ilişkilerinizde güzel gelişmeler olabilir, eğer bekarsanız iş yerinizden birisi ile aşk yaşayabilirsiniz.
YÜKSELEN İKİZLER
 1-8  Mart arasında Balık burcunda Güneş Jüpiter kavuşumu var ve  bazılarınız bu süreçte  nişanlanabilir , aileniz ile bir takım planlarınız olabilir, yeni iş anlaşmaları yapmak için de gökyüzü size güzel etkiler veriyor olacak. Ayrıca bu süreçte kariyerinizi ilgilendiren konularda eğitimler alabilirsiniz, bazılarınız araba alabilir, bazılarınızın kısa seyahatleri olabilir. 2 Mart tarihinde gerçekleşecek Yeniay ile birlikte kariyer ve statü ile ilgili konularda   Jüpiter’in bereketli ve şanslı enerjisi size iyi gelecektir. Üstlerinizden  yana şanslı olabilirsiniz, yeni bir iş teklifi veya işinizde yükselme söz konusu olabilir, tüm bu konularda şanslı başlangıçlar yapabilirsiniz. 6 Mart tarihinde Mars ve Venüs Kova burcuna  ay boyu birlikte hareket etmek üzere  geçiş yapıyor, bu etki ile seyahatler, yabancılarla ilişkiler, dış ticaret, eğitim, yayıncılık ve yasal konularla  ilgili  daha fazla mücadele edebilme gücü ve girişim cesaretiniz olabilir.  Bu dönemde dışa dönük hedeflerinizi gözden geçirip, ne yapmanız gerektiğine karar verme eğiliminiz olabilir çünkü  enerjiniz ve eforununuz bu konularla ilgili olacaktır. Yeni girişimler yapmaya cesaret edebilir, öncülük edebilirsiniz, kariyerinizi ilgilendiren konularda eğitim almak isteyebilirsiniz.
YÜKSELEN YENGEÇLER
1-8  Mart arasında Balık burcunda Güneş Jüpiter kavuşumu var ve bu süreçte  gökyüzü size güzel etkiler veriyor olacak  özellikle de eşinizin kardeşleri veya yakınları , yabancılarla yapılan işler, uzak seyahatler, akademik eğitimler, hukuksal konularda güzel başlangıçlar yapabilirsiniz. 2 Mart tarihinde  Balık burcundaki Yeniay ile birlikte hayat görüşünüz, uzak akrabalar, yolculuklar özellikle yurt dışı yolculukları veya uzak yerlere seyahatler, akademik eğitim, uluslararası ticaret konularında  Jüpiter’in bereketli ve şanslı enerjisi size iyi gelecektir. Bu konularda yeni başlangıçlar ve girişimler yapabilirsiniz, bazılarınız bir blog açabilir, sosyal mecralarda tanıtımlarını yapabilir. 6 Mart tarihinde Mars ve Venüs Kova burcuna  ay boyu birlikte hareket etmek üzere  geçiş yapıyor, bu etki ile ortaklaşa sahip olunan değerlerde, aileden gelen maddi destekler , vergi, sigorta, miras konularında bir hareketlenme ve stresli zamanlar yaşanabilir. Ödemeleriniz ve harcamalarınız artabilir.  Bu ev krizleri ve ölümleri, tehlikeli, durumları da anlattığı için çevremizde bu temalar olabilir, mücadele ve eforumuz bu konulara da yönelebilir. Eğer kişisel haritalarınızda  Mars sert etkiler  alıyorsa ameliyat olma durumları  söz konusu olabilir. Venüs’ün de bu alanda olması başkalarıyla müşterek değerlerin, başkalarından beklentilerin karşılanabileceği bir döneme işaret eder. Bazılarınız  bu zamana kadar tahsil edemediği alacaklarını tahsil etme şansı yakalayabilir veya bu konuda uzlaşma sağlayabilir.
