• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2022 OCAK

2022 OCAK


2022 OCAK

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER 2022 YILI BURÇ YORUMLARI
Sevgili Teraziler   ve yükseleni Terazi  burcu olanlar 2022 ’ye Venüs geri hareketi ile giriyorsunuz, 29 Ocak 2022 tarihine kadar Venüs geri harekette olacak, özellikle ailevi ilişkilerinizi sorguluyor olacaksınız. Aile üyelerinizin sizi kullandığını, arkanızdan iş çevirdiklerini düşünebilirsiniz. Retro sürecinde, finansal konular, eviniz, yaşadığınız yer, gayrimenkulleriniz ve ailenizle ilgili konularda kararlar verip uygulamak yerine gözlem yapmaya çalışın. Retro döneminde aldığınız kararlar sonrasında   pişman edebileceğinizden kararlarınızı Retro dönemi sonrasına bırakmalısınız. İşinizle ilgili para kaybı söz konusu olabilir. Bu dönemde evde dekorasyon değişikliği yapmak, mal ,mülk edinmemeniz gerekebilir.
2022 yılı boyunca Satürn Kova burcunda  ve  bu yıl da  aşk ve cinsellik, hobiler ve eğlenceli aktiviteler, sahnede olma becerileri gibi alanlarda  testlerden geçebilirsiniz. Satürn ciddi ilişkileri sevdiği için iyi bir ilişkiniz varsa evlenebilirsiniz, eğer doğru gitmeyen bir ilişkiniz var ise zorlu sınavlarla bu ilişki bitebilir. Çocuk sahibi iseniz  çocuklarla ilgili mesuliyetleriniz artabilir ve  sağlığınız  konusunda sorunlarla karşılaşılabilirsiniz . 5.ev aynı zamanda yaratıcılık, hobilerimiz , yatırım  alanıdır Satürn bu alanda iken bize yaratıcılığımız için de harekete geçmemizi ve bu konularda da sorumluluk almamızı yaratıcılığımızı ortaya çıkarmamızı ister, hobilerimizden kariyer elde etmemizi ister. Yatırım yapmanızı da destekler. Satürn  4.evinizi de yönettiği için ailevi konular, taşınma konuları da gündeminizde olabilir. 1 Ekim- 14 Kasım arasında Satürn Uranüs karesi 2022 sonbaharına damga vuracak, Uranüs’ün bu gergin açısının etkisi ile tüm bahsettiğimiz konularda ani değişikliklere hazır olmalısınız.
Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter ise 29 Aralık 2021 – 11 Mayıs 2022 arasında Balık burcunda olacak. Jüpiter’in sağlık, iş ilişkileri ve koşulları, astlar, evcil hayvanlar, hizmetliler ve çalışanlarla ilişkilendirilen 6. evde hareket ediyor olması, bu alanlarda fayda ve destek bulacağınızı gösterir. İş koşullarıyla ilgili fırsatlar  iş yeteneklerinizi geliştirmek ve iş koşullarını iyileştirmek söz konusu olabilir.   6. ev aynı zamanda hastalıklar ve zayıflıklar evidir, eğer bir tedavi  sürecinde iseniz, Jüpiter , tedavi sürecinin iyiye gideceğini gösterir. Kötü alışkanlıklardan kurtulmak , günlük hayatı iyi düzenlemek, spor ve benzeri aktivitelere vakit ayırmak için de uygun bir zaman aralığıdır, spor ve diyetinizi de abartılı bir şekilde yapabilirsiniz.  22 Nisan’da Jüpiter ve Neptün kavuşumunu da Balık burcunda  yaşayacaksınız fakat bu süreçte işle ilgili, sağlık ile ilgili konularda dikkatli olmalısınız. 11 Mayıs - 28 Ekim 2022 arasında Jüpiter Koç burcunda olacak ortaklık teklifleri, ortaklaşa projeler ,evlilik, ortaklık gibi  birliktelikler için ideal bir süreçte olacaksınız. Eğer kişisel doğum haritanız  vaat ediyorsa, maddi imkânları geniş olan bir  eş bulabilir  evlenebilir veya önemli, saygın, kültürlü kişiler hayatınıza girebilir, size yardımcı olabilirler. Jüpiter yabancı kişileri ifade ettiğinden , bu dönemde yabancı bir eş veya yabancılarla ortaklaşa işlere de girişebilirsiniz. 30 Temmuz’da Jüpiter  Koç burcunda  8 derecede iken geri hareketi başlıyor tüm bahsettiğimiz konularda kaçırdığınız fırsatlar varsa bu dönemde yakalama şansınız olabilir. 29 Ekim 2022 geri hareketteyken tekrar  Balık burcuna giriyor bu kez evlilik, ortaklık konularında kaçırdığınız fırsatlar tekrar karşınıza çıkabilir. 26 Kasım 2022’de geri hareketini Balık burcunda bitiriyor, 20 Aralık 2022’de Koç burcuna tekrar giriyor ve 16 Mayıs 2023’e kadar Koç burcunda kalıyor, evlilik, ortaklık , taşınma konularında önemli gelişmeler olabilir.
Bu yılın en önemli  olaylarından birisi  18 Ocak 2022 ‘de  hayatımızda kadersel  etkiler yaratan Ay düğümlerinin  Boğa- Akrep aksına geçecek olması, sevgili Teraziler .  2022 yılının tüm  tutulmaları sizlerin 2-8  aksınızda olacak ,  önümüzdeki  1,5 yıl içinde  hayatınızda  kariyerinizde önemli değişimler olabilir, sonlanmalar ve başlangıçlar söz konusu olabilir, finansal konularda , para kazanma ile ilgili konularda değişimler olabilir, sağlığınıza da dikkat etme gerekebilir.
2022 Retro gezegen hareketlerine bakacak olursak ; (özellikle de bizi daha çok etkileyecek iç gezegenlerin hareketlerine) yıla Venüs retrosu ile başlamıştık yukarıda bahsetmiştik. Şimdi Mars ve Merkür geri hareketlerinden söz edelim;
  Mars  İkizler burcunda   29 Ekim’de geri harekete başlamak üzere durağanlaşıyor ve  31 Ekim 2022 / 13 Ocak 2023  tarihleri arasında  geri harekette olacak , 9.ev eğitim, hukuksal konular, yurt dışı bağlantıları, yurt dışı ticaret konularında bir takım sıkıntılar olabilir.
Merkür Retrolarının ilki ; 15 Ocak - 5 Şubat 2022  Kova burcunda yaratıcılığı, hobiler ve çocukları, aşk hayatını , hayattan alınan keyifleri anlatan bu alanda Merkür geri hareket ederken sanki yaratıcı enerjiniz geri çekilmiş gibi olabilir, yeteneklerinizi, yaratıcılığınızı ortaya koyamıyor gibi hissedebilirsiniz.  Ayrıca  çocuklarınızla yeniden bağlantı kurmak için harika bir zaman olabilir , onlarla daha kaliteli vakit geçirerek iletişiminizi düzeltebilirsiniz. Bu dönemde eski aşklar ortaya çıkabilir ama pek rağbet etmezseniz iyi olur. Bu süreçte yeni bir aşk ilişkisi başlatmak , yeni bir hobiye başlamak ve çocuklarınız hakkında önemli kararlar almak için iyi bir zaman değildir.
