• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2022 OCAK

2022 OCAK


2022 OCAK

BOĞA – AKREP AKSINDA AY DÜĞÜMLERİ GEÇİŞİ “YENİ BİR HİKAYE BAŞLIYOR”
Ocak ayının hatta 2022 yılının en önemli Kozmik olayı , Ay Düğümlerinin burç değiştirmesidir, arkadaşlar .  Bugün itibari ile Kuzey Ay Düğümü  Boğa'ya , Güney Düğümü ise Akrep burcuna geçiyor.  Ay Düğümleri 1,5 yılda bir  burç değiştirir ve  hayatımızın tamamen farklı alanlarını harekete geçirir.  Kuzey Ay Düğümü Boğa’da  ve tekamül etme yolunda öğrenmemiz  gereken yeni şeyler, yeni deneyimler   olacağının habercisi. Boğa burcu yöneticisi Venüs gibi , huzurlu olma, kendine güvenme, sahip olunan şeylerin kıymetini bilme , üretken olma, sanat , yaratıcılık   ve güzelliklere önem verme , sevginin gücünü anlama ,içsel güveni geliştirme, bedensel sağlığın kıymetini bilme, hoşgörülü olma, şükretme,  kendimize ve başkalarına değer verme, krize değil mutluluğa odaklanma, doğaya  yönelme, sabırlı ve kararlı olma ve her konuda yapıcı olmayı ifade eder.
Güney Ay Düğümü Akrep yönetici gezegeni Mars gibi savaşçı bir burçtur onu güçlü kılan arzuları için mücadele etme tarzı savaştır bu da hayatımıza sürekli krizleri çektiğimizi anlatır.  Kuzey Ay Düğümü Boğa , savaşı değil barışı ve huzuru sever bu yüzden bu süreçte hayatı bir ölüm kalım savaşı gibi değil huzuru ve barışı deneyimleme alanı olarak göreceğiz. Kaybetme korkusu, hırs, öfke , korku ile olayları kontrol etme yerine sevmekle ilgili ama önce kendimizi sevmekle ilgili dersleri , sahip olduğumuz her şey için şükretmeyi ,bizi neyin mutlu edeceğinin peşinde koşarak ruhumuzun tekamülü için elimizden geleni yapmayı seçeceğiz.  Uranüs'ün de Boğa burcunda olduğunu ve sürpriz, beklenmedik olaylar ve olağandışı  şeyler ile dolu olduğunu da unutmayalım , tüm bu tekamül süresince Uranüs’ün bizi şaşırtan, sarsan olaylarla kendimizi yenileyeceğimizi anlatan 1,5 yıllık dönem bizi bekliyor. Bu süreçte tüm tutulmalar Boğa-Akrep aksında olacağından bu aks kişisel haritalarınızda hangi alanda ise o konularla ilgili yeni deneyimler kazanacaksınız.
Bu süreçte;
Kendi öz değerimizin farkına varma,
Sanatsal aktivitelerde artış , sanat ve  teknolojinin birlikte akışında hızlanma ,
Doğa için daha sürdürülebilir çözümler, iklim değişikliği ve çevre sorunları ile ilgili somut çalışmalar,
Finans sektöründe değişiklikler, dijital para birimlerinin daha fazla gündemde olması,
Rahat ve lüks yaşama arzusu,
Farklı yiyecek arama deneyimleri ,
Tarımsal alanda , gıda konularında somut şeyler yaratma arzusu
Emlak fiyatlarında, arazide ,  ev fiyatlarında artış,
Sigorta, borç para, kredi, emekli maaşı konularında  planların eksikliği,
Güven eksikliği, alan paylaşımı, kaynakları birleştirmek için bir araya gelme, boşanamama veya sorunsuz bir şekilde ayrılamama temaları gündemimizde olacaktır. Yükselen burçlara etkilerine bakacak olursak;
KOÇ
Hayatınızda kariyer ve finansal konularda kadersel etkiler alıyor olacaksınız. 1,5 yıl içinde başkalarından elde edeceğiniz maddi kaynaklardan  daha çok kendi kaynaklarınıza yönelecek, kendi öz değerinizin farkına vararak , maddi anlamda kendi ayaklarınızın üzerinde durmaya çalışacaksınız. Kariyer, finansal konular , mal, mülk, kredi, iş ortaklıkları, ticari faaliyetlerde  bazı sonlanmalar - başlangıçlar ve radikal değişimler yaşayabilirsiniz.  Aynı zamanda sağlık ile ilgili  bir rahatsızlık söz konusu ise ortaya çıkabilir ,ameliyat konuları gündeme gelebilir, farkında olup  check-up muayenelerinizi ihmal etmemelisiniz.