YÜKSELEN ASLANLAR
1-8  Mart arasında Balık burcunda Güneş Jüpiter kavuşumu var ve bu süreçte  gökyüzü size güzel etkiler veriyor olacak  özellikle ortaklıklar ve ortaklaşa kazançlarla ilgili güzel gelişmeler olabilir. Alamadığınız borçlarınızı tahsil edebilirsiniz, vergi, sigorta , kredi çekmek gibi konularda da şanslı bir dönem ama Jüpiter sert açılar alıyorsa bu dönemde ödemeleriniz artabilir. 2 Mart tarihinde Balık burcundaki Jüpiter destekli şanslı bir  Yeniay oluşacak. Bu süreçte başkalarından gelen kaynaklar, miras, sigorta ,vergi konuları ile ilgili şanslı bir dönemde olacaksınız. Diğer taraftan Yeniay’dan birkaç gün sonra ortaklaşa işlerle  ilgili yeni adımlar atabilirsiniz, bazılarınız yeni bir ortaklık kurabilir, bazılarınız kredi çekebilir, bazılarınız bütçe ayarlamaları yapabilir. 6 Mart tarihinde Mars ve Venüs  Kova burcuna  ay boyu birlikte hareket etmek üzere geçiş yapıyor,  enerji ve eforu ifade eden Mars’ın bu alandan geçişi, enerjinizi kullanmanın en etkili yolunun ortak çalışmak olduğunu öğretmektir. Bu noktada, hem evlilikte hem de mesleki derneklerde boyun eğmeyi ve uzlaşma ruhuna sahip olmayı öğrenmek önemlidir. Başkalarıyla gereksiz çatışmalardan kaçınmaya çalışın. Venüs ve Mars burada size tutkulu bir aşk da getirebilir ay boyu bu ikili hep birlikte hareket edecekler bu enerji ile iş ortaklıkları için girişimlerde de bulunabilirsiniz. 
YÜKSELEN BAŞAKLAR
1-8 Mart arasında Balık burcunda Güneş Jüpiter kavuşumu var ve kavuşumla tanınmış ve güçlü insanlardan destek alabilirsiniz. Ortaklık kurmak için, yeni ilişkilere başlamak, evlilik teklif etmek ya da almak için, taşınmak için, danışmanlık almak ya da vermek için de çok uygun bir zaman dilimidir.2 Mart tarihinde  gerçekleşecek Yeniay ile ilişkileriniz, eşiniz, partneriniz, ortağınızla ilgili konularda şanslı bir dönem olacaktır. Yeni bir ortaklık kurabilir, ortaklığınızı büyütmek ve geliştirmek için yeni adımlar atabilirsiniz. Yeni bir ilişkiye başlamak veya evlilik gibi bir yola girmek için de iyi bir zaman dilimi olacaktır. Bu şanslı Yeniay’da lehinize sonuçlanmasını istediğiniz bir dava sürecine başlayabilirsiniz. Bazılarınız için de taşınmak, yer değiştirmek söz konusu olabilir. 6 Mart tarihinde Mars ve Venüs  Kova burcuna  ay boyu birlikte hareket etmek üzere Kova burcuna geçiş yapıyor, enerjiniz, eforunuz, çalışma hayatınız, günlük rutin işler ve sağlığınıza yönelecektir. Bu süreçte  iş ve tempo yüksektir, agresyon ve acelecilik söz konusudur, bu da sizi olumsuz sonuçlara götürebilir. İş ortamınızdaki kişilerden, özellikle astlardan ve çalışanlardan yana sorunlar yaşayabilir,  agresyon ve abartılı bir rekabet ortaya çıkabilir. Bitirmek gereken çok sayıda proje   ve iş olması, sürekli mücadele etme gerekliliği bu dönemde  sinirlerinizi bozabilir. Mars’ın kişisel haritalarınızda Güneş’e uyumlu açıları varsa, girişim yaptığınız  işlerden başarı ile çıkabilir, astlarınızdan veya çalışanlarınızdan, güçlendirici destekler alabilirsiniz. Neyse ki ay boyu Venüs de Mars’a eşlik edecek Marsın agresyon enerjisini biraz dağıtacak Venüs’ün u alanda olması  çalışma hayatınızda  astlarınızdan ,size hizmet  eden kişilerden  fayda görebileceğinizi de anlatıyor. İş ortamında huzuru sağlama, işle ilgili sorunlarda uzlaşma sağlamak bu dönemde daha rahat akacaktır. Eğer bazılarınız iş değiştirmiş ise yeni iş yerine kolaylıkla adapte olabilirler. İş yerinde çalışma arkadaşlarınızla ilişkileriniz daha rahat olacaktır bazılarınız bu süreçte iş arkadaşlarınızdan birine aşık olabilir.
