• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2022 OCAK

2022 OCAK


2022 OCAK

10-16 OCAK HAFTASI GÖKYÜZÜNDEN MESAJINIZ VAR
Merhabalar, haftaya Ay Koç enerjisi ile giriyoruz, cesaretli, girişken, enerjik ateş gibi bir enerji ile .Bu hafta acele kararlar verme eğiliminde olabiliriz aman iyi düşünüp karar verelim zira bu hafta Merkür de geri hareketine başlayacak. Koç burcu enerjisi kazalara ve sakarlıklara da açıktır, evde , işyerinizde, trafikte dikkatli olun canlar.
10 Ocak Pazartesi 10:23- 17:46  arası Ay boşlukta olacak, dinlenmek isteyecek duracak bu yüzden yeni girişimlerde bulunmak, yeni işlere girişmek açısından durgun bir enerji hakim olacağından girişimlerinizi biraz ertelemenizde fayda vardır siz de yarım kalan işlerinizi tamamlayın, iş yerinde çalışanlar geri dönmedikleri telefonlara baksınlar, dosyalarını tamamlasınlar, bilgisayarlarındaki dosyaları düzenlesinler, çalışmayanlar da uzun süredir atıl bıraktıkları işlerini tamamlayabilirler yarım kalan bir örgü işiniz, yapmaya başlayıp bıraktığınız hobisel işlerinizi bu süreçte kolaylıkla bitirebilirsiniz. İsterseniz meditasyon yapabilir, dua edebilir, ruhunuza iyi gelen şeylerle sizler de kendinizi dinlendirebilirsiniz. Bugün Merkür ve Kiron arasında uyumlu bir enerji hakim olacak , zihin ve beden bağlantısını anlamak için  etkili bir kombinasyon  böylelikle  başkalarıyla iletişim kurabileceğiniz ve paylaşabileceğiniz bir anahtarı  keşfedebilirsiniz. Aynı zamanda psişik mesajlar da alabilirsiniz. Ay 17:46’da Boğa burcuna geçecek Çarşamba gününe kadar bu burçta kalacak olan Ay ile maddi güvenlik ihtiyacında olacağımız , boğazımıza daha düşkün olacağımız, bol bol hamur işi yemek isteyeceğimiz süreçte olacağız.
11 Ocak Salı günü Güneş ve Neptün arasında uyumlu bir ilişki söz konusu Güneş Oğlak burcunda Neptün Balık burcunda toprak ve su elementinin dansı ile statükoyu koruma, gereğinden fazla sorumluluk alma ve güvenlik duvarı oluşturma arzusunda  olabiliriz. İdeal bir yaşam kurmak, gelecekle ilgili hedeflerimiz için  daha duyarlı  ve  yaptığımız işlerde daha  özel olmak isteyebiliriz. Bu süreçte İyi kalplilik , merhamet ve duyarlılık daha fazla  söz konusu olabilir. Kişiliğimizin yaratıcı ve sanatsal özelliklerini  işimizi geliştirmek için  ya da hobilerimizi ilerletmek için kullanabiliriz muazzam bir yaratıcılık ve sezgisellik var değerlendirelim, canlar. Neptün ve Güneş arasındaki olumlu açılar denizcilik alanında olumlu gelişmeleri de anlatır.
12 Ocak Çarşamba günü Yay burcundaki Mars ile Balık  burcundaki Neptün arasında olumsuz bir açı söz konusu olacak. Harekete geçmekte zorlanabilir, enerjimiz dağınık olabilir, yönümüzü ve hedefimizi belirlemede zorluklar yaşayabiliriz. Ayrıca aldatıcı ve hayal kırıklığı bol , gereksiz korkulara kapılmış bir ruh halinde olacağımız  birkaç gün geçireceğiz, aynı zamanda bağışıklık sistemimiz zayıflayabilir bu yüzden bu hafta vitamin almaya ve sağlıklı beslenmeye, iyi uyumaya  özen gösterelim arkadaşlar. Kas ve kanla ilgili sağlık sorunlarımız da olabilir, dikkatli olalım.
