• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

AĞUSTOS 2020

AĞUSTOS 2020


AĞUSTOS 2020

Ağustos ayına Kova burcundaki Dolunay ile başlıyorsunuz sevgili Boğalar, Kova burcundaki Dolunay sizlerin kariyer ve statü alanınızı ve ebeveynlerle ilgili konuları gündeminize getiriyor ve bu konuları aydınlatıcı bir etki taşıyor.  Kariyer ile ilgili konularda ne yapmak istiyorsanız bu konularda bir netlik söz konusu olacak. İş ve ev konularında  bazı farkındalıklar yaşayabilirsiniz . Uranüs Dolunay’a kare açı yapacağı için kariyer ve statü konularında beklenmedik değişimler , öngöremediğiniz olaylar  yaşayabilirsiniz,  kimileriniz iş değişikliği yapabilir, kimileriniz evlenebilir , bazılarınız boşanabilir Dolunay 10.ve 4. ev aksınızda olacağı için taşınma, yer değiştirme, ev alımı, satımı söz konusu olabilir. Fakat tüm bu saydığımız konularda aniden gelişen oluşumlar söz konusu olabilir ve bu gelişen durumlar biraz hoşunuza gitmeyebilir. Aynı zamanda yakın çevrenizle olan ilişkilerinizde kendinizi ifade edememe sorunları yaşayabilirsiniz dikkatli olmakta fayda vardır. 10.evde meydana gelecek olan Dolunay’dan sabit bir burç olduğunuz için çok fazla etkilenebilirsiniz. Otorite ile ilişkilere dikkat etmelisiniz.
22 Ağustos’a kadar Güneş Aslan burcunda 4.evinizde  olacak  ebeveynlerinizin hayatında önemli gelişmeler yaşanabilir. Ailenizin size  gereksinim duyduğu bir dönem olabilir, bu süreçte aile arası sorunlar yaşanırsa  çözümlenmesine liderlik edebilirsiniz. Aslında bu süreç aile ilişkilerinin güçlendiği bir  zamandır. Ağustos ayının ilk haftalarında ailevi konularda beklenmedik durumlar ortaya çıkabilir, sağlık sorunları yaşanabilir, özellikle de ailede erkek figürleri ile ilgili. Bazılarınız bu dönemde  kendinizi  yeniden yapılandırmak ve bunun için  gerekli kararları almak  isteyebilir .Ailede söz, nişan, nikah söz konusu olabilir. Taşınma, dekorasyon yapma konuları da gündeme gelebilir. 12 Ağustos civarında  arkadaşlarınız tarafından  sömürüldüğünüzü hissedebilirsiniz, sosyal çevrenizdeki insanlar işlerini yaptırana kadar yağ çeker daha sonra işleri bitince sırtını dönüverirler dikkatli olun ve hayır demeyi  deneyin .Yine bu tarihte ve birkaç gün ailenizde ciddi sağlık sorunları yaşayabilirsiniz dikkatli olun. 17 Ağustos’ta Güneş Merkür kavuşumu söz konusu olacak. Kariyer ile ilgili konularda yeni bir başlangıç yapmak için mükemmel bir gün Merkür Güneş’in kalbinde olacak. Ayrıca mülk ile ilgili alım -satım veya ev alımı-satımı , ailevi konularla ilgili yeni girişimler söz konusu olabilir.
5 Ağustos’ta Merkür Aslan burcuna sizlerin 4.evinize geçiyor , yaklaşık 3 hafta boyunca ev hayatını yakın plana alma, evle ilgili planlar yapma, aile arasında önemli konuların konuşulması, geçmişte yaşanmış olayların tekrar gündeme gelip konuşulması, ev değiştirme veya evde yapılacak değişikliklerin konuşulması ve planlanması gibi durumlar ortaya çıkabilir. Bu aynı zamanda geleceğe yönelik planları gözden geçirip, bundan sonrası için dikkatli ve akıllıca adımlar atmak gereken günlerdir. Bu dönemde  özel hayatınızı yeniden organize etmeniz gerekebilir. Bu, kendini yeniden yapılandırmak için gerekli kararları alma zamanıdır.