11 Mayıs İkizler burcunda gerilemeye başlıyor hayata bakış açınızı ,geleceğinizi düşünmenin zamanı , Genel hayat felsefeniz nedir? Bu geçiş sırasında gerçeğin gerçekte ne anlama geldiğini yeniden değerlendirme isteği duyabilirsiniz. Bu, daha önce başarısız olmuş öğrenciler için sınavlara tekrar girmek veya yarım kalmış eğitime geri dönmek için iyi bir zamandır. Çalışmanızı gözden geçirmek, düzenlemek, yeniden yazmak ve  okumak için bu zamanı kullanmalısınız.  Bu geri hareket zamanında seyahat planlarınızın çok iyi  kontrol edilmesi gerekir. Gecikmeler, iptal edilen uçuşlar ve yanlış rezervasyonlar için  hazırlıklı olun.  Mayıs’ta ise Boğa burcuna geçerek geri hareketine devam edecek   paylaşılan kaynakların evinde, Merkür burada ortaklaşa kazançlardan  adil payınızı alıp almadığınızı  zı öğrenme şansı sunuyor. Sigortanızı yenileyin,  bitip bitmediğini kontrol edin, borç almaktan kaçının, borçlarınızı ve vergilerinizi ödeyin. Bu süre zarfında ortaklaşa kullanılan kaynaklarla ilgili sorunlar veya gecikmeler olabilir. Merkür’ün  5 Haziran’da geri hareketi bitecek
11 Eylül’de  Terazi burcunda yani yükselen burcunuzda geri hareketi başlıyor, hayata nasıl yaklaştığınızı yeniden düşünmeniz gerekebilir. Görüntünüzde, karalarınızda  bir değişiklik düşünüyorsanız önce araştırma yapmalı sonra da Retro bitimini beklemelisiniz. Bu dönemde kendinizi istediğiniz gibi ifade edemeyebilirsiniz. Merkür 23 Eylül’de Başak burcuna giriyor 23 Eylül- 3 Ekim arası  geri hareketine devam ediyor, geri çekilme ve sessizliğe duyulan ihtiyacınız çok güçlü olabilir. Bazılarınız için bu kendi iç psikolojinize  güçlü bir çekiş olarak kendini gösterebilir. Merkür size derin bilinçdışı aklınızdan gelen rüyalar yoluyla mesajlar getirebilir. Geriye dönük dönemde, farkında olmanız gereken bilgileri sağlayabileceğiniz bir “ rüya defteri “ tutabilirsiniz.  Geçmiş yaşamlardan gelen olaylar yüzeye çıkabilir. Bazen güvenebileceğiniz kimsenin olmadığını yalnız kaldığınızı hissedebilirsiniz. Doğru kararı kendinizin vereceğinize ve ilerlemeye devam edeceğinize güvenin. Bu dönemde manevi  anlamda bir yenilenme yaşayabilirsiniz. Meditasyon yapın, zihinsel zincirlerinizi çıkarın,  dünya ruhuyla iletişim kurun, dua edin, iyi bir yıl olması dileği ile sevgiler.

AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER 2022 YILI YORUMLARI
2022 ‘ye Venüs geri hareketi ile giriyoruz, Sevgili Akrepler ve yükseleni Akrep burcu olanlar, sizlerin 3.evinizde Oğlak burcunda Venüs Retro hareketini sürdürüyor ve 29 Ocak tarihine kadar da Retro hareketine devam edecek.
Bu dönem de duygularınızı dışarı vuramayabilir, sevginizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz. Bu dönemde insan ilişkilerinizde rahat olmadığınız gibi maddiyata önem vermeme de söz konusu olabilir. Toplumsal kurallara uymayı görev edinen Oğlak burcunda geri hareketteyken Venüs, kurallara uymayı istemeyecektir.
Aşkın, sanatın, güzelliğin, parasal kısmetlerin ve İlişkilerin gezegeni Venüs’ün 3. evinizdeki geri hareketi ile en çok kardeşleriniz, yakınlarınız, komşularınız ve çocukluk arkadaşlarınız olan ilişkilerinizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Yakınlarınızla olan ilişkilerinizi sorgulayabilir ve gözlem yapabilirsiniz. Bu dönemde sosyalleşmeye ara verebilir daha çok kendinizle vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Fikirlerinizi konuşarak ya da yazarak iletmekte zorlansanız da ilham kapılarınız açık olacağından bu dönemde iyi fikirler not edebilirsiniz. Reklam, tanıtım, pazarlama, satış, internet gibi işlere başlamak ya da onları geliştirmek için Venüs retrosunun bitmesini beklemeniz daha iyi sonuçlar verecektir. Ayrıca önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak için iyi ilişkilerinizi kullanabileceğiniz Retro sonrasındaki günlere bırakmanız da daha doğru olacaktır.
2022 yılı boyunca Satürn yine Kova burcunda sizlerin 4.evinizde seyahat edecek, bu seyahatle birlikte; ailevi konular, ev ve yerleşimle ilgili konular, ebeveynlerinizle ilgili konularda daha fazla sorumluluk alacağınız ve gelecek ve kariyer hedeflerinizle ilgili mücadeleler söz konusu olacaktır. Bu dönem ailevi sorunlar yüzünden kariyerinize çok fazla eğilemeyebilirsiniz. Yer değişikliği, taşınmak söz konusu olabilir.
1 Ekim- 14 Kasım arasında Satürn Uranüs karesi 2022 sonbaharına damgasını vuracak, Uranüs’ün bu gergin açısının etkisi ile ailenizle ilgili konular, işiniz, mesleğiniz, eşiniz ya da ortaklığınızla ilgili konularda ani değişikliklere hazır olmalısınız.
Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter ise 29 Aralık 2021 – 11 Mayıs 2022 arasında Balık burcunda olacak ve sizlere bolluk ve bereketini, aşk hayatınız, çocuklar, yaratıcı yönleriniz, eğlenceli aktiviteleriniz, riskli yatırımlarınızla ilgili konularda gösterecektir. Bu konularda şans ve kısmetlerle karşılaşabilirsiniz. Çocuk sahibi olmayı denemek, ,çocuklarınızla ilişkilerinizi geliştirmek, çocuklardan destek almak için iyi bir transittir. Sanatsal yeteneğiniz varsa yeteneğiniz bu dönemde artabilir. Sanatsal konularda kendinizi gösterme şansı yakalayabilirsiniz. Hobilerinize ve sosyal aktivitelere zaman ayırabilirsiniz. Aşk hayatınızla ilgili olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Farklı kültürlerden kişilerle ilişki yaşayabilirsiniz. Bu dönemde sosyal organizasyonlara,  kulüplere, arkadaş partilerine katılabilirsiniz.
22 Nisan’da Jüpiter ve Neptün kavuşumunu Balık burcunda yaşayacaksınız, bu dönemde yukarıda anlattığım tüm konular gündeminize gelebileceği gibi, bu konulardaki isteklerinizin ve hayallerinizin gerçekleşmesi için iyi bir transit olacaktır. Ancak finansla ya da ilişkilerinizle ilgili konularda dağılmamaya, kandırılmamaya, aldatılmamaya ve hatalar yapmamaya özen göstermelisiniz.
11 Mayıs - 28 Ekim 2022 arasında Jüpiter Koç burcunda olacak sizlerin 6.evinizdeki bu transit ile de; İşinizle ilgili konularda, iş arkadaşlarını ve astlarınızla ilgili konularda fayda ve destek görürsünüz. İşle ilgili yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. İşinizi geliştirmek ve büyütmek için de iyi bir transit olacaktır. Sorumluluklarınızın altından rahatça kalkabileceğiniz için başarıyı yakalayabilirsiniz. Çalışanlarınızın ya da iş arkadaşlarınızın terfi ve başarıları da söz konusu olabilir. Eğer bir sağlık sorunu varsa Jüpiter’in bu evden transiti ile hastalığınız iyiye gidecektir. Diğer yandan da kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmak için de iyi bir dönem olacaktır.
30 Temmuz’da Jüpiter Koç burcunda 8 derecede iken geri hareketi başlıyor 29 Ekim 2022 geri hareketi Balık burcunda devam ediyor 26 Kasım 2022’de geri hareketini Balık burcunda bitiriyor, Jüpiter 6. Evinizde geri harekette iken, kalabalıklardan kaçabilir, daha yalnız çalışmayı tercih edebilirsiniz. İşinizle ve çalışma arkadaşlarınızla ilgili konularda aşırı iyimser ya da tam tersi aşırı kötümser olabilirsiniz. Kilo alma eğiliminde olursunuz, sağlığınıza ve beslenme düzeninize özen göstermelisiniz. İşlerinizle ve çalışanlarınızla ilgili konularda gelişme kaydedebilmek için Retro sürecinin bitmesini beklemeniz, şans ve kısmetlerinizi kullanabilmek açısından doğru olacaktır.
Jüpiter 20 Aralık 2022’de Koç burcuna tekrar giriyor ve 16 Mayıs 2023’e kadar Koç burcunda kalıyor.
Bu yılın en önemli olaylarından birisi 18 Ocak 2022 ‘de, hayatımızda kadersel etkiler yaratan Ay düğümlerinin,  Boğa- Akrep aksına geçecek olması, sevgili Akrepler.  2022 yılının tüm tutulmaları sizlerin 1-7 aksınızda olacak, tutulmalar bu eksende gerçekleşirken, ilişkilerle ilgili, evlilik ve ortaklıkla ilgili durumlar, sağlığınız ya da ilişkide bulunduğunuz, eşiniz, ortağınız ya da yakın arkadaşlarınızın sağlığı ile ilgili konular, hayatınızdaki yeni başlangıçlarla ve girişimlerle ilgili konular gündeminize gelecektir.