YÜKSELEN TERAZİLER
1-8 Mart arasında Balık burcunda Güneş Jüpiter kavuşumu var ve kavuşumla çalışma hayatınız veya yanınızda çalışanlardan yana daha şanslı olabilirsiniz, sağlık konusunda da şanslı olacağınız günlerdir. Günlük rutin işlerinizde daha rahat hareket edebileceğiniz , işlerinizi daha güzel düzenleyeceğiniz zamanlardır. 2 Mart tarihinde  gerçekleşecek Yeniay ile çalışma hayatınız, yanınızda çalışanlar, günlük koşuşturmalı işleriniz ve sağlıkla ilgili konularda şanslı bir dönemde  olacaksınız. Yeni bir işe başlayabilir veya çalışma arkadaşlarınızın arasına yeni birisi katılabilir. Bazılarınız ofislerinizi yeniden düzenleme çalışmalarına başlayabilirsiniz.  Bu şanslı Yeniay’da belki çok istediğiniz bir işe başlayabilirsiniz. Bazılarınız sağlığı ile ilgili güzel adımlar atabilir , bazılarınızın sağlık sorunu varsa daha iyiye gidebilir. Çalışmayanlar için günlük işleri daha rahat düzene girebilir, belki günlük rutinleriyle ilgili daha sağlıklı kararlar alabilirler. 6 Mart tarihinde Mars ve Venüs Kova burcuna  ay boyu birlikte hareket etmek üzere Kova burcuna  geçiş yapıyor, romantik ilişkilerde hassasiyet, cinsel arzunun yoğunlaşması ve çocuklarla ilgilenme ihtiyacınız artabilir. Mars zor açılar yaparsa, mutluluğunuzu engelleyebilecek kıskançlıklara ve cinsel hayal kırıklıklarına neden olabilir.  Bu dönemde  spor yaparken  dikkatli olmakta fayda vardır. Çocuklar söz konusu olduğunda, bu dönemde onları kontrol etmek zor olabilir. Bu dönemde  Venüs ve Mars’ın kavuşumu tutkulu  aşk ve romantizme davet edeceğinden yeni ve tutkulu bir aşk başlayabilir. Ayrıca  çocuklarla ilgili konulara, sanatsal ve artistik yeteneklere sportif aktivitelere, borsa ve benzeri spekülatif ve riskli konulara daha fazla zaman ayırabilirsiniz.
