• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

AĞUSTOS 2020

AĞUSTOS 2020


AĞUSTOS 2020

Ağustos ayına Kova burcundaki Dolunay ile başlıyorsunuz sevgili Oğlaklar , Kova burcundaki Dolunay sizlerin  2.evinizde gerçekleşecek ve Uranüs Dolunay’a kare açı yapacağı için parasal konularda beklenmedik nahoş durumlar ortaya çıkabilir. Para kazanma konusunda değişimler yaşayabilirsiniz, aynı zamanda bu Dolunay’da 2.ev-8.ev aksı hareketleneceği için kazançlar ve gelirler konusunda , başkalarından elde ettiğiniz kazançlar, kredi, miras , sigorta konularında da beklenmeyen ve pek memnun olmayacağınız bir süreç yaşayabilirsiniz.
22 Ağustos’a kadar Güneş Aslan burcunda 8.evinizde olacak yaklaşık 1 ay boyunca  Güneş’in bu alanda olması ile  ortaklaşa kazanımlar, müşterek değerler, eş veya ortağın gelirleri, alacak ve borçlar, krediler, vergiler, ödemelerle ilgili konular öncelik kazanmaya başlayabilir. Bu dönem süresince, başkalarına bağlı hareket etmek ya da başkalarından gelecek şeyleri beklemek mecburiyeti öne çıkabilir. Sekizinci ev  aynı zamanda  ölüm, miraslar ve başkalarından intikal eden şeylerle de ilgilidir. Aynı zamanda tehlikeli ve risk taşıyan durumlar, ameliyatlar gündeminizde olabilir. 8. ev ödemelerle de ilişkilidir. Güneş’in bu alandan geçişi vergi, stopaj, kredi kartı gibi ödemelere ilişkin konulara dikkat etmek gerekliliğine işaret eder. 17 Ağustos’ta Güneş Merkür kavuşumu söz konusu olacak bu gündemleriniz ile ilgili evrene göndereceğiniz istekler kabul görecektir. Bugünü iyi değerlendirin.
5 Ağustos’ta Merkür Aslan burcuna sizlerin 8.evinize geçiyor , yaklaşık 3 hafta boyunca , parasal konuları konuşmak, planlamak adına uygun zamanlardır. İş konusunda finansal ortaklıklar yapma konuları gündeme gelebilir bazılarınız bu süreçte projelerinize destek bulabilirsiniz fakat ortaklaşa işlerde sorun yaşamamak için , her şeyi yazıya dökmek haklarınızı korumak açısından, imzalanan herhangi bir belgeyi iyice okumakta fayda vardır. Müşterek sahip olunan değerlerle ilgili konular açısından, başkalarından beklenen alacaklarla ilgili konuşmalar, anlaşmalar, kredi ve borç konularıyla ilgili başvurular, başkalarının parasal konularını idare etmeye yönelik işler için de söz konusu olabilir. Aynı zamanda  okült, metafizik konularla ilgilenmek, bu konularla ilgili konuşmak, yazmak açısından da ideal bir süreçtir.
7 Ağustos’ta Venüs Yengeç burcuna geçiyor sizlerin 7.evinize yaklaşık bir aylık süreçte ikili ilişkilerde olumlu gelişmeler ,bu zamana kadar ilişkilerinizde olumsuz giden şeyleri düzeltme şansı yakalayabilirsiniz. Evlilik  ,ortaklaşa girişimler açısından da uygun bir zamandır ve  her türlü ilişkileri güçlendirici bir dönemdir. Burası, transit Venüs’ün doğal özelliklerini en çok hissettirdiği alanlardan biridir. İlişkiler adına en iyi konumlandığı yerdir. Riskli yanı, fazla uzlaşmacı ve kabullenici, karşı tarafa dayalı hareket etmektir. Yasal konularda şansın artması, uzlaşma sağlanması gibi olumlu etkiler ortaya çıkartır. İş anlaşmaları yapmak, ortak işlere girmek açısından çok uygun bir dönemdir.
