• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

AĞUSTOS 2020

AĞUSTOS 2020


AĞUSTOS 2020


Ağustos ayına Kova burcundaki Dolunay ile başlıyorsunuz sevgili Yengeçler ve Dolunay sizlerin 8. evinizde  gerçekleşecek ve Uranüs Dolunay’a kare açı yapacağı için parasal  konulara dikkatle yaklaşmanız gerekiyor, ortaklıktan gelen kazançlarda ani değişimler söz konusu olabilir, beklenmedik hoşunuza gitmeyen olaylar yaşayabilirsiniz. Dolunay sizlerin 8-2 aksını etkilediği için parasal giriş-çıkışlar konusunda tedbirli davranmanız gerekebilir. Aniden beklenmedik masraflar çıkabilir. Sabit burçlarda 11 derece yakınlarında gezegenleriniz varsa daha da dikkatli olmalısınız. 8.ev aynı zamanda kazaları ve  ameliyatları da anlattığı için kimileriniz bu süreçte  beklenmedik sağlık sorunları yaşayabilirsiniz.
22 Ağustos’a kadar Güneş Aslan burcunda 2.evinizde olacak, yaklaşık bir ay boyunca finansla ilgili konular gündeminizde önemli yer tutacak, odak noktanız parasal konular olacak. Bütçenizi iyi idare edebilme, doğru yönlendirebilme konusu ile ilgili  Ağustos ayının ilk haftasında  sarsıntılar ve parasal  krizler yaşayabilir, sabırsız ve aceleci, elektrikli ve gergin davranabilirsiniz. Para ile ilgili değişimler istem dışı ve genellikle sizin elinizde olmayan durumlarla gelişir, sizi değişime zorlayabilir. Otorite figürleriyle ani stresler, aniden para kayıpları , hızlı gelişen hedef değişiklikleri yaşanabilir. Şartlara isyan, baskıya karşı çıkma ve tahammülsüzlük enerjisi çok belirgindir. Beklenmedik sağlık sorunlarıyla karşılaşılabilir.
5 Ağustos’ta Merkür Aslan burcuna sizlerin 2.evinize geçiyor parayı idare edebilme ve para kazanma becerinizi daha iyi kullanma şansınız artabilir. Bu konularda pratik çözümler getirebilir, gelirinizi   ve kişisel maddi kaynaklarınızı artırmak için yeni yollar bulabilirsiniz. Tabii parasal konuları iyi organize etmek, planlı hareket etmek ve harcamalarda akıllıca davranmak gerekir. Maddi konular ve yatırımla ilgili konularda deneyimli kişilere danışmanın faydası görülebilir. İş girişimleri ve ticari konularda teklifler gündeme gelebilir. Ticari becerileriniz, iletişim becerileriniz (konuşma, yazma, öğretme) sayesinde kazanç elde edebilirsiniz. 12 Ağustos tarihinde parasal konularla ilgili sıkıntılar söz konusu olabilir, dikkatli olmakta fayda vardır . 17 Ağustos’ta ise Güneş Merkür kavuşumu söz konusu olacak maddi anlamda rahatlayabileceğiniz , şanslı olabileceğiniz  zamanlar, değerlendirmekte fayda vardır.
7 Ağustos’ta Venüs Yengeç burcuna geçiyor sizlerin 1.evinize ve iyicil bir gezegen olduğu için size aşk ilişkiler ve maddi anlamda rahatlık getiriyor olacak. Uzlaşmacı tavır ve iyi ilişkileriniz sayesinde, dikkatleri üzerinize çekebilme ve koşulları istediğiniz gibi yönlendirebilme şansınız artabilir.  Kendinize bakım yapmak, dış görünüşte, giyim kuşamda değişiklikler yapmak açısından uygun zamandır. Bu değişiklikler, başkaları tarafından rahatlıkla fark edilebilecektir. Bu dönemde kendini başkalarına ifade etme, başkalarıyla sosyalleşme arzusu da artar Başkalarına ayak uydurabilmek, birlikte hareket edebilmek kolaylaşır. Arkadaşlarla hoş vakit geçirmek, eğlenceli konulara yönelmek, biraz hareket etmek, hatta seyahat etmek için ideal bir transittir.
