• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2022 MART

2022 MART


2022 MART

10 – 27   MART 2022  MERKÜR BALIK BURCUNDA “SEZGİMİZİN DEVREYE GİRDİĞİ ZAMAN ”
Merhabalar, Merkür bugün sabah erken saatlerde zararda olduğu Balık burcu seyahatine başladı. Zihnimizi, aklımızı ve iletişim şeklimizi anlatan Merkür Balık burcunda iken bilinçaltımız  normalden daha fazla tetiklenir, daha sezgisel düşünmeye meyilli olur ve dolayısı ile   sezgilerimiz artar, rüyalarımız renklenir hatta  mesaj veren rüyalar görebiliriz. Akıl ve zihin  daha fazla duygusal ve empatik düşünmeye meyilli olur. Merkür Balık burcunda iken  bazı dezavantajları da söz konusudur, yanlış iletişim mümkündür ,kritik ayrıntıları unutabilir, toplantılara geç katılabilir veya pek mantıklı olmayan şeyler söyleyebiliriz. Bu dönemde zihin dağınık olduğundan kendimizi toparlamamız  zor olabilir, bu yüzden de yanlış kararlar verme potansiyelimiz yüksek olduğundan önemli konularda karar vermemeye özen göstermeliyiz. Yine bu süreçte unutkanlıklarımız da artabilir farkında olalım ona göre daha dikkatli olalım , canlar.
Ancak , Merkür'ün Balık burcunda iken  yolumuza inanılmaz yeni fırsatlar da çıkabilir, çünkü bu sürede  herhangi bir sınır yoktur, Merkür sonsuz okyanusları anlatan Balık burcunda Balığın sınırsız alanında olduğundan yaratıcı gücümüz de sınırsız çalışabilir  böylece aniden bize ilham veren şeyleri kolayca kucaklayabiliriz çünkü Balık burcundaki Merkür, doğal sanatsal bir etkiye sahiptir ve genellikle müzik, tiyatro , görsel sanatlar, film  veya fotoğrafçılık sanatları ile  ilgilenir. Tamamen hayal gücünün etkisi ile beslenen  bu vizyonları (Balık)  hayata geçirebilen bir zihin (Merkür)söz konusudur. Balıktaki Merkür, yaşam deneyimini aşkın bir şeye yükselten paylaşacak hediyelere sahiptir. Balı Merkür seyahatinin burçlara etkisine bakacak olursak;
KOÇ
Kalabalıktan uzaklaşıp kendi düşüncelerinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz, yalnız çalışmak size  daha faydalı  sonuçlar getirebilir. Aynı zamanda bu süreçte  kendinizi  rahat ifade edemeyebilir, çok fazla iç gözlem yapabilir, kendi bilinçaltınızla yüzleşebilirsiniz.  Bu süreçte özellikle rüyalarınızın yoğun olduğunu hissedebilir  geçmiş , şimdi ve gelecek hakkında vizyonlar görebilirsiniz. Bu süreci  gelecek yıl içinde ne inşa etmek istediğinizi ve nelerden vazgeçmeniz gerektiğinin beyin fırtınasını yapmak için kullanmalısınız. Doğuştan gelen yaratıcılığınızı fark edip kullanabileceğiniz bir dönem, değerlendirin.
BOĞA
Sosyal çevre ile iletişiminiz hareketlenir. Her türlü aktivitelere veya organizasyonlara katılmak için uygun zamanlardır, bu bol kahkaha ve eğlence  anlamına geliyor. Sosyalleşmek istiyorsanız yeni insanlarla tanışmak için ekstra şanslı olabilirsiniz. Arkadaşlarınızla sohbet etmek için bu konuşkan enerjiyi kullanın ve en büyük hedeflerinize ulaşmak için nasıl çalışabileceğiniz konusunda beyin fırtınası yapın. Yeni şeyler öğrenmek, grup içerisinde bilgi paylaşmak açısından; ticari konularda girişim ve yatırımlar yapmak açısından olumlu bir süreçtir fakat zihninizin sizi yanıltmasına izin vermemek çok dikkatli olmak şartı ile.
