• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2022 OCAK

2022 OCAK


2022 OCAK

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR 2022 YILI YORUMLARI
Sevgili Koçlar ve yükseleni Koç burcu olanlar 2022 ’ye Venüs geri hareketi ile giriyorsunuz, 29 Ocak 2022 tarihine kadar Venüs kariyer alanınızda geri harekette olacak özellikle iş alanınızdaki ilişkilerinizi, ortaklığınızı, eşinizi ya da yakın ilişkilerinizi ,ailevi ilişkilerinizi ve maddi konularınızı  sorgulama  ve  gözlem yapma modunda olacaksınız. Bu süreçte ; kariyer ve iş konularında problemler, aksaklıklar üstlerinizle ilişkilerinizde sıkıntılar olabilir. Ayrıca Retro döneminde  yeni bir işe başlamak , iş değiştirmek pek sağlıklı sonuçlar vermez farkında olmalısınız. Tüm bu konularda alacağınız  kararları ileride  pişman olmamak için retro dönemi sonrasına bırakmanız daha doğru olacaktır.
2022 yılı boyunca Satürn Kova burcunda  ve size hayal kurmanızı bırakıp hayatınızı yapılandırmanız konusunda yardımcı olacak. Yeni kariyer hedeflerinize ulaşmak için harekete getirici bir etki verecek. Aynı zamanda sosyal çevrenizde bir takım değişimler yaşamanıza sebep olabilir, bu yeni bir çevre ya da  bazı arkadaşlıklarınızın bitmesiyle ilişkili olabilir. 1 Ekim- 14 Kasım  arasında Satürn Uranüs karesi 2022 sonbaharına damga vuracak , Uranüs’ün bu gergin açısının etkisi ile kariyer ve sosyal çevrenizde ani değişikliklere hazır olmalısınız.
Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter ise 29 Aralık 2021 – 11 Mayıs 2022 arasında   Balık burcunda olacak ve sizleri hem manevi anlamda hem de  fiziksel anlamda koruyacaktır.  Bu dönemde kendi hakkınızda daha fazla şey öğrenmeniz mümkündür, kendinizle ilgili  henüz keşfetmediğiniz  yetenekleriniz bu dönemde açığa çıkabilir. İç bilgeliğinizden en çok istifade etmek, geleceğe yönelik amaçlarınızı saptamak, bunlara yönelik kendinizi hazırlamak için iyi bir  dönemdir. Jüpiter’in burada hareket ediyor olması, sağlık ve şifa kazanmak adına da olumlu bir göstergedir. Astrolojik danışmanlıklar, okült konular için, manevi çalışmalar için de ideal bir dönemdir. 22 Nisan’da Jüpiter ve Neptün kavuşumunu  Balık burcunda  yaşayacaksınız, bu dönemde yurt dışı bağlantılı konular, sürpriz eğitimler, hukuksal konular gündeminizde olabilir. Finansla ilgili konularda da hatalar yapmamaya özen göstermelisiniz. 11 Mayıs - 28 Ekim 2022 arasında Jüpiter Koç burcunda yükseleninizde olacak fırsatlar ve şans sizden yana olacak yeter ki  siz bu fırsatları ve şansları görüp iyi  değerlendirin, tabi oturarak bu fırsatları yakalayamazsınız bunun için girişimlerde bulunmanız, harekete geçmeniz  gerekecek , “Armut piş ağzıma düş “ mantığında olduğumuzda ayağımıza şans ve fırsatların gelmesi zor ! İsteklerinizin  yerine gelmeye başladığı, gerçekten başarmak istediğinize emin olduğunuz şeyleri elde etmeye çok yakın olduğunuz, koşulları istediğiniz  gibi yönlendirebilme şansınızın arttığı, kendinize güveninin geliştiği bir dönemdir. Jüpiter’in bu alandan geçişi sürecinde yeni meraklar, yolculuklar, eğitimle ilgili avantajlar söz konusudur. Fiziksel olarak da büyüme söz konusu olduğu için kilo alma riski vardır. Lükse kaçma, fazla para harcama ve  tabi bir de kilo almamaya özen göstermelisiniz. Jüpiter yükselen derecenizle kavuştuğunda bazılarınız evlenebilir, bazılarınız çocuk sahibi olabilirsiniz. 30 Temmuz’da Jüpiter  Koç burcunda  8 derecede iken geri hareketi başlıyor 29 Ekim 2022 geri hareketi Balık burcunda devam ediyor 26 Kasım 2022’de geri hareketini Balık burcunda bitiriyor .Geri hareketindeyken kaçırdığınız  bazı şanslar ve fırsatlar tekrar karşınıza çıkabilir. 20 Aralık 2022’de Koç burcuna tekrar giriyor ve 16 Mayıs 2023’e kadar Koç burcunda kalıyor, bu yüzden sevgili Koçlar bu tarihleri iyi değerlendirin.
Bu yılın en önemli  olaylarından birisi  18 Ocak 2022 ‘de  hayatımızda kadersel  etkiler yaratan Ay düğümlerinin  Boğa- Akrep aksına geçecek olması, sevgili Koçlar.  2022 yılının tüm  tutulmaları sizlerin 2-8 aksınızda olacak , hayatınızda kariyer ve finansal konularda kadersel etkiler alıyor olacaksınız. Sizler bu önümüzdeki  1,5 yıl içinde başkalarından elde edeceğiniz maddi kaynaklardan  daha çok kendi kaynaklarınıza yönelecek, kendi öz değerinizin farkına vararak , maddi anlamda kendi ayaklarınızın üzerinde durmaya çalışacaksınız. Kariyer, finansal konular ,mal, mülk, kredi, iş ortaklıkları, ticari faaliyetlerde  bazı sonlanmalar - başlangıçlar ve radikal değişimler yaşayabilirsiniz.  8.ev sağlık konularını da anlattığı için tutulmaların etkisi ile bu alanda bir rahatsızlık söz konusu ise ortaya çıkabilir ,ameliyat konuları gündeme gelebilir, farkında olup  check-up muayenelerinizi ihmal etmemelisiniz.
2022 Retro gezegen hareketlerine bakacak olursak ; (özellikle de bizi daha çok etkileyecek iç gezegenlerin hareketlerine) yıla Venüs retrosu ile başlamıştık yukarıda bahsetmiştik. Şimdi Mars ve Merkür geri hareketlerinden söz edelim;
 Yükselen burcunuzun gezegeni Mars  İkizler burcunda 29 Ekim’de geri harekete başlamak üzere durağanlaşıyor ve  31 Ekim 2022 / 13 Ocak 2023  tarihleri arasında  geri harekette olacak , yakın çevre ilişkilerinizde agresyon yaratan durumlar  olabilir . Sanki  fikirlerinizi ortaya koymanıza izin verilmiyormuş  gibi hissedebilirsiniz. Zihinsel olarak  bir donukluk olabilir, yeterince hızlı öğrenmediğinizi hissedebilirsiniz. Kısa yolculuklarda aksaklıklar olabilir, arabanız  bozulabilir.  Bu dönemde kendinize düşünmek için zaman tanıyın; konuşmadan önce düşünün;  öfkenizi kontrol etmeyi öğrenin; daha önce öğrendiklerinizi gözden geçirmeye istekli olun; ihtiyacınız olan bilgilere odaklanın; kitap okuyun; dikkatli araba kullanın ; yeni bir araç satın almayın.
Merkür Retrolarının ilki ; 15 Ocak - 5 Şubat 2022  Kova burcunda ; eski dostlarla buluşma zamanı, beklenmedik şekilde birbirinizle karşılaşabilirsiniz. Ayrıca  bir süre için sosyal çevrenizden geri çekilebilirsiniz, arkadaşlarınızla  aranızda yanlış anlamalar olabilir, dedikodu ve söylentiler  iyi ilişkilerinize  zarar verebilir.  Bununla birlikte, artık size hizmet etmeyen bağlantıları ayıklamanın zamanı gelebilir, gerçek arkadaşlarınızın kim olduğunu  daha iyi anlayabilirsiniz. Eksik ve yarım kalan hayallerinizi de bu dönemde gerçekleştirmek için çalışmalar yapabilirsiniz.
11 Mayıs İkizler burcunda gerilemeye başlıyor ,23 Mayıs’ta ise Boğa burcuna geçerek geri hareketine devam edecek  ve 5 Haziran’da geri hareketi bitecek Boğa burcunda düz hareketine devam edecek. Bu süreçte parasal konularda  gecikmeler, aksaklıklar  olabilir, bu yüzden bu gibi  durumlar için bir kenara para ayırmanız  akıllıca olur. Bazen de beklenmedik para kucağınıza düşebilir. Bu dönemde hiç fark etmediğiniz gecikmiş faturaları ödemek zorunda kalabilirsiniz. 23 Mayıs’tan sonra ise her türlü iletişim, yakın çevrenizle, kardeşlerle olan ilişkilerinize dikkat edin, ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun. Arabanızı bu dönemde  bakım için servise  götürün; fazla hız yapmamaya dikkat edin, telefonunuzun bataryanızı düzenli olarak şarj edin. Herhangi bir iletişiminizde doğru anlayıp anlamadığınızı kontrol etmek için sorular sorun; mesajları , randevu zamanlarınızı  kontrol edin; mesaj göndermeden önce yazım denetimi yapın. Bilgisayarınızı yedekleyin, virüs ve kötü amaçlı yazılım denetleyicinizi düzenli olarak çalıştırın;  e-postalarınızı kontrol edin.
