• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

AĞUSTOS 2020

AĞUSTOS 2020


AĞUSTOS 2020

Ağustos ayına Kova burcundaki Dolunay ile başlıyorsunuz sevgili Başaklar, Kova burcundaki Dolunay sizlerin 6.evinizde gerçekleşecek ve Uranüs bu Dolunay’a kare açı ile eşlik edeceği için çalışma hayatınızda, size hizmet edenlerle , günlük rutinlerinizde ve sağlık konularında  farkındalıklar yaşayabilirsiniz daha önce fark etmediğiniz şeyler gözünüze çarpabilir. Tüm bu saydığımız konularla ilgili beklenmedik nahoş olaylar yaşayabilirsiniz. Örneğin  iş yerinizde birlikte çalıştığınız ekip hiç beklenmedik bir şekilde işi bırakabilir. İş yerinizi aniden yeniden düzenlemeye başlayabilirsiniz. Sağlık konularında beklenmedik zamanda beklemediğiniz bir rahatsızlığınız ortaya çıkabilir. Bir diyet programına başlayabilirsiniz, yeme sisteminizde değişiklik yapmak zorunda kalabilirsiniz.
22 Ağustos’a kadar Güneş Aslan burcunda 12.evinizde olacak yaklaşık 1 ay boyunca  senenin değerlendirmesini yapmak ve yeni şeylerin hazırlıklarına girişmek için uygun bir süreç olabilir. 12.ev  gizlide olanı anlatan bir alandır ve Güneş  burada iken daha önce fark etmediğiniz konuları anlamanıza sebep olabilir , gerçekler su yüzüne çıkabilir. Bu dönemde geçmiş ile ilgili  konular da canınızı sıkabilir. 12. ev, kayıp ve üzüntü getiren durumları da temsil eder. Bu dönemde endişe ve korkular biraz artabilir. Sağlıkla ilgili konulara da özen gösterilmelidir. İçe çekilmek, meditasyon benzeri çalışmalar yapmak açısından ideal bir transittir.
5 Ağustos’ta Merkür Aslan burcuna sizlerin 12.evinize geçiyor sevgili Başaklar Merkür’ün bu alandan geçiş yapacağı süreçte  biraz kalabalıktan uzaklaşıp kendi düşüncelerinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz.  Yalnız çalışmak size daha avantajlı sonuçlar getirecektir. Zihinsel yeteneklerinizi de geliştirebilirsiniz. İleri sürmeyi düşündüğü fikirleriniz için, bu hazırlık döneminde, eğer ilgilendiğiniz bir  konu varsa bununla ilgili  ne kadar materyal toplar , hazırlık yaparsanız  o kadar iyi olur. Merkür’ün 12. evden geçiyor olması, aynı zamanda henüz kendinizi dilediğiniz kadar rahat ifade edemediğinizi de anlatır bu yüzden bu süreçte çok fazla içsel gözlemler yapabilir kendi iç dünyanızı irdeleyebilirsiniz. Merkür 12.evdeyken Güneş te aynı alanda olacak  arkanızdan konuşulması, gizli düşmanlarınız tarafından kulaklarınızın sıkça çınlatılması da söz konusu olabilir. Geçmişle ilgili unutmak istediğiniz şeyler tekrar karşınıza çıkıp canınızı sıkabilir. Merkür her türlü kurnazca görüşmeler yapan, iş çeviren kimselerle, kurnazlıkla, yalancılıkla ve dolandırıcılıkla da alakalıdır. İşlerinizi gizlice bozmaya çalışanlar, arkadan iş çevirenler, dedikodu yapanlar bol olabilir siz de  kimler tarafından yapıldığını fark etmeye başlayabilirsiniz. 17 Ağustos’ta Güneş Merkür kavuşumu söz konusu olacak bu kavuşumla yapacağınız dua ve dilek çalışmaları kabul olabilir, evren kapılarını açık tutuyor olacak.
7 Ağustos’ta Venüs Yengeç burcuna geçiyor sizlerin 11.evinize bu dönemde  geleceğe ve ideallere yönelik ümitleriniz artar. Grup aktiviteleri ve arkadaşlarla birlikte olmak için çok uygun bir süreçtir. Organizasyon ve aktivitelere ya da partilere katılmak, pek çok yeni insanla bir araya gelmek söz konusu olabilir. Kişisel haritalarınızda Venüs’ün Güneş’e olumlu açıları varsa, geleceğe yönelik hedefleriniz için destek almanız daha kolay olur. Venüs’ün bu alandan geçişi, iş yatırımları ve kazanımları alanlarında da olumlu gelişmelere işaret eder. Çalışma hayatı olmayanlar ise  arkadaşlarla, sosyal çevreden insanlarla güzel vakit geçirebilirler.  Dernekler, kulüpler gibi yardım amaçlı organizasyonlarda topluma fayda üretmek açısından ya da sosyalleşmek açısından da olumlu zamanlardır. Bu dönemde kimilerinizin  etrafında  da artistik ve sanatsal yönü gelişkin kişiler olabilir.