 YÜKSELEN AKREPLER
1-8 Mart arasında Balık burcunda Güneş Jüpiter kavuşumu var ve bu kavuşumla çocuklarınız, hobileriniz ya da riskli yatırımlarınız konusunda güçlü ve etkin insanlardan destek alabilirsiniz. Daha sosyal olup keyif ve zevklerinize daha fazla vakit harcayabilir, yaratıcı yönlerinizi sergilemekte ve kendinizi göstermekte daha başarılı olabilirsiniz.2 Mart tarihinde Balık burcunda gerçekleşecek Yeniayda; çocuklar, aşk hayatınız, riskli yatırımlar, yaratıcı yönleriniz ve hayattan zevk aldığınız konularda şanslı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Çocuklarınızın sağlığı, hayatları ya da dış görünüşleri ile ilgili yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Çocuklarınızın yeni bir eğitime başlaması söz konusu olabilir. Yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Yeni bir hobi edinebilir ya da yeni bir eğitime başlayabilirsiniz.  6 Mart tarihinde Mars ve Venüs Kova burcunda  ay boyu birlikte hareket etmeye başlayacak, Mars’ın bu alanda olması ,aile içinde gerginliklere, tartışma ve kırgınlıklara, uç noktalarda kopmalara sebep olabilir. Bu transitte önünü kesemediğimiz durumlar çığ gibi büyüyerek karşımıza çıkabilir evle ilgili güvenlik tedbirleri almak gerekir, ev kazalarına da açık olunan bir transittir.  Eğer Mars’ın gergin açıları varsa daha da dikkat edilmesi gerekir. Eğer Mars’ın açıları uyumlu ise taşınabilir, evde değişiklik yapmak amacıyla girişimler yapabilirsiniz. Eforunuzu ve enerjinizi ailevi konulara, ebeveynlerinize  harcayacağınız bir süreçte olacaksınız. Venüs  de estetik ve güzellikle ilişkilidir, bu dönemde evinizi yeniden dekore etmek, evinize estetik dokunuşlar vermek isteyebilirsiniz. Evinizde yolunda gitmeyen bir şey varsa, bunu düzeltmek ve ev ortamınızda istikrar yaratmak için her şeyi yapabilirsiniz.  Bazılarınız belki bir aile üyesi sayesinde  yeni biriyle tanışabilir , bazılarınız ev dekorasyonu için  mimar, emlakçı, tasarımcı ile  tanışabilir. Eğer bir ilişkiniz varsa istikrarlı ve sıcak bir yuva yaratmaya odaklanabilirsiniz. Bazılarınız evlenmeye karar verebilir.
YÜKSELEN YAYLAR
1-8 Mart arasında Güneş ve Jüpiter Balık burcunda kavuşumda olacaklar yakın çevre, kardeşler, ev ve aileye ait konular , kısa seyahatler,  yurt dışı seyahatleri, akademik konular, eşinizin akrabaları ile ilgili konularda da şanslı bir dönemde olacaksınız, bugünlerde bu konularla ilgili başlangıçlar yapabilirsiniz ayrıca bu süreçte hukuki bir davanız varsa işler daha kolay ilerleyebilir .2 Mart tarihinde Balık burcunda  gerçekleşecek Yeniay ile ailevi konular, eve ait durumlar ve ebeveynlerle ilgili konularda şans ve fırsatlar sizinle olacak . 6 Mart tarihinde Mars ve Venüs Kova burcuna  ay boyu birlikte hareket etmek üzere  geçiş yapıyor, genel olarak, yakın çevre,  kardeşler, akrabalar ve komşularla  ile ilgili ilişkilerde hareketlenme olur ama Mars’ın saldırgan enerjisi yakınlarla ilişkilerinizde gerginlikler yaşamanıza sebep olabilir. Gerçi Venüs’ün bu alanda olması yaşanacak gerginliklerde uzlaşma sağlanmasına sebep olabilir ama yine de ilişkilerimizde daha dikkatli olmalıyız. Yine bu dönemde kısa yolculuklarda kazalara sebebiyet veren bir enerji hakim olacağından araba kullanırken daha dikkatli olmalısınız. Ayrıca bazılarınız reklam, tanıtım, pazarlama, satış, gazete, bilgisayar, internet gibi alanları iyi kullanmak sayesinde başarı elde edebilir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak, seyahatlere çıkmak, eğitim almaya başlamak, iletişimsel becerilerinizi  kullanmak için uygun bir dönemdir
