• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

2022 ŞUBAT

2022 ŞUBAT


2022 ŞUBAT

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ BURCU ŞUBAT 2022 YORUMLARI
Ayın ilk günü Kova burcunda 5.evinizde Satürnyen bir Yeniay gerçekleşecek, bu yeniayla birlikte; çocuklarınız, aşk hayatınız, yaratıcı yönleriniz, riskli yatırımlarınız ve hayattan aldığınız zevklerle ilgili konularda engellemeler, gecikmeler ve sorunlar yaşanabilir.
Bu yeniayda çocuklarınız ve ilişkileriniz konusunda çok daha fazla sorumluluk almanız ve yere sağlam basmanız gerekecektir. İyi bir organize ve atacağınız sağlam adımlarla çocuklarınızla ilgi kalıcı ve olumlu gelişmeler sağlayabilirsiniz.
5 Şubat tarihinde Merkür Oğlak burcunda 4.evinizde düz hareketine başlıyor.  Ev hayatınızı yakın plana alma, evle ilgili planlar yapma, aile arasında önemli konuların konuşulması, geçmişte yaşanmış olayların tekrar gündeme gelip konuşulması, ev değiştirme veya evde yapılacak değişikliklerin konuşulması ve planlanması gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu aynı zamanda geleceğe yönelik planları gözden geçirip,  bundan sonrası için dikkatli ve akıllıca adımlar atılması gereken, özel hayatınızı yeniden organize edeceğiniz, kendinizi yeniden yapılandırmak için karalar alacağınız bir dönemdir. 
18 Şubat ‘a kadar Güneş Kova burcunda 5. Evinizde olacak, Ayın 18’ine kadar odak noktanız ; çocuklar, aşklar, hobiler, sportif alanlar hareketlenmeye başlar.  Sportif alanda kendinizi kanıtlamak için de olumlu bir süreçtir. Bu dönemde  hayatın zevkli alanlarına eğlenceli aktivitelere kendinize ve keyfinize vakit ayırma zamanıdır. Oturup çalışmak veya ciddi sorunlarla uğraşmak istemezsiniz. En sevdiğiniz hobilerle meşgul olun, arkadaşlarınızla dışarı çıkın, partilere katılın, hayata karşı biraz daha cüretkar ve çok daha hevesli olun. Daha samimi ve cana yakın  ve daha  eğlenceli olabileceğiniz bir zamanda olacaksınız.
16 Şubat’ta Aslan burcundaki 11.evinizdeki Dolunay zamanı, arkadaşlarınız ve sosyal çevreniz, kariyeriniz ve kariyer getirilerinizle ilgili konularda tamamlanan ve netleşen durumlar söz konusu olabilir. Yeni bir sosyal çevreye dahil olabilirsiniz. Kariyer getirilerinizde azalma ya da artış söz konusu olabilir.
18 Şubat’ta Güneş Balık burcuna 6.evinize geçiyor, Ayın 18 inden sonra ise hayatınızdaki iş ve mecburiyetler daha fazla önem kazanmaya başlayacaktır ve hayatınızdaki sorunlara ve sorumluluklarınıza daha fazla eğilmeniz ve bu konularda mücadele etmeniz gerekecektir. Güneş’in 6.evden geçişi ile işleriniz fazlalaşırken işlerinizi başkalarının istek ve arzularına göre yönlendirmeniz gerekebilir. Diğer taraftan başkalarının yararına çalışmak ve yardımcı olmak size iyi hissettirecektir. İşleriniz ve günlük rutinlerinizle ilgili yetkili kişilerden ya da hayatınızdaki önemli erkek figürlerinden destek görebilirsiniz. İş başvurusu ya da işe alım yapabilirsiniz. Önemli konulardan biri de sağlığınızın da bu süreçte dikkat çekici olacağıdır. Sağlığınıza dikkat etmeli, kişisel disiplininizi iyi korumalı ve diyetinize dikkat etmelisiniz.
Venüs geri hareketi Ocak ayının son günlerinde bitti ve Şubat ayı boyunca düz harekette Oğlak burcunda, 4.evinizde olacak ve yaklaşık bir aylık süreçte, Venüs yaklaşık bir ay boyunca ev hayatınız ve ailevi ilişkilerle ilgili konularda olumlu etkiler altında olabileceğinizi anlatıyor. Bu dönemde  yuvanızda, ailenizin yanındayken kendinizi güvende ve huzurlu hissedebilirsiniz. Venüs estetik ve güzellikle ilişkilidir, bu dönemde evinizi yeniden dekore etmek, evinize estetik dokunuşlar vermek isteyebilirsiniz. Evinizde yolunda gitmeyen bir şey varsa, bunu düzeltmek ve ev ortamınızda istikrar yaratmak için her şeyi yapabilirsiniz.  Bazılarınız belki bir aile üyesi sayesinde  yeni biriyle tanışabilir,  bazılarınız ev dekorasyonu için  mimar, emlakçı, tasarımcı ile  tanışabilir. Eğer bir ilişkiniz varsa istikrarlı ve sıcak bir yuva yaratmaya odaklanabilirsiniz. Bazılarınız evlenmeye karar verebilir.
Mars da Şubat ayı boyunca 4.evinizde seyahat edecek ve Mars’ın 4. Evinizden geçişi ile aile içerisinde sorunlar gün yüzüne çıkarken, gerginlikler, tartışma ve kırgınlıklar yaşanabilir. Bu nedenle bu dönemde sağduyulu olmakta ve sakin davranmakta yarar vardır. Enerjinizi, efor ve çabanızı tamamen ailevi konulara, evinize ve yaşadığınız yere harcadığınız bu dönemde, hırsızlıklara ve gaspçılara dikkat etmelisiniz. Ev kazalarına da dikkat etmeniz gereken bir süreç olacaktır. Diğer taraftan gelecekle ilgili önemli projeleriniz için adımlar atabilirsiniz. Taşınma ya da evinizde tadilat ve bakım yapabilirsiniz.
 