11 Eylül’de  Terazi burcunda geri hareketi başlıyor.  23 Eylül’de Başak burcuna giriyor geri hareketine devam ediyor. 3 Ekim’de Başak burcunda ileri hareketine başlıyor. İlişkilerinizde  “Konuşulmamış” olarak kalan konular  ortaya çıkabilir ve belki de ilişkilerdeki yolunuzu temizlemeniz için bu gereklidir.  Geleneksel olarak, Merkür geri hareketinde  evlenme veya bir düğün tarihi ayarlama önerilmemektedir. Bir sözleşme imzalamanız gerekiyorsa, en ufak detayları o küçük yazıları okuyun! Mümkünse, Merkür düz harekete geçene kadar bekleyin. 23 Eylül- 3 Ekim arası  ise çalışma alanınızı, ofisinizi  yeniden düzenleme, çalışma hayatınız, günlük rutinleriniz ve sağlığınız konusunda  bir takvim veya yapılacaklar listesi oluşturmak gerekebilir. İş arkadaşlarınızla iletişimde karışıklıklar  ortaya çıkabilir ve ekip çalışması zarar görebilir, dikkatli olmalısınız.  Sağlık konularında araştırma yapmak için mükemmel bir fırsat. Ertelemenin ciddi sonuçları olmadıkça, bir hastalık ya da problem için bir tedavi sürecine başlamadan önce araştırmalarınızı yapabilirsiniz. Yeni bir diyete başlamaktan kaçının. Yemek yiyeceğiniz yiyecekleri araştırmak, yemek tarifleri ve besin bilgilerini toplamak için zaman harcamanız daha iyidir. İyi bir yıl olsun, sevgiler.
BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR 2022 YILI YORUMLARI
2022’ ye Venüs geri hareketi ile giriyoruz, Sevgili Boğalar ve yükseleni Boğa burcu olanlar, sizlerin 9.evinizde Oğlak burcunda Venüs Retro hareketini sürdürüyor ve 29 Ocak tarihine kadar da Retro hareketine devam edecek.
Bu dönem de duygularınızı dışarı vuramayabilir, sevginizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz. Mükemmel aşkı uzaklarda arayabilirsiniz. Bu dönemde insan ilişkilerinizde rahat olmadığınız gibi maddiyata önem vermeme de söz konusu olabilir. Toplumsal kurallara uymayı görev edinen Oğlak burcunda geri hareketteyken Venüs, kurallara uymayı istemeyecektir.
Aşkın, sanatın, güzelliğin, parasal kısmetlerin ve İlişkilerin gezegeni Venüs’ün 9 evinizdeki geri hareketi ile yurtdışı ile ilgili işler, yabancılarla ilişkiler, uzak akrabalarınızla olan ilişkileriniz, eğitim, yayıncılık ve medya ile ilişkili konularda, hukuksal ve akademik konularda, ilişkilerinizi ve yeteneklerinizi sorgulama ve gözlem yapma modunda olacaksınız.
Venüs retrosunda tüm bu konulardaki tamamlanmamış eskiden kalma işler ya da ilişkilerdeki sorunlar ya da finansal şans ve fırsatlar tekrar karşınıza çıkabilir. Bu defa ilişkilerinizdeki bu sorunları çözmenin zamanı gelmiş demektir ya da kaçırdığınız fırsatları değerlendirmenin tam zamanı olacaktır.
2022 yılı boyunca Satürn yine Kova burcunda sizlerin 10.evinizde, kariyerinizi yapılandırmaya ve gelecek hedeflerinizi gerçekleştirmek için etkin kişilerle olan irtibatlarınızı sağlamaya, toplum önündeki pozisyonunuzu güçlendirmeye devam edecek. Kariyer ve iş alanında geçirmekte olduğunuz testler sizi başarıya götürecektir. Artık geçmişte temellerini attığınız, çok çalıştığınız her işin meyvesini almaya başlayacaksınız.
1 Ekim- 14 Kasım arasında Satürn Uranüs karesi 2022 sonbaharına damgasını vuracak, Uranüs’ün bu gergin açısının etkisi ile kariyerinizde ve tüm ilişkilerinizde, hayata bakış açınızda ani değişikliklere hazır olmalısınız.
Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter ise 29 Aralık 2021 – 11 Mayıs 2022 arasında Balık burcunda olacak ve sizlere bolluk ve bereketini kariyeri getirilerinizde ve sosyal alanınızda verecek. Jüpiter’in en verimli burç olan Balık burcundaki bu yerleşimi Jüpiter’in verimliliğini maksimuma çıkartacaktır. Özellikle sosyal çevrenizden, kariyer alanınızdan insanlarla ve arkadaşlarınızla iyi geçinirsiniz ve kendinizi hayatın akışına bırakabilirsiniz. Sosyal çevreniz son derce genişleyebilir. İnsanların hayatlarını, kendi hayatınızın üzerinde tutabilirsiniz. Kendinizi arkadaşlarınız için ya da sosyal olarak sorumlu hissettiğiniz insanlar için feda edebilirsiniz. Başkalarına yardım unsuru hayatınızın amacı haline gelebilir. Klüpler, dernekler, vakıflar, partiler gibi başkalarına yardım amaçlı organizasyonlara katılabilirsiniz. Bu dönem arkadaşlarınızdan yana şanslı olursunuz. Arkadaşlarınız özgüveninizin artmasına neden olacaktır. Önemli şans ve fırsatlar yakalayacağınız bu yılda geleceğe yönelik umutlarınız ve idealleriniz de artacaktır. Dostlarınız vesilesiyle iş alabilir, kazanımlar elde edebilirsiniz. Kısacası işinizin gelirleri artacaktır. Diğer taraftan yatırımlar da yapabileceğiniz bir dönem olacaktır.
22 Nisan’da Jüpiter ve Neptün kavuşumunu Balık burcunda yaşayacaksınız, bu dönemde kariyerinizle ilgili konular, işten ve başkaları dolayısıyla olan kazançlarınız, sosyal platformlar ve arkadaşlarınız gündeminizde olabileceği gibi, gelecek hedeflerinizin, hayallerinizin gerçekleşmesi için iyi bir transit olacaktır. Ancak finansla ilgili konularda da dağılmamaya ve hatalar yapmamaya özen göstermelisiniz.
11 Mayıs - 28 Ekim 2022 arasında Jüpiter Koç burcunda 12.evinizde olacak ve kendi farkındalığınızın en yüksek olacağı dönem olacaktır. Henüz keşfetmediğiniz yeteneklerinizi keşfedebilir, kendi yaratıcılığınıza inanarak geleceğe yönelik amaçlarınızı belirleyebilirsiniz. İçsel anlamda huzurlu bir dönem olacaktır. Sağlık ve şifa bulmak içinde çok iyi bir transittir. Eğer zararlı alışkanlıklarınız varsa onları bırakabilir ve gerekli tedavileri görebilirsiniz. Gizli destekler alabilir ya da siz insanlara gizli destekler verebilirsiniz.
30 Temmuz’da Jüpiter Koç burcunda 8 derecede iken geri hareketi başlıyor 29 Ekim 2022 geri hareketi Balık burcunda devam ediyor 26 Kasım 2022’de geri hareketini Balık burcunda bitiriyor. Jüpiter geri hareketindeyken kaçırdığınız bazı şanslar ve fırsatlar tekrar karşınıza çıkabilir. Jüpiter geri hareketteyken kalabalıktan kaçar, zenginliği içinizde ararsınız. Yalnız kalmayı tercih edebileceğiniz bu dönemde aşırı iyimser ya da aşırı kötümser hissedebilirsiniz. 
Jüpiter 20 Aralık 2022’de Koç burcuna tekrar giriyor ve 16 Mayıs 2023’e kadar Koç burcunda kalıyor.
Bu yılın en önemli olaylarından birisi 18 Ocak 2022 ‘de, hayatımızda kadersel etkiler yaratan Ay düğümlerinin,  Boğa- Akrep aksına geçecek olması, sevgili Boğalar.  2022 yılının tüm tutulmaları sizlerin 1-7 aksınızda olacak, tutulmalar bu eksende gerçekleşirken, ilişkiler en önemli gündem olacaktır. Bazılarınız için evlilik ya da ortaklıkla ilgili gündemler bazılarınız için ise sizin ya da eşinizin, ortağınızın ya da yakın arkadaşlarınızın sağlığı ile ilgili durumlar söz konusu olabilir. 1-7 aksındaki tutulmalar hayatınızda önemli başlangıçlar ve girişimler olacağını gösterir. Hayatınızdaki insanlarla etki-tepki son derece baskın olacaktır.
