• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

AĞUSTOS 2020

AĞUSTOS 2020


AĞUSTOS 2020

Ağustos ayına Kova burcundaki Dolunay ile başlıyorsunuz sevgili Akrepler, Kova burcundaki Dolunay sizlerin  4.evinizde gerçekleşecek ve Uranüs Dolunay’a kare açı yapacağı için ailevi konularda, ev ile ilgili konularda ani beklenmedik, öngörülmeyen durumlar yaşayabilirsiniz ve bu hoşunuza gitmeyebilir. 4.evinizdeki Dolunay’dan sabit bir burç olduğunuz için daha fazla etkilenebilirsiniz. Ev aile, yuva konularında değişimler olabilir. Aynı zamanda 4.ev ve 10.ev aksınızı da etkileyen bir Dolunay olduğu için kariyerinizde de meydana gelecek değişimler de söz konusu olabilir, işten çıkabilir, başka bir iş gündeme gelebilir, bazılarınız boşanabilir, bazılarınızın aile büyüklerinizin sağlıkla ilgili sorunları çıkabilir.
22 Ağustos’a kadar Güneş Aslan burcunda 10.evinizde olacak yaklaşık 1 ay boyunca  Güneş’in bu alanda olması ile  iş, kariyer, toplumsal statü ve tanınma konuları öncelik kazanmaya başlar. Fakat Güneş ve Uranüs arasındaki gergin enerjiler ile Ağustos ayının ilk haftasında  sarsıntılar ve kimlik krizleri yaşayabilir, sabırsız ve aceleci, elektrikli ve gergin davranabilirsiniz. Statü   ve kariyer ile ilgili değişimler istem dışı ve genellikle sizin elinizde olmayan durumlarla gelişir, sizi değişime zorlayabilir. Otorite figürleriyle ani stresler, aniden işten ayrılmalar, boşanmalar, hızlı gelişen hedef değişiklikleri yaşanabilir. Şartlara isyan, baskıya karşı çıkma ve tahammülsüzlük enerjisi çok belirgindir. Beklenmedik sağlık sorunlarıyla karşılaşılabilir.
5 Ağustos’ta Merkür Aslan burcuna sizlerin 10.evinize geçiyor sevgili Akrepler  Merkür’ün bu alandan geçiş yapacağı süreçte  işle ilgili önemli konuşmalar, yazışmalar, anlaşmalar yapılabilir; eğitimler alabilirsiniz bu eğitimler kariyeriniz veya işinizle ilgili olabilir , işiniz ile ilgili yeni teknikler öğrenmeniz için de iyi bir süreçtir. Merkür’ün kariyer evinden geçişi süresince işle ilgili seyahatler de yapılabilir.. Bu dönemde, otoriteyi temsil eden kişilerle konuşmak, kariyerle ilgili konularda tavsiyeler almak da akıllıca olabilir. Bu dönemde önemli mevkideki  kişilerle toplantılar  yazışmalar yapmak iyi sonuçlar verebilir.
7 Ağustos’ta Venüs Yengeç burcuna geçiyor sizlerin 9.evinizde seyahat edecek, yaklaşık bir aylık süreçte, dış seyahatler yapmak, yabancılarla ortaklaşa işlere girişmek ve eğitimle ilgili konular açısından olumlu etkiler  söz konusu olabilir. Uzun yolculuklardan, yabancı kültürlerden insanlarla bir araya gelmekten, yeni şeyler öğrenmekten keyif alınacak bir dönemdir. Alışılmış kalıplar dışına çıkmak, hayatına değişiklikler getirmek için güzel bir zaman dilimidir. Bu dönemde yeni ve ilginç, muhtemelen de yabancı kişilerle tanışabilir; hayata karşı olumlu bakış açısı kazanmanıza sebep olacak olaylarla ya da kişilerle karşılaşabilirsiniz.
15 Ağustos’ta Uranüs geri hareketine başlıyor Uranüs hızlı inovasyon, beklenmedik değişim ve kısıtlayıcı koşullardan kurtulma ile ilişkili olan bir gezegendir. Bu süreçte  kendinizi topluma yabancı hissetme, kendi yolunuzu takip etmek için içsel özgürlüğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu içsel özgürlük yolculuğunda ani farkındalık geliştirebilir ve birden aydınlandığınızı fark edebilirsiniz. Uranüs geri giderken sinirsel gerginlik  olur, çok kolay heyecanlanır, kışkırtmalara kapılırız. Bu etki ile Uranüs haritalarımızda hangi alanda ise geri hareketinde  o konularla ilgili içsel bir