BOĞA
Bu süreçte ilişkiler en önemli gündeminiz olacaktır. Bazılarınız için evlilik ya da ortaklıkla ilgili gündemler bazılarınız için ise sizin ya da eşinizin, ortağınızın ya da yakın arkadaşlarınızın sağlığı ile ilgili durumlar da söz konusu olabilir ve bu konularla ilgili  hayatınızda önemli başlangıçlar ve girişimler olacağını gösterir. Hayatınızdaki insanlarla etki-tepki son derece baskın olacaktır. 1,5 yıllık dönemde kendi yeteneklerinize inanmanızı, özgüveninizi yükseltmenizi ve sağlığınıza özen göstermeniz gerektiğini sizlere fısıldıyor. Eş ve ortakla ilişkilerinizde bazı zorlu durumlar olabilir.
İKİZLER
Bu dönemde hayatınızda sağlık, çalışma hayatı, bilinçaltı ve ruhani konularda  kadersel etkiler alıyor olacaksınız. Kariyerinizde bir takım değişiklikler söz konusu olabilir, sonlanmalar ve başlangıçlar olabilir. Sizler bu önümüzdeki  1,5 yıl içinde  hayatınızda size hizmet etmeyen çalışma hayatınız ve yaptığınız işle ilgili konularda , sağlık konularında bırakmanız gereken durumları ve alışkanlıkları , yeme içme düzeninizi geride bırakıp ruhunuza iyi gelen şeyleri yapmak için sizlere rehberlik edecek. Ayrıca ,terapi ve manevi konular, spritüel çalışmalar ile ilgili fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.
YENGEÇ
Boğa-Akrep  sizlerin 5-11 aksınızda olacak, tutulmalar bu eksende gerçekleşirken, eğlence tarzınız, sosyal çevreniz, arkadaşlarınız, çocuklarınız, aşk hayatınız, yaratıcı yönleriniz, ümit ve beklentileriniz, kariyer getirilerinizle ilgili konular vurgu kazanacaktır ve bu konular hayatınızın öncelikli listesinde yer alacaktır. KAD boğada olacağı için kariyer getirileriniz, sosyal çevreniz konularında bazı kazanımlar olurken çocuklarınız ve aşk hayatınız açısından da zorlanmalar söz konusu olabilir.
ASLAN
Bu süreç kişisel haritalarınızın  4-10  aksınızda olacak , ev ve eve ait ,ebeveynlerle ilgili konularda , kariyer ve statü konularında  kadersel etkiler alıyor olacaksınız. Sizlerin bu önümüzdeki  1,5 yıl içinde  hayatınızda  ailevi konularınız tetiklenebilir, yer değiştirebilir taşınabilirsiniz, mal, mülk , miras konuları gündeme gelebilir. Eğer kötü giden ilişkiniz, evliliğiniz var ise  sonlanabilir, iyi giden bir ilişkiniz  varsa  evlenebilir, çocuk sahibi olabilirsiniz. Ebeveynlerin sağlık konularına da dikkat etmelisiniz. Bazılarınız kariyer değişikliğine gidebilir, yeni bir işe başlayabilir.
BAŞAK
Boğa-Akrep  yolculuğu sizlerin 3-9 aksınızda olacak, tutulmalar bu eksende gerçekleşirken, eğitim, öğrenme, zihinsel faaliyetler, kardeşleriniz, yakın ve uzak akrabalarınız, çocukluk arkadaşlarınız, tüm seyahatleriniz, fikirleriniz, yazmak ve yayımlamak, seminerler düzenlemek, bilgiyi paylaşmak, hukuksal ve akademik konular vurgu kazanacaktır ve bu konular hayatınızın öncelikli listesinde yer alacaktır. KAD Boğa burcunda 9. Evinizde olacağından 9.ev konuları olan, yabancılar ve yurt dışı ile  ilgili konular, seyahatler, yazmak ve yayımlamak konularında sezgilerinize güvenmek sayesinde kazançlar olabileceği gibi kardeşlerinizle ilgili konularda, eğitim ve iletişim konularında kayıplar yaşanabilir.
 