Ay düğümlerinden Kuzey Ay Düğümü 1. Evinizde seyahat ediyorken, kendi yeteneklerinize inanmanızı, özgüveninizi yükseltmenizi ve sağlığınıza özen göstermeniz gerektiğini sizlere fısıldıyor.Eş ve ortakla ilişkilerinizde bazı zorlu durumlar olabilir.
Tutulma süreçlerinde sakin ve huzurda kalmaya, risk almak yerine sağlam ve güvenli adımlar atmaya özen göstermelisiniz. Tutulmaların kötü etkilerinden kötü etkilerini içsel olarak atlatabilmek için doğada vakit geçirebilirsiniz Bu süreçler beslenmenize de özen göstermeniz gereken zaman dilimleridir.
2022 Retro gezegen hareketlerine bakacak olursak ; (özellikle de bizi daha çok etkileyecek iç gezegenlerin hareketlerine) yıla Venüs retrosu ile başlamıştık yukarıda bahsetmiştik. Şimdi Mars ve Merkür geri hareketlerinden söz edelim;
Enerji, efor ve çaba gezegeni, Mars İkizler burcunda 29 Ekim’de geri harekete başlamak üzere durağanlaşıyor ve 31 Ekim 2022 / 13 Ocak 2023 tarihleri arasında geri harekette olacak, 2.evinizde gerçekleşecek bu geri hareketle parasal konularda efor sarf etmeniz gerekirken enerjinizi düşük hissedebilirsiniz ve çaba göstermek istemeyebilirsiniz. Finansal konularda sorunlar yaşayabilirsiniz, agresyonunuz yükselebilir ve enerjinizi bir alana yöneltmekte sorun yaşayabilirsiniz. Diğer taraftan kendinizi değersiz hissetmeniz de söz konusu olabilir.
Merkür Retrolarının ilki; 15 Ocak - 5 Şubat 2022 Kova burcunda sizlerin 10.evinizde gerçekleşecek, özellikle kariyer alanınızda ve toplumsal statünüzle ilgili konularda iletişimsel sorunlar yaşayabilirsiniz. Bazılarınız kariyerleri ile ilgili sorunlar yaşarken özellikle patronlarınızla ya da annenizle iletişiminizde kopukluk ve sorunlar yaşayabilirsiniz. İşe başlamak, işe müraccat etmek, iş sözleşmeleri yapmak ya da kariyer değişikliğine gitmek için iyi bir dönem olmayacaktır.
Merkür 11 Mayıs İkizler burcunda gerilemeye başlıyor,23 Mayıs’ta ise Boğa burcuna geçerek geri hareketine devam edecek ve 5 Haziran’da geri hareketi bitecek Boğa burcunda düz hareketine devam edecek.
Parasal konularda geri harekete başlayacak Merkür retrosu ile finansal sorunlar yaşayabilirsiniz. Borç alıp vermek, kredi çekmek gibi konularda sorunlar yaşayabilirsiniz. Parasal sorunlara çözüm bulmakta zorlanabilirsiniz. Bu süreçte finansal konularda çok emin olmadıkça hiçbir evrağa imza atmamalı ve sözleşme yapmamalısınız.
Geri hareketle Merkür’ün 1. Evinize geçmesi ile de ilişkilerinizde problemler yaşanabilir. Karşılıklı yanlış anlaşılmalar, anlaşılamama ya da kırgınlıklar söz konusu olabilir. Önemli konuşmaları, yazışmaları ve toplantıları 5 Haziran sonrasına bırakmanız önem arz etmektedir.
Merkür son olarak 11 Eylül’de Terazi burcunda geri hareketi başlıyor.  23 Eylül’de Başak burcuna giriyor geri hareketine devam ediyor. 3 Ekim’de Başak burcunda ileri hareketine başlıyor, 6. Evinizde geri harekete başlayacak Merkür, iş alanınızda, ekip arkadaşlarınızla, astlarınızla ve günlük rutinlerinizle ilgili sorunlara sebebiyet verebilir. İletişim kopukluğu yanlış anlaşılmalara ve yanlış işlere neden olabilir. İşle ilgili anlaşma, sözleşme ya da toplantılar yapmak için Retro bitimini beklemek en doğrusu olacaktır. Merkür retrosun da eski sağlık sorunlarınız tekrar gündeme gelebilir ve bu sağlık sorunları ile ilgilenmeniz gerekebilir. Ancak gittiğiniz doktorun doğru doktor olması için iyi araştırmalı yaptırdığınız testlerin sonuçlarındaki aksaklıklara hazırlıklı olmalısınız.
23 Eylül’den sonra aşk hayatınızda ya da çocuklarınızla olan iletişiminizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Eski sevgiliniz yeniden kapınızı çalabilir. Yeteneklerinizden ya da yaratıcılığınızdan kuşku duyabilirsiniz ancak Merkür retrosunda aklınıza çok iyi fikirler gelebilir, ilham kapıları aralanabilir ve bunları not etmekte Retro sonrasında unutmamak için fayda olacaktır.
Sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yıl dileğimizle…Sevgiler.
İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER 2022 YILI YORUMLARI
Sevgili İkizler ve yükseleni İkizler burcu olanlar 2022 ’ye Venüs geri hareketi ile giriyorsunuz, 29 Ocak 2022 tarihine kadar Venüs geri harekette olacak, ortaklığınızı, eşinizi, ailenizi ya da yakın ilişkilerinizi sorguluyor olacaksınız. Ailenizin, eşinizin ya da ortağınızın sizi kullandığını, arkanızdan iş çevirdiklerini düşünebilirsiniz. Retro sürecinde, finans konularında, ödemelerinizle ilgili , ortaklığınızla ilgili konularda kararlar verip uygulamak yerine gözlem yapmaya çalışın. Retro döneminde aldığınız kararlar sonrasında sizi pişman edebileceğinden tüm bu konulardaki kararlarınızı Retro dönemi sonrasına bırakmalısınız. Öte yandan 8.evinizdeki bu Retro ile okült konulara ilginiz artarken meditasyon gibi ruhunuza ve özünüze hitap eden çalışmalar yapmak da sizin için çok uygun ve faydalı olacaktır.
2022 yılı boyunca Satürn Kova burcunda  ve finansal konular, miraslar, korkular, zorluklar, tehlikeler, ameliyatlar, ortaklıktan elde edilen kazanımlar, başkalarından elde edilen maddi kazanımlar, ortaklaşa kaynaklar, vergiler, harcamalar ve kredilerle ilgili  testten geçileceğini, sorumluluklar alacağınızı  gösterir. Bu dönemde gelirlerle ödemeler arasındaki dengeyi iyi kurmak gerekebilir. Bazı ödemelerin üstesinden gelmekte zorlanılabilir. Bu dönemde, her türlü yatırım ve harcamayı iyice gözden geçirmeli, ödemelere göre ayarlamalar yapılmalıdır. Başkalarından gelen kaynaklar veya beklentiler, ortaklaşa kazanımlar, geri ödemeler, krediler konusunda kısıtlayıcı, geciktirici durumlar olabilir. Eşin, ortağın veya diğer kişilerin maddi durumundaki zorlanmalar artabilir. 1 Ekim- 14 Kasım  arasında Satürn Uranüs karesi 2022 sonbaharına damga vuracak , Uranüs’ün bu gergin açısının etkisi ile tüm bahsettiğimiz konularda ani değişikliklere hazır olmalısınız.
Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter ise 29 Aralık 2021 – 11 Mayıs 2022 arasında   Balık burcunda olacak kariyer, meslek veya uğraşılar, amaçlar, statü, dış dünya ile iletişim, talih, üstler, patronlar, güçlü kişiler, gelecek hedefleriniz konularında pozitif yönde önemli gelişmelere sebep olabilir. Kendinizi daha iyi tanıtabilir, topluma gösterebilirsiniz. Sosyal statünüzü  yükseltebilirsiniz. Mevki, itibar, saygınlık, şöhret kazanabilir, işle ilgili becerileriniz ve yönetme kabiliyetiniz artabilir. Yurt dışı bağlantılı tecrübeler yaşayabilirsiniz. Bazılarınız evlenebilir, bazılarınız çocuk sahibi olabilir.  22 Nisan’da Jüpiter ve Neptün kavuşumunu  Balık burcunda  yaşayacaksınız, bu dönemde kariyerinizde , sürpriz eğitimler, gelişmelerde zorlanmalar, ailevi konularda sağlık problemi, ikili ilişkilerde sıkıntılar, hayal kırıklıkları olabilir. Kariyerinizde ruhsal ve manevi anlamda gelişme ve büyüme olabilir, bazılarınız da kariyer konularında yanılsamalar yaşayabilirler.  11 Mayıs - 28 Ekim 2022 arasında Jüpiter Koç burcunda olacak  sosyal çevre, arkadaşlıklar , kariyerden elde edilen gelirlerde  konusunda fırsatlar ve şans sizden yana olacak yeter ki  siz bu fırsatları ve şansları görüp iyi  değerlendirin, tabi oturarak bu fırsatları yakalayamazsınız bunun için girişimlerde bulunmanız, harekete geçmeniz  gerekecek , yeni arkadaşlar ve yeni bir sosyal çevreniz olabilir, 30 Temmuz’da Jüpiter  Koç burcunda  8 derecede iken geri hareketi başlıyor 29 Ekim 2022 geri hareketi Balık burcunda devam ediyor 26 Kasım 2022’de geri hareketini Balık burcunda bitiriyor .Geri hareketindeyken kariyerinizle ilgili kaçırdığınız  bazı şanslar ve fırsatlar tekrar karşınıza çıkabilir. 20 Aralık 2022’de Koç burcuna tekrar giriyor ve 16 Mayıs 2023’e kadar Koç burcunda kalıyor, bu yüzden sevgili İkizler  bu tarihleri iyi değerlendirin, kariyerinizde önemli gelişmeler olabilir.