KAD Boğa burcunda 7. Evinizde olacağından 7.ev konuları olan, eşiniz, partneriniz, ortağınız ve tüm ilişkilerinizle ilgili, dava süreçleriniz varsa davalarınızla taşınma ile ilgili konularda kazançlı çıkacağınız durumlar olabileceği gibi sağlığınız, dış görünüşünüz ve özgüveniniz açısından kayıplar söz konusu olabilir.
2022 Retro gezegen hareketlerine bakacak olursak ; (özellikle de bizi daha çok etkileyecek iç gezegenlerin hareketlerine) yıla Venüs retrosu ile başlamıştık yukarıda bahsetmiştik. Şimdi Mars ve Merkür geri hareketlerinden söz edelim;
Enerji, efor ve çaba gezegeni, Mars İkizler burcunda 29 Ekim’de geri harekete başlamak üzere durağanlaşıyor ve 31 Ekim 2022 / 13 Ocak 2023 tarihleri arasında geri harekette olacak, parasal konularda çaba göstermek istemeyebilirsiniz. Enerjinizin düştüğü, çaba göstermekten vaz geçtiğiniz bir dönem olabilir. Çabalarınızın sonuçsuz kaldığını hissedebilirsiniz. Mars retrosunda risk almaktan çekinebilirsiniz. Ayrıca 8.ev tehlikeleri anlattığından Mars retrosunda daha tehlikeli durumlarla karşılaşabilirsiniz. Eğer mümkünse bu süreçte ameliyat olmamalısınız, tehlike düzeyi yüksek olabilir. Ayrıca pasif agresif davranışlar sergileyebilir, öfkenizi kontrol edemeyebilirsiniz.
Merkür Retrolarının ilki; 15 Ocak - 5 Şubat 2022 Kova burcunda 4.Evinizde geri harekete başlayacak Merkür, ailevi ilişkileri anlatan 4. Evde geri harekette olacağı için özellikle aileniz ve ebeveynleriniz ile ilişkilerinizde iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Karşılıklı yanlış anlaşılmalar ve kırgınlıklar yaşanabilir. Merkür retrosu anlaşma ve sözleşme yapmak için uygun olmadığından gayrimenkul almak, satmak, elektronik ev eşyaları almak için uygun değildir. Merkür retrosu elektronik eşyaların tamiri için de uygun değildir. Yapılan tamirat ya da yeni aldığınız elektronik alet kusurlu çıkabilir. Ayrıca taşınmak için de Retro süresinin bitimini beklemeniz doğru olacaktır.
Merkür 11 Mayıs İkizler burcunda gerilemeye başlıyor,23 Mayıs’ta ise Boğa burcuna geçerek geri hareketine devam edecek ve 5 Haziran’da geri hareketi bitecek Boğa burcunda düz hareketine devam edecek.
Merkür retrosunda, ihtiyacınız olan kredi gibi parasal değerlerde sorunlar yaşayabilirsiniz. Merkür Retroları sözleşme ve imzalar açısından risk ve sorunlar teşkil ettiğinden, Retro süresince istediğiniz krediyi alamayacağınız gibi alsanız dahi sonrasında, şartları sizi zora sokabilir. Miras gibi bir gündeminiz varsa burada da hakkınızı alamayabilir ve mirasın diğer tarafları ile iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Parasal değerlere ve harcamalarınıza son derece dikkat etmeniz gereken bir süreç olacaktır. Eşinizin ya da ortaklığınızın ya da ortağınızın parasal konularında sorunlar olabilir ve bu sorunlara çözüm bulamayabilirsiniz. Diğer taraftan Merkür Retrosu 8 evinizde okült konularda, gizli konularda ilham kapılarınız açacaktır. Aklınıza gelen güzel fikirleri ve gördüğünüz anlamlı rüyaları not etmeniz faydanıza olacaktır.
Ayın 23 ünden sonra ise iletişim sorunları ilişkilerinize zarar verebilir. Eşiniz, ortağınız ve tüm ikili ilişkilerinizde iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Karşılıklı yanlış anlaşılmalar, kırgınlıklar söz konusu olabilir. Merkür retrosu 7. Evinizde devam ederken, ortaklık kurmak, yeni dava süreci başlatmak ya da evlilik teklifi etmek ya da almak açısından uygun değildir. Taşınmak istiyorsanız Retro sürecinde bir sürü sorun yaşayabilirsiniz bu nedenle de taşınma işini de Retro sürecinin sonrasına bırakmalısınız. Diğer taraftan eski eşiniz ya da partneriniz ya da çoktandır görüşmediğiniz eski bir arkadaşınız yeniden hayatınıza dahil olmak isteyebilir.
Merkür son olarak 11 Eylül’de Terazi burcunda geri hareketi başlıyor.  23 Eylül’de Başak burcuna giriyor geri hareketine devam ediyor. 3 Ekim’de Başak burcunda ileri hareketine başlıyor.
12.evinizde gerçekleşecek Merkür retrosunda, eski düşmanlarınız, eski korkularınız, endişeleriniz yeniden gündeminize gelebilir. İnsanlarla iletişim kurmak istemeyebilir ve yalnız kalmak isteyebilirsiniz. Bu dönemde de bir önceki retroda olduğu gibi ilham perileri sizin için çalışabilir ve güzel fikirler aklınıza gelebilir. Rüyalarınız aktif olabilir. Yalnız kalıp çalışmak ve gelecekle ilgili hazırlıklar yapmak, geçen seneyi değerlendirmek üzere kullanabileceğiniz bir dönem. Diğer taraftan arkanızdan çevrilen işler, arkanızdan yapılan anlaşmalar ve dedikodular size zarar verebilir. Bu dönem meditasyon gibi çalışmalar yapmak size iyi gelecektir.
23 Eylül’ den sonra ise her türlü ilişkinizde, sosyal çevrenizle, arkadaşlarınızla, patronlarınızla iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Kendinizi ifade etmekte sorunlar yaşayabilirsiniz. Önemli kararları, görüşmeleri ve anlaşmaları Retro sonrasına bırakmanız doğru olacaktır. Diğer yandan kariyer getirilerinizle ilgili sorunlar da söz konusu olabilir. Sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yıl dileğimizle…Sevgiler.
 YAY VE YÜKSELEN YAYLAR 2022 BURÇ YORUMLARI
Sevgili Yaylar ve yükseleni  Yay burcu olanlar 2022 ’ye Venüs geri hareketi ile giriyorsunuz, 29 Ocak 2022 tarihine kadar parasal , finansal konularda, alacak verecek konularında sorunlar yaşayabilirsiniz, para kaybı söz konusu olabilir. Kendinizi değersiz hissedebileceğiniz gibi ilişkilerinizde de sorunlar yaşayabilirsiniz. Venüs retrosu süresince parasal işlemlerinize , harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. Diğer yandan bu süreçte tahsil edemediğiniz alacaklarınızı alabilirsiniz.
 2022 yılı boyunca Satürn Kova burcunda  ve  bu yıl da testleriniz kardeşler , yakın çevre, eğitim, bilgi ve iletişim, seyahatlerle ilgili konularda mesuliyet almakla ilgili. Bu süreçte  zihinsel ve eğitimsel konulara odaklanabilir , sınavlara veya fikirlerin ortaya konulacağı kitap benzeri uzun süreli hazırlıklara girişebilirsiniz. Örneğin eğitimle veya araştırmalarla ilgili zorlanmalar, daha fazla çalışma gerekliliği ortaya çıkabilir. Satürn’ün bu alandan geçerken  doğum haritanızdaki gezegenlerine uyumlu açıları varsa, tüm bu konularda realist olmak, sorumluluğunu almak ve temkinli adım atmak kaydıyla, başarı elde edilebilir fakat sert açıları varsa, bu konularda sorunlar yaşanabilir. Kardeşlerle ve yakınlarla ilgili sorunlar da buna dahildir. Güzel tarafı bu dönemde yeni bir ticari faaliyet  kurmak, kalıcı olması açısından  iyi olabilir .  1 Ekim- 14 Kasım  arasında Satürn Uranüs karesi 2022 sonbaharına damga vuracak , Uranüs’ün bu gergin açısının etkisi ile tüm bu konularda ani değişikliklere beklenmedik durumlara  hazır olmalısınız.