7 Ağustos’ta Venüs Yengeç burcuna geçiyor sizlerin 3.evinize bu dönemde , yakın çevreyle sosyallik ve uyum sağlayabilme anlamında olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Çevreyle iyi iletişim içerisinde olmak size yeni kapılar açacak, yeni fırsatlar getirecektir.  Bu transit sürecinde  etrafınızda huzur ve denge sağlayabileceğinizden, arabuluculuk yaparak yakın çevrenizde olagelen anlaşmazlıkların sona ermesine katkıda bulunabilirsiniz. Venüs bu alanda iken daha güzel konuşursunuz, ikna kabiliyetiniz yüksek olur.  Fikirlerinizi  konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek gereken işlerde başarılı olabilirsiniz.  Reklam, tanıtım, pazarlama, satış, gazete, bilgisayar, internet gibi alanları iyi kullanmak sayesinde de başarı elde edebilirsiniz. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak, seyahatlere çıkmak, eğitim almaya başlamak, iletişimsel becerilerinizi kullanmak için uygun bir dönemdir. Ayrıca  iyi bir ticari girişim yapmak isterseniz de  bu dönemi kullanabilirsiniz.
15 Ağustos’ta Uranüs geri hareketine başlıyor Uranüs hızlı inavasyon, beklenmedik değişim ve kısıtlayıcı koşullardan kurtulma ile ilişkili olan bir gezegendir. Bu süreçte  kendinizi topluma yabancı hissetme, kendi yolunuzu takip etmek için içsel özgürlüğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu içsel özgürlük yolculuğunda ani farkındalık geliştirebilir ve birden aydınlandığınızı fark edebilirsiniz. Uranüs geri giderken sinirsel gerginlik  olur, çok kolay heyecanlanır, kışkırtmalara kapılırız. Bu etki ile Uranüs haritalarımızda hangi alanda ise geri hareketinde  o konularla ilgili içsel bir uyanış yaşayabilirsiniz ve bu konuları  yeniden gözden geçirmeye başlayabilirsiniz. Uranüs Boğa burcunda sizlerin 1.evinizde yani yükseleninizde bu yüzden kişisel refah ve mutluluğunuzu arttırmak için daha önce yapmadığınız ertelediğiniz konularda gelişmeler kaydedebilirsiniz. Hayattan ne istiyorum? Ne tür değişiklikler yapmam gerekiyor ve bunları yapmanın en iyi yolu nedir? Kendinizle, tutumunuzla, kişisel hedeflerinizle ve hatta görünümünüzle başlayabilirsiniz. Sizin için değerli ve önemli olanı ve artık neyin değerli olmadığını ayırt etmek için sıradan ve geleneksel yöntemimizden ayrılma zamanını gelmiş demektir. Ayrıca sağlığınızla ilgili daha önce fark etmediğiniz konularda rahatsızlık hissedebilirsiniz.
19 Ağustos’ta Aslan burcunda bir Yeniay yaşayacaksınız , Yeni ay, yeni kararlar ve yeni başlangıçlar demektir. Sizlerin 4.evinizde gerçekleşecek aile, yuva ve ebeveynler ile ilgili yeni kararlar ve başlangıçlar zamanı . Bazılarınız evlenme, sözlenme, nişanlanma süreci yaşayabilir. Bazılarınız çocuk sahibi olabilir. Bazılarınız ev taşıyabilir ya da evde tadilat yapabilir.  Kimileriniz de ailenizle birlikte yeni bir eve ya da şehre taşınma kararı alabilirsiniz.