AKREP  BURCU ŞUBAT  2022 YORUMLARI

Ayın ilk günü Kova burcunda 4.evinizde  Satürnyen bir Yeniay oluşacak . Bu dönemde ; ailevi konular, ev ve yerleşimle ilgili konularda sorumluluk  alınacağını, tam bir temel atma döneminde olunduğunu gösterir. Bu konularla ilgili yeni başlangıçlar ve girişimler bu süreçte biraz zor olabilir, örneğin bir ev satın almak istersiniz ama işler yavaş gelişebilir, tapu alma konusunda gecikmeler yaşanabilir gibi. Burası sağlam temel atılması gereken bir alandır bu yüzden bu dönemde sağlam temeller atılmalı, doğru başlangıçlar yapılmalı, bunu yapabilmek için ne istediğinizi iyi belirlemelisiniz. Bu dönemde yer değişiklikleri, taşınmalar için de başlangıçlar yapmayı düşünebilirsiniz.
5 Şubat tarihinde Merkür Oğlak burcunda düz hareketine başlıyor bu süreçte  zihinsel ya da iletişimsel becerilerinizi  geliştirme konusunda fırsatlar yakalama söz konusu olabilir. Fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek açısından olumlu gelişmeler yaşanabilir, yakın çevre, kardeşler, akrabalar, komşularla iletişim artar; tartışmalar, konuşmalar, çok sayıda kontak gündeme gelir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak için uygun bir dönemdir. Bu dönemde kısa kısa eğitimler  alabilir ya da  eğitim verebilirsiniz. Yabancı dil  öğrenmek, kısa seyahatler etmek bu dönemde gündeminizde olabilir.
18 Şubat ‘a kadar Güneş Kova burcunda bu süreçte aileniz size daha fazla ihtiyaç duyabilir, aile arası  sorunların çözümlenmesini organize edebilirsiniz. Bu dönemde ebeveynlerle ile ilişkileriniz  güçlenebilir, bazılarınız evinizde  önemli, prestijli misafirler ağırlayabilir, bazılarınız yeni bir eve veya şehre  taşınabilir. Aslında bu dönemde kendinizi yeniden yapılandırmak ,  gerekli kararları almak  güzel sonuçlar getirebilir. Bu süreçte ev ve ailevi konular  odak noktanızdır, evinizi süslemek, bir ev satın almak veya satmak, taşımak veya tadilat yapmak söz konusu olabilir. Bu dönemde daha fazla ailenizle vakit geçirebilirsiniz ,  aile gezileri veya buluşmalar yapabilirsiniz. İçsel temelinizi oluşturmaya ve duygularınızla temasa geçmeye çalışabilirsiniz. Uzun vadeli projeler planlamak için de iyi bir süreçte olacaksınız.
16 Şubat’ta Aslan burcundaki  Dolunay ile  bazılarınız yaptığınız işte, kariyerinizde tanınma, sosyal medya yayınlarınızda biraz daha popüler olma söz konusu olabilir. Bazılarınız  işyerindeki patronları  veya  otorite figürleri tarafından  daha fazla fark edilebilir, uzun zamandır hak ettiği terfiyi alabilir. Bazılarınız  bu Dolunay zamanı  bir iş projesine veya kariyerine son verebilir. Daha kişisel bir düzeyde, yaşam yolunuzu ve kariyer yönünüzü çevreleyen gerçek hisleriniz ortaya çıkabilir. Bu Dolunay sizi hayatınızla yapmanız gerekenler konusunda aydınlatabilir, şu anki rolünüzden memnun musunuz? Bazılarınız uzun zamandır devam eden ilişkisini evlilik ile taçlandırabilir, bazılarınız bu dönemde çocuk sahibi olabilir.
18 Şubat’ta  Güneş Balık burcuna geçiyor ,  yaklaşık 1 aylık süreçte çocuklar, aşklar, hobiler, sportif alanlar odak noktası olabilir. Bazılarınız bu dönemde  yaratıcı becerilerini özellikle sanatsal becerilerini daha iyi ifade edebilir. Bazılarınız sportif alanda kendisini kanıtlayabilir bu alanda parlayabilir. Kimileriniz bu  dönemde  kendine , hayatın zevkli alanlarına , eğlenceli aktivitelere daha fazla zaman ayırabilir. Bu dönemde daha fazla eğlenmek istersiniz oturup çalışmak veya ciddi sorunlarla uğraşmak istemezsiniz. En sevdiğiniz hobilerle meşgul olun, arkadaşlarınızla dışarı çıkın, partilere katılın ve çocuklarınızla daha fazla zaman geçirin, sevgili Akrepler.  
Venüs geri hareketi Ocak ayının son günlerinde bitti ve Şubat ayı boyunca düz harekette olacak ve yaklaşık bir aylık süreçte, yakın çevreyle sosyallik ve uyum sağlayabilme anlamında olumlu etkiler altında olacağız.  Çevreyle iyi iletişim içerisinde olmak size bir takım fırsat kapıları açacaktır. Bazılarınız bu dönemde  etrafınızda huzur ve denge sağlayabileceğinden,  yakın çevrenizde olagelen anlaşmazlıklar için arabuluculuk yapabilirsiniz. Bazılarınız fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek gereken işlerde başarılı olabilir. Reklam, tanıtım, pazarlama, satış, gazete, bilgisayar, internet gibi alanları iyi kullanmanız sayesinde başarı elde edebilirsiniz. Bazılarınız önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak, seyahatlere çıkmak, eğitim almaya başlamak, iletişimsel becerilerini kullanmak için bu dönemi kullanabilir.  
Mars da Şubat ayı boyunca yakın çevre ile ilgili ilişkilerde hareketlenme olur ama Mars’ın agresyon yapısı  ile yakınlarla ilişkilerde gerginlikler yaşanabilir. Yeni şeyler öğrenme amacıyla aynı anda pek çok şeye ilgi göstermeye başlanabilir. Fikirlerinizi güçlü bir şekilde ortaya koyma arzunuz artar. Aynı fikri paylaşmayan kişilerle tartışmalar çıkabilir. Ayrıca bu dönem  kazalara açık bir süreçtir bu yüzden özellikle kısa seyahatlerde daha dikkatli olmalısınız. Bazılarınız eğitim, seyahat, yakınlarla yapılan işlerde aktif rol oynayabilir bazılarınızın da kardeşler veya yakınlar için mücadele etmeyi, uğraş vermeyi, emek harcamayı  göstermesi gereken bir dönem olabilir.  Ay sonunda ise Mars ve Venüs  Plüton ile kavuşumda olacak ve  tüm bu konularda değişim ve dönüşüm içeren durumlar söz konusu olabilir.. İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.