Şans ve fırsatlar gezegeni aynı zamanda sizlerin yönetici gezegeni Jüpiter ise 29 Aralık 2021 – 11 Mayıs 2022 arasında  Balık burcunda olacak ailevi konular, yuva ve yerleşim konularında önemli şans ve fırsatlar olabilir. Ev sahibi olmak veya gayrimenkul alışverişlerine girişmek, taşınmak, yer değiştirmek açısından değerlendirebilirsiniz. Ayrıca aile içerisindeki gerginliklerin üstesinden gelmek, kırgınlıkları ortadan kaldırmak açısından olumlu etkiler olabilir, ailede genişleme ya da ailevi şartların ve imkanların genişlemesi de söz konusu olabilir. Geleceğe yönelik hedefleriniz  konusunda aileden destek bulabilirsiniz. Evlilik konuları gündeme gelebilir, ailenize yeni bir üye katılabilir. 22 Nisan’da Jüpiter ve Neptün kavuşumunu  Balık burcunda  yaşayacaksınız, ailenin maddi konularında, sağlık konularında, ikili ilişkilerinizde  zorlanmalar yaşanabilir, örneğin ev almak istersiniz bütün paranızı yatırdığınız için bu dönemde maddi sıkıntı çekebilirsiniz gibi. 11 Mayıs - 28 Ekim 2022 arasında Jüpiter Koç burcunda aşk, çocuklar, yaratıcılığınızla, yatırımlarla  ilgili fırsatlar ve şans sizden yana olacak yeter ki  siz bu fırsatları ve şansları görüp iyi  değerlendirin, 30 Temmuz’da Jüpiter  Koç burcunda  geri hareketine başlıyor, eski aşklar ortaya çıkabilir, yaratıcılığınız ile ilgili konularda kaçırdığınız fırsatlar tekrar karşınıza çıkabilir . 29 Ekim 2022’de  ise geri hareketine Balık burcunda devam ediyor bu süreçte ailevi konular, taşınma ve mülk edinme konuları ile  ilgili kaçırdığınız  bazı şanslar ve fırsatlar tekrar karşınıza çıkabilir. 26 Kasım 2022’de geri hareketini Balık burcunda bitiriyor ve 20 Aralık 2022’de Koç burcuna tekrar giriyor ve 16 Mayıs 2023’e kadar Koç burcunda kalıyor, bu yüzden sevgili Yaylar bu tarihleri iyi değerlendirin.
Bu yılın en önemli  olaylarından birisi  18 Ocak 2022 ‘de  hayatımızda kadersel  etkiler yaratan Ay düğümlerinin  Boğa- Akrep aksına geçecek olması, sevgili Yaylar.  2022 yılının tüm  tutulmaları sizlerin 6-12 aksında olacak , 1,5 yıl içinde bu konularla ilgili  sonlanmalar ve başlangıçlar yaşayacaksınız, ruhsal ve fiziksel sağlığınıza dikkat etmeli, günlük rutinlerinize, diyetinize ve spor yapmaya özen göstermelisiniz. Bu süreçte  çalışma ve üretme içinde olmanız size kazandıracak sevgili Yaylar.
2022 Retro gezegen hareketlerine bakacak olursak ; (özellikle de bizi daha çok etkileyecek iç gezegenlerin hareketlerine) yıla Venüs retrosu ile başlamıştık yukarıda bahsetmiştik. Şimdi Mars ve Merkür geri hareketlerinden söz edelim;
Mars  İkizler burcunda 29 Ekim’de geri harekete başlamak üzere durağanlaşıyor ve  31 Ekim 2022 / 13 Ocak 2023  tarihleri arasında  geri harekette olacak , eşinizle, yakın arkadaşlarınızla  daha fazla tartışabilirsiniz. İlişkinizde kendinizi yeterince öne çıkarmıyorsanız, sizi konumunuzu onaylamaktan alıkoyan şeyi anlamaya çalışın. Ardından, partnerinizi söylediklerinizi kastettiğinize ikna etmek için gerekli adımları atın. Ama nazikçe. Partnerinize karşı çok katıysanız, çok talepkarsanız, bir adım geri atın.
Merkür Retrolarının ilki ;
15 Ocak - 5 Şubat 2022  Kova burcunda ; düşüncelerinizde netlik kazanmak için kendinize sessiz bir zaman yaratmak isteyebilirsiniz . Arabanızı bu dönemde  bakım için servise  götürün; fazla hız yapmamaya dikkat edin, telefonunuzun bataryanızı düzenli olarak şarj edin. Bilgisayarınızı yedekleyin, virüs ve kötü amaçlı yazılım denetleyicinizi düzenli olarak çalıştırın;  e-postaları, çifte kontrol edin. Yakın çevrenizle, kardeşlerle, akrabalarla  olan ilişkilerinize dikkat edin, onlarla olan iletişiminizde yanlış anlaşılmalar olabilir.
11 Mayıs 2022 Merkür İkizler burcunda gerilemeye başlıyor , evlilik ya da ortaklıklarla olan ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar olabilir. Geleneksel olarak, Merkür geri hareketinde  evlenme veya bir düğün tarihi ayarlama önerilmemektedir. Bir sözleşme imzalamanız gerekiyorsa, en ufak detayları o küçük yazıları okuyun!  23 Mayıs’ta ise Boğa burcuna geçerek geri hareketine devam edecek  ve 5 Haziran’da geri hareketi bitecek Boğa burcunda düz hareketine devam edecek. Bu süreçte çalışma alanınızı, ofisinizi yeniden düzenleme, çalışma hayatınız, günlük rutinleriniz ve sağlığınız konusunu gözden geçirebilirsiniz. İş arkadaşlarınızla iletişiminizde  karışıklıklar  ortaya çıkabilir . Sağlık sorunlarınız hakkında araştırma yapmak için mükemmel bir  zamandır.
11 Eylül’de  Merkür bu kez Terazi burcunda geri hareketine başlıyor, eski dostlarla buluşma zamanı. Öte yandan, bu geçiş, bir süre için sosyal çevrenizden geri çekilmeyi de gösterebilir, arkadaşlarınızla  aranızda yanlış anlamalar olabilir, dedikodu ve söylentiler  iyi ilişkilerinize  zarar verebilir.  Bununla birlikte, artık size hizmet etmeyen bağlantıları ayıklamanın zamanı gelmiş olabilir , gerçek arkadaşlarınızın kim olduğunu  keşfetmenize yardımcı olabilir.  11. ev, hedeflerinize ve hayallerinize de anlatır, eksik ve yarım kalan hayallerinizi de bu dönemde gerçekleştirmek için çalışmalar yapabilirsiniz. 23 Eylül’de Başak burcunda  geri hareketine devam ediyor. Bu, kariyer değişikliği yapmanın veya yeni bir işe başvurmanın zamanı değildir.  Daha önce alınmadığınız bir iş için yeniden teklif gelebilir. Bu dönemi, şu ana kadar kariyerinizden memnun olup olmadığınızı ve ne elde etmek istediğinizi düşünmek için kullanın. Yeni bir kariyer araştırmak ve o sektörde çalışan insanlarla bağlantı kurmak, geriye dönük dönemlerin yararlı bir kullanımıdır. Serbest meslek sahibi iseniz, yeni sözleşmelere ve müşterilere dikkat edin. Merkür 3 Ekim’de Başak burcunda ileri hareketine başlıyor. İyi bir yıl geçirmeniz dileği ile sevgiler.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR 2022 YILI YORUMLARI
2022 ‘ye Venüs geri hareketi ile giriyoruz, Sevgili Oğlaklar ve yükseleni Oğlak burcu olanlar, sizlerin 1.evinizde oğlak burcunda Venüs Retro hareketini sürdürüyor ve 29 Ocak tarihine kadar da Retro hareketine devam edecek.
Bu dönem de duygularınızı dışarı vuramayabilir, sevginizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz. Bu dönemde insan ilişkilerinizde rahat olmadığınız gibi maddiyata önem vermeme de söz konusu olabilir. Toplumsal kurallara uymayı görev edinen Oğlak burcunda geri hareketteyken Venüs, kurallara uymayı istemeyecektir.
Aşkın, sanatın, güzelliğin, parasal kısmetlerin ve İlişkilerin gezegeni Venüs’ün 1. evinizdeki geri hareketi ile en yakınlarınız, eşiniz, aileniz, partneriniz ve ortaklık yaptığınız kişilerle olan ilişkilerinizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Yakınlarınızla olan ilişkilerinizi sorgulayabilir ve gözlem yapabilirsiniz. Bu dönemde sosyalleşmeye ara verebilir daha çok kendinizle vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Kalabalıklarda kendinizi rahat hissetmeyebilirsiniz.