İKİZLER
İşle ilgili önemli konuşmalar, yazışmalar, anlaşmalar yapılabilir, eğitimler alabilirsiniz , iş ve kariyer konuları, ailevi konularda iletişim sağlayacağınızı, işle ilgili seyahatler yapabileceğinizi anlatır.  Bu dönemde kariyerinizi ilgilendiren konularda yeni teknikler öğrenebilirsiniz. Sadece kariyerinizi değiştirmek ve hedeflerinize ulaşmak için bir strateji izlemekle kalmayacak, aynı zamanda patron veya otorite figürleri ile iletişim şansınız da olacak, yeni bir teklif, sözleşme veya önemli bir görüşme söz konusu olabilir . İhtiyacınız olan yere ulaşmak için zekanızı ve yaratıcılığınızı  kullanma zamanı.
 
YENGEÇ
 Yurtdışı  seyahatleri yabancılarla yapılan işler , eğitim, yayıncılık ve medya ile ilişkili konularda yazışmalar, konuşmalar veya anlaşmalar olabilir. Kendinize ket vurmayı  bırakın ve büyük hayaller kurun,   yeni algılara, fikirlere ve bilgeliğe erişme zamanı! Bu süre zarfında seyahat, medya projeleri, hukuki süreçler, yabancılarla yapılan işler , akademik  fırsatlar  memnuniyet verici olabilir. Kimileriniz eğitim almak, vermek, seminer düzenlemek, uluslararası konuşmalar ya da yazışmalar yapmak için  bu süreci değerlendirebilir. Bu dönemde bazılarınız da daha sonra kariyerinde kullanabileceği konularla ilgili eğitimler alabilir.
ASLAN
Parasal konulan konuşmak, planlamak adına uygun zamanlarda olunduğunu gösterir. Başka kişilerle iş konusunda finansal ortaklıklar yapma konusu gündeme gelebilir. Bu süreçte  genel anlamda projelerinize destek alma şansı yüksektir. Ortaklaşa işlerde çıkması muhtemel sorunlara karşı, her şeyi yazıya dökmekte, haklarını korumak açısından, imzalanan herhangi bir belgeyi iyice okumakta fayda vardır. Müşterek sahip olunan değerlerle ilgili konular açısından, başkalarından beklenen alacaklarla ilgili konuşmalar, anlaşmalar, kredi ve borç konularıyla ilgili başvurular, başkalarının parasal konularını idare etmeye yönelik işler bu dönemde daha fazla olabilir.
BAŞAK
İletişim becerileri, düşünceler ve zihin ikili ilişkiler ve ortaklıklar bu dönemde vurgulanır, bu dönemde önemli anlaşmalar gündeme gelebilir, bu anlaşmalar veya sözleşmeler, işle ilgili olabileceği gibi, evlilik veya alım-satım ile ilgili de olabilir. Bu dönemde başkalarıyla birlikte hareket etmek, ikili ilişkilerde taktik ve strateji geliştirmek, bilinçli davranmak gerekir, yeni satış stratejileri geliştirilebilir, önemli mülakatlar veya bilgilendirmeler de söz konusu olabilir, bu süreçte  yakın ilişkide bulunduğunuz ve uzun süredir haber alamadığınız  kişilerden haber ve bilgi alabilirsiniz.  Yakın ilişkide olduğunuz  kişilerle de  önemli konuları konuşmak, açığa kavuşturmak için de uygun bir dönemde olacaksınız. İlişkide zorlukların üstesinden gelmek için açıkça konuşmak, önemli konularda danışmanlık ve tavsiyeler almak, ortak işlere girmek, birlikte seyahate çıkmak açısından uygun bir transittir fakat yanılgılara , yanlış kararlar almamaya özen göstermelisiniz.
TERAZİ
İş başvuruları, işe alışlar, sözleşmeler söz konusu olabilir. Bazılarınız  iş ortamınızdaki  kişilerle iyi kontaklarınız  sayesinde başarı elde edebilir. Bazılarınız yanınızda çalışanların, astların becerilerinden istifade edilebilir. Bu süreçte gerek günlük rutin işler, gerek çalışma hayatı, gerekse sağlık konularında  daha düzenleyici ve organize olmak , derleyip toparlamak, yapılmış işleri gözden geçirmek, eksikleri ve hataları  tespit etmek  çok iyi olabilir. Yine bu dönemde çalışma koşullarını bağlayıcı anlaşmalar yapmak  iyi sonuçlar verecektir. İş koşullarındaki sorunları çözmeye yönelik konuşmalar, planlar yapılabilir. Sağlığınızı da  gözden geçirmeniz   gerekebilir.