 
 
TERAZİ
Ay Düğümlerinin Boğa- Akrep burçlarına yerleşmesi ile sizlerin 2-8  aksınızda hareketlenme  olacak ,  önümüzdeki  1,5 yıl içinde  hayatınızda  kariyerinizde önemli değişimler olabilir, sonlanmalar ve başlangıçlar söz konusu olabilir, finansal konularda , para kazanma ile ilgili konularda değişimler olabilir, sağlığınıza da dikkat etme gerekebilir. Başkalarından elde edilen gelirlerde artış olabilir, ortaklıklardan ,eşten gelen kazançlarınızda artışlar olabilir. Psikolojik konulara, okült konulara ilginiz artabilir.
AKREP
Boğa- Akrep temaları sizlerin 1-7 aksınızda olacak, tutulmalar bu eksende gerçekleşirken, ilişkilerle ilgili, evlilik ve ortaklıkla ilgili durumlar, sağlığınız ya da ilişkide bulunduğunuz, eşiniz, ortağınız ya da yakın arkadaşlarınızın sağlığı ile ilgili konular, hayatınızdaki yeni başlangıçlarla ve girişimlerle ilgili konular gündeminize gelecektir. KAD Boğa burcunda 7. Evinizde olacağından 7.ev konuları olan, eşiniz, partneriniz, ortağınız ve tüm ilişkilerinizle ilgili, dava süreçleriniz varsa davalarınızla taşınma ile ilgili konularda kazançlı çıkacağınız durumlar olabileceği gibi sağlığınız, dış görünüşünüz ve özgüveniniz açısından kayıplar söz konusu olabilir.
YAY
Ay Düğümlerinin Boğa- Akrep burçlarına yerleşmesi ile sizlerin 6-12   aksınızda hareketlenme  olacak ,  önümüzdeki  1,5 yıl içinde  çalışma hayatınızda , günlük rutinleriniz ile ilgili ve sağlıkla  ilgili  konularda yeni deneyimler yaşayabilirsiniz. Ruhsal ve fiziksel sağlığınıza dikkat etmeli, günlük rutinlerinize, diyetinize ve spor yapmaya özen göstermelisiniz. Bu süreçte  çalışma ve üretme içinde olmanız size kazandıracaktır, yeni bir işe başlayabilir, çalışma hayatınızla ilgili yeni bir takım düzenlemeler yapabilirsiniz.
OĞLAK
2022 yılının tüm tutulmaları sizlerin 5-11 aksınızda olacak, tutulmalar bu eksende gerçekleşirken, eğlence tarzınız, aşk hayatınız, sosyal hayatınız, yakın ve geniş arkadaş çevreleriniz, başkalarından destek beklentiniz, yaratıcı yönleriniz ve kariyer getirilerinizle ilgili konular gündeminizde vurgu kazanacaktır. KAD Boğa burcunda 5. Evinizde olacağından 5.ev konuları olan çocuğunuz, aşk hayatınız, riskli yatırımlarınız, yaratıcı yönleriniz, hayatın eğlenceli yönleri ile ilgili konularda kazançlı çıkacağınız durumlar olabileceği gibi arkadaşlarınız, sosyal çevreniz ve kariyer getirilerinizle ilgili konular açısından kayıplar söz konusu olabilir.
KOVA
Ay Düğümlerinin Boğa- Akrep burçlarına yerleşmesi ile 2022 yılının tüm  tutulmaları sizlerin 4- 10  aksında olacak , 1,5 yıl içinde bu konularla ilgili  yeni deneyimler  ve başlangıçlar yaşayacaksınız. Bu süreçte evlilik, ailevi konular, çocuk sahibi olma, mal –mülk edinme, yeni bir eve taşınma ya da farklı bir şehre taşınma söz konusu olabilir. Bazılarınız çocuk sahibi olabilirsiniz.
BALIK
2022 yılının tüm tutulmaları sizlerin 3-9 aksınızda olacak, tutulmalar bu eksende gerçekleşirken eğitim öğrenme, zihinsel faaliyetler, kardeşler, yakın ve uzak akrabalar, yolculuklar, fikirler, yazmak ve yayımlamak, seminerler düzenlemek, bilgi paylaşmak, hukuksal konular hayatınızda ön plana çıkacaktır. KAD Boğa burcunda 3. Evinizde olacağından 3.ev konuları olan eğitim, öğrenme,  zihinsel faaliyetler, kardeşler, yakın akrabalar ilgili konularda kazançlı çıkacağınız durumlar olabileceği gibi uzak akrabalarınız, yabancılar, yurtdışı ile ilgili işlerle ilgili konular açısından kayıplar söz konusu olabilir.