• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2022 OCAK

2022 OCAK


2022 OCAK

MERKÜR GERİ GİDİYOR!  EYVAH EYVAH DEMEYİN !  FIRSATLARINI DEĞERLENDİRİN!
Astrolojide Merkür , rasyonel aklı ,  iletişimi , eğitimi, analiz etmeyi, arabuluculuk yapmayı , taşımacılığı ve ticareti sembolize eder. Merkür aynı zamanda zekayı da sembolize eder, Merkür’ün temsil ettiği zeka; becerikli olmak, hızlı olmak ,  kolay kavramakla ilgilidir. Merkür iletişim, düşünme, zamanlama ve teknolojinin, sözleşme ve anlaşmaların, pazarlık etmenin, de  gezegenidir. Kişisel haritalarımızda Merkür düşünme, algılama, öğrenme ve iletişim kurma tarzımızı gösterir. Zihnin nasıl çalıştığını ve diğer kişilerle nasıl iletişim kurduğumuzu gösterir. Gerilemeleri her türlü karışıklığa, zamanlama aksaklıklarına ve teknik aksaklıklara neden olabilir. Merkür zihin aktivitelerini anlattığı için gerileme dönemlerinde dalgınlıklar, unutkanlıklar , yanlış anlaşılmalara sebep olabilir.
Merkür 14 Ocak  saat 14:41 ‘de geri hareketine Kova burcunda başlayacak, 26 Ocak tarihinde  Oğlak burcunda geri hareketine devam edecek  ve  4 Şubat’ta Oğlak burcunda iken ileri hareket etmek  üzere durağanlaşacak ve 5 Şubat sabahı düz harekete geçecek.
Elbette ki  bu popüler kozmik olay sırasında pek çok aksaklıklar oluşacak olabilir , telefonlarımız, bilgisayarlarımız bozulacak olabilir , sözleşme ve anlaşmalar yapmak için doğru zaman olmayabilir, ticari bir başlangıç yapmak, yeni bir eve taşınmak, elektronik eşyalar almak , seyahat etmek için de doğru bir zaman olmayabilir bu konularda dikkatli olmamız gerekebilir.
Bugünkü yazımızda biz Merkür geri hareketinin olumlu taraflarından bahsetmek istedik. Aslında bu gerileme sürecinde ;
*Şu ana kadar  öğrendiklerimizi  pekiştirmek, iyice sindirmek ve organize etmek için harika bir  zaman olabilir böylece aklımızı daha rahat toparlayabilir  ve ilgilendiğimiz konularda daha fazla bilgiyi içselleştirebiliriz.
*İçselleştirdiğimiz bilgiler , konular her ne ise bunları daha etkili bir şekilde nasıl kullanabileceğimizi planlamak için harika bir süreç olabilir.
* Hedeflerimiz konusunda ilerlemeden önce  arkamıza yaslanıp tüm çabalarımızı gözden geçirme, olabilecek olumlu veya olumsuz gelişmeler hakkında daha detaylı hazırlıklar yapmanın akıllıca olacağı bir dönemdir, ilerlemeden önce  analizlerin zamanıdır diyebiliriz.
*Daha önce kaybettiğiniz ve bir türlü bulamadığınız bir objeyi bu süreçte bulma şansınız olabilir.
*Başlamış olup ta bitiremediğiniz bir makaleyi, bir kitabı, bir projeyi bu dönemde rahatlıkla tamamlayabilirsiniz.
*Bu dönemde yarım bırakmış olduğunuz bir eğitimi tekrar tamamlamak için daha fazla şansınız olabilir.
*Uzun zamandır bağlantı kurmadığınız dostlar, arkadaşlarla karşılaşma onlarla tekrar bağlantı kurma şansınız olabilir.
Her konuda olumsuzlukların yaşandığı ülkemizde bizi karalara bağlayan Merkür geri hareketinin olumlu taraflarını yazmak istedik , bardağın dolu tarafından bakalım istedik, sevgiler .Merkür geri hareketinin burçlar üzerindeki etkilerine bakacak olursak;
KOÇ
Bir süre için sosyal çevrenizden geri çekilebilirsiniz, arkadaşlarınızla  aranızda yanlış anlamalar olabilir, dedikodu ve söylentiler  iyi ilişkilerinize  zarar verebilir.  Bununla birlikte, artık size hizmet etmeyen bağlantıları ayıklamanın zamanı gelmiş olabilir, gerçek arkadaşlarınızın kim olduğunu  daha iyi anlayabilirsiniz. Eksik ve yarım kalan hayallerinizi de bu dönemde gerçekleştirmek için çalışmalar yapabilirsiniz. 26 Ocak’ta geri hareketi Oğlak burcunda devam edecek, sizlerin 10. evinizde bu süreçte otorite figürleri, iş arkadaşlarınızla olan ilişkilerinize dikkat etmenizde fayda vardır.