Yükseleninizde gerçekleşecek bu geri hareket sizi özgüvensiz hissettirebilir. Kendinize bakım yapmak, dış görünüşünüzde, giyim kuşamınızda değişiklik yapmak için Venüs retrosunun bitmesini beklemeniz en doğrusu olacaktır, retronun olumsuz etkisiyle yaptırdığınız müdahalelerden memnun kalmayabilirsiniz.
2022 yılı boyunca Satürn yine Kova burcunda sizlerin 2.evinizde
Satürn’ün 2.evinizden geçişi, parasal konularda ve sahip olduğunuz değerlerle ilgili sorumluluk almanız gerektiğini ve tüm parasal konularda son derece dikkatli olmanız gerektiğini gösterir. Maddi destek arayışınız artabilir. Çok çalıştığınızı ancak karşılığını alamadığını düşünebilirsiniz. Geleceğe yönelik girişimleriniz sizi parasal sıkıntılara sürükleyebilir. Bu dönemde yatırım yapmak isterseniz ehil kişilerden yardım almalısınız. Gereksiz harcamalardan kaçınmalı, kontrolü elden bırakmamalısınız. Parasal konulardaki sorunlarınıza çözüm bulmakta zorlanabilirsiniz.
1 Ekim- 14 Kasım arasında Satürn Uranüs karesi 2022 sonbaharına damgasını vuracak, Uranüs’ün bu gergin açısının etkisi ile tüm ilişkilerinizle ilgili konular, sağlığınız, aşk hayatınız, çocuklar ve yaratıcı yönleriniz ve riskli yatırımlarınız ile ilgili konularda ani değişikliklere hazır olmalısınız.
Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter ise 29 Aralık 2021 – 11 Mayıs 2022 arasında Balık burcunda olacak ve sizlerin 3.evinizde seyahat edecek ve bolluk ve bereketini; kardeşleriniz, yakın çevreniz, zihinsel aktiviteleriniz, eğitim ve yayıncılık gibi konularda gösterecektir. Bu alanlarda önemli şans ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Hayat görüşünüzün genişleyeceği, eski kalıplarınızın yıkılacağı bir dönem olacaktır. Fikirlerinizi pek çok insana ulaştırabilirsiniz. Semineler verebilir, sosyal medyada daha fazla yer alabilirsiniz. Yakınlarınızdan destek görebilir, onlarla ılımlı ve huzurlu bir ilişki sürdürebilirsiniz. Seyahatlerinizde artış olabilir ve bu seyahatlerde şans elde edebilirsiniz.
22 Nisan’da Jüpiter ve Neptün kavuşumunu Balık burcunda yaşayacaksınız, bu dönemde yukarıda anlattığım tüm konular gündeminize gelebileceği gibi, bu konulardaki isteklerinizin ve hayallerinizin gerçekleşmesi için iyi bir transit olacaktır. Ancak finansla ya da ilişkilerinizle ilgili konularda dağılmamaya, kandırılmamaya, aldatılmamaya ve hatalar yapmamaya özen göstermelisiniz.
11 Mayıs - 28 Ekim 2022 arasında Jüpiter Koç burcunda olacak sizlerin 4.evinizdeki bu transit ile de; ailevi konular, yuva ve yerleşim konuları, ev sahibi olmak veya gayrimenkul alım satımları açısından da şanlı ve kısmetli bir döneminiz olacaktır. Aile içerisindeki kırgınlıklar bitebilir, ailede genişleme olabilir. Diğer taraftan ailevi şartlarınızda genişleme ve rahatlama olabilir. Ailenizden destek alabilir, aile içerisinde karşılıklı olarak cömertçe destek alış verişi olabilir.
30 Temmuz’da Jüpiter Koç burcunda 8 derecede iken geri hareketi başlıyor 29 Ekim 2022 geri hareketi Balık burcunda devam ediyor 26 Kasım 2022’de geri hareketini Balık burcunda bitiriyor, Jüpiter 4. Evinizde geri harekette iken, kalabalıklardan kaçabilir, ailenizden biraz uzakta kalmak isteyebilirsiniz. Ailenizle ve ebeveynlerinizle, kardeşlerinizle, sağlığınızla ilgili konularda aşırı iyimser ya da tam tersi aşırı kötümser olabilirsiniz. Gayrimenkul alıp satmak, taşınmak, ailevi sorunlarda uzlaşmak için Retro sürecinin bitmesini beklemeniz, şans ve kısmetlerinizi kullanabilmek açısından doğru olacaktır. Ailevi konularda ve gayrimenkul alıp satmak gibi konularda kaçırdığınız fırsatların tekrar önünüze gelmesi muhtemeldir. Kaçırdığınız fırsatları değerlendirme fırsatınız olacaktır.
Ayın 26 Kasımdan sonra ise Jüpiter geri hareketine 3.evinizde devam edecek ve kardeşleriniz, yakın çevreniz, zihinsel aktiviteleriniz, eğitim ve yayıncılık gibi konularda yapacağınız girişimler için Retro sürecinin bitmesini beklemeniz, şans ve kısmetlerinizi kullanabilmek açısından doğru olacaktır. Diğer taraftan kardeşlerinizle ya da eğitim ve yayıncılık gibi konularda daha önce kaçırdığınız fırsatlarda gündeminize gelebilir.
Jüpiter 20 Aralık 2022’de Koç burcuna tekrar giriyor ve 16 Mayıs 2023’e kadar Koç burcunda kalıyor.
Bu yılın en önemli olaylarından birisi 18 Ocak 2022 ‘de, hayatımızda kadersel etkiler yaratan Ay düğümlerinin,  Boğa- Akrep aksına geçecek olması, sevgili Oğlaklar.  2022 yılının tüm tutulmaları sizlerin 5-11 aksınızda olacak, tutulmalar bu eksende gerçekleşirken, eğlence tarzınız, aşk hayatınız, sosyal hayatınız, yakın ve geniş arkadaş çevreleriniz, başkalarından destek beklentiniz, yaratıcı yönleriniz ve kariyer getirilerinizle ilgili konular gündeminizde vurgu kazanacaktır.
KAD Boğa burcunda 5. Evinizde olacağından 5.ev konuları olan çocuğunuz, aşk hayatınız, riskli yatırımlarınız, yaratıcı yönleriniz, hayatın eğlenceli yönleri ile ilgili konularda kazançlı çıkacağınız durumlar olabileceği gibi arkadaşlarınız, sosyal çevreniz ve kariyer getirilerinizle ilgili konular açısından kayıplar söz konusu olabilir.
2022 Retro gezegen hareketlerine bakacak olursak ; (özellikle de bizi daha çok etkileyecek iç gezegenlerin hareketlerine) yıla Venüs retrosu ile başlamıştık yukarıda bahsetmiştik. Şimdi Mars ve Merkür geri hareketlerinden söz edelim;
Enerji, efor ve çaba gezegeni, Mars İkizler burcunda 29 Ekim’de geri harekete başlamak üzere durağanlaşıyor ve 31 Ekim 2022 / 13 Ocak 2023 tarihleri arasında geri harekette olacak,  işiniz ve meşguliyetleriniz konularında çaba göstermek istemeyebilirsiniz. Enerjinizin düştüğü, çaba göstermekten vaz geçtiğiniz bir dönem olabilir. Çabalarınızın sonuçsuz kaldığını hissedebilirsiniz. Mars retrosunda risk almaktan çekinebilirsiniz. Ayrıca pasif agresif davranışlar sergileyebilir, öfkenizi kontrol edemeyebilirsiniz ve ekip arkadaşlarınızla sorunlar yaşayabilirsiniz. Ayrıca sağlığınızla ilgili konular da riskli durumlar ya da ameliyat söz konusu olabilir. Ancak ameliyat için mars retrosunun bitimini beklemek en doğrusu olacaktır.
Merkür Retrolarının ilki; 15 Ocak - 5 Şubat 2022 Kova burcunda 2.evinizde yani Parasal konularda geri harekete başlayacak Merkür retrosu ile finansal sorunlar yaşayabilirsiniz. Borç alıp vermek, kredi çekmek gibi konularda sorunlar yaşayabilirsiniz. Parasal sorunlara çözüm bulmakta zorlanabilirsiniz. Bu süreçte finansal konularda çok emin olmadıkça hiçbir evrağa imza atmamalı ve sözleşme yapmamalısınız.
Merkür 11 Mayıs İkizler burcunda gerilemeye başlıyor,23 Mayıs’ta ise Boğa burcuna geçerek geri hareketine devam edecek ve 5 Haziran’da geri hareketi bitecek Boğa burcunda düz hareketine devam edecek.
