• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2022 MART

2022 MART


2022 MART

BALIK YENİAY’I “DİLE BENDEN NE DİLERSEN”

2 Mart Çarşamba günü gerçekleşecek astrolojinin evrensel sevgiyi ve aşkınlığı anlatan burcu Balık  Yeniay’a ev sahipliği yapacak üstelik Jüpiter de Balık burcunun klasik yöneticisi olarak bu Yeniay’a sıkı bir şekilde eşlik ediyor. Balık Yeniayı 2022 yılının en tatlış , en büyülü, en yaratıcı kozmik olayı canlar,  hepimize rahat bir nefes aldıracak . Hayallerimize, yaratıcılığımıza odaklanacağımız, maneviyat ve ruhani çalışmalarla kendimizi arayacağımız, spritüel konulara ilgi duyacağımız  bir dönem . Sanki evren bize bu Yeniay’da “dile benden ne dilersen “ diyor gibi ama unutmayın evren ulaşılmaz hayallere destek vermez o yüzden ütopik hayaller kurmayalım arkadaşlar. Jüpiter her 12 yılda bir Balık burcundan geçer dolayısı ile 12 yılda bir gelen şansın ve  ilahi gücün bize el vermesi gibi de düşünebiliriz. Balık burcu kişisel haritalarınızda hangi alanlara düşüyorsa o konularla ilgili hayallerinizin, dileklerinizin gelişimi için başlangıç tohumlarını ekeceğimiz bir süreçte olacağız tabi boyumuzu aşan hayaller kurmamak ve gerçekleri göz ardı etmemek şartı ile. Ayrıca an haritasında Uranüs Yeniay’a destek veriyor beklenmedik sürpriz olaylar yaşamamız da söz konusu Jüpiter’in büyüten genişleten etkisini de unutmamak gerekir eğer Jüpiter kişisel haritalarınıza olumsuz açılar yapıyorsa o olumsuzlukları da büyütecek demektir. Fakat ne olursa olsun Jüpiter astrolojinin en iyicil gezegenidir önce olayları büyütür ama sonra da şifasını verir.
Fakat bu tatlış Yeniay an haritasında Oğlak  burcunda Venüs, Plüton, Mars kavuşumu var bireysel ilişkilerde güç ve manipülatif davranışlar olabilir, kariyer ,ailevi konular, gelecek hedeflerimiz konusu da gündeme gelebilir. Özellikle Mars ve Plüton kavuşumu kazalara, şiddete meyilli bir enerjidir, Yeniay an haritasının en sıkıcı kombinasyonu bu ikilinin kavuşumu neyse ki  ve bu kavuşum Balık burcundaki Neptün ile uyumlu açıda olacak, çatışma durumlarını kolaylıkla , nazik  bir tavırla atlatmak kolay olabilir  ayrıca kendinizi daha dengeli ve içsel uyumunuzla temas halinde hissetmenizi sağlayacak meditasyon ve ruhsal uygulamalar için harika bir süreç olabilir.
 Yeniay Balık burcunda olunca denizlerle ilgili konular, denizcilikle ilgili konular da gündeme gelebilir, hava yağışlarında artış ,seller  olabilir. Sağlık açısından baktığımızda Balık burcu ayaklar ve sinir sistemi  hassasiyeti verir, psikomatik rahatsızlıklara daha eğilimli bir yapı verir. Mikrobik hastalıklara karşı da az direnç vardır. Bu dönemde  bağışıklık sistemimizi güçlendirirsek iyi olur , ayaklara da dikkat etmek gerekir, farkında olalım. Balık- Başak aksından gelen  zıt etki ile bağırsaklar ve sindirim sistemi de hassaslaşabilir yediğimiz, içtiğimiz şeylere 2 hafta boyunca daha fazla dikkat edelim, canlar.  
Jüpiter ve Uranüs’ten torpilli  Balık Yeniay’ının   hepimizi şifalandırması  dileği ile, sevgiler. Yükselen burçlara göre Yeniay’ı  kısa kısa değerlendirecek olursak;
KOÇ
 Bu dönemde kendi hakkınızda daha fazla şey öğrenebilir,  henüz keşfetmediğiniz yetenekleriniz açığa çıkabilir. Bu bir nevi geleceğe yönelik hazırlanma zamanıdır, iç bilgeliğinizden en çok istifade edeceğiniz, kendi yaratıcı yönlerinizi fark edeceğiniz, geleceğe yönelik amaçlarınızı saptayarak kendinizi  hazırlamak için kullanabileceğiniz , hastalıklardan şifa bulacağınız 2 haftalık süreçte olacaksınız.
BOĞA
Kariyeriniz, kariyerinizin getirileri   sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızla ilgili konularda şanslı bir yeniay olacaktır. Yeni sosyal çevrelere girebilirsiniz, sosyal çevrenizi genişletebilir ve sosyal platformlarda yer alabilirsiniz. Yeni arkadaşlıklar deneyimlemenin tam zamanı. Diğer taraftan yeniaydan birkaç sonra kariyerinizle, işinizle ilgili yeni adımlar atabilir ve kariyer getirilerinizi arttırmak için çözümler geliştirebilirsiniz.
İKİZLER