15 Ağustos’ta Uranüs geri hareketine başlıyor Uranüs hızlı inavasyon, beklenmedik değişim ve kısıtlayıcı koşullardan kurtulma ile ilişkili olan bir gezegendir. Bu süreçte  kendinizi topluma yabancı hissetme, kendi yolunuzu takip etmek için içsel özgürlüğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu içsel özgürlük yolculuğunda ani farkındalık geliştirebilir ve birden aydınlandığınızı fark edebilirsiniz. Uranüs geri giderken sinirsel gerginlik  olur, çok kolay heyecanlanır, kışkırtmalara kapılırız. Bu etki ile Uranüs haritalarımızda hangi alanda ise geri hareketinde  o konularla ilgili içsel bir uyanış yaşayabilirsiniz ve bu konuları  yeniden gözden geçirmeye başlayabilirsiniz. Uranüs Boğa burcunda sizlerin 5.evinizde Beşinci ev zevk, yaratıcılık ,çocuklar ve aşk evi. Burada içsel çocuğumuzu, merak duygumuzu ve dünyada neyin bizi neşelendirdiğini buluruz. Beşinci evdeki Uranüs, farklı serbest bırakma yöntemlerini keşfetmenizi istiyor. Her birimizin içinde yaşadığımız dünyanın tadını çıkarmanın farklı bir yolu var. Beşinci evdeki Uranüs, mümkün olduğunca çok yöntemi keşfetmenizi ve bunları yaratılıcığımız  için kullanmanızı istiyor. Çoğu zaman bu yerleşim, yeni yaratma yollarını araştıran ve eğlencenin vizyoneri haline gelen müzisyenler, sanatçılar veya yazarlar yaratır. Uranus Retrosu  sizden benzersiz tasarımlarınızı bulmanızı ister. Dünyaya gösterilmeyi bekleyen yeni bir ses veya yeni bir sanat ortamı var mı?
19 Ağustos’ta Aslan burcunda bir Yeniay yaşayacaksınız , Yeni ay, yeni kararlar ve yeni başlangıçlar demektir. Sizlerin 8.evinizde gerçekleşecek Yeniay  finansal plan, tasarruf planı, kredi almak veya birleştirmek ve muhasebe konularında ,ortaklıktan gelen kazanımlarla ilgili konularda yeni başlangıçlar, düzenlemeler ve girişimler yapmak zamanı olduğunu hatırlatacak.
20 Ağustos’ta Merkür Başak burcuna geçiyor sizlerin 9.evinize bu döngü sırasında her türlü eğitim ve bilgi almaya yönelik aktiviteler söz konusudur. Yurtdışı ve yabancılarla veya eğitim, yayıncılık ve medya ile ilişkili konularda yazışmalar, konuşmalar veya anlaşmalar bu dönemde gündeme gelebilir. Hayatınızı değiştirebilecek türden yeni görüşlere imkân tanıyan bu dönem  perspektifinizi genişletecek konulara yönelebilir, sizi aydınlatacak kişilerle bir araya gelebilir ya da iletişim kurabilirsiniz. Eğitim almak, vermek, seminer düzenlemek, uluslararası konuşmalar ya da yazışmalar yapmak için de ideal zamanlardır.
22 Ağustos’ta Güneş Başak burcuna sizlerin 9.evinize geçiyor yaklaşık bir ay boyunca seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konular  gündeminizde önemli yer tutabilir. Bir şeyler öğrenme amaçlı seyahatler için güzel bir süreçtir. İşinizi büyütmek için ,uluslararası piyasalara açılmak için bu süreci  kullanılabilir siniz. Hedeflerinizi geniş tutmak, yeni alanlara doğru yönelmek, yeni şanslar denemekte fayda vardır. Bu dönemde hayatın daha ziyade felsefi yönlerine de kayabilirsiniz. Alışılmışın dışında konulara odaklanmanız olasıdır.  Kitap yazmak, kitap yayımlamak, yeni şeyler öğrenmek, seminer vermek gibi zihinsel faaliyetler açısından da olumlu etkiler taşıyan bir transittir. Bazılarınız kendinizi bu alanlarda tanıtabilir, dikkat çekebilirsiniz. Yurt dışından, yabancı kültürlerden önemli, karizmatik ve güçlü kişiler  de hayatınızda önemli rol oynayabilir.
Ay boyunca Mars Koç burcunda ve sizlerin 4.evinizde olacak enerji ve eforun sembolü Mars’ın bu alandaki hareketi, aile içinde gerginliklere, tartışma ve kırgınlıklara, uç noktalarda kopmalara sebep olabilir. Bu transitte önünü kesemediğiniz durumlar çığ gibi büyüyerek karşınıza çıkabilir özellikle  kişisel haritalarınızda Mars sert açılar alıyorsa evle ilgili güvenlik tedbirleri almak gerekir, ev kazalarına da açık olunan bir transittir .Eğer Mars’ın açıları uyumlu ise taşınabilir, evde değişiklik yapmak amacıyla girişimler yapılabilir.