YÜKSELEN OĞLAKLAR
1-8 Mart arasında Balık burcunda Güneş Jüpiter kavuşumu var, bu şanslı ve bereketli kavuşum günlerinde, güçlü ve otoriter kişilerden, babanızdan ya da eşinizden destek alabilirsiniz, kendinizi  tanıtabilirsiniz. Kardeşlerinizin ya da yakınlarınızın hayatlarında gerek maddi gerekse manevi anlamda önemli ve bereketli gelişmeler yaşanabilir. 2 Mart tarihinde Balık burcunda  gerçekleşecek Yeniay ile birlikte kardeşleriniz, yakınlarınız, komşularınız ve çocukluk arkadaşlarınız ile ilgili konularda   ve / veya onların hayatlarında şanslı yeni başlangıçların yapılabileceği bir dönem olacaktır. Özellikle Yeniay’dan birkaç gün sonraki günleri yeni başlangıçlar, yeni adımlar atmak için kullanabilirsiniz. Bu süreçte yeni eğitimlere başlayabilir, kitap yazmak gibi bir motivasyonunuz varsa bu kitabı yazmaya başlayabilir ya da en azından ön hazırlıklarını, araştırmaları yapabilirsiniz, seyahatler de gündeminizde olabilir. 6 Mart tarihinde Mars ve Venüs  Kova burcuna  ay boyu birlikte hareket etmek üzere geçiş yapıyor, Mars’ın ve Venüs’ün  bu alanda olması, maddi güvenlik ihtiyacınızda  artış sağlayabilir. Para kazanmak için çok efor sarf ettiğinizi hissedebilir, hatta ekstra gelir için ikinci bir işe başlayabilirsiniz.  Mars ile para kazanmanın yeni yöntemlerini bulmakla, bazen spor ya da dansı kariyer haline getirmekle ilgilidir. Ancak borç ya da kredi almakla ilgili olumlu yorumlanmaz. Hızlı para kazanmak ve kazancı aynı hızda tüketmeyi gösterir. Ani ve düşüncesiz alışverişlerden kaçınmanız, öfkeliyken para harcamamaya özen göstermeniz çok önemlidir. Venüs ‘ün de burada olması parasal konular açısından olumlu etki yaratır bu süreç boyunca yatırım ve alışveriş yapmak açısından kullanılabilir. Artistik ve sanatsal konulardan, yaratıcılık gerektiren işlerden, hediyelik eşya, giyim kuşam eşyaları, takılar gibi Venüsyen alanlardan kazanç elde etme fırsatları çıkabilir.
YÜKSELEN KOVALAR
1-8 Mart arasında Güneş ve Jüpiter Balık burcunda kavuşumda olacaklar tüm bu konularda  şanslı bir dönemde olacaksınız, bugünlerde bu konularla ilgili başlangıçlar (iş kurma, yatırım yapma ) yapabilirsiniz . Ayrıca  finansla ilgili konular gündeminizde önemli yer tutabilir, bütçenizi  iyi idare edebilme, doğru yönlendirebilme kabiliyetinizin de artacağını anlatır. İdari becerileriniz, tanınırlığınız, bilinçli ve iradeli seçimlerinizin yanı sıra, önemli kişiler ya da hayatınızdaki etkin erkek figürlerinin desteği sayesinde  de gelir elde edebilirsiniz. İş girişimleri ve ticari konularda tekliflerle karşılaşabilir, sahip olduklarınızdan dolayı tatminkâr hissedebilir,, tatmin edici kazanç elde edebilir, , ekonomik anlamda bağımsızlaşabileceğiniz bir süreçtir bu kısacası.  2 Mart tarihinde Balık burcunda  gerçekleşecek  Yeniay ile para kazanma, gelirinizi artırma , maddi konularla ilgili ,kariyer  ile ilgili  şans ve fırsatlar sizinle olacak.  