BOĞA
Bu süreçte , özellikle kariyer alanınızda ve toplumsal statünüzle ilgili konularda iletişimsel sorunlar yaşayabilirsiniz. Bazılarınız kariyerleri ile ilgili sorunlar yaşarken özellikle patronlarınızla ya da iş arkadaşlarınızla  iletişiminizde kopukluk ve sorunlar yaşayabilirsiniz. Ayrıca annenizle ilgili iletişiminizde de sıkıntılar olabilir.  İşe başlamak, işe müracaat etmek, iş sözleşmeleri yapmak ya da kariyer değişikliğine gitmek için uygun  bir dönem olmayacaktır.
İKİZLER
Hayata bakış açınızı , felsefe, din, inançlarınız ile ilgili inandıklarınızı yeniden inceleme ,geleceğinizi düşünme zamanı gelmiş olabilir. Bu geçiş sırasında gerçeğin gerçekte ne anlama geldiğini yeniden değerlendirme isteği duyabilirsiniz. Bu, daha önce başarısız olmuş öğrenciler için sınavlara tekrar girmek veya yarım kalmış eğitime geri dönmek için iyi bir zamandır. Çalışmanızı gözden geçirmek, düzenlemek, yeniden yazmak ve  okumak için bu zamanı kullanmalısınız.  Bu geri hareket zamanında seyahat planlarınızın çok iyi  kontrol edilmesi gerekir. Gecikmeler, iptal edilen uçuşlar ve yanlış rezervasyonlar için  hazırlıklı olmanızda fayda vardır. 
YENGEÇ
Bu dönemde  ihtiyacınız olan kredi gibi parasal değerlerde sorunlar yaşayabilirsiniz. Merkür Retroları sözleşme ve imzalar açısından risk ve sorunlar teşkil ettiğinden, Retro süresince istediğiniz krediyi alamayabilirsiniz, alsanız dahi sonrasında, şartları sizi zora sokabilir. Miras gibi bir gündeminiz varsa  hakkınızı alamayabilir ya da mirasın diğer tarafları ile iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Parasal değerlere ve harcamalarınıza son derece dikkat etmeniz gereken bir süreç olacaktır. Eşinizin ya da ortaklığınızın ya da ortağınızın parasal konularında sorunlar olabilir ve bu sorunlara çözüm bulamayabilirsiniz. Diğer taraftan Merkür Retrosu 8 evinizde okült konularda, gizli konularda ilham kapılarınızı  açacaktır. Aklınıza gelen güzel fikirleri ve gördüğünüz anlamlı rüyaları not etmeniz faydanıza olacaktır.
ASLAN
Her türlü ilişkilerinizde  “Konuşulmamış” olarak kalan konular muhtemelen bu süreçte sorunlar ve sıkıntılarla ortaya çıkabilir ve belki de ilişkilerdeki yolunuzu temizlemeniz için bu gereklidir. 7. evde bulunan Merkür geri hareketi, fikir farklılıklarıyla sizi bir araya getirmeye yardımcı olabilir. Bu geçiş sona erdiğinde, her iki taraf da birbirini çok daha iyi anladığını hissedebilir. Geleneksel olarak, Merkür geri hareketinde evlenme veya bir düğün tarihi ayarlama , ortaklık kurma önerilmemektedir. Bir sözleşme imzalamanız gerekiyorsa, en ufak detayları o küçük yazıları okuyun! Mümkünse, Merkür doğrudan gidene kadar erteleyin.
BAŞAK
6.evinizde geri harekete başlayacak Merkür, iş alanınızda, ekip arkadaşlarınızla, astlarınızla ve günlük rutinlerinizle ilgili sorunlara sebebiyet verebilir. İletişim kopukluğu yanlış anlaşılmalara ve yanlış işlere neden olabilir. İşle ilgili anlaşma, sözleşme ya da toplantılar yapmak için Retro bitimini beklemek en doğrusu olacaktır. Merkür geri hareketinde  eski sağlık sorunlarınız tekrar gündeme gelebilir ve bu sağlık sorunları ile ilgilenmeniz gerekebilir. Ancak gittiğiniz doktorun doğru doktor olması için iyi araştırmalı yaptırdığınız testlerin sonuçlarındaki aksaklıklara hazırlıklı olmalısınız.  