Bu yılın en önemli  olaylarından birisi  18 Ocak 2022 ‘de  hayatımızda kadersel  etkiler yaratan Ay düğümlerinin  Boğa- Akrep aksına geçecek olması, sevgili İkizler .  2022 yılının tüm  tutulmaları sizlerin 6-12  aksınızda olacak , hayatınızda sağlık, çalışma hayatı, bilinçaltı ve ruhani konularda  kadersel etkiler alıyor olacaksınız. Kariyerinizde bir takım değişiklikler söz konusu olabilir, sonlanmalar ve başlangıçlar olabilir. Sizler bu önümüzdeki  1,5 yıl içinde  hayatınızda size hizmet etmeyen çalışma hayatınız ve yaptığınız işle ilgili konularda , sağlık konularında bırakmanız gereken durumları ve alışkanlıkları , yeme içme düzeninizi geride bırakıp ruhunuza iyi gelen şeyleri yapmak için sizlere rehberlik edecek. Terapi ve manevi konular, spritüel çalışmalar ile ilgili fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.
2022 Retro gezegen hareketlerine bakacak olursak ; (özellikle de bizi daha çok etkileyecek iç gezegenlerin hareketlerine) yıla Venüs retrosu ile başlamıştık yukarıda bahsetmiştik. Şimdi Mars ve Merkür geri hareketlerinden söz edelim;
  Mars  İkizler burcunda sizlerin yükselen burcunuzda  29 Ekim’de geri harekete başlamak üzere durağanlaşıyor ve  31 Ekim 2022 / 13 Ocak 2023  tarihleri arasında  geri harekette olacak , Mars, yükselen burcunuzda geriye doğru hareket ettiğinde, kendinizi görme şekliniz gözden geçiriliyor demektir.  Değişimi dışa doğru tezahür ettirmek için de içe bakmak için zaman ayırın. Belki de çözülmemiş öfkenizi  daha olumlu bir şekilde kullanmanın zamanı geldi - boks veya dövüş sanatlarına başlayabilirsiniz . Bu süre zarfında öfkenin kabarmasına izin vermeyin , ilişkilerinize dikkat edin ve sağlığınıza özen gösterin, sevgili İkizler.
Merkür Retrolarının ilki ; 15 Ocak - 5 Şubat 2022  Kova burcunda ,hayata bakış açınızı , felsefe, din, inançlarınız ile ilgili inandıklarınızı yeniden inceleyin. Geleceği düşünmenin zamanı geldi. Genel hayat felsefeniz nedir? Bu geçiş sırasında gerçeğin gerçekte ne anlama geldiğini yeniden değerlendirme isteği duyabilirsiniz. Bu, daha önce başarısız olmuş öğrenciler için sınavlara tekrar girmek veya yarım kalmış eğitime geri dönmek için iyi bir zamandır. Çalışmanızı gözden geçirmek, düzenlemek, yeniden yazmak ve  okumak için bu zamanı kullanmalısınız.  Bu geri hareket zamanında seyahat planlarınızın çok iyi  kontrol edilmesi gerekir. Gecikmeler, iptal edilen uçuşlar ve yanlış rezervasyonlar için  hazırlıklı olun.  
11 Mayıs İkizler burcunda gerilemeye başlıyor , 23 Mayıs’ta ise Boğa burcuna geçerek geri hareketine devam edecek  ve 5 Haziran’da geri hareketi bitecek Boğa burcunda düz hareketine devam edecek. Bu süreçte, görüntünüzde  bir değişiklik düşünseniz de Retro sonrasına bırakın bu süreçte  - araştırma yapın. Bu süreçte kendinizi kelimeler üzerinde tetiklenmiş olarak bulabilir veya kendinizi istediğiniz gibi ifade edemeyebilirsiniz. 23 Mayıs’tan sonra ise, parasal konularda  gecikmeler, aksaklıklar  olabilir, bu yüzden bu gibi  durumlar için bir kenara para ayırmanız  akıllıca olur. Bazen de beklenmedik para kucağınıza düşebilir. Banka hesabınızı inceleyin; faturalara  dikkat etmek , bu dönemde alışveriş fişlerinize dikkat edin fazladan para ödemeyin. Büyük yeni alımlardan kaçının; harcamalarınızı ve gelirinizi listeleyen bir kayıt tutmaya başlayabilirsiniz çünkü bu dönemde paranızı nereye harcadığınızın farkında olmayabilirsiniz .
11 Eylül’de  Terazi burcunda geri hareketi başlıyor.  23 Eylül’de Başak burcuna giriyor geri hareketine devam ediyor,  yaratıcılığı, hobiler ve çocukları, aşk hayatını , hayattan alınan keyifleri anlatan bu alanda Merkür geri hareket ederken sanki yaratıcı enerjiniz geri çekilmiş gibi olabilir, yeteneklerinizi, yaratıcılığınızı ortaya koyamıyor gibi hissedebilirsiniz.  Kendinizi ifade etme beceriniz hakkında zorlanabilirsiniz.  Yeni ilham  yolları bulmanız gerekebilir ve bunun için sanat galerilerini ziyaret edebilir, roman okuyabilir vb. ilhamınıza taze bir nefes getirebilirsiniz. Ayrıca  çocuklarınızla yeniden bağlantı kurmak için harika bir zaman olabilir , onlarla daha kaliteli vakit geçirerek iletişiminizi düzeltebilirsiniz. Bu dönemde eski aşklar ortaya çıkabilir ama pek rağbet etmezseniz iyi olur. Bu süreçte yeni bir aşk ilişkisi başlatmak , yeni bir hobiye başlamak ve çocuklarınız hakkında önemli kararlar almak için iyi bir zaman değildir. 23 Eylül- 3 Ekim arası Merkür gerilemesinde eviniz sizin sığınağınız olabilir. Hayatınızda bir sıkışmışlık hissederseniz, belki  de evinizde enerji  'sıkışmış' olabilir. Kendinizi bu sıkışmışlıktan kurtulmak için mobilyalarınızı değiştirmek iyi gelebilir. Evinizin her odasını tekrar ziyaret edin ve bir yabancının gözüyle görmeye çalışın. Bu odalar sizin  hakkınızda ne diyor? Artık sizin için bir anlamı olmayan eşyaları belki bu dönemde ayıklayabilirsiniz. Dördüncü ev aynı zamanda sizin temeliniz, çocukluğunuz, köklerinizdir. Yaşamınız üzerinde önemli bir etkisi olan olumsuz düşünce kalıplarının farkında olabilir bunları da hayatınızdan ayıklayabilirsiniz. Aile üyeleri ile ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar olabilir. Geçmişinizle barış yapma zamanı olabilir. 3 Ekim’de Merkür Başak burcunda ileri hareketine başlıyor, iyi bir yıl olması dileği ile sevgiler.
YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER 2022 YILI YORUMLARI
2022 ‘ye Venüs geri hareketi ile giriyoruz, Sevgili Yengeçler ve yükseleni Yengeç burcu olanlar, sizlerin 7.evinizde Oğlak burcunda Venüs Retro hareketini sürdürüyor ve 29 Ocak tarihine kadar da Retro hareketine devam edecek.
Bu dönem de duygularınızı dışarı vuramayabilir, sevginizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz. Bu dönemde insan ilişkilerinizde rahat olmadığınız gibi maddiyata önem vermeme de söz konusu olabilir. Toplumsal kurallara uymayı görev edinen Oğlak burcunda geri hareketteyken Venüs, kurallara uymayı istemeyecektir.
Aşkın, sanatın, güzelliğin, parasal kısmetlerin ve İlişkilerin gezegeni Venüs’ün 7. evinizdeki geri hareketi ile en çok yakın, birebir ilişkilerinizde, eşiniz ya da ortağınızla olan ilişkilerinizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Eşinize olan sevginizi ya da eşiniz, size olan sevgisini yeterince ve doğru bir şekilde gösteremeyebilir. Ortaklığınız ilgili bazı sorunlar yaşanabilir bu sorunlar maddi sorunlar da olabilir. Bu nedenle eşiniz ya da ortağınızla ya da yakın ilişkide bulunduğunuz kişilerle ilişkilerinizi sorgulayabilir, gözlem yapmak isteyebilirsiniz.