 YAY VE YÜKSELEN YAYLAR  ŞUBAT 2022 YORUMLARI

Ayın ilk günü Kova burcunda 3.evinizde Satürnyen bir Yeniay gerçekleşecek, bu yeniayla birlikte; kardeşleriniz, yakın akrabalarınız, çocukluk arkadaşlarınız, komşularınızla ilgili konularda, eğitimler, ticaret, yazışmalar ve anlaşmalarla ilgili konularda engellemeler, gecikmeler ve sorunlar yaşanabilir.
Bu yeniayda yakınlarınızla ilgili konularda çok daha fazla sorumluluk almanız ve yere sağlam basmanız gerekecektir. Özellikle ticaretle ilgili konularda İyi bir organize ve atacağınız sağlam adımlarla kalıcı ve olumlu gelişmeler sağlayabilirsiniz.
5 Şubat tarihinde Merkür Oğlak burcunda 2.evinizde düz hareketine başlıyor. Bu süreçte finansal kaynaklarınızı daha iyi değerlendirebilirsiniz. Bu dönemde para kazanma becerinizi daha iyi kullanabilirsiniz. Fikirlerinizi konuşarak ya da yazarak başkalarına iletmek size avantajlar sağlayabilir ve özellikle de parasal sorunlarınıza çare bulabilirsiniz. Gelirinizi arttırabileceğiniz yeni yollar bulabilirsiniz. Tabi ki parasal konuları iyi analiz etmeli, iyi organize olmalı ve planlı hareket etmelisiniz. Harcamalarınızda dikkatli ve akıllıca davranmalısınız. Bu dönemin en önemli vurgusunun kendi yeteneklerinize güvenerek para kazanmak olduğunu hatırlamanız gerekir.
18 Şubat ‘a kadar Güneş Kova burcunda 3. Evinizde olacak, Ayın 18 ine kadar odak noktanız; merak ettiğiniz her türlü konuyu öğrenmek için uygun bir süreçtir, fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek  önem kazanır. Etkin ve dikkat çekici bir ifade tarzı ortaya koymak isteyebilirsiniz. Başkalarının görüşlerine açık olamamak, esneklikten yoksunluk, kendi fikirlerinize öncelik vermek gibi hatalara düşmemeye özen göstermelisiniz. Bu dönemde zihniniz daha aktif, daha fazla fikriniz ve düşünceniz olabilir  ve insanların söylediklerinizi duymasını istersiniz.  Yakın çevre ile ilişkileriniz daha fazla odak noktanızda olabilir, yakınlarınızın dikkatini daha çok çekeceğiniz bir dönemde olabilirsiniz. Kısa seyahatler ve eğitimler, seminerler bu dönemde gündeminizde daha fazla olabilir.
16 Şubat’ta Aslan burcundaki 9.evinizdeki Dolunay zamanı, yabancılarla olan ilişkilerinizle, seyahatlerle, uluslararası işlerle, uzak akrabalarınızla olan ilişkilerinizle, hukuki veya akademik süreçlerle, kitap yazıp yayımlamak gibi işlerle ilgili konularda ve eğitim konularında tamamlanan ve netleşen durumlar söz konusu olabilir. Odak noktanız tüm bu konularda olabileceği gibi kendinizi topluma tanıtmak için de bu dolunaydan faydalanabilirsiniz.
18 Şubat’ta Güneş Balık burcuna 4.evinize geçiyor, ayın 18’ inden sonra  ebeveynlerinizin hayatında önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz, aileniz bu süreçte  size daha fazla gereksinim duyabilir, onlarla ilgilenmeniz gerekebilir.  Aile arası sorunların çözümlenmesi konularında da danışılan birisi olabilirsiniz. .Aile ilişkilerinin güçlendiği bir dönemdir. Bazılarınız  evinde önemli, prestijli misafirler ağırlayabilir. Bu süreçte kimileriniz kendinizi yeniden yapılandırmak için gerekli kararlar alabilirsiniz. Kimileriniz de evinizi süslemek, bir ev satın almak veya satmak, taşınmak veya evinizi tadilat yapabilirsiniz.  Ev ve aileye ait konularla ilgili uzun vadeli projeler planlamak için de iyidir.
Venüs geri hareketi Ocak ayının son günlerinde bitti ve Şubat ayı boyunca düz harekette Oğlak burcunda, 2.evinizde olacak ve yaklaşık bir aylık süreçte parasal konular açısından olumlu etkiler olacaktır. Venüs’ün bu alandan geçiş yapacağı  süreç boyunca yatırım ve alışveriş yapmak açısından kullanılabilir. Artistik ve sanatsal konulardan, yaratıcılık gerektiren işlerden, hediyelik eşya, giyim kuşam eşyaları, takılar gibi Venüsyen alanlardan kazanç elde etme fırsatları çıkabilir. Keyifli konulara, örneğin giyim-kuşama, yeme-içmeye, takılara, sanatsal objelere, ev dekorasyonuna, eğlenceye para harcamak için de uygun zamanlardır.
Mars da Şubat ayı boyunca 2.evinizde seyahat edecek ve para ve mülk konusunda daha hırslı hissedeceksiniz ve bunları elde etmek için daha fazla çaba sarf edeceksiniz. Sahip olma arzunuz  oldukça güçlüdür ve hemen sahip olmak istediğiniz için  tedbirsiz ve dürtüsel satın almalar yapmaya meyilli olabilirsiniz. Bunu egonuzu tatmin etmek için yaparsınız, ihtiyacınız olduğu için değil. Bu zamanda sizin için çok gerekli olan maddi şeyleri elde etmenin yolu bu olduğundan, işinizde ve profesyonel işlerinizde genellikle olduğundan daha girişimci olmanız muhtemeldir. Bu aşırılığa yol açarsa, açgözlülüğün eşlik ettiği materyalizme yol açabilir. Mars zor açılar yaparsa hırsızlık tehlikesi olabilir.