TERAZİ
Yaratıcılığı, hobiler ve çocukları, aşk hayatını , hayattan alınan keyifleri anlatan bu alanda Merkür geri hareket ederken sanki yaratıcı enerjiniz geri çekilmiş gibi olabilir, yeteneklerinizi, yaratıcılığınızı ortaya koyamıyor gibi hissedebilirsiniz.  Ayrıca  çocuklarınızla yeniden bağlantı kurmak için harika bir zaman olabilir , onlarla daha kaliteli vakit geçirerek iletişiminizi düzeltebilirsiniz. Bu dönemde eski aşklar ortaya çıkabilir ama pek rağbet etmezseniz iyi olur. Bu süreçte yeni bir aşk ilişkisi başlatmak , yeni bir hobiye başlamak ve çocuklarınız hakkında önemli kararlar almak için iyi bir zaman değildir.
AKREP
 Merkür, ailevi ilişkileri anlatan 4. evinizde geri harekette olacağı için özellikle aileniz ve ebeveynleriniz ile ilişkilerinizde iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Karşılıklı yanlış anlaşılmalar ve kırgınlıklar yaşanabilir. Merkür retrosu anlaşma ve sözleşme yapmak için uygun olmadığından gayrimenkul almak, satmak, elektronik ev eşyaları almak için uygun değildir. Merkür retrosu elektronik eşyaların tamiri için de uygun değildir. Yapılan tamirat ya da yeni aldığınız elektronik alet kusurlu çıkabilir. Ayrıca taşınmak için de retro süresinin bitimini beklemeniz doğru olacaktır.
YAY
Merkür 3.evinizde geri hareket ederken düşüncelerinizde netlik kazanmak için kendinize sessiz bir zaman yaratmak isteyebilirsiniz . Arabanızı bu dönemde  bakım için servise  götürün; fazla hız yapmamaya dikkat edin, telefonunuzun bataryanızı düzenli olarak şarj edin. Bilgisayarınızı yedekleyin, virüs ve kötü amaçlı yazılım denetleyicinizi düzenli olarak çalıştırın;  e-postaları, çifte kontrol edin. Yakın çevrenizle, kardeşlerle, akrabalarla  olan ilişkilerinize dikkat edin, onlarla olan iletişiminizde yanlış anlaşılmalar olabilir.
OĞLAK
2.evinizde yani parasal konularda geri harekete başlayacak Merkür  ile finansal sorunlar yaşayabilirsiniz. Borç alıp vermek, kredi çekmek gibi konularda sorunlar yaşayabilirsiniz. Parasal sorunlara çözüm bulmakta zorlanabilirsiniz. Bu süreçte finansal konularda çok emin olmadıkça hiçbir evrağa imza atmamalı ve sözleşme yapmamalısınız.
KOVA
Merkür geri hareketi yükseleninizde gerçekleşiyor, kendinizi ifade etmekte zorlanabilir, ilişkilerinizde yanlış anlaşılabilirsiniz. Görünümünüzde, saç şeklinizde değişiklik yapmak isterseniz retronun bitmesini beklemelisiniz. Kendinizi tanımanın kendinize içsel bir yolculuk yapmanın tam zamanıdır fakat bu süreçte kendinizle ilgili önemli kararlar almamakta fayda vardır. 
BALIK
12.evinizde gerçekleşecek Merkür retrosunda, eski düşmanlarınız, eski korkularınız, endişeleriniz yeniden gündeminize gelebilir. İnsanlarla iletişim kurmak istemeyebilir ve yalnız kalmak isteyebilirsiniz. Bu dönemde de bir önceki retroda olduğu gibi ilham perileri sizin için çalışabilir ve güzel fikirler aklınıza gelebilir. Rüyalarınız aktif olabilir. Yalnız kalıp çalışmak ve gelecekle ilgili hazırlıklar yapmak, geçen seneyi değerlendirmek üzere kullanabileceğiniz bir dönem. Diğer taraftan arkanızdan çevrilen işler, arkanızdan yapılan anlaşmalar ve dedikodular size zarar verebilir. Bu dönem meditasyon gibi çalışmalar yapmak size iyi gelecektir.