20 Ağustos’ta Merkür Başak burcuna geçiyor sizlerin 5.evinize bu döngü sırasında yaratıcı , kendi ifadenizle güçlü bir zihinsel bağlantınız  vardır. Fikirlerinizle gurur duyar ve bunları başkalarına sorunsuz bir şekilde ifade etmede çok iyi olursunuz. Düşünceleriniz normalden daha yaratıcıdır. Konuşmanızla başkalarını eğlendirme eğiliminde olabilirsiniz ve mizah anlayışınız  güçlüdür. Bu etkileyici döngü boyunca düşünceleriniz çocuklara, zevklere veya romantizme yönelir. Şimdi spekülatif girişimleri araştırmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Özellikle zihinsel düzeyde başkalarıyla rekabet etmeyi içeren oyunlardan hoşlanırsınız. Artık zihinsel düzeyde risk almaya daha istekli olabilirsiniz. Çocuklar, aşklar, eğlenceler, hobisel ve sportif faaliyetler ilgi alanınızda olacak , tüm aklınız bu konularda olacak .Kimileriniz çocuk sahibi olmayı düşünebilir bu konuya odaklanabilir . Çocuğu olanlar ise çocuklarıyla daha iyi  iletişim kurabilir, onlarla daha iyi vakit geçirebilir, eğitim konularına odaklanabilir. Aşk ve cinsellik konusu da bu dönemin öne çıkabilecek konularıdır. Bazılarınız  sevdiği kişiden çıkma teklifi alabilir, bazılarınız sevdiği kişiye aşkını ilan edebilir. Bazılarınız  zihinsel ve sanatsal konularda yaratıcı projeler ortaya çıkarabilir.
22 Ağustos’ta Güneş Başak burcuna sizlerin 5.evinize geçiyor hayattan zevk aldığınız ve eğlendiğiniz bir ay sizi bekliyor sevgili Boğalar . Bu dönemde aşk hayatınız ,çocuklar, eğlenceler, kişisel zevkleriniz ön plana çıkar. Kendiniz göstermek isteyeceğiniz , alkış almak isteyeceğiniz ve şımartılmak istediğiniz bir  süreç olacaktır.  Her türlü sanatsal, hobisel çalışmalar için harekete geçme ve kendi yaratıcılığınızı ortaya koyma zamanıdır Güneş Başak burcunda olduğu için de bu yaratıcı ,sanatsal çalışmalarınızdan verimli ürünler elde edebilirsiniz. Bu dönemde çocuklarla ilgili konular da gündeme gelebilir onları ilgilendiren konular odak noktanız olabilir, eğitimleri ile ilgili bir takım gelişmeler söz konusu olabilir. Aşk hayatınızın parladığı bir dönemdir bazılarınız aşık olabilir. Yılın herhangi bir zamanından daha fazla  eğlenmeye, romantizmin tadını çıkarmaya ve kendinizi yaratıcı bir şekilde ifade etmeye odaklandığınız bir ay geçirebilirsiniz. Hobileriniz, boş zamanlarınız, çocuklarla geçirilen anlar, oyun zamanı vb. yılın bu zamanında hepsi gündeme geliyor. Bu, “içsel çocuğunuz” oynamaya başladığında kim olduğunuzu ifade etmekten keyif aldığınız bir döngüdür. Bu, normalden daha çapkın olduğunuz ve hayatta sadece oyunlarla değil, yaşamla da birkaç risk alabileceğiniz bir zamandır.
Ay boyunca Mars Koç burcunda ve sizlerin 12.evinizde olacak enerji ve eforun sembolü Mars’ın bu alandaki hareketi, enerjinin düşmesi anlamına gelebilir;  kendinizi yorgun ve halsiz hissedebilir. Siniz. Mars vücudun bağışıklık sistemini yönetir, bu anlamda özellikle mikrobik enfeksiyonlara karşı tedbirli olmak gerekir. Kişinin dikkat etmesi gereken diğer bir husus da gerginliklerini dışarı yansıtamamak ve içinde tutmaktan kaynaklanması muhtemel rahatsızlıklardır. 12. ev aynı zamanda gizli düşmanlıklarla da alakalıdır, dedikodular, da söz konusudur. Hastalıklar ve hastaneler ya da kapalı yerlerle ilgili temalar da bazılarınızın  hayatında vurgu kazanabilir. Kontrol dışı faktörler yüzünden kayıplar yaşanabilir. Bazılarınız bu süreçte kendi içine dönüp, iç bilgeliğini ortaya çıkarabilir, geleceğe yönelik kararlarınızda sezgilerinize kulak verme zamanıdır. Bu Mars enerjisini Yoga, meditasyon gibi aktiviteler için ya da  kendi gücünüzü kendi içinizde arayacağınız benzer aktiviteler için kullanılabilirsiniz.