 OĞLAK BURCU ŞUBAT 2022 BURÇ YORUMLARI

Ayın ilk günü Kova burcunda 2. evinizde  Satürnyen bir Yeniay oluşacak . Bu dönemde finansla ilgili konuların gündeminizde önemli yer tutabilir , bütçenizi  iyi idare edebilme, doğru yönlendirebilme konusunda yeni kararlar alabilirsiniz , yeni girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz fakat çok dikkatli olmalısınız  Satürn etkili bir Yeniay olduğu için maddi konularda yeni girişim ve başlangıç yapmaya karar verirken çok dikkatli olmalısınız  bu konularla ilgili gecikmeler, engeller, blokajlar olabilir. Kişisel haritalarınızda olumlu açılar varsa sahip olunan değerler ve parasal  konularda sorumluluk almak ve dikkatli hareket edilmesi gerekebilir eğer   Satürn’ün bu alandan uyumlu açıları varsa  sağlam ve kalıcı, riskten uzak yatırımlar yapabilirsiniz.
5 Şubat tarihinde Merkür Oğlak burcunda düz hareketine başlıyor bu süreçte yükseleninizdeki Merkür ile kendinizi  daha iyi ifade edebilirsiniz , ikna yeteneğinizi  iyi kullanabilir , sözleriniz ve fikirlerinizle dikkat çekebileceğiniz bir süreç olabilir.  Akıllıca davranırsanız, şartları kendi lehinize çekebilmeniz  mümkündür. Bu dönemde duygularından ziyade mantığınızla hareket etmek sizin için daha faydalı olacaktır.
18 Şubat ‘a kadar Güneş Kova burcunda bu süreçte parasal konular finansla ilgili konuların gündeminizde önemli yer tutabilir , bütçenizi  iyi idare edebilme konusunda sıkıntılar, gecikmeler engeller yaşayabilirsiniz. İdari becerileriniz, tanınırlığınız, bilinçli ve iradeli seçimlerinizin yanı sıra,  hayatınızdaki etkin erkek figürlerinden de  destek alabilirsiniz ama bu alanda Satürn olduğu için   gelir elde etme konusunda sıkıntılar  söz konusu olabilir. Ama bu dönemde  başkalarından beklenti yerine, kendi bütçenize, kendi yeteneklerinizden elde edeceğiniz gelire güvenirseniz daha iyi olabilir. Bazılarınızın bu dönemde geliri artabilir bu da kendinize güveninizi artırır.
16 Şubat’ta Aslan burcundaki  Dolunay ile başkalarından elde edilen gelirler veya ortaklıklarınızdan  duygusal onay alma ihtiyacıyla mücadele edebilirsiniz.  Başkaları aracılığıyla finansal ve maddi durumunuzu iyileştirmenin yollarını arıyorsunuz ve bu çoğu zaman kendinizi güçsüz ve kırgın hissetmenize neden oluyor. Bu Dolunay zamanı  bazılarınızın finansal bir projesi  meyve vermiş olabilir veya bir krediyi, vergilerinizi geri ödemeyi yeni bitirmiş veya büyük bir yatırım yapmış olabilirsiniz. Belki de finansal veya iç kaynaklar açısından ne kadar güvende hissettiğinizi yeniden değerlendiriyor olabilirsiniz. Aynı zamanda harcamalar-birikimler konusunda bir denge kurmaya çalıştığınız ve bunlarla ilgili tamamlanan süreçler olabilir.
18 Şubat’ta  Güneş Balık burcuna geçiyor ,  yaklaşık 1 aylık süreçte fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek , yakın çevrenizle iletişim halinde olmak , kısa seyahatler veya kısa dönemli eğitimler  önem kazanır. Etkin ve dikkat çekici bir ifade tarzı ortaya koymak isteyebilirsiniz. Zihniniz daha aktif, daha fazla fikriniz ve düşünceniz  ve olabilir ve  söylediklerinizi başkalarının duymasını istersiniz. Bu dönemde yakın çevreniz, kardeşler ve akrabalarla olan iletişiminiz daha fazla olabilir.
Venüs geri hareketi Ocak ayının son günlerinde bitti ve Şubat ayı boyunca düz harekette olacak ve yaklaşık bir aylık süreçte, uzlaşmacı tavır ve iyi ilişkileriniz sayesinde, dikkatleri üzerinize çekebilme ve koşulları istediğiniz gibi yönlendirebilme şansınız artabilir. Bazılarınız kendinize bakım yapmak, dış görünüşte, giyim kuşamda değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Bazılarınız ise bu dönemde kendinizi başkalarına ifade etme, başkalarıyla sosyalleşme arzusunda olabilir, arkadaşlarla hoş vakit geçirmek, eğlenceli konulara yönelmek, biraz hareket etmek, hatta seyahat etmek için ideal bir süreçtir. 
Mars da Şubat ayı boyunca yakın 1.evinizde,harekete geçme ,kendinizi ortaya koyma, girişimde bulunma güdünüzü  tetikleyebilir. Bu dönemde kendinizi daha  aktif, enerjik hissetme zamanıdır Enerji yüksek olduğu için sakarlık, kazalar ve yaralanmalara açık olunabilir. Ego ,kendine güven yüksektir. Bazılarınız  dominant davranışlar, agresyon ve gerginlikler yaşayabilir. Birinci Evdeki Mars muazzam bir enerjinin göstergesidir. Ancak  tepkilerinizi  saldırgan biçimde dışarı vurmadan, enerjinizi yönlendirmeyi öğrenmeniz  gerekir. Bu dönemde daha fazla spor yapmak isteyebilir ,kaslarınızı ve savunma sistemlerinizi güçlendirebilir ve vücudunuzu forma sokmanızı sağlayacak fiziksel aktivitelere başlayabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeniz gereken bir süreçtir özellikle baş bölgenizdeki operasyonlar ya da estetik müdahaleler bu konumla ilgili olabilir. Bu ay yükselen burcunuzdaki Venüs, Mars ve Plüton kavuşumda olacak tüm bu saydığımız konularda değişim ve dönüşümler yaşayabilirsiniz. İyi bir ay olması dileği ile sevgiler.

KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR ŞUBAT 2022 YORUMLARI

Ayın ilk günü Kova burcunda 1. evinizde  Satürnyen bir Yeniay oluşacak, yeni bir sen yapmak ; saç kesimi, yeni bir tarz oluşturmak ,kendinizi en iyi şekilde göstermek , dayanıklılığınızı, güveninizi ve hayata genel yaklaşımınızı artırarak, elinizden gelenin en iyisini yapmak için revizyon zamanı olsa da kendinizle ilgili yapmak istediğiniz şeylerde kısıtlanma, engeller ve zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Ailevi konularda ani beklenmedik gelişen olaylar kararlarınızı ve gelecekle ilgili ümitlerinizde yön ve fikir değişikliğine gitmenizde ve  bir takım  sorumluluklar alma zorunda kalmanıza sebep olabilir.
5 Şubat tarihinde Merkür Oğlak burcunda düz hareketine başlıyor  yaklaşık bir ay boyunca  biraz kalabalıktan uzaklaşıp kendi düşüncelerinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz, yalnız çalışmak size  daha avantajlı sonuçlar getirecektir. Zihinsel yeteneklerini de geliştirebilirsiniz, ileri sürmeyi düşündüğü fikirleri için, bu hazırlık döneminde, konunuzla ilgili ne kadar materyal toplarsanız o kadar iyi olabilir. Aynı zamanda henüz kendinizi dilediğiniz kadar rahat ifade edemediğinizi de gösterir. Bu dönemde çok fazla iç gözlemsel de olabilir. Merkür’ün bu transiti esnasında arkasından konuşulması, gizli düşmanlar tarafından kulaklarının sıkça çınlatılması da söz konusu olabilir tabii ki. Geçmişle alakalı unutmak istediği şeyler tekrar karşınıza çıkıp canınızı  sıkabilir, 12.ev hastalıkları da anlattığı için bu dönemde hastalık konuları da gündeme gelebilir.
18 Şubat ‘a kadar Güneş Kova burcunda fiziksel enerjiniz artmaya başlayabilir ve pek çok girişim için rahatlıkla bu süreci kullanılabilirsiniz. Güneş'in 1. evden geçişiyle  kendinize  olan güveniniz artar, otoritenizi daha belirgin bir şekilde ortaya koymaya başlarsınız. Bazılarınız  kişisel yeteneklerini  iyi kullanabilme, koşullarınızı yönlendirebilme, dikkatleri üzerinize toplayabilme, başkaları üzerinde etki yaratabilme kabiliyetlerini bu dönemde daha rahat kullanabilirler.
16 Şubat’ta Aslan burcundaki  Dolunay zamanını her türlü  ilişkilerinizi ve eşinizle ilişkinizi değerlendirme zamanı olabilir. İsterseniz uzaklaşmak veya ilişkinizi daha derin bir düzeye getirmek için de iyi bir zaman. Özellikle bir iş durumunda, bir ortakla çalışıyorsanız ve şu anda işler doruğa çıkıyorsa, ödüllerin tadını çıkarmak isteyeceksiniz. Bekarlar için  bir bağlantı kurmanın tam zamanı sevdiğiniz kişiye  karşı hissettiğiniz hisler şimdi daha yoğun  olabilir  ve duygularınızı ifade etmek  kolaylaşabilir.
18 Şubat’ta  Güneş Balık burcuna geçiyor ,  yaklaşık 1 aylık süreçte finansla ilgili konuların gündeminizde önemli yer tutacağını, bütçenizi  iyi idare edebilme, doğru yönlendirebilme kabiliyetinizin artacağını anlatır. İdari becerileriniz, tanınırlığınız, bilinçli ve iradeli seçimlerinizin yanı sıra, önemli kişiler ya da hayatınızdaki etkin erkek figürlerinin desteği sayesinde  de gelir elde edebilirsiniz.  Ama bu dönemde  başkalarından beklenti yerine, kendi bütçenize, kendi yeteneklerinizden elde edeceğiniz gelire güvenirseniz daha iyi olabilir. Bazılarınızın bu dönemde geliri artabilir ve  kendinize güveniniz artar.
Venüs geri hareketi Ocak ayının son günlerinde bitti ve Şubat ayı boyunca düz harekette olacak ve yaklaşık bir aylık süreçte, Venüs, kendinizi sosyal ortamdan uzak tutmak isteyebilirsiniz. Venüs’ün 12. evden geçişi sürecinde gerek ikili ilişkilerden, gerekse sosyal ilişkilerden geri çekilme eğilimi görülebilir. Aşk ilişkilerinde geçici bir süre için zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar, kayıplar, perde arkası oyunlar yaşanabilir. Platonik aşk da 12. evden geçmekte olan Venüs’ün yarattığı etkilerdendir. Bu dönemde  duygularınızı rahat ifade etmekte de zorlanabilirsiniz. Öte yandan,  biraz da huzuru yalnızlıkta aramakla da isteyebilirsiniz.  Meditasyon benzeri çalışmalar için ideal bir süreç olabilir.
 
