• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2022 OCAK

2022 OCAK


2022 OCAK

YENGEÇ DOLUNAY’I “ ENDİŞE , KORKU, HASSASİYET ”
18 Ocak Salı  saat 02 :49 ‘da Yengeç burcunda çok hassas, kırılgan bir Dolunay yaşayacağız. Aile ve aile bireyleri ile ilgili durumlar, ev ve yuvaya ait konular, ait olma, koruma, besleme, duygusal güvence konuları vurgulanacak. Ayrıca, milli konular, Dolunaylar Yeniay’ın niyetlerini yansıtan ve bizi engelleyen şeylere ışık tutan , içe dönme ve düşünme zamanlarıdır. Her ne kadar duygusal yönden yıpratıcı olsa da gerçekleri gün ışığına çıkaran bir enerjisi vardır. An haritasında Akrep burcu yükseliyor, değişim, dönüşüm, yeniden doğum temasının hakim olduğunu anlatıyor. An haritası  yükselen derecesine Uranüs karşıt açıda yenilenmenin farklı ve sıra dışı olacağını ve bu yüzden ikilemler, kutuplaşmalar yaşayarak farkındalık kazanacağımız  “yeni ve farklı bir yeni doğumu” vurguluyor.  An haritasının yükselen yöneticisi Mars Yay burcunda ve maddi konuları anlatan alanda  ve de Neptün ile kare açısı var, bize parasal konularda dikkatli davranmamızı, riskli ve şüphe uyandıran girişimlerden uzak durmamız gerektiğini anlatıyor. Merkür ve Venüs geri hareketine devam ediyor.
An haritasının yükselen burcunun modern yöneticisi Plüton Güneş ile kavuşumda ve Ay  karşıtlığı ile duygusal yıpranmalara, anneye, eşe veya aileye dönük yıkıcı etkilere sebebiyet veren koşullar oluşabileceğini anlatıyor.  Geçmişle ilgili konular  yeniden karşımıza çıkıp can sıkabilir, kadın figürleriyle çekişmeler, duygusal tansiyon, eleştiriler olabilir, endişe, kaygı  hissedeceğimiz durumlar fazla olabilir. Ailevi ilişkilerde fazla sahiplenici, kıskanç ve kuşkucu tavırlar ortaya çıkabilir, hayatımızda bu güne kadar gizli kalmış şeyler açığa çıkabilir. Dolunay’ın Neptün ile uyumlu açısı ise  bize ilham verebilir , sezgilerimizi doğru yönde kullanma şansımız daha  yüksek olabilir.  Etrafımızdaki kişilere karşı daha duygusal ve şefkatli yaklaşabilir, onlara yardımcı olabiliriz. Olması gereken değişiklikler gerçekleşmeden rahatlamak zordur, dönüşüme direnmek daha yıpratıcı olacaktır. Bu yüzden hayatımızda olması gereken değişimler kendi kişisel gücümüz, güçlü irademiz (Güneş Plüton kavuşumu) sayesinde gerçekleşecektir. Bu dolunay zamanı en çok etkilenecek  öncü burçlar Koç, Yengeç, Oğlak, Terazi  ve bu burçlarda 27 dereceye +5/-5 yakınlıkta gezegenleri olanlardır. Dolunay’ın hepimizin hayrına olması dileği ile  sevgiler.
DOLUNAY’IN YÜKSELEN BURÇLARA  ETKİLERİ
KOÇ : Ev ve yuvaya ait konularda bir takım sonuçlar , ebeveynlerle ilgili konulara ,geleceğe ait konulara odaklanma ve bununla ilgili endişeler ve korkular olabilir. Ailevi konularda duygusal baskı , değişimler söz konusu .
BOĞA: Yakın çevre , kardeşler ,akrabalar,  seyahatler , yabancılarla yapılan işler, eğitim, medya, internet  ile ilgili konularda oluşan durumlarla ilgili farkındalık, endişeler, duygusal hassasiyetler ve değişimler, düzenlemeler  söz konusu.