15 Ağustos’ta Uranüs geri hareketine başlıyor Uranüs hızlı inovasyon, beklenmedik değişim ve kısıtlayıcı koşullardan kurtulma ile ilişkili olan bir gezegendir. Bu süreçte  kendinizi topluma yabancı hissetme, kendi yolunuzu takip etmek için içsel özgürlüğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu içsel özgürlük yolculuğunda ani farkındalık geliştirebilir ve birden aydınlandığınızı fark edebilirsiniz. Uranüs geri giderken sinirsel gerginlik  olur, çok kolay heyecanlanır, kışkırtmalara kapılırız. Bu etki ile Uranüs haritalarımızda hangi alanda ise geri hareketinde  o konularla ilgili içsel bir uyanış yaşayabilirsiniz ve bu konuları  yeniden gözden geçirmeye başlayabilirsiniz. Uranüs Boğa burcunda sizlerin 11.evinde kariyerden, işinizden gelen gelirlerle ilgili ,sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızla  ilgili geleneksel görüşlerinizi kırmanızı ve yenilerini oluşturmak için derinlemesine araştırma yapmanızı isteyecektir. Geleceğin vizyonlarını yaratmanız için ilham verecek durumları bekleyin ve sonra bunları başkalarıyla paylaşın.
19 Ağustos’ta Aslan burcunda bir Yeniay yaşayacaksınız , Yeni ay, yeni kararlar ve yeni başlangıçlar demektir. Sizlerin 2.evinizde gerçekleşecek bu Yeniay ile , para kazanma olasılıkları söz konusu olabilir. Paranızı artırmak, yeni kazançlar yaratmak için yeni girişimlerde bulunabilir, yeni başlangıçlar  yapabilirsiniz.
20 Ağustos’ta Merkür Başak burcuna geçiyor sizlerin 3.evinizde olacak ve hem zihinsel hem de  iletişimsel becerilerinizi geliştirme konusunda fırsatlar yakalama söz konusu olabilir. Fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek açısından da avantajlı bir süreçtir. . Yakın çevre, kardeşler, akrabalar, komşularla iletişiminiz artar; tartışmalar, konuşmalar, çok sayıda kontak gündeme gelir. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapmak için uygun bir dönemdir. Başkalarının görüşlerine açık ve esnek olmak ve iyi iletişiminiz sayesinde çevre ilişkilerini geliştirmek mümkündür. Eğitim almak, eğitim vermek, lisan öğrenmek, el becerileriyle ya da ifade becerileriyle ilgili şeyler öğrenmek, seyahat etmek, fikirlerinizi  yazmak ve yayınlamak açısından en ideal transitlerden biridir.
22 Ağustos’ta Güneş Başak burcuna sizlerin 3.evinize geçiyor merak ettiğiniz her türlü konuyu öğrenmek için uygun zamanlardır.. Fikirlerinizi konuşma veya yazma yoluyla başkalarına iletmek daha fazla önem kazanır. Bu konuda  kendinize  güveniniz artar ,etkin ve dikkat çekici bir ifade tarzı ortaya koymak isteyebilirsiniz. Başkalarının görüşlerine açık olamamak, esneklikten yoksunluk, kendi fikirlerine öncelik vermek gibi hatalara düşmemeye özen göstermelisiniz.
Ay boyunca Mars Koç burcunda ve sizlerin 10.evinizde olacak enerji ve eforun sembolü Mars’ın bu alandaki hareketi ile , mesleğiniz veya kariyerinizle  ilgili konularda otoritenizi ortaya koymak isteyeceğiniz bir süreç olacaktır.  Ama Mars’ın acelecilik ve agresyonla ilişkili olduğu unutulmamalıdır. idealleriniz ve geleceğe yönelik hedefleriniz için daha fazla mücadele etmeniz gerekebilir ve bu agresyon yaratabilir. Girişim cesareti ve gözüpeklik vurgu kazanmış ve enerji tepe noktasına varmış durumdadır. Kararlılık ve yüksek motivasyon sayesinde başarı elde edilebilir. Eğer Mars’ın  enerjisini doğru kullanabilir ve hedefe kilitlenirseniz, başarı şansı yüksek olabilir. Eğer kişisel haritalarınızda Mars sert etkiler altındaysa işten ayrılma, çıkarılma gibi durumlarla karşılaşılabilir. Aceleci, gözü kara girişimler sonradan üzücü sonuçlara taşıyabilir. Bu yüzden dikkat edilmesi gereken bir transittir. Kişinin ün ve pozisyonunu iyi koruması, dikkatli hareket etmesi, hırsını iyi dengelemesi gerekebilir.