Mars gezegeni de  Şubat ayı boyunca Oğlak burcunda 12.evinizde olacak bu süreçte enerjinin düşmesi  kendinizi yorgun ve halsiz hissetmenize sebep olabilir. Mars vücudun bağışıklık sistemini yönetir. Ve 12.evde olduğunda bağışıklık sisteminin de güçsüzleşeceğine işaret eder. Bu anlamda özellikle mikrobik enfeksiyonlara karşı tedbirli olmak gerekir. Dikkat etmeniz  gereken diğer bir husus da gerginliklerinizi dışarı yansıtamamak ve içinizde tutmaktan kaynaklanması muhtemel rahatsızlıklardır. Hastalıklar ve hastaneler ya da kapalı yerlerle ilgili temalar da  hayatınızda vurgu kazanabilir. Kontrol dışı faktörler yüzünden kayıplar yaşanabilir. Olumlu yönde kullanıldığında, kişinin kendi içine dönmesi, iç bilgeliğini ortaya çıkarması, geleceğe yönelik kararlarında sezgilerine kulak vermesi zamanıdır. Yoga, meditasyon gibi aktiviteler için, kişinin kendi gücünü kendi içinde arayacağı benzer aktiviteler için kullanılabilir bu transit. Ay sonunda ise bu İkili Plüton ile kavuşumda olacak çocuklar, hobiler, hayattan keyif alma, miras, gelir gider konuları, başkalarından gelen kaynaklarla, kariyer ve ebeveynler, yakın çevre ,akrabalar ile  ilgili  konularda değişim ve dönüşüm yaşayabilirsiniz. İyi bir ay geçirmeniz dileği ile sevgiler.