6. Evinizde geri harekete başlayacak Merkür, iş alanınızda, ekip arkadaşlarınızla, astlarınızla ve günlük rutinlerinizle ilgili sorunlara sebebiyet verebilir. İletişim kopukluğu yanlış anlaşılmalara ve yanlış işlere neden olabilir. İşle ilgili anlaşma, sözleşme ya da toplantılar yapmak için Retro bitimini beklemek en doğrusu olacaktır. Merkür retrosun da eski sağlık sorunlarınız tekrar gündeme gelebilir ve bu sağlık sorunları ile ilgilenmeniz gerekebilir. Ancak gittiğiniz doktorun doğru doktor olması için iyi araştırmalı yaptırdığınız testlerin sonuçlarındaki aksaklıklara hazırlıklı olmalısınız.
23 Mayıs ‘dan sonra aşk hayatınızda ya da çocuklarınızla olan iletişiminizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Eski sevgiliniz yeniden kapınızı çalabilir. Yeteneklerinizden ya da yaratıcılığınızdan kuşku duyabilirsiniz ancak Merkür retrosunda aklınıza çok iyi fikirler gelebilir, ilham kapıları aralanabilir ve bunları not etmekte Retro sonrasında unutmamak için fayda olacaktır.
Merkür son olarak 11 Eylül’de Terazi burcunda geri hareketi başlıyor.  23 Eylül’de Başak burcuna giriyor geri hareketine devam ediyor. 3 Ekim’de Başak burcunda ileri hareketine başlıyor, 10.evinizde gerçekleşecek, özellikle kariyer alanınızda ve toplumsal statünüzle ilgili konularda iletişimsel sorunlar yaşayabilirsiniz. Bazılarınız kariyerleri ile ilgili sorunlar yaşarken özellikle patronlarınızla ya da annenizle iletişiminizde kopukluk ve sorunlar yaşayabilirsiniz. İşe başlamak, işe müraccat etmek, iş sözleşmeleri yapmak ya da kariyer değişikliğine gitmek için iyi bir dönem olmayacaktır.23 Eylül’den itibaren boğa burcunda gerçekleşecek olan Merkür retrosu yabancılarla iletişiminizde, seyahatlerde ve kendinizi tanıtmak ile ilgili konularda sorunlar yaratabilir. Elektronik ortamda yapacağınız işlerde de sorunlar çıkabilir. Sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yıl dileğimizle…Sevgiler.
KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR 2022 BURÇ YORUMLARI
Sevgili Kova ve yükseleni  Kova burcu olanlar 2022 ’ye Venüs geri hareketi ile giriyorsunuz, 29 Ocak 2022 tarihine kadar 12. evinizde Venüs’ün geri harekette seyahat etmesi ilişkileriniz açısından ve parasal değerler açısından zorlu bir dönemi işaret eder. İlişkilerinizde farkına varamadığınız, neden olduğunu anlamadığınız sorunlar ve arkanızdan çevrilen işler olabilir. Para kaybı söz konusu olabilir. Kendi değerinizin farkına varamayabilirsiniz. Venüs retrosu süresince parasal işlemlerinize, sağlığınıza ve arkanızdan çevrilebilecek işlere dikkat etmelisiniz ve her türlü kararınızı Retro sonrasına bırakmalısınız.  Diğer taraftan Venüs retrosu, meditasyon gibi ruhsal sağlığınıza iyi gelecek çalışmalar yapmak için çok uygun bir zaman dilimidir.
2022 yılı boyunca Satürn Kova burcunda  ve  bu yıl da kendinizle ilgili  bir gelişim döngüsü söz konusu olabilir, önemli kararlar  alabilirsiniz. Kendinizi yeniden şekillendirdiğiniz, hayatınıza yeniden şekil vereceğiniz bir döngüde olacaksınız. Kendinizle, ilişkilerinizle ve kariyerinizle ilgili daha fazla sorumluluk alma ,  elinizi taşın altına sokma zamanıdır. Sağlığınıza dikkat  edilmesi gereken bir dönemdir, kilo verilebilirsiniz. Kişiliğinizdeki zayıflıkları ve eksikleri yok etmeye çalışabilirsiniz. İçe bakış, derin düşünme, ve kendinizi dürüst bir şekilde değerlendirmek için mükemmel bir zamandır.
1 Ekim- 14 Kasım  arasında Satürn Uranüs karesi 2022 sonbaharına damga vuracak , Uranüs’ün bu gergin açısının etkisi ile tüm bu konularda ani değişikliklere beklenmedik durumlara , hazır olmalısınız. Kendinizle ilgili aldığınız kararlarda beklenmedik değişiklikler de yapmanız söz konusu olabilir.
Şans ve fırsatlar gezegeni  Jüpiter ise 29 Aralık 2021 – 11 Mayıs 2022 arasında  Balık burcunda olacak bu konum klasik anlamda para kazanmak ve zenginleşmek anlamına gelir. Jüpiter’in bu alandan geçiş yapacağı süreçte  kazanımlarınızda artış  olabilir. Parayı idare edebilme ve para kazanma beceriniz de gelişebilir, gelirinizi artırmak için yeni yollar, farklı yatırım araçları keşfedebilirsiniz. İş girişimleri ve ticari konularda tekliflerle karşılaşabilirsiniz ama  abartılı girişimlerde bulunma veya aşırı risk alma eğilimi olacağından dikkatli olmalısınız.  Bu transit yatırım için uygun zamanda olunduğunun önemli göstergelerinden biridir.22 Nisan’da Jüpiter ve Neptün kavuşumunu  Balık burcunda  yaşayacaksınız, bu birkaç günlük süreçte  maddi konularda,  kariyer konularında zorlanmalar yaşanabilir daha dikkatli olmalısınız. 11 Mayıs - 28 Ekim 2022 arasında Jüpiter Koç burcunda kardeşler, yakın çevre ilişkileri, zihinsel aktiviteler, iletişim, kısa seyahatler, fikirlerinizi yazılı veya sözlü ortaya koyma, eğitim, yayıncılık gibi konularla ilgili  önemli gelişmeler ve şanslar yakalayabilirsiniz, yeni bir eğitime başlayabilirsiniz, kısa seyahatleriniz artabilir. 30 Temmuz’da Jüpiter  Koç burcunda  geri hareketine başlıyor, bahsedilen konularla ilgili  kaçırdığınız fırsatlar tekrar karşınıza çıkabilir . 29 Ekim 2022’de  ise Jüpiter geri hareketine Balık burcunda devam ediyor  kaçırdığınız eğitim, yolculuklar ,yakınlarla , kardeşlerle ilgili  konularda  bazı şanslar ve fırsatlar tekrar karşınıza çıkabilir. 26 Kasım 2022’de geri hareketini Balık burcunda bitiriyor ve 20 Aralık 2022’de Koç burcuna tekrar giriyor ve 16 Mayıs 2023’e kadar Koç burcunda kalıyor, bu yüzden sevgili Kovalar  bu tarihleri iyi değerlendirin.
Bu yılın en önemli  olaylarından birisi  18 Ocak 2022 ‘de  hayatımızda kadersel  etkiler yaratan Ay düğümlerinin  Boğa- Akrep aksına geçecek olması, sevgili Yaylar.  2022 yılının tüm  tutulmaları sizlerin 4- 10  aksında olacak , 1,5 yıl içinde bu konularla ilgili  sonlanmalar ve başlangıçlar yaşayacaksınız. Bu süreçte evlilik, ailevi konular, çocuk sahibi olma, mal –mülk edinme, yeni bir eve taşınma ya da farklı bir şehre taşınma söz konusu olabilir. Bazılarınız çocuk sahibi olabilirsiniz.
2022 Retro gezegen hareketlerine bakacak olursak ; (özellikle de bizi daha çok etkileyecek iç gezegenlerin hareketlerine) yıla Venüs retrosu ile başlamıştık yukarıda bahsetmiştik. Şimdi Mars ve Merkür geri hareketlerinden söz edelim;
Mars  İkizler burcunda 29 Ekim’de geri harekete başlamak üzere durağanlaşıyor ve  31 Ekim 2022 / 13 Ocak 2023  tarihleri arasında  geri harekette olacak , yaratıcılığınız engellenmiş hissedebilirsiniz. Yoksa evren sizi yalnızca bu etkileyici enerji için alternatif çıkışlar keşfedebilmeniz için mi yönlendiriyor? Bu zamanda akışına bırakmak en iyisidir. Sizi çıkmaza sokmak için ne gerekecek? Yaratıcı bir çabayı bitirme kararlılığı en iyi yaklaşım olmayabilir. Rahatlamayı deneyin ve ne olduğunu görün. Bu dönemde aşk ilişkileri ve çocuklarla olan iletişiminizde bir takım sıkıntılar ve zorlanmalar da olabilir.