13 Ocak Perşembe günü sabah erken saatlerde Ay İkizler burcu seyahati başlıyor, iletişimi bol zamanlar ,yakın çevremiz, kardeşler ve akrabalar, komşularla bir arada daha fazla olmak, dedikodu yapmak isteyeceğiz. Bilgi paylaşımı , öğrenmek, eğitim almak, kısa yolculuklara çıkmak da gündemimizde olabilir.
14 Ocak Cuma günü artık hepimizin alıştığı ve popüler hale gelen Merkür geri hareketi başlıyor. Merkür Kova burcunda geri gidecek ve gezegenler geri gitmeden önce durağanlaşırlar yani etkilerini 3-4 gün önce göstermeye başlarlar aslında etkilerini 10 Ocak Pazartesi gününden itibaren hissetmeye başlayabiliriz. 5  Şubat tarihinde geri hareketi bitecek ve ileri gitmek için yine durağan halini alacak dolayısı ile 7-8  Şubat’a kadar etkileri devam edebilir bu yüzden yeni girişim ve başlangıçlar ,  iş görüşmeleri , teknolojik alet almak  için bu tarihten sonra harekete geçmeyi beklerseniz iyi olur. Merkür geri hareketi Kova burcunda olacağından Kova burcuna ait temalarda bu sıkıntı ve zorlukları daha fazla yaşayacağız. Kova burcu astrolojide 11 ev konularını anlatır, arkadaşlıklar, sosyal çevre, hayaller, umutlar, kariyerden elde edilen gelirleri anlatır demek ki bu konularda daha dikkatli olmamız gerekiyor . Bu dönemde arkadaşlarınızla aranızda yanlış anlaşılmalar olabilir, kendinizi onlara yeterince iyi ifade edemeyebilirsiniz bu arada eski dost ve arkadaşlarınızla görüşme fırsatı olabilir. Bu dönemde kariyer kaynaklı gelirlerinizde beklediğiniz gelişmeler gecikebilir, istediğiniz zammı alamayabilirsiniz. Kova burcu aynı zamanda teknoloji ve bilim, bilgi, havacılık, uçaklar, uzay teknolojisi, e- ticaret,  astroloji gibi konuları da anlattığı için bu konularla ilgili zorlanmalar, sıkıntılar aksaklıklar olabilir. Bu alanlarda her şey yavaşlayabilir. Bu dönemde artık hepiniz biliyorsunuz, elektronik eşya almak, , internetten alışveriş yapmak  sıkıntılı sonuçlara sebep olabilir.
15 Ocak Cumartesi günü Ay günün çoğunluğunda boşlukta olacak 05:21-19:10 arasında hafta sonuna denk geldiği için belki dinlenmek, yarım kalan işlerinizi tamamlamak , manevi ve ruhsal çalışmalar yapmak açısından iyi olabilir. 19:10’da Ay Yengeç burcuna geçiyor ; ailevi konular, ebeveynlerle ilişkiler  eve ait konular gündemimizde olabilir . Merkür de geri harekette olacağı için ailevi ilişkilerde daha dikkatli olmalı, düşünmeden konuşmamalıyız.
16 Ocak Pazar günü saat 17:50’de Oğlak burcunda Güneş ve Plüton kavuşuyor kavuşum açıları hem olumlu hem olumsuz çalışır. Olumlu anlamda baktığımızda karizma sahibi güçlü kişilerden destek alabileceğimiz birkaç günlük süreçte olacağız.  Gelecekle ilgili hedeflerimiz konusunda etkin, araştırmacı, risk almayı göze alan ,iradeli, cesur geri adım atmayan kararlılıkta hareket edebiliriz. Olumsuz açıdan baktığımızda hedeflerimizi gerçekleştirmek için güç çekişmelerine girebilir, otoriter ve baskıcı, despot bir tutum sergileyebiliriz.