AKREP
Çocuklar, aşklar, eğlenceler, hobiler  ve sportif faaliyetler  Merkür bu alandan geçiş yaparken, tüm  zihin  ve düşünceler  de bu konular üzerinde odaklıdır. Örneğin, çocuk sahibi olma konusu gündeme gelebilir, konuşulabilir. Bu yönde bazı kararlar alınabilir. Çocuklarla iletişim açısından da değerlendirilebilecek bir zaman dilimidir. Onları ikna edebilme yeteneği artabilir bu dönemde. Aşk ve cinsellik konusu da bu dönemin önemli sohbet konularındandır. Daha fazla iletişim olabilir. Bu süreçte sevdiğiniz bir kişiden  haber ya da teklif alabilirsiniz ya da teklifte bulunabilirsiniz.  Zihinsel ve sanatsal konularda yaratıcı projeler ortaya koymak için çok uygun bir zamandır.
YAY
Ev hayatını yakın plana alma, evle ilgili planlar yapma, aile arasında önemli konuların konuşulması, geçmişte yaşanmış olayların tekrar gündeme gelip konuşulması, ev değiştirme veya evde yapılacak değişikliklerin konuşulması ve planlanması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu aynı zamanda geleceğe yönelik planları gözden geçirip,  bundan sonrası için dikkatli ve akıllıca adımlar atılması gereken, özel hayatınızı yeniden organize edeceğiniz, kendinizi yeniden yapılandırmak için karalar alacağınız bir dönemdir.
OĞLAK
Zihinsel ya da iletişimsel becerileri geliştirme konusunda fırsatlar yakalama fırsatı söz konusu olabilir yaklaşık 3 hafta boyunca fikirlerinizi  konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek açısından da avantajlı olacaksınız.   Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, komşularla iletişiminiz  artar;  tartışmalar, konuşmalar, çok sayıda kontak gündeme gelir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak için uygun bir dönemdir. Başkalarının görüşlerine açık ve esnek olmak ve iyi iletişim sayesinde çevre ilişkilerinizi geliştirmek mümkündür. Eğitim almak, eğitim vermek, lisan öğrenmek, el becerileriyle ya da ifade becerileriyle ilgili şeyler öğrenmek, seyahat etmek, fikirlerini yazmak ve yayınlamak açısından en ideal zamanlardır.
KOVA
Sahip  olduğunuz kaynakları iyi değerlendirebilme, parayı idare edebilme ve para kazanma becerinizi daha iyi kullanabilme şansınız  artabilir. Gelirinizi ve kişisel maddi kaynaklarınızı artırmak için yeni yollar bulabilirsiniz . Geçim kaynağınızın, şu anki hayat tarzınızı karşılayıp karşılamadığını gerçekçi bir şekilde gözden geçirmek isteyebilir bunun için düzenlemeler yapabilirsiniz. Bazılarınız için  iş girişimleri ve ticari konularda teklifler gündeme gelebilir. Bazılarınız ise  ticari becerileriniz, iletişim becerileriniz sayesinde kazanç elde edebilirsiniz.
BALIK
Kendinizi daha iyi ifade edebileceğinizi, ikna yeteneğinizi  iyi kullanabileceğinizi, sözleriniz  ve fikirlerinizle  dikkat çekebileceğiniz bir dönemde olduğunuzu gösterir. Akıllıca davranırsanız, şartları kendi lehinize çekebilmeniz mümkündür. Bu dönemde duygularınızdan ziyade mantığınızla hareket etmek size daha çok kazandıracaktır. Zekânızı her zamankinden daha aktif kullandığınız, iletişimsel konuların daha hızlı akmaya başladığı bir dönemdir bu. Önemli konuşmalar, yazılı anlaşmalar yapmak açısından Merkür’ün bu alandan geçiş yaptığı zamanlar uygun zamanlardır. Önemli konuşmalar, toplantılar da bu döneme denk getirilebilir ama tabi yanılgılara dikkat etmek ve dikkatli olmak şartı ile.