Merkür Retrolarının ilki ;
15 Ocak - 5 Şubat 2022  Kova burcunda yükseleninizde gerçekleşecek ; kendinizi ifade etmekte zorlanabilir, ilişkilerinizde yanlış anlaşılabilirsiniz. Görünümünüzde, saç şeklinizde değişiklik yapmak isterseniz retronun bitmesini beklemelisiniz. Kendinizi tanımanın kendinize içsel bir yolculuk yapmanın tam zamanıdır. Bu süreçte kendinizle ilgili önemli kararlar almamakta fayda vardır. 
11 Mayıs 2022 Merkür İkizler burcunda gerilemeye başlıyor ,  yaratıcılığınız, hobiler ve çocuklar, aşk hayatınız , hayattan alınan keyifler Merkür geri hareket ederken bu konularda  enerjiniz geri çekilmiş gibi olabilir, yeteneklerinizi, yaratıcılığınızı ortaya koyamıyor gibi hissedebilirsiniz.  Kendinizi ifade etme beceriniz hakkında zorlanabilirsiniz.  Bu dönemde eğer çocuklarınız varsa onlarla yeniden bağlantı kurmak için harika bir zaman olabilir , onlarla daha kaliteli vakit geçirerek iletişiminizi düzeltebilirsiniz. Bu dönemde eski aşklar ortaya çıkabilir ama pek rağbet etmezseniz iyi olur. Bu süreçte yeni bir aşk ilişkisi başlatmak , yeni bir hobiye başlamak ve çocuklarınız hakkında önemli kararlar almak için iyi bir zaman değildir. Merkür  23 Mayıs’ta ise Boğa burcuna geçerek geri hareketine devam edecek  ve 5 Haziran’da geri hareketi bitecek Boğa burcunda düz hareketine devam edecek. Bu süreçte eviniz  sığınağınız olabilir, hayatınızda bir sıkışmışlık hissederseniz, belki  de evinizde enerji  'sıkışmış' olabilir. Kendinizi bu sıkışmışlıktan kurtulmak için mobilyalarınızı değiştirmek iyi gelebilir. Artık sizin için bir anlamı olmayan eşyaları belki bu dönemde ayıklayabilirsiniz. Dördüncü ev aynı zamanda sizin temeliniz, çocukluğunuz, köklerinizdir. Yaşamınız üzerinde önemli bir etkisi olan olumsuz düşünce kalıplarının farkında olabilir bunları da hayatınızdan ayıklayabilirsiniz. Aile üyeleri ile ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar olabilir.  Eski aile , çocukluk sorunları yeniden ortaya çıkabilir geçmişinizle barış yapma zamanı olabilir.
11 Eylül’de  Merkür bu kez Terazi burcunda geri hareketine başlıyor, hayata bakış açınız , felsefe, din, inançlarınız ile ilgili inandıklarınızı yeniden inceleyin. Geleceğinizi ve hayata bakışınızı  düşünmenin zamanı geldi. Genel hayat felsefeniz nedir? Bu geçiş sırasında gerçeğin gerçekte ne anlama geldiğini yeniden değerlendirme isteği duyabilirsiniz. Bu, daha önce başarısız olmuş öğrenciler için sınavlara tekrar girmek veya yarım kalmış eğitime geri dönmek için iyi bir zamandır. Çalışmanızı gözden geçirmek, düzenlemek, yeniden yazmak ve  okumak için bu zamanı kullanmalısınız.  Bu geri hareket zamanında seyahat planlarınızın çok iyi  kontrol edilmesi gerekir. Gecikmeler, iptal edilen uçuşlar ve yanlış rezervasyonlar için  hazırlıklı olun.  23 Eylül’de Başak burcunda  geri hareketine devam ediyor. Ortaklaşa gelirlerde sıkıntılar , yanlış anlaşılmalar olabilir, sigortanızın bitip bitmediğini kontrol edin, borç almaktan kaçının, borçlarınızı ve vergilerinizi ödeyin. Bir ipotek veya borç almak ya da yeni bir işe yatırım yapmak için en iyi zaman değil. Bu süre zarfında sırlar ve gizli şeyler ortaya çıkabilir. Merkür 3 Ekim’de Başak burcunda ileri hareketine başlıyor ve saydığımız konularla ilgili sıkıntılar bitiyor. İyi bir yıl geçirmeniz dileği ile sevgiler.

BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR 2022 YILI YORUMLARI
2022 ‘ye Venüs geri hareketi ile giriyoruz, Sevgili Balıklar ve yükseleni Balık burcu olanlar, sizlerin 11.evinizde oğlak burcunda Venüs Retro hareketini sürdürüyor ve 29 Ocak tarihine kadar da Retro hareketine devam edecek.
Bu dönem de duygularınızı dışarı vuramayabilir, sevginizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz. Bu dönemde, insan ilişkilerinizde rahat olmadığınız gibi maddiyata önem vermeme de söz konusu olabilir. Toplumsal kurallara uymayı görev edinen Oğlak burcunda geri hareketteyken Venüs, kurallara uymayı istemeyecektir.
Aşkın, sanatın, güzelliğin, parasal kısmetlerin ve İlişkilerin gezegeni Venüs’ün 11. evinizdeki geri hareketi ile arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizde bulunan kişilerle ve sosyal platformlarla olan ilişkilerinizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizi sorgulayabilir ve gözlem yapabilirsiniz. Bu dönemde sosyalleşmeye ara verebilir daha çok kendinizle vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Arkadaşlarınızın arasında kendinizi rahat hissetmeyebilirsiniz.
Hayattaki hedef ve ümitlerinizde geçici kesilmeler ya da gecikmeler söz konusu olabilir. Kariyer getirileriniz ve hayat hedefleriniz için yapacağınız girişimlerinizi ilişkilerinizin gücünü tekrar kazanacağı Retro sonrasına bırakmak en doğrusu olacaktır. Bu dönemi daha çok planlama yaparak ve ilişkilerinizi gözden geçirerek geçirmelisiniz.
2022 yılı boyunca Satürn yine Kova burcunda sizlerin 12.evinizde seyahat ederken, kontrolünüz dışında gelişen olaylar, gizli düşmanlıklar, hastalıklarınız gündeminize gelirken, testleriniz de bu konularda olacaktır. Yeni başlangıçlara hazırlık dönemi olan bu dönemde, istemediğiniz alışkanlıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Satürn’ün 12.ev transiti sıkıntılı bir döneme işaret edebilir, arkanızdan çevrilen gizli saklı işler, perde arkası oyunlar size sıkıntı getirebilir. Bu dönemde korkularınız gün yüzüne çıkabilir ve daha endişeli hissedebilirsiniz. Sağlık sorunları için hastahane ve sanatoryum gibi kapalı yerlere gitmeniz gerekebilir.
Bu dönem meditasyon ve benzeri çalışmalar ruh sağlığınıza ve dolayısıyla bedensel sağlığınıza iyi gelecektir.
1 Ekim- 14 Kasım arasında Satürn Uranüs karesi 2022 sonbaharına damgasını vuracak, Uranüs’ün bu gergin açısının etkisi ile kardeşleriniz ve yakınlarınızla ilişkilerinizle ilgili konular, hem beden hem de ruh sağlığınız, eğitim ve iletişim ile ilgili konularda ani değişikliklere hazır olmalısınız.
Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter ise 29 Aralık 2021 – 11 Mayıs 2022 arasında Balık burcunda olacak ve sizlerin 1.evinizde seyahat edecek. Bu dönem sizler için şanslı bir dönem olacaktır. İsteklerinizin yerine gelmeye başlandığı, başarılara hazır olduğunuz bir dönem olacaktır. Çevrenizin güveninizi kazarsınız ve özgüveniniz de son derece yüksek olacaktır. Birçok şeye birden girişim yapma şansı yakalayabilirsiniz. Ancak aşırı iyimserliğe dikkat etmelisiniz çünkü aşırı iyimserlik boyunuzu aşan atılım yapmanıza ve zorlanmanıza neden olabilir. Öğrenmek ve yeni deneyimler edinmek için de çok uygun bir zaman dilimi olacaktır.
22 Nisan’da Jüpiter ve Neptün kavuşumunu Balık burcunda yaşayacaksınız, bu dönemde yukarıda anlattığım tüm konular gündeminize gelebileceği gibi, bu konulardaki isteklerinizin ve hayallerinizin gerçekleşmesi için iyi bir transit olacaktır. Ancak finansla ya da ilişkilerinizle ilgili konularda dağılmamaya, kandırılmamaya, aldatılmamaya ve hatalar yapmamaya özen göstermelisiniz.