BALIK  VE YÜKSELEN BALIKLAR  ŞUBAT 2022 BURÇ YORUMLARI

Ayın ilk günü Kova burcunda 12. evinizde  Satürnyen bir Yeniay oluşacak , bu, gözden geçirme, bırakma ve ruhsal ve fiziksel anlamda “pilleri” yeniden şarj etme dönemidir. Odak, şimdi, hizmet, empati ve başkalarının ihtiyaçlarının farkındalığı yoluyla gerçekleşmeye; ancak kişisel ve doğal yatkınlığınıza bağlı olarak, sosyal anlamda bir geri çekilme zamanı da olabilir. Satürn’ün kontrol dışında gelişen faktörler, endişeler, gizli düşmanlıklar, hastalıklar ve hazırlıklarla ilişkilendirilen 12. evinde hareket edeceği bu dönem, bir nevi yeni başlayacak döngüye hazırlık dönemidir. 12. ev, aksiyon almaktan çok, hazırlık yapmak gereken bir alandır. Eski ve tatminsizlik getiren enerjiler, istenmeyen alışkanlıklar bu dönemde temizlenebilir. Tabii sıkıntılar olabilir. Ruhsal olarak gerginlik hissedilebilir. Ama sonuç olarak bir nevi temizlenme, arınma dönemidir.
5 Şubat tarihinde Merkür Oğlak burcunda düz hareketine başlıyor bu süreçte sosyal çevre ile iletişim hareketlenir, her türlü aktivitelere veya organizasyonlara katılmak isteyebilirsiniz. Bazılarınız bu günlerde, dostlar arasında iletişim sağlamak için organizasyonlar düzenleyebilir, sizinle aynı ideali paylaşan kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Bazılarınız  bu süreçte geleceği formüle etmek, plan yapmak isteyebilirsiniz. Bu dönemde bazılarınızın hayatında  zeki, bilgili, becerikli, İletişimci kişiler daha fazla olabilir bu da iletişim açısından daha yoğun olacağınızı anlatır.  Fikir paylaşımları, kulüp ve dernek işleri gibi faaliyetler, hep birlikte eğitim almak, yeni şeyler öğrenmek, grup içerisinde bilgi paylaşmak açısından; ticari konularda girişim ve yatırımlar yapmak açısından iyi bir süreçtir.
18 Şubat ‘a kadar Güneş Kova burcunda bu süreçte senenin değerlendirmesini yapmak ve yeni şeylerin hazırlıklarına girişmek iyi olabilir. Burası gizlide olanı anlatan bir alandır ve Güneş’in bu alandaki hareketiyle ve daha önce fark etmediğiniz  konular ve gerçekler su yüzüne çıkabilir. Bazılarınızın bu dönemde  arkasından iş çevirenler , gizli düşmanlıklar  olabilir. Sağlıkla ilgili konulara da özen göstermeniz gereken bir dönemdir. İçe çekilmek, meditasyon benzeri çalışmalar yapmak açısından da ideal bir zamandır  bu alandaki Güneş ile  odak noktanız bilinçaltınıza yönelir, yüzleşmeniz ve devam etmeniz gereken eski sorunlar ortaya çıkabilir , tüm bunlardan kurtulmak  ve hayatınızı fiziksel, zihinsel, duygusal veya ruhsal olarak temizlemek için iyi bir zamandır.
16 Şubat’ta Aslan burcundaki  Dolunay ile  işte ya da sağlığınız ve refahınızla ilgili ihmal ettiğiniz her şeyi yüzeye çıkarabilir. Kötü bir alışkanlığı kırmak için mükemmel bir zaman. Buradaki Dolunay, altta yatan bir sağlık sorunu gibi, projedeki bir hata, iş arkadaşları, çalışma ortamı veya belki de evcil hayvanla ilgili bir şeyden habersiz olabileceğiniz her şeyi aydınlatır. Bazen bu, yaptığınız işte veya işyerinin kendisinde meydana gelen değişikliklerin bir göstergesi olabilir; bu süre zarfında bir çalışan ayrılabilir. İşimiz ve günlük hayatımızla ilgili gerçek duygularımız ortaya çıkmış olabilir, ya da çalışma şartlarınızdan memnun olmadığınızda, işinizden ayrılma konusunda güçlü bir istek doğurabilir. Bu duygusal enerji dalgalanmasını rutinleriniz üzerinde olumlu değişiklikler yapmak için kullanabilirsiniz. Sizi rahatsız eden  çalışma koşullarınızı iyileştirmek için bir şeyler yapabilir, egzersiz veya beslenme programınıza devam edebilirsiniz. Bu, bir çalışma projesinin meyve vermeye ya da bitip sonuç aldığınız  bir zaman olabilir.