Venüs retrosunda tüm bu konulardaki tamamlanmamış eskiden kalma işler ya da ilişkilerdeki sorunlar ya da finansal şans ve fırsatlar tekrar karşınıza çıkabilir. Bu defa ilişkilerinizdeki bu sorunları çözmenin zamanı gelmiş demektir ya da kaçırdığınız fırsatları değerlendirmenin tam zamanı olacaktır. Diğer taraftan eski eşiniz ya da eski partneriniz tekrar sizinle iletişim kurmak isteyebilir. Ancak Retro ile gelenin Retro bitiminde kolaylıkla geri gidebileceğini hatırlatmak isterim. Davalarınız ile ilgili süreçlerinizde de bazı şansızlıklar olabilir.
2022 yılı boyunca Satürn yine Kova burcunda sizlerin 8.evinizde, mali tablonuz ile ilgili ya da miras ya da eşinizin gelirleri, ortaklığınızın gelirleri gibi konularda bir takım sıkıntı ve streslerle, bu konuları yapılandırmaya devam edecektir. Satürn’ün 8.evdek seyahati korkularınızı ve endişelerinizi arttırırken bazı tehlikelerle de karşılaşabilirsiniz. Bu dönemde yatırım ve harcamalarınızı kontrol altında tutmalı, ayağınızı yorganınıza göre uzatmalısınız. İşten ayrılmak gibi bir niyetiniz varsa bu dönemde tazminat gibi ödemeleri alamama gibi durumlar söz konusu olabileceğini bilmelisiniz.
Tehlikeli durumlar ise daha çok natal haritanızın pozisyonları ve Marsla irtibatlar varsa geçekleşebilir.
1 Ekim- 14 Kasım arasında Satürn Uranüs karesi 2022 sonbaharına damgasını vuracak, Uranüs’ün bu gergin açısının etkisi ile kariyer getirileriniz, arkadaşlarınız, sosyal çevreniz, mali tablonuz ve ödemeleriniz, çocuklarınız ve aşk hayatınızla ilgili konularda ani değişikliklere hazır olmalısınız.
Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter ise 29 Aralık 2021 – 11 Mayıs 2022 arasında Balık burcunda olacak ve sizlere bolluk ve bereketini; yurt dışı ile irtibatlı işlerde, uzak seyahatlerde, yabancılarla ilgili konularda, eğitim ve öğretim konularında, dini ve akademik konularda ve devam eden davalarınızla ilgili konularda gösterecektir. Tüm bu konularda şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz.
Bu dönemde size yeni olan konulara ilgi duyabilirsiniz. Kariyeriniz için eğitimler alabilir ve kendinizi kariyer alanınızda ve sosyal platformlarda tanıtabilirsiniz. Bu dönemde yapacağınız seyahatler size fayda sağlayacaktır. Hayata bakış açınız genişleyecektir. Diğer taraftan uzak akrabalarınızla ilgili olumlu ve iyi gelişmeler yaşanabilir.
Seminer düzenlemek, eğitim almak, vermek, kitap yayımlamak açılarından da olumlu gelişmeler olabilir.
22 Nisan’da Jüpiter ve Neptün kavuşumunu Balık burcunda yaşayacaksınız, bu dönemde yukarıda anlattığım tüm konular gündeminize gelebileceği gibi, bu konulardaki gelecek hedeflerinizin, hayallerinizin gerçekleşmesi için iyi bir transit olacaktır. Ancak finansla ilgili konularda ya da yapacağınız tüm yurtdışı ile ilgili işlerde de dağılmamaya ve hatalar yapmamaya özen göstermelisiniz.
11 Mayıs - 28 Ekim 2022 arasında Jüpiter Koç burcunda olacak sizlerin 10.evinizde, bu transitle kariyeriniz, mesleğiniz, dünyadaki amaçlarınız, gelecek hedefleriniz, patronlarınız ve güçlü kişilerle ilgili olumlu gelişmeler, şans ve fırsatlar olacaktır. Kendinizi daha iyi ifade edebilir, topluma kendinizi gösterebilirsiniz. Sosyal statünüz yükselebilir, terfi alabilirsiniz, belirli bir mevkiye çıkabilirsiniz. Başarılara imza atabilirsiniz ve çalışmalarınızın karşılığını alabilirsiniz. Kariyerinizle ilgili yeni girişimler yapabilirsiniz. Patronlarınızdan ve önemli kişilerden destek görebilirsiniz. Tabi ki tüm bunların hangi düzeyde gerçekleşeceği natal haritanıza ve natal haritanızla irtibatlara bağlıdır.
30 Temmuz’da Jüpiter Koç burcunda 8 derecede iken geri hareketi başlıyor 29 Ekim 2022 geri hareketi Balık burcunda devam ediyor 26 Kasım 2022’de geri hareketini Balık burcunda bitiriyor, Jüpiter geri hareketindeyken kariyerinizle, mesleğinizle ilgili kaçırdığınız bazı şanslar ve fırsatlar tekrar karşınıza çıkabilir. Jüpiter geri hareketteyken kalabalıktan kaçar, zenginliği içinizde ararsınız. Yalnız kalmayı tercih edebileceğiniz bu dönemde toplu tarafından aşırı iyimser ya da aşırı kötümser olarak görülebilirsiniz.
Jüpiter 20 Aralık 2022’de Koç burcuna tekrar giriyor ve 16 Mayıs 2023’e kadar Koç burcunda kalıyor.
Bu yılın en önemli olaylarından birisi 18 Ocak 2022 ‘de, hayatımızda kadersel etkiler yaratan Ay düğümlerinin,  Boğa- Akrep aksına geçecek olması, sevgili Yengeçler.  2022 yılının tüm tutulmaları sizlerin 5-11 aksınızda olacak, tutulmalar bu eksende gerçekleşirken, eğlence tarzınız, sosyal çevreniz, arkadaşlarınız, çocuklarınız, aşk hayatınız, yaratıcı yönleriniz, ümit ve beklentileriniz, kariyer getirilerinizle ilgili konular vurgu kazanacaktır ve bu konular hayatınızın öncelikli listesinde yer alacaktır. KAD boğada olacağı için kariyer getirileriniz, sosyal çevreniz konularında bazı kazanımlar olurken çocuklarınız ve aşk hayatınız açısından da zorlanmalar söz konusu olabilir.
Tutulma süreçlerinde sakin ve huzurda kalmaya, risk almak yerine sağlam ve güvenli adımlar atmaya özen göstermelisiniz. Tutulmaların kötü etkilerinden kötü etkilerini içsel olarak atlatabilmek için doğada vakit geçirebilirsiniz Bu süreçler beslenmenize de özen göstermeniz gereken zaman dilimleridir.
2022 Retro gezegen hareketlerine bakacak olursak ; (özellikle de bizi daha çok etkileyecek iç gezegenlerin hareketlerine) yıla Venüs retrosu ile başlamıştık yukarıda bahsetmiştik. Şimdi Mars ve Merkür geri hareketlerinden söz edelim;
Enerji, efor ve çaba gezegeni, Mars İkizler burcunda 29 Ekim’de geri harekete başlamak üzere durağanlaşıyor ve 31 Ekim 2022 / 13 Ocak 2023 tarihleri arasında geri harekette olacak, 12.evinizdeki bu geri hareketle enerjinizi son derece düşmüş hissedebilirsiniz. Efor ve çaba göstermek istemeyeceğiniz bu dönemde yalnız kalmayı, planlar yapmayı tercih edebilirsiniz. Gizli düşmanlar ve arkanızdan çevrilen işler tekrar gündeminize gelebilir, eski düşmanlar hortlayabilir…. Bu süreçte agresyonunuzu kontrol etmekte güçlük çekebilirsiniz ve ani öfke ya da ani sinirsel gerginlikler olabilir. Bazılarınız için ameliyat söz konusu olabilir. Sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir süreç.
Merkür Retrolarının ilki; 15 Ocak - 5 Şubat 2022 Kova burcunda sizlerin 8.evinizde gerçekleşecek, ihtiyacınız olan kredi gibi parasal değerlerde sorunlar yaşayabilirsiniz. Merkür Retroları sözleşme ve imzalar açısından risk ve sorunlar teşkil ettiğinden, Retro süresince istediğiniz krediyi alamayacağınız gibi alsanız dahi sonrasında, şartları sizi zora sokabilir. Miras gibi bir gündeminiz varsa burada da hakkınızı alamayabilir ve mirasın diğer tarafları ile iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Parasal değerlere ve harcamalarınıza son derece dikkat etmeniz gereken bir süreç olacaktır. Eşinizin ya da ortaklığınızın ya da ortağınızın parasal konularında sorunlar olabilir ve bu sorunlara çözüm bulamayabilirsiniz. Diğer taraftan Merkür Retrosu 8 evinizde okült konularda, gizli konularda ilham kapılarınız açacaktır. Aklınıza gelen güzel fikirleri ve gördüğünüz anlamlı rüyaları not etmeniz faydanıza olacaktır.
Merkür 11 Mayıs İkizler burcunda gerilemeye başlıyor,23 Mayıs’ta ise Boğa burcuna geçerek geri hareketine devam edecek ve 5 Haziran’da geri hareketi bitecek Boğa burcunda düz hareketine devam edecek.