Kariyer ve statü ile ilgili konularda   Jüpiter’in bereketli ve şanslı enerjisi size iyi gelecektir. Üstlerinizden  yana şanslı olabilirsiniz, yeni bir iş teklifi veya işinizde yükselme söz konusu olabilir, tüm bu konularda şanslı başlangıçlar yapabilirsiniz.
YENGEÇ
Hayat görüşünüz, uzak akrabalar, yolculuklar özellikle yurt dışı yolculukları veya uzak yerlere seyahatler, akademik eğitim, uluslararası ticaret konularında  Jüpiter’in bereketli ve şanslı enerjisi size iyi gelecektir. Bu konularda yeni başlangıçlar ve girişimler yapabilirsiniz, bazılarınız bir blog açabilir, sosyal mecralarda tanıtımlarını yapabilir.
ASLAN
Başkalarından gelen kaynaklar, ortaklaşa mallar, miras, nafaka, vergi, sigorta  konuları ile ilgili şanslı bir süreçte olabilir, tüm bu konularda destekler alıyor olacaksınız. Diğer taraftan Yeniay’dan birkaç gün sonra ortaklaşa işlerle  ilgili yeni adımlar atabilir, ortaklık kurabilirsiniz, ailenizi desteğini alabilirsiniz.
BAŞAK
Her türlü ilişkileriniz, eşiniz, partneriniz, ortağınızla ilgili konularda şanslı bir dönem olacaktır. Yeni bir ortaklık kurabilir, ortaklığınızı büyütmek ve geliştirmek için yeni adımlar atabilirsiniz. Yeni bir ilişkiye başlamak veya evlilik gibi bir yola girmek için de iyi bir zaman dilimi olacaktır. Bu şanslı yeniayda lehinize sonuçlanmasını istediğiniz bir dava sürecine başlayabilirsiniz. Bazılarınız için de taşınmak, yer değiştirmek söz konusu olabilir.
TERAZİ
Çalışma hayatınız, yanınızda çalışanlar, günlük koşuşturmalı işleriniz ve sağlıkla ilgili konularda şanslı bir dönemde  olacaksınız. Yeni bir işe başlayabilir veya çalışma arkadaşlarınızın arasına yeni birisi katılabilir. Bazılarınız ofislerinizi yeniden düzenleme çalışmalarına başlayabilirsiniz.  Bu şanslı Yeniay’da belki çok istediğiniz bir işe başlayabilirsiniz. Bazılarınız sağlığı ile ilgili güzel adımlar atabilir , bazılarınızın sağlık sorunu varsa daha iyiye gidebilir. Çalışmayanlar için günlük işleri daha rahat düzene girebilir, belki günlük rutinleriyle ilgili daha sağlıklı kararlar alabilirler. 
AKREP
Çocuklar, aşk hayatınız, riskli yatırımlar, yaratıcı yönleriniz ve hayattan zevk aldığınız konularda şanslı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Çocuklarınızın sağlığı, hayatları ya da dış görünüşleri ile ilgili yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Çocuklarınızın yeni bir eğitime başlaması söz konusu olabilir. Yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Yeni bir hobi edinebilir ya da yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. 
YAY
Ailevi konular, eve ait durumlar ve ebeveynlerle ilgili konularda şans ve fırsatlar sizinle olacak , bu dönemde daha büyük bir eve geçebilirsiniz, aileniz genişleyebilir belki ailede evlenenler, çocuk sahibi olanlar olabilir. Ebeveynlerinizden destek alabilirsiniz , mal-mülk alımı veya satışı olabilir.
OĞLAK
Kardeşleriniz, yakınlarınız, komşularınız ve çocukluk arkadaşlarınız ile ilgili konularda   ve / veya onların hayatlarında şanslı yeni başlangıçların yapılabileceği bir dönem olacaktır. Özellikle Yeniay’dan birkaç gün sonraki günleri yeni başlangıçlar, yeni adımlar atmak için kullanabilirsiniz. Bu süreçte yeni eğitimlere başlayabilir, kitap yazmak gibi bir motivasyonunuz varsa bu kitabı yazmaya başlayabilir ya da en azından ön hazırlıklarını, araştırmaları yapabilirsiniz. İletişiminizin son derece iyi olması beklenen bu günlerde kendi çevrenizde kendinizi tanıtmak için girişimlerde bulunabilirsiniz. Seyahatler de gündeminizde olabilir.
KOVA
Yeniay ile para kazanma, maddi konularla ilgili ,kariyer  ile ilgili  şans ve fırsatlar sizinle olacak.  Bu dönemde yeni para kazanma yöntemleri geliştirebilir, finansal konularda daha rahat çözümler üretebilirsiniz. Belki bu dönemde ailenizden maddi konularda destek görebilirsiniz, bazılarınız ek kazanç elde edebilecekleri bir işe başlayabilirler.
BALIK
Yükseleninizde oluşacak Yeniay size dış görünüşünüz, sağlığınız, ilişkileriniz, hayata bakış açınız ve motivasyonlarınızla ilgili konularda yeni başlangıçlar yapabilme şansı veriyor olacak. Kariyer alanınızda ve parasal konularda da şanslı bir dönem olacaktır.