18 Şubat’ta  Güneş Balık burcuna geçiyor ,  yaklaşık 1 aylık süreçte fiziksel enerjiniz artmaya başlayabilir ve pek çok girişim için rahatlıkla bu süreci kullanılabilirsiniz. Güneş'in 1. evden geçişiyle  kendinize  olan güveniniz artar, otoritenizi daha belirgin bir şekilde ortaya koymaya başlarsınız. Bazılarınız  kişisel yetenekleri iyi kullanabilme, koşullarınızı yönlendirebilme, dikkatleri üzerinize toplayabilme, başkaları üzerinde etki yaratabilme kabiliyetlerini bu dönemde daha rahat kullanabilirler. Bazılarınız  fiziksel görünüşünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz çünkü her zamankinden daha fazla dikkat çekmek , spot ışığında olmak istersiniz. Hayatınızda yeni bir şeye başlamak, özellikle de yeni bir yola girmek için iyi bir zamandır.  Daha kendinizden emin, cesur ve cüretkarsınız ve kimsenin iznini veya yardımını beklemeden dışarı çıkıp istediğinizi almaya hazırsınız.
Venüs geri hareketi Ocak ayının son günlerinde bitti ve Şubat ayı boyunca düz harekette olacak ve yaklaşık bir aylık süreçte grup aktiviteleri ve arkadaşlarla birlikte olmak, organizasyon ve aktivitelere ya da partilere katılmak, pek çok yeni insanla bir araya gelmek isteyebilirsiniz. Bazılarınız  geleceğe yönelik hedefler için destek alabilirsiniz, aynı zamanda  sosyal ortamlarda, özellikle de kadın figürlerinden destek alabileceğiniz bir süreçtir.  Venüs’ün bu alandan geçişi, iş yatırımları ve kazanımları açısından da olumlu gelişmeler olabilir. Çalışma hayatı olmayanlar için arkadaşlarla, sosyal çevreden insanlarla güzel vakitler geçirme söz konusu olabilir. Dernekler, kulüpler gibi yardım amaçlı organizasyonlarda topluma fayda üretmek açısından ya da sosyalleşmek açısından da olumlu etkiler alacağınız bir süreçtir aynı zamanda etrafınızda artistik ve sanatsal yönü gelişkin kişiler oluşabilir.
Mars gezegeni de  Şubat ayı boyunca sosyal alanda özgürlük ve hareket ihtiyacınız artabilir Mars’ın enerjisi , ile birlikte hareket etmeye, ekip işine yönelebilirsiniz. Tabii Mars’ın agresyon yaratan enerjisi devrede olacağından, birlikte yapılacak işlerde egoların iyi dengelenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde arkadaşlar, sosyal çevre ilişkilerinde agresyon yaşanabilir. İdeal ve görüş farklılıkları yüzünden  arkadaşlarınızdan kopabilirsiniz. Ayrıca bu dönemde  etrafınıza Marsiyen nitelikte kimseleri çekebilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde  liderlik ve girişimcilik yeteneklerini sosyal ortamda güçlü bir şekilde sergileyebilir hatta başkalarını motive edebilir. Venüs, Mars ve Plüton kavuşumda olacak tüm bu saydığımız konularda değişim ve dönüşümler yaşayabilirsiniz. İyi bir ay olması dileği ile sevgiler.