12.evinizde gerçekleşecek Merkür retrosunda, eski düşmanlarınız, eski korkularınız, endişeleriniz yeniden gündeminize gelebilir. İnsanlarla iletişim kurmak istemeyebilir ve yalnız kalmak isteyebilirsiniz. Bu dönemde de bir önceki retroda olduğu gibi ilham perileri sizin için çalışabilir ve güzel fikirler aklınıza gelebilir. Rüyalarınız aktif olabilir. Yalnız kalıp çalışmak ve gelecekle ilgili hazırlıklar yapmak, geçen seneyi değerlendirmek üzere kullanabileceğiniz bir dönem. Diğer taraftan arkanızdan çevrilen işler, arkanızdan yapılan anlaşmalar ve dedikodular size zarar verebilir. Bu dönem meditasyon gibi çalışmalar yapmak size iyi gelecektir.
23 Mayıs’ dan sonra ise her türlü ilişkinizde, sosyal çevrenizle, arkadaşlarınızla, patronlarınızla iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Kendinizi ifade etmekte sorunlar yaşayabilirsiniz. Önemli kararları, görüşmeleri ve anlaşmaları Retro sonrasına bırakmanız doğru olacaktır. Diğer yandan kariyer getirilerinizle ilgili sorunlar da söz konusu olabilir.
Merkür son olarak 11 Eylül’de Terazi burcunda geri hareketi başlıyor.  23 Eylül’de Başak burcuna giriyor geri hareketine devam ediyor. 3 Ekim’de Başak burcunda ileri hareketine başlıyor,
4.Evinizde geri harekete başlayacak Merkür, ailevi ilişkileri anlatan 4. Evde geri harekette olacağı için özellikle aileniz ve ebeveynleriniz ile ilişkilerinizde iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Karşılıklı yanlış anlaşılmalar ve kırgınlıklar yaşanabilir. Merkür retrosu anlaşma ve sözleşme yapmak için uygun olmadığından gayrimenkul almak, satmak, elektronik ev eşyaları almak için uygun değildir. Merkür retrosu elektronik eşyaların tamiri için de uygun değildir. Yapılan tamirat ya da yeni aldığınız elektronik alet kusurlu çıkabilir. Ayrıca taşınmak için de Retro süresinin bitimini beklemeniz doğru olacaktır.
23 Eylül’den sonra 3. Evinizde geri harekete başlayacak Merkür, her türlü iletişiminizde özellikle kardeşleriniz, yakın akrabalarınız, çocukluk arkadaşlarınızla iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Bu dönemde eğitim konularında da sorunlar olabilir özellikle yeni bir eğitime başlamak için doğru zaman dilimi değildir. Ticari işlerinizde de yeni bir girişim yapmak, anlaşma, sözleşme, önemli görüşmeler ya da imzalar atmak için Retro sürecinin bitmesini beklemeniz en doğrusu olacaktır. Seyahatlerinizde de planlama sorunları yaşanabilir. Sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yıl dileğimizle…Sevgiler.
ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR 2022 YILI YORUMLARI
Sevgili Aslanlar  ve yükseleni Aslan burcu olanlar 2022 ’ye Venüs geri hareketi ile giriyorsunuz, 29 Ocak 2022 tarihine kadar Venüs geri harekette olacak, özellikle, günlük rutinlerinizi, işinizi, iş alanınızdaki sorunları ve ekip arkadaşlarınızla ilişkilerinizi sorguluyor olacaksınız. Ekip arkadaşlarınızın sizi kullandığını, arkanızdan iş çevirdiklerini düşünebilirsiniz. Retro sürecinde, finans konularında, işiniz, sağlığınız ve günlük rutinleriniz konularında kararlar verip uygulamak yerine gözlem yapmaya çalışın. Retro döneminde aldığınız kararlar sonrasında sizi pişman edebileceğinden kararlarınızı Retro dönemi sonrasına bırakmalısınız. İşinizle ilgili para kaybı söz konusu olabilir.
2022 yılı boyunca Satürn Kova burcunda  ve bu yıl da  her türlü  ikili ilişkiler en önemli test alanınız olacak sevgili Aslanlar. Satürn ilişkilerinizde  özellikle evlilik, ortaklık, her türlü yakın ilişkilerinizde eğer bir takım hatalarınız , eksikleriniz  varsa bunları ortaya çıkarıp, sorumluluklarınızın farkında olup üstlenmenizi istiyor.  İlişkilerdeki beklentilerinizde  daha gerçekçi ve sabırlı olmanız  gerekecek. Partnere yardımcı olmak da gerekebilir, zira onun şartları sıkışmakta, daralmakta, önemli sorumluluklar almaktadır. İlişkilerde güven teması ön plandadır, zorlanmalar, kopmalar söz konusu olabilir. Satürn her koşulda ortaklık, evlilik gibi yakın ilişkilerdeki tutumlarınızı gözden geçirme zamanı olduğunu size hatırlatıyor olacak. Birlikte olduğu kişiler ya da rakiplerinizden karşıt görüşler, eleştiriler alabilir, ilişkilerden bir şeyler öğrenme, hayat dersleri alma zamanıdır! Bazen Satürn bu alandan geçmekte iken yapılan evlilik, çok fazla gözden geçirilmiş olduğu için sağlamlık göstergesi de olabilir. Özellikle Satürn burada güçlü olduğu Kova burcunda olduğu için daha etkili olacaktır. Aynı zamanda kariyer ve sağlık konularınıza da dikkat etmeniz gerekebilir.  1 Ekim- 14 Kasım  arasında Satürn Uranüs karesi 2022 sonbaharına damga vuracak , Uranüs’ün bu gergin açısının etkisi ile tüm bahsettiğimiz konularda ani değişikliklere hazır olmalısınız.
Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter ise 29 Aralık 2021 – 11 Mayıs 2022 arasında   Balık burcunda olacak. Ortaklaşa işlerden edinilen kazançlarla , miraslar,  okült  konularla ilgili şans ve fırsatlar söz konusu olabilir.  Eşinizin  ve ortağınızın  finans anlamında  , başkalarından gelen maddi kaynaklardan yana şans ve  fırsatlar ortaya çıkabilir. Bazılarınız yatırım yapmak için kredi çekmek isteyebilirsiniz, bir ortaklık yapmak için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde parapsikoloji, astroloji gibi konularla ilgilenmek isteyebilirsiniz.  8. ev aynı zamanda  tehlikeler, ameliyatlar evi olduğu için Jüpiter’in bu alandan geçişi ile bu konularda eğer problemler yaşarsanız korunuyor olacaksınız sevgili Aslanlar. 22 Nisan’da Jüpiter ve Neptün kavuşumunu da  Balık burcunda  yaşayacaksınız fakat bu süreçte  maddi konulara, yatırım ve ortaklı işlere dikkat etmeniz gerekebilir, finansal olarak krize girebilirsiniz, bu süreçte kredi çekmemeye, borç almamaya dikkat etmenizi tavsiye ederim, aynı zamanda çocuklarınızla ilgili bazı sıkıntılı durumlar ortaya çıkabilir, hayattan keyif almakta zorlanabilirsiniz. 11 Mayıs - 28 Ekim 2022 arasında Jüpiter Koç burcunda olacak hayata bakış açınızda, dünya görüşünüz  de bir takım farkındalıklar olabilir,  bu dönemde yurt dışı bağlantılı konular, yurt dışına taşınma veya seyahat etme durumları olabilir. Bazılarınızın çocuklarının yurt dışı konuları , yurt dışında eğitim alma,  yurt dışı bağlantılı işleri de olabilir. Kimilerinizin de  sosyal medya ile ilgili işler tanıtım, reklam, pazarlama konuları gündemine   gelebilir.  30 Temmuz’da Jüpiter  Koç burcunda  8 derecede iken geri hareketi başlıyor 29 Ekim 2022 geri hareketi Balık burcunda devam ediyor yine hayatınıza 8.ev konuları giriyor ve bu konularla ilgili kaçırdığınız fırsatlar tekrar karşınıza çıkabilir. 26 Kasım 2022’de geri hareketini Balık burcunda bitiriyor . Geri hareketindeyken 20 Aralık 2022’de Koç burcuna tekrar giriyor ve 16 Mayıs 2023’e kadar Koç burcunda kalıyor, bu yüzden sevgili Aslanlar   bu tarihleri iyi değerlendirin, yurt dışı ile ilgili konularda , eğitimle ilgili konularda önemli gelişmeler olabilir.
Bu yılın en önemli  olaylarından birisi  18 Ocak 2022 ‘de  hayatımızda kadersel  etkiler yaratan Ay düğümlerinin  Boğa- Akrep aksına geçecek olması, sevgili Aslanlar .  2022 yılının tüm  tutulmaları sizlerin 4-10  aksınızda olacak , ev ve eve ait ,ebeveynlerle ilgili konularda , kariyer ve statü konularında  kadersel etkiler alıyor olacaksınız. Sizler bu önümüzdeki  1,5 yıl içinde  hayatınızda  ailevi konularınız tetiklenebilir, yer değiştirebilir taşınabilirsiniz, mal, mülk , miras konuları gündeme gelebilir. Eğer kötü giden ilişkiniz, evliliğiniz var ise  sonlanabilir, iyi giden bir ilişkiniz  varsa  evlenebilir, çocuk sahibi olabilirsiniz. Ebeveynlerin sağlık konularına da dikkat etmelisiniz. Bazılarınız kariyer değişikliğine gidebilir, yeni bir işe başlayabilir.