6 Mart tarihinde Mars ve Venüs Kova burcuna  ay boyu birlikte hareket etmek üzere 1.evinize geçiş yapıyor, bu ay çok çekici olabilirsiniz , yüzünüze estetik dokunuşlar yaptırabilirsiniz, bu süreçte daha fazla yürüyüş ve egzersizler yapabilirsiniz çünkü bu dönemde iştahınız açık olacağı için kilo alabilirsiniz. Mars yükseleninizden geçtiğinde, kişiliğiniz normalden çok daha baskındır, ancak size hükmetmeye çalışmadıkça başkaları üzerinde güç kullanmak istemezsiniz.  İstediğinizi yapmaktan özgür olmaktan hoşlanacağınız  ve daha fazla inisiyatif ve özgüvene sahip olacağınız zamanlardır. Bu dönemde kendinizi başkalarına ifade etme, başkalarıyla sosyalleşme arzunuz da artar . Başkalarına ayak uydurabilmek, birlikte hareket edebilmek kolaylaşır, arkadaşlarla hoş vakit geçirmek, eğlenceli konulara yönelmek, biraz hareket etmek, hatta seyahat etmek için ideal bir transittir. Bu dönemde , ilişkilerinde zorluk çeken kişilerin bir araya gelmesine de vesile olabilirsiniz,  başkalarına arabuluculuk edebilir, aralarını düzeltici bir rol oynayabilirsiniz.
YÜKSELEN BALIKLAR
1-8 Mart arasında Balık burcunda Güneş Jüpiter kavuşumu var, yükseleninizde gerçekleşecek bu kavuşumla kişiliğiniz ve kimliğinizi ortaya koymak ve kendinizi göstermek için de çok verimli ve şanslı bir zaman dilimine giriyor olacaksınız. Yaratıcı yönlerinizi ortaya koyabilirsiniz. Güçlü ve otoriter kişilerden ya da tanınmış kişilerden destek görebilir, maddi sorunlarınıza da çözüm bulabilirsiniz.2 Mart tarihinde Balık burcunda yükseleninizde  gerçekleşecek Yeniay ile birlikte; dış görünüşünüz, sağlığınız, ilişkileriniz, hayata bakış açınız ve motivasyonlarınızla ilgili konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Parasal konularda da şanslı bir dönem olacaktır. 6 Mart tarihinde Mars ve Venüs  Kova burcuna  ay boyu birlikte hareket etmek üzere  geçiş yapıyor, enerji ve eforu ifade eden Mars’ın haritanızda geçiş yaptığı alanda , enerjinin düşmesi anlamına gelebilir;  kendinizi yorgun ve halsiz hissedebilirsiniz.  Mars vücudun bağışıklık sistemini yönetir. Güçsüz yerleşimde olduğunda, bağışıklık sisteminin de güçsüzleşeceğine işaret eder. Bu anlamda özellikle mikrobik enfeksiyonlara karşı tedbirli olmak gerekir. Dikkat etmeniz  gereken diğer bir husus da gerginliklerinizi dışarı yansıtamamak ve içinizde tutmaktan kaynaklanan rahatsızlıklar olabilir. Bu dönemde, bilinçaltının araştırılmasına,  okült veya parapsikoloji alanını keşfetmeye ilgi duymaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda bir hayal kırıklığı, kendinizi inkar etme ve arka planda kalma anıdır. Bastırılmış bazı enerjiler kendinizi sinirli ve huzursuz hissetmenize sebep olabilir ; tamamen bilinçsiz hale gelen geçmiş davranış kalıpları, siz fark etmeden aktive olur  ve  onlarla yüzleşme zamanıdır. Ayrıca yalnız çalışmak veya önceliğin başkalarına yardım etmek olduğu sosyal yardım alanında çalışmak için de iyi bir zamandır. Venüs’ün bu evden geçişi sürecinde de gerek ikili ilişkilerden, gerekse sosyal ilişkilerden geri çekilme eğilimi görülebilir. Aşk ilişkilerinde geçici bir süre için zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar, kayıplar, perde arkası oyunlar yaşanabilir.