İKİZLER: Parasal konularla ilgili oluşan durumlar, bununla ilgili endişe ve hassasiyetler , harcamalarda artış , başkalarından gelen kaynaklarla ilgili durumlar, yatırımlarla  ilgili  endişeler ,hassasiyetler ve farkındalıklar artabilir, sonuç alacağınız durumlar olabilir.
YENGEÇ: Sizlerin yükseleninizde oluşan Dolunay kendinizle, sağlığınızla ilgili , kişisel konular , ilişkilerle ve alacağınız kararlarla ilgili endişeler, hassasiyetler oluşmasına sebep olabilir. Kişisel konularda farkındalıklar , ortaklık ve ilişkilerle ilgili değişimler olabilir.
ASLAN: Geçmişimiz, hatıralarımız, kalıplarımız, inançlarımız , rüyalar, bizi geride tutan şeyler, korkular ve endişeler bu konularla ilgili hassasiyet olabilir. Kontrol edilemeyen, kayıp getiren durumlar ,ev veya yuvaya ait konularda bir farkındalık, değişim olabilir. Beraber çalıştığınız kişiler gizli düşmanlarınız olabilir.
BAŞAK: Arkadaşlıklar, sosyal çevre, hayaller, umutlar, kariyerden elde edilen gelirler, başkalarından gelen kaynaklarla  ilgili endişeler, hassasiyetler artabilir ama bu konularla ilgili beklediğiniz haberler de olumlu sonuçlar alabilirsiniz.  Bu dönemde çocuklar, aşk hayatı, yaratıcılık konularında bir baskı,  farkındalık oluşabilir.
TERAZİ: Bu Dolunay süresince kariyer, iş odaklı konular, üstlerle ilgili durumlarla ilgili endişeler ve korkular, bir takım hassasiyetler oluşabilir. Bu konularla ilgili farkındalık artabilir, yenilenme söz konusu olabilir. İş ve çalışma hayatı ile ilgili  değişimler, taşınmalar olabilir.
AKREP:  Yabancılarla yapılan işler, yurt dışı seyahatleri, medya, yayıncılık, yakın çevre, ticari işler
eğitimler , hayata bakış açınız   konularında bir takım endişeler, hassasiyetler söz konusu olabilir, bu dönemde çalışma hayatınız veya yanınızda çalışanlarla ilgili farkındalık kazanabilir, yenilenmeler söz konusu olabilir.
 YAY: Başkalarından elde edilen gelirler, vergi, miras, sigorta , tehlikeli durumlar, ameliyat gerektiren durumlar endişe verici olabilir tüm bu konularda hassas olabiliriz ve bu konularla ilgili tamamlanması gereken konularda zorluklar olabilir.
 OĞLAK: Her türlü ilişkilerde endişeler, korkular söz konusu olabilir. İş birlikleri söz konusu olabilir, eşinizle ilgili durumlarda farkındalıklar artabilir. Sağlıkla ilgili durumlar ortaya çıkabilir. Bu süreçte tüm bu konularla ilgili farkındalık kazanıp değişimin zorlu adımlarının sesini duyabilirsiniz.
KOVA: Günlük rutin işler, çalışma hayatınız, sağlık konularında bir takım endişeler, korkular, hassasiyetler oluşabilir. Sindirim sisteminiz ile ilgili bir takım endişe verici durumlar olabilir. Bu dönemde bu konularla ilgili eksiklikleriniz varsa tamamlama çabalarınız olabilir.
BALIK: Bu dönemde eski aşk ilişkileri gündeminizde olabilir, çocuklarla ilgili konularda bir takım sonuçlanmalar olabilir tüm bunlarla ilgili daha hassas, endişeli olabilirsiniz. Dolunay zamanı yaratıcı çalışmalar açısından çok verimli olabilir.