uyanış yaşayabilirsiniz ve bu konuları  yeniden gözden geçirmeye başlayabilirsiniz. Uranüs Boğa burcunda sizlerin 7.evinizde Yedinci ev, romantik ilişkilerimiz de dahil olmak üzere ortaklıklarımızı yönetir. Burada herkes için eşit ve adil bir şekilde enerji alışverişini öğreniriz. Yedinci evdeki Uranüs, ilişkilerin geleneksel tanımına meydan okur, gerçek bir ortaklığın ne olduğu ve dünyaya nasıl gösterileceği konusunda ilerici bir görüşe yol açar. Uranüs retrosu ilişkilerinizi değerlendirmenizi ve gerektiğinde ayarlarınızı yapmanızı ister. Ayrıca, ortaklıklarınızda özgür hissedip hissetmediğinizi soracak ve bunun nasıl göründüğüne dair vizyonunuza uymayanları kıracak. Bu süreçte ani boşanmalar, ani iş ortaklıklarının bozulması söz konusu olabilir. Bu konudaki alışılmış kalıpların dışına çıkmak ister, zincirlerinizi kırmak istersiniz.
19 Ağustos’ta Aslan burcunda bir Yeniay yaşayacaksınız , Yeni ay, yeni kararlar ve yeni başlangıçlar demektir. Sizlerin 10.evinizde gerçekleşecek bu Yeniay ile kariyer konuları, işiniz, statünüz ile ilgili yeni başlangıçlar yapacağınız zamanlar olabilir. Merküryen bir yeni ay yaşayacağımız için bu konulara çözüm bulmak zorunda kalacağınız zamanlar öz konusu olabilir. Bu süreçte hayatınızdaki kadın figürleri özellikle ebeveynlerinizle ilgili konularda da gündeme gelebilir.
20 Ağustos’ta Merkür Başak burcuna geçiyor sizlerin 11.evinize Merkür'ün ortalama bir ay boyunca süren bu transiti ile sosyal çevre ile iletişim hareketlenir, her türlü aktivitelere veya organizasyonlara katılmak için uygun bir süreçtir. Bu günlerde, dostlar arasında iletişim sağlamak ,sizinle  aynı ideali paylaşan kişilerle bir araya gelebilir, ileride yapacağınız şeyleri  tartışabilirsiniz. Geleceği formüle etmek, planlar  yapmak için uygun  zamanlardır. Bu süreçte tavsiyeler alabilir, fikrine saygı duyduğunuz arkadaşlarınıza danışabileceğiniz gündemleriniz olabilir. Bu dönemde etrafında zeki, bilgili, becerikli, iletişimci kişiler daha fazla olabilir. Fikir paylaşımları, kulüp ve dernek işleri gibi faaliyetler, arkadaşlarınızla birlikte  eğitim almak, yeni şeyler öğrenmek, grup içerisinde bilgi paylaşmak açısından; ticari konularda girişim ve yatırımlar yapmak açısından kullanılabileceğiniz zamanlardır.
22 Ağustos’ta Güneş Başak burcuna sizlerin 11.evinize geçiyor Merkür de bu alanda ikisi iyi bir ikili oluşturacaklar. Sosyal alanda hareketlilik devreye girer, etrafınızda güçlü ve etkin kimseler artabilir. Bu dönemde  tanışacağınız  kişilerden fayda görebilirsiniz, bu yüzden  mümkün olduğunca sosyal organizasyonlara katılmak sizler için iyi  olabilir, gelecekle ilgili planlarına hiç ummadığı destekler gelebilir. Katıldığınız gruplar içerisinde liderlik yeteneklerinizi  sergileyebilir, kendinizi  daha rahat kabul ettirebilirsiniz.
Mars ay boyunca 6.evinizde hareket ediyor olacak, enerjiniz günlük işlere yönelir, iş ve tempo yüksektir, agresyon ve acelecilik söz konusudur, bu da sizleri olumsuz sonuçlara götürebilir. Mars’ın  sert açıları varsa,  iş hayatınız ile ilgili çalkantılar yaşayabilirsiniz, iş ortamınızdaki kişilerden ,özellikle astlardan ve çalışanlardan yana sorunlar , agresyon ve abartılı bir rekabet ortaya çıkabilir. Bazılarınızın  bitirmesi s gereken çok sayıda projesi  olabilir, sürekli mücadele etme gerekliliği sinirlerinizi,  bozabilir.  Eğer   Mars’ın uyumlu açıları varsa ,girişim yaptığınız  işlerden başarı ile çıkabilirsiniz. astlarınızdan veya çalışanlarınızdan, güçlendirici destekler alabilirsiniz.