2022 Retro gezegen hareketlerine bakacak olursak ; (özellikle de bizi daha çok etkileyecek iç gezegenlerin hareketlerine) yıla Venüs retrosu ile başlamıştık yukarıda bahsetmiştik. Şimdi Mars ve Merkür geri hareketlerinden söz edelim;
  Mars  İkizler burcunda   29 Ekim’de geri harekete başlamak üzere durağanlaşıyor ve  31 Ekim 2022 / 13 Ocak 2023  tarihleri arasında  geri harekette olacak , bu süreçte sosyal çevre ve arkadaşlar, hayalleriniz ve umutlarınız konusunda enerjinizin azaldığını hissedebilirsiniz, bu konularda biraz zorlanmalar yaşayabilirsiniz.
Merkür Retrolarının ilki ; 15 Ocak - 5 Şubat 2022  Kova burcunda ilişkilerinizde  “Konuşulmamış” olarak kalan konular muhtemelen bu süreçte ortaya çıkabilir ve belki de ilişkilerdeki yolunuzu temizlemeniz için bu gereklidir. 7. evde bulunan Merkür geri hareketi, fikir farklılıklarıyla sizi bir araya getirmeye yardımcı olabilir. Bu geçiş sona erdiğinde, her iki taraf ta  birbirini çok daha iyi anladığını hissedebilir. Geleneksel olarak, Merkür geri hareketinde  evlenme veya bir düğün tarihi ayarlama önerilmemektedir. Bir sözleşme imzalamanız gerekiyorsa, en ufak detayları o küçük yazıları okuyun! Mümkünse, Merkür doğrudan gidene kadar erteleyin.
11 Mayıs İkizler burcunda gerilemeye başlıyor , eski dostlarla buluşma zamanı, beklenmedik şekilde eski arkadaşlarınızla  karşılaşabilirsiniz. Öte yandan, bu geçiş, bir süre için sosyal çevrenizden geri çekilmeyi de gösterebilir, arkadaşlarınızla  aranızda yanlış anlamalar olabilir, dedikodu ve söylentiler  iyi ilişkilerinize  zarar verebilir.  Bununla birlikte, artık size hizmet etmeyen bağlantıları ayıklamanın zamanı gelmiş gibidir, gerçek arkadaşlarınızın kim olduğunu anlayabilirsiniz.  11. ev, hedeflerinizi ve hayallerinizi de anlatır, eksik ve yarım kalan hayallerinizi de bu dönemde gerçekleştirmek için çalışmalar yapabilirsiniz. 23 Mayıs’ta ise Boğa burcuna geçerek geri hareketine devam edecek kariyer alanınızda  bazılarınız için  iş kaybı olabilir,  üstlerinizle  ile iletişim sorunları olabilir, yanlış anlamalar hayal kırıklığına neden olabilir, sabır ve temkinli bir yaklaşım gereklidir. Bu, kariyer değişikliği yapmanın veya yeni bir işe başvurmanın zamanı değildir.  Daha önce alınmadığınız bir iş için yeniden başvurmak iyi olabilir. Bu dönemi, şu ana kadar kariyerinizden memnun olup olmadığınızı ve ne elde etmek istediğinizi düşünmek için kullanın. Yeni bir kariyer araştırmak ve o sektörde çalışan insanlarla bağlantı kurmak, geriye dönük dönemlerin yararlı bir kullanımıdır. Serbest meslek sahibi iseniz, yeni sözleşmelere ve müşterilere dikkat edin. Merkür’ün  5 Haziran’da geri hareketi bitecek Boğa burcunda düz hareketine devam edecek ve kariyeriniz ile ilgili kararlarınızı harekete geçirebilirsiniz.
11 Eylül’de  Terazi burcunda geri hareketi başlıyor, yakın çevrenizle, kardeşlerle olan ilişkilerinizde iletişim konusunda sorunlar yaşayabilirsiniz. Arabanızı bu dönemde  bakım için servise  götürün; fazla hız yapmamaya dikkat edin, bilgisayarınızı yedekleyin, virüs ve kötü amaçlı yazılım denetleyicinizi düzenli olarak çalıştırın;  e-postaları, çifte kontrol edin. Tutamayacağın sözleri vermeyin; ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun. 23 Eylül’de Başak burcuna giriyor geri hareketine devam ediyor,  23 Eylül- 3 Ekim arası Merkür gerilemesinde parasal konularda  gecikmeler, aksaklıklar  olabilir, bu yüzden bu gibi  durumlar için bir kenara para ayırmanız  akıllıca olur. Bazen de önceden alamadığınız paralarınızı tahsil edebilirsiniz. Bu dönemde alışveriş fişlerinize dikkat edin fazladan para ödemeyin. Bu dönemde hiç fark etmediğiniz gecikmiş faturaları da ödemek zorunda kalabilirsiniz. İyi bir yıl olması dileği ile sevgiler.
BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR 2022 YILI YORUMLARI
2022 ‘ye Venüs geri hareketi ile giriyoruz, Sevgili Başaklar ve yükseleni Başak burcu olanlar, sizlerin 5.evinizde oğlak burcunda Venüs Retro hareketini sürdürüyor ve 29 Ocak tarihine kadar da Retro hareketine devam edecek.
Bu dönem de duygularınızı dışarı vuramayabilir, sevginizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz. Bu dönemde insan ilişkilerinizde rahat olmadığınız gibi maddiyata önem vermeme de söz konusu olabilir. Toplumsal kurallara uymayı görev edinen Oğlak burcunda geri hareketteyken Venüs, kurallara uymayı istemeyecektir.
Aşkın, sanatın, güzelliğin, parasal kısmetlerin ve İlişkilerin gezegeni Venüs’ün 5. evinizdeki geri hareketi ile en çok aşk hayatınız ve çocuklarınızla olan ilişkilerinizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Venüs geri hareketinde çocuklarınızla ve partnerinizle ilişkilerinizi sorgulayabilir ve ilişkilerinizin nasıl olduğunu gözlemleme modunda olabilirsiniz. Cinsel hayatınızda da zevk almamak söz konusu olabilir. Çocuk sahibi olmak gibi niyetlerinizi ve girişimlerinizi Retro sonrasına bırakmak doğru olacaktır çünkü işler istediğiniz gibi gitmeyebilir. Venüs retrosu yaratıcı yönleriniz için iyi olabilir ancak yaratıcı yönlerinizi sergilemek için de Retro bitimini beklemek gerekir.
2022 yılı boyunca Satürn yine Kova burcunda sizlerin 6.evinizde seyahat edecek, bu seyahatle, iş hayatınız, yoğun işleriniz, günlük rutinleriniz, kiracılar, hastalıklar ve zayıflıklar, evcil hayvanlar, babanızın akrabaları ile ilgili konularda sorumluluklarınız artarken günlük hayatınızı da yapılandırmanız ve düzenlemeniz gerekmektedir. Bu dönem çok çalışmanız gereken ve detaylı çalışmalar yapmanız gereken bir dönem olacaktır. Bu nedenle iyi bir çalışma stratejisi oluşturmanız ve iyi organize olmanız sizi başarıya götürebilir. Beslenme düzeninize dikkat etmelisiniz. İş koşullarında ya da ekip arkadaşlarınızla ilgili konularda zorlanmalar, işten ayrılmalar, uzaklaşmalar görülebilir. Diğer taraftan testleriniz sağlığınızla ilgili konularda olabilir. Sağlığınıza bu süreçte fazlasıyla özen göstermeniz gerekmektedir.
1 Ekim- 14 Kasım arasında Satürn Uranüs karesi 2022 sonbaharına damgasını vuracak, Uranüs’ün bu gergin açısının etkisi ile yabancılarla ilgili işler, uzak akrabalarınız, varsa hukuksal süreçleriniz, işiniz, sağlığınız, ekip arkadaşlarınız, çocuklarınız ve aşk hayatınızla ilgili konularda ani değişikliklere hazır olmalısınız.
Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter ise 29 Aralık 2021 – 11 Mayıs 2022 arasında Balık burcunda olacak ve sizlere bolluk ve bereketini, ikili ilişkileriniz, davalarınız, eşiniz, ortağınız, ortak yapılan işleriniz ve taşınma konularında verecektir. Tüm bu konularda şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz.
Bu dönemde ortaklık teklifleri alabilir, ortaklaşa projeler gerçekleştirebilirsiniz. Bu dönem evlilik nişan ya da yeni bir birliktelik söz konusu olabilir. Bazılarınız maddi imkanları geniş bir eş ya da partnerle birlikte olabilirsiniz. Önemli ve saygın kişiler hayatınıza girebilir ve size yardımcı olabilirsiniz. Yabancı bir eş ya da yabancılarla ortaklık söz konusu olabilir. Hayatınızdaki diğer insanlarla daha iyi geçinebilirsiniz ve onlar tarafından olumlu karşılaşabilirsiniz. Doktorunuz, avukatınız, bankacınız, psikoloğunuz ya da astroloğunuz gibi danışmanlık hizmeti aldığınız kişilerden fayda görürsünüz. Dava süreçleriniz varsa iyi sonuçlanacaktır.