11 Mayıs - 28 Ekim 2022 arasında Jüpiter Koç burcunda olacak sizlerin 2.evinizde seyahat edecek ve parasal konularda size bolluk, bereket ve şans getirecek. Bu transit boyunca kazanımlarınız artabilir ve yeni kazanım yolları bulabilirsiniz. Yeni İş girişimleri şansınız olabilir. Kazancınız sizi tatmin edebilir ve elinizdeki kaynaklarınız değer kazanabilir. Kazancınız arttıkça kendinize güveniniz de artacaktır. Ancak abartılı girişimlere ve aşırı risk almaya dikkat etmelisiniz.
30 Temmuz’da Jüpiter Koç burcunda 8 derecede iken geri hareketi başlıyor 29 Ekim 2022 geri hareketi Balık burcunda devam ediyor 26 Kasım 2022’de geri hareketini Balık burcunda bitiriyor,
Jüpiter 2. Evinizde geri harekette iken, kalabalıklardan kaçabilir, çevrenizden biraz uzakta kalmak isteyebilirsiniz. Parasal konularda aşırı iyimser ya da tam tersi aşırı kötümser olabilirsiniz. Para ile ilgili girişimleriniz için Retro sürecinin bitmesini beklemeniz, şans ve kısmetlerinizi kullanabilmek açısından doğru olacaktır. Diğer taraftan maddi konularda kaçırdığınız fırsatların tekrar önünüze gelmesi ya da alamadığınız bir alacağınız varsa onu almanız mümkün olacaktır.
Ayın 26 Kasımdan sonra ise Jüpiter geri hareketine 1.evinizde devam edecek yapacağınız girişimler, önemli görüşmeler, atılımlar için Retro sürecinin bitmesini beklemeniz, şans ve kısmetlerinizi kullanabilmek açısından doğru olacaktır. Bugüne kadar kaçırdığınız fırsatlar bu defa kullanabilirsiniz.
Jüpiter 20 Aralık 2022’de Koç burcuna tekrar giriyor ve 16 Mayıs 2023’e kadar Koç burcunda kalıyor.
Bu yılın en önemli olaylarından birisi 18 Ocak 2022 ‘de, hayatımızda kadersel etkiler yaratan Ay düğümlerinin,  Boğa- Akrep aksına geçecek olması, sevgili Balıklar.  2022 yılının tüm tutulmaları sizlerin 3-9 aksınızda olacak, tutulmalar bu eksende gerçekleşirken eğitim öğrenme, zihinsel faaliyetler, kardeşler, yakın ve uzak akrabalar, yolculuklar, fikirler, yazmak ve yayımlamak, seminerler düzenlemek, bilgi paylaşmak, hukuksal konular hayatınızda ön plana çıkacaktır.
KAD Boğa burcunda 3. Evinizde olacağından 3.ev konuları olan eğitim, öğrenme,  zihinsel faaliyetler, kardeşler, yakın akrabalar ilgili konularda kazançlı çıkacağınız durumlar olabileceği gibi uzak akrabalarınız, yabancılar, yurtdışı ile ilgili işlerle ilgili konular açısından kayıplar söz konusu olabilir.
2022 Retro gezegen hareketlerine bakacak olursak ; (özellikle de bizi daha çok etkileyecek iç gezegenlerin hareketlerine) yıla Venüs retrosu ile başlamıştık yukarıda bahsetmiştik. Şimdi Mars ve Merkür geri hareketlerinden söz edelim;
Enerji, efor ve çaba gezegeni, Mars İkizler burcunda 29 Ekim’de geri harekete başlamak üzere durağanlaşıyor ve 31 Ekim 2022 / 13 Ocak 2023 tarihleri arasında geri harekette olacak,  ailevi konularda sorunlar yaşayabilirsiniz. Ailevi konularla ilgili çok uğraştığınızı ama sonuç alamadığınızı hissedebilirsiniz. Daha fazla risk almak istemeyebilirsiniz. Ayrıca pasif agresif davranışlar sergileyebilir, öfkenizi kontrol edemeyebilirsiniz ve ailenizle sorunlar yaşayabilirsiniz. Ebeveynlerinizden birinin sağlık sorunları olabilir.
Merkür Retrolarının ilki; 15 Ocak - 5 Şubat 2022 Kova burcunda, 12.evinizde gerçekleşecek Merkür retrosunda, eski düşmanlarınız, eski korkularınız, endişeleriniz yeniden gündeminize gelebilir. İnsanlarla iletişim kurmak istemeyebilir ve yalnız kalmak isteyebilirsiniz. Bu dönemde de bir önceki retroda olduğu gibi ilham perileri sizin için çalışabilir ve güzel fikirler aklınıza gelebilir. Rüyalarınız aktif olabilir. Yalnız kalıp çalışmak ve gelecekle ilgili hazırlıklar yapmak, geçen seneyi değerlendirmek üzere kullanabileceğiniz bir dönem. Diğer taraftan arkanızdan çevrilen işler, arkanızdan yapılan anlaşmalar ve dedikodular size zarar verebilir. Bu dönem meditasyon gibi çalışmalar yapmak size iyi gelecektir.
Merkür 11 Mayıs İkizler burcunda gerilemeye başlıyor,23 Mayıs’ta ise Boğa burcuna geçerek geri hareketine devam edecek ve 5 Haziran’da geri hareketi bitecek Boğa burcunda düz hareketine devam edecek.
4.Evinizde geri harekete başlayacak Merkür, ailevi ilişkileri anlatan 4. Evde geri harekette olacağı için özellikle aileniz ve ebeveynleriniz ile ilişkilerinizde iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Karşılıklı yanlış anlaşılmalar ve kırgınlıklar yaşanabilir. Merkür retrosu anlaşma ve sözleşme yapmak için uygun olmadığından gayrimenkul almak, satmak, elektronik ev eşyaları almak için uygun değildir. Merkür retrosu elektronik eşyaların tamiri için de uygun değildir. Yapılan tamirat ya da yeni aldığınız elektronik alet kusurlu çıkabilir. Ayrıca taşınmak için de Retro süresinin bitimini beklemeniz doğru olacaktır.
23 Mayıs’dan sonra 3. Evinizde geri harekete başlayacak Merkür, her türlü iletişiminizde özellikle kardeşleriniz, yakın akrabalarınız, çocukluk arkadaşlarınızla iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Bu dönemde eğitim konularında da sorunlar olabilir özellikle yeni bir eğitime başlamak için doğru zaman dilimi değildir. Ticari işlerinizde de yeni bir girişim yapmak, anlaşma, sözleşme, önemli görüşmeler ya da imzalar atmak için Retro sürecinin bitmesini beklemeniz en doğrusu olacaktır. Seyahatlerinizde de planlama sorunları yaşanabilir.
Merkür son olarak 11 Eylül’de Terazi burcunda geri hareketi başlıyor.  23 Eylül’de Başak burcuna giriyor geri hareketine devam ediyor. 3 Ekim’de Başak burcunda ileri hareketine başlıyor, sizlerin 8.evinizde gerçekleşecek, ihtiyacınız olan kredi gibi parasal değerlerde sorunlar yaşayabilirsiniz. Merkür Retroları sözleşme ve imzalar açısından risk ve sorunlar teşkil ettiğinden, Retro süresince istediğiniz krediyi alamayacağınız gibi alsanız dahi sonrasında, şartları sizi zora sokabilir. Miras gibi bir gündeminiz varsa burada da hakkınızı alamayabilir ve mirasın diğer tarafları ile iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Parasal değerlere ve harcamalarınıza son derece dikkat etmeniz gereken bir süreç olacaktır. Eşinizin ya da ortaklığınızın ya da ortağınızın parasal konularında sorunlar olabilir ve bu sorunlara çözüm bulamayabilirsiniz. Diğer taraftan Merkür Retrosu 8 evinizde okült konularda, gizli konularda ilham kapılarınız açacaktır. Aklınıza gelen güzel fikirleri ve gördüğünüz anlamlı rüyaları not etmeniz faydanıza olacaktır.
23 Eylül’den sonra ise gerçekleşecek olan Merkür retrosu yabancılarla iletişiminizde, seyahatlerde ve kendinizi tanıtmak ile ilgili konularda sorunlar yaratabilir. Elektronik ortamda yapacağınız işlerde de sorunlar çıkabilir.
Sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yıl dileğimizle…Sevgiler.