15 Ağustos’ta Uranüs geri hareketine başlıyor Uranüs hızlı inovasyon, beklenmedik değişim ve kısıtlayıcı koşullardan kurtulma ile ilişkili olan bir gezegendir. Bu süreçte  kendinizi topluma yabancı hissetme, kendi yolunuzu takip etmek için içsel özgürlüğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu içsel özgürlük yolculuğunda ani farkındalık geliştirebilir ve birden aydınlandığınızı fark edebilirsiniz. Uranüs geri giderken sinirsel gerginlik  olur, çok kolay heyecanlanır, kışkırtmalara kapılırız. Bu etki ile Uranüs haritalarımızda hangi alanda ise geri hareketinde  o konularla ilgili içsel bir uyanış yaşayabilirsiniz ve bu konuları  yeniden gözden geçirmeye başlayabilirsiniz. Uranüs Boğa burcunda sizlerin 9.evinizde Dokuzuncu ev felsefe evi, genellikle seyahat ve gezgin evi olarak düşünülen dokuzuncu ev, gerçeğimizi ve bilgimizi bulmak için gittiğimiz yerdir. Bazen bu görev bizi cevabı bulmak için yabancı topraklarda seyahat ederek gerçek arayışa götürür. Bu evdeki Uranüs bu görevi genişletir ve bilinmeyeni daha fazla keşfetme olasılığını açar. Uranüs  maceraya bayılır ve bu yerleşimle birçok kişiye ilham verir. Uranüs Retro doğru olduğunu düşündüğünüzü etkileyecektir. Bu geçiş size gerçeklerinize meydan okuyacak durumları getirebilir ve farklı bir perspektife dayalı yeni hikayeler oluşturmanıza yardımcı olabilir. Büyümenizi hangi gerçekler engelliyor bu soruya cevap bulmak için zincirlerinizi kırmanızı sağlayabilir.
19 Ağustos’ta Aslan burcunda bir Yeniay yaşayacaksınız , Yeni ay, yeni kararlar ve yeni başlangıçlar demektir. Sizlerin 12.evinizde gerçekleşecek bu Yeniay ile, geçmişi gözden geçirme, bırakma , ruhsal, manevi  ve fiziksel anlamda “pilleri” yeniden şarj etme dönemidir. Odak, şimdi, hizmet, empati ve başkalarının ihtiyaçlarının farkındalığı yoluyla gerçekleşmeye; ancak kişisel ve doğal yatkınlığınıza bağlı olarak, sosyal anlamda bir geri çekilme  zamanı da olabilir, bir miktar zihinsel huzuru bulma dürtüsü ortaya çıkabilir ve zihinsel anlamda şifalanmak için yeni bir meditasyona veya ruhunuza iyi gelecek  çalışmalara başlayabilirsiniz.
20 Ağustos’ta Merkür Başak burcuna geçiyor sizlerin 1.evinize Merkür'ün ortalama bir ay boyunca süren bu transiti ile kendinizi  daha iyi ifade edebilir, ikna yeteneğinizi  iyi kullanabilir, sözleriniz ve fikirlerinizle dikkat  çekebilirsiniz. Merkür Başak burcunun yöneticisidir ve  bu süreçte duygularınızdan ziyade mantığınız ile  hareket edersiniz  ve daha  çok kazanırsınız. Zekanızı her zamankinden daha aktif kullanabileceğiniz ,iletişim konularının daha hızlı akmaya başladığı bir dönemdir ve önemli konuşmalar, yazılı anlaşmalar yapmak açısından geçiş yaptığı zamanlar uygun zamanlardır. Önemli konuşmalar, toplantılar da bu döneme denk getirilebilir.
22 Ağustos’ta Güneş Başak burcuna sizlerin yğkseleninize geçiyor kendinizi daha iyi fadeedeceğiniz başkalarının dikkatini çekeceğiniz bir süreçte olacaksınız. Aldığınızı kararlar, yaptığınız girişimler dikkat çekecektir.
Ay boyunca Mars Koç burcunda ve sizlerin 8.evinizde olacak enerji ve eforun sembolü Mars’ın bu alandaki hareketi ile ortaklaşa sahip olunan değerlerde, başkalarıyla paylaşılan kaynaklarla ilgili alanlarda hareketlenme getirir. 8. ev ödemeler ve harcamalarla ilişkilidir. Mars da doğası gereği bu temalarla ilişkilidir. Mars’ın bu evden geçişi sürecinde  ödemeleriniz ve harcamalarınız artabilir. Ortaklaşa kazanmalarınızda veya başkalarıyla birlikte sahip olduğunuz  kaynaklarla ilgili konularda stresler yaşanabilir. 8. ev, geleneksel olarak, ölümle ilişkilendirilir bu  dönemde  çevrenizde böyle durumlar yaşanabilir , vasiyetnameler ve miraslar söz  konusu  olabilir. Bazılarınızın ilgisi  ölüm ve ötesi, metafizik, okült konulara yönelebilir. Mars’ın bu alandan geçişi bu konuları hayatınıza taşıyabilir Mars’ın kişisel haritalarınızda sert açıları varsa , başkalarından alacaklarınızı tahsil etmekte zorlanabilir ya da bu alanda mücadele etmeniz gerekebilir. Vergiler, harcamalar, ödemeler konusunda da dikkatli olunmalıdır, tartışmalara dikkat etmek gerekebilir. Ameliyat veya operasyon geçirme durumu söz konusu olabilir.