22 Nisan’da Jüpiter ve Neptün kavuşumunu Balık burcunda yaşayacaksınız, bu dönemde yukarıda anlattığım tüm konular gündeminize gelebileceği gibi, bu konulardaki gelecek hedeflerinizin, evlilik gibi hayallerinizin gerçekleşmesi için iyi bir transit olacaktır. Ancak finansla ilgili konularda ya da ilişkilerinizle ilgili konularda dağılmamaya, kandırılmamaya ve hatalar yapmamaya özen göstermelisiniz.
11 Mayıs - 28 Ekim 2022 arasında Jüpiter Koç burcunda olacak sizlerin 8.evinizdeki bu transit ile de; ortaklaşa işlerden, eşinizden elde edilen kazançlardan, miraslardan, sigorta gibi ödemelerden yana şanslı ve kısmetli olabilirsiniz. Başkalarının imkanlarından faydalanabilirsiniz eğer natal haritanızla olumsuz açılar varsa tam tersi başkaları yüzünden kayıplar da yaşanabilir. Eşinizin ya da ortağınızın finansal durumunda da iyileşme olabilir. Diğer taraftan kredi gibi borçlarınızın ödenmesi için de destek bulabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken konu da harcamalarınızın da abartılmasıdır.
30 Temmuz’da Jüpiter Koç burcunda 8 derecede iken geri hareketi başlıyor 29 Ekim 2022 geri hareketi Balık burcunda devam ediyor 26 Kasım 2022’de geri hareketini Balık burcunda bitiriyor, Jüpiter geri hareketindeyken finansal konularla ilgili kaçırdığınız bazı şanslar ve fırsatlar tekrar karşınıza çıkabilir. Diğer taraftan Jüpiter geri hareketteyken kalabalıktan kaçar, zenginliği içinizde arayabilirsiniz ve sorunların çözümünü içinizde arayabilirsiniz. Yalnız kalmayı tercih edebileceğiniz bu dönemde aşırı iyimser ya da aşırı kötümser olabilirsiniz.
Jüpiter balık burcuna geri harekete geçtiği zaman ise, ilişkilerinizle ilgili konularda bazı şansızlıklar olabilir. Özellikle yabancılarla olan, eşinizle ve ortağınızla olan ilişkilerinizdeki akışta gerileme, gecikme ve şansızlıklar olabileceği gibi, şans ve kısmetlerinizi görememe ya da elinizden kaçırma da söz konusu olabilir.
Jüpiter 20 Aralık 2022’de Koç burcuna tekrar giriyor ve 16 Mayıs 2023’e kadar Koç burcunda kalıyor.
Bu yılın en önemli olaylarından birisi 18 Ocak 2022 ‘de, hayatımızda kadersel etkiler yaratan Ay düğümlerinin,  Boğa- Akrep aksına geçecek olması, sevgili Başaklar.  2022 yılının tüm tutulmaları sizlerin 3-9 aksınızda olacak, tutulmalar bu eksende gerçekleşirken, eğitim, öğrenme, zihinsel faaliyetler, kardeşleriniz, yakın ve uzak akrabalarınız, çocukluk arkadaşlarınız, tüm seyahatleriniz, fikirleriniz, yazmak ve yayımlamak, seminerler düzenlemek, bilgiyi paylaşmak, hukuksal ve akademik konular vurgu kazanacaktır ve bu konular hayatınızın öncelikli listesinde yer alacaktır.
KAD Boğa burcunda 9. Evinizde olacağından 9.ev konuları olan, yabancılar ve yurt dışı ile ilgili konular, seyahatler, yazmak ve yayımlamak konularında sezgilerinize güvenmek sayesinde kazançlar olabileceği gibi kardeşlerinizle ilgili konularda, eğitim ve iletişim konularında kayıplar yaşanabilir.
Tutulmalar Boğa- Akrep hattında olacağından, Tutulma süreçlerinde sakin ve huzurda kalmaya, risk almak yerine sağlam ve güvenli adımlar atmaya özen göstermelisiniz. Tutulmaların kötü etkilerinden kötü etkilerini içsel olarak atlatabilmek için doğada vakit geçirebilirsiniz Bu süreçler beslenmenize de özen göstermeniz gereken zaman dilimleridir.
2022 Retro gezegen hareketlerine bakacak olursak ; (özellikle de bizi daha çok etkileyecek iç gezegenlerin hareketlerine) yıla Venüs retrosu ile başlamıştık yukarıda bahsetmiştik. Şimdi Mars ve Merkür geri hareketlerinden söz edelim;
Enerji, efor ve çaba gezegeni, Mars İkizler burcunda 29 Ekim’de geri harekete başlamak üzere durağanlaşıyor ve 31 Ekim 2022 / 13 Ocak 2023 tarihleri arasında geri harekette olacak, kariyeriniz, işiniz ve mesleğinizle ilgili efor ve çaba enerjinizi tükenmiş gibi hissedebilirsiniz. Boşuna çalıştığınızı, çalışmalarınızın karşılığını alamadığınızı düşünebilirsiniz. Girişim cesareti gösteremeyebilirsiniz. Enerjinizi doğru kullanamadığınız için bu dönemde başarı şansınız azalacaktır. Diğer taraftan otorite figürleri ve önemli kişilerle aranızda sorunlar yaşanabilir ve agresyon yaşanabilir. Tartışmalardan zararlı çıkabilirsiniz. Ayrıca otoritenizi ortaya koymakta da zorluk çekebilirsiniz.
Merkür Retrolarının ilki; 15 Ocak - 5 Şubat 2022 Kova burcunda 6.Evinizde geri harekete başlayacak Merkür, iş alanınızda, ekip arkadaşlarınızla, astlarınızla ve günlük rutinlerinizle ilgili sorunlara sebebiyet verebilir. İletişim kopukluğu yanlış anlaşılmalara ve yanlış işlere neden olabilir. İşle ilgili anlaşma, sözleşme ya da toplantılar yapmak için Retro bitimini beklemek en doğrusu olacaktır. Merkür retrosun da eski sağlık sorunlarınız tekrar gündeme gelebilir ve bu sağlık sorunları ile ilgilenmeniz gerekebilir. Ancak gittiğiniz doktorun doğru doktor olması için iyi araştırmalı yaptırdığınız testlerin sonuçlarındaki aksaklıklara hazırlıklı olmalısınız. 23 Eylül’den sonra aşk hayatınızda ya da çocuklarınızla olan iletişiminizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Eski sevgiliniz yeniden kapınızı çalabilir. Yeteneklerinizden ya da yaratıcılığınızdan kuşku duyabilirsiniz ancak Merkür retrosunda aklınıza çok iyi fikirler gelebilir, ilham kapıları aralanabilir ve bunları not etmekte Retro sonrasında unutmamak için fayda olacaktır.
Merkür 11 Mayıs İkizler burcunda gerilemeye başlıyor,23 Mayıs’ta ise Boğa burcuna geçerek geri hareketine devam edecek ve 5 Haziran’da geri hareketi bitecek Boğa burcunda düz hareketine devam edecek.
Merkür kariyer alanınızda geri giderken, özellikle kariyer alanınızda ve toplumsal statünüzle ilgili konularda iletişimsel sorunlar yaşayabilirsiniz. Bazılarınız kariyerleri ile ilgili sorunlar yaşarken özellikle patronlarınızla, güçlü ve önemli kişilerle ya da annenizle iletişiminizde kopukluk ve sorunlar yaşayabilirsiniz. İşe başlamak, işe müracaat etmek, iş sözleşmeleri yapmak ya da kariyer değişikliğine gitmek için iyi bir dönem olmayacaktır.
5 Haziranda boğa burcunda gerçekleşecek olan Merkür retrosu yabancılarla iletişiminizde, seyahatlerde ve kendinizi tanıtmak ile ilgili konularda sorunlar yaratabilir. Elektronik ortamda yapacağınız işlerde de sorunlar çıkabilir.
Merkür son olarak 11 Eylül’de Terazi burcunda geri hareketi başlıyor.  23 Eylül’de Başak burcuna giriyor geri hareketine devam ediyor. 3 Ekim’de Başak burcunda ileri hareketine başlıyor. 2.evinizde retroya başlayacak Merkür, parasal konularda önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak için bir süre beklemeniz gerektiğine işaret eder. Merkür retrosunda parasal konulara çözüm bulmanız kolay olmayacaktır. Merkür imzaları yönetir ve Retro sürecinde neyi imzaladığınızı kontrol etmeli ve emin olmadan imzalamamalısınız. Bu süreçte yeni mali kaynaklar bulmakta zorlanabilirsiniz. Merkür retrosunun 1. Evinizde devam etmesi le her türlü iletişiminizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Kendinizi doğru ifade etmekte güçlük çekebilirsiniz, özgüveniniz sarsılabilir. Sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yıl dileğimizle…Sevgiler.