• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

AĞUSTOS 2020

AĞUSTOS 2020


AĞUSTOS 2020

Ağustos ayına Kova burcundaki Dolunay ile başlıyorsunuz sevgili Balıklar, Kova burcundaki Dolunay sizlerin 12.evinizde gerçekleşecek. Dolunay 12. evinizde gerçekleştiğinde beklettiğiniz birçok şey hakkında sizin farkındalık sahibi olmanızı sağlar. 12. ev bilinçaltı zihnimizin alanıdır. Bu dönemde geçmişiniz, hatıralarınız, kalıplarınız, inançlarınız  Dolunay'ın ışığı ile aydınlanır. Sizi geride tutan şeyleri uyandırmak ,terapi yapmak için mükemmel bir zamandır. Bu dönemde  yüksek benliğiniz ve bilinçaltınızdan mesaj alabilir, rüyalarınız  canlı olabilir. Bu süreçte  korkular, endişeler ve  bastırdığınız konular ortaya çıkabilir. Uranüs Dolunay’a kare açı yapacağı için beklenmedik ,kontrol dışı durumlar ortaya çıkabilir, endişeleriniz ,korkularınız artabilir. Bu süreçte  yalnız kalmak için çok büyük bir ihtiyaç duyabilirsiniz. İçinizdeki derinliklerden kaynaklanan sorunlar veya  bir sağlık sorunu ortaya çıkabilir.
22 Ağustos’a kadar Güneş Aslan burcunda 6.evinizde olacak. Güneş’in bu alanda olması  günlük iş ve mecburiyetlerinizin daha fazla önem kazanmasına sebep olabilir. Hayattaki sorunlarınıza, sorumluluklarınıza ve görevlerinize daha fazla eğilmek gerekliliğini ortaya çıkarabilir. Güneş’in bu alandan geçişi süresince başkalarının istek ve arzularına göre çalışmak gerekebilir. İş ve sorumluluklar artabilir  ve bu durum sağlığı bozacak denli yorucu olabilir. Yapılması öncelikli işler yüzünden kendi ihtiyaçlarınıza yeterince eğilemeyebilirsiniz. Sevmediğiniz  halde yapmanız  gereken işler  mutsuzluğa sebep olabilir. Bu alan astlar ve çalışanlarla da ilgilidir. Eğer kişisel haritalarınızda Güneş sert açılar alıyorsa çalışanlarla  ilgili sorunlar daha fazla olabilir. Diğer taraftan, sağlıkla ilgili konuları gözden geçirmek gerekmektedir. Kişisel disiplini iyi korumalı, diyete dikkat etmelidir. 17 Ağustos’ta  bu alanda Güneş Merkür kavuşumu var yani Güneş Merkür’ün kalbinde olacak tüm bu saydığımız konularla ilgili evrene güzel dilek ve dualar ederseniz kabul göreceği zamandır, iyi değerlendirin lütfen.
5 Ağustos’ta Merkür Aslan burcuna sizlerin 6. evinize geçiyor , yaklaşık 3 hafta boyunca bilgi paylaşımları, anlaşmalar artar. Bu süreci, iş başvuruları, işe alışlar, sözleşmeler açısından verimli kullanılabilirsiniz. Aynı iş ortamını paylaştığınız kişilerle iyi kontaklarınız sayesinde başarıya daha kolay ulaşabilirsiniz. Çalışanların, astların becerilerinden yararlanacağınız bir dönemdir. Merkür’ün bu alandan geçişi, iş ortamında daha düzenleyici ve organize olmaya yardımcıdır. Günlük rutin işleri derleyip toparlamak, yapılmış işleri gözden geçirmek, eksiklerinizi ve hatalarınızı tespit etmek, çalışma koşullarını bağlayıcı anlaşmalar yapmak gibi konular için kullanılabilir. İş koşullarındaki sorunları çözmeye yönelik konuşmalar, planlar yapılabilir. Sağlığı gözden geçirmek de gerekebilir. Bu dönemdeki yoğun tempo da sinirleri gerebilir.
7 Ağustos’ta Venüs Yengeç burcuna geçiyor sizlerin 5.evinize bu 1 ay boyunca aşk ve ilişkilerde olumlu gelişmeler olabilir. Venüs bu evi sevdiği için buradaki  seyahati keyifli sonuçlar ortaya çıkarabilir. Aşk ilişkileriniz, çocuklarla olan ilişkiler, sanatsal yaratıcılığınız açısından verimli bir ay olabilir. Aynı zamanda hayattan daha fazla keyif alacağınız bir süreç te olabilir. Çocuk sahibi olmak adına  da iyi bir  süreçtir. Çocuklarla ilgili ilişkiler keyif vericidir. Hobilere daha fazla vakit ayırılabilir, sanatsal faaliyetler için uygun dönemdir, kısa tatillere çıkmak, sosyalleşmek, arkadaşlarla eğlenmek açısından da uygun zamanlardır.
15 Ağustos’ta Uranüs geri hareketine başlıyor Uranüs hızlı inavasyon, beklenmedik değişim ve kısıtlayıcı koşullardan kurtulma ile ilişkili olan bir gezegendir. Bu süreçte  kendinizi topluma yabancı hissetme, kendi yolunuzu takip etmek için içsel özgürlüğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu içsel özgürlük yolculuğunda ani farkındalık geliştirebilir ve birden aydınlandığınızı fark edebilirsiniz. Uranüs geri giderken sinirsel gerginlik  olur, çok kolay heyecanlanır, kışkırtmalara kapılırız. Bu etki ile Uranüs haritalarımızda hangi alanda ise geri hareketinde  o konularla ilgili içsel bir uyanış yaşayabilirsiniz ve bu konuları  yeniden gözden geçirmeye başlayabilirsiniz. Uranüs Boğa burcunda sizlerin 3.evinizde üçüncü ev iletişim ve zihnimizi yönetir. Dünya ile nasıl enerji alışverişi yaptığımızı ve kendimizi ifade etmek için hangi yöntemleri kullandığımızı anlatır. Üçüncü evdeki Uranüs, geleneksel konuşma yöntemlerine meydan okuyor. Sizden yeni ifadeler yaratmanızı ve bunu yapmak için yeni teknolojiler kullanmanızı istiyor (merhaba sosyal medya). Uranus Retrosu herhangi bir iletişim bloğunu kıracak ve ilerici ve açık bir zihne dayanan benzersiz seçenekler sunacak. Dünya ile nasıl enerji alışverişi yaptığınız konusunda soruların ortaya çıkmasını bekleyin. Düşüncelerinizi iletmek için yeni bir sistem oluşturabilseydiniz neye benzeyecekti? Tüm bu süreçte bunları sorgulayacaksınız.
19 Ağustos’ta Aslan burcunda bir Yeniay yaşayacaksınız , Yeni ay, yeni kararlar ve yeni başlangıçlar demektir. Sizlerin 6.evinizde gerçekleşecek 6. evdeki Yeni Ay, yeni diyet rejimlerinin, sağlıklı rutinlerin ve tatmin edici çalışma programlarının başarılı bir şekilde başlatılabileceği bir zaman habercisidir. İşinizi halletmenin, ayrıntılarla başa çıkmanın ve yeniden organize ederek ya da sadece işinize yetişmenize yardımcı olacak görevlerde hevesle çalışarak verimliliğinizi artırmanın zamanı gelmiş demektir. Ayrıca, eleştirel düşünme şu anda en üst noktada olduğu için, her türlü analiz için iyi bir zamandır. Bu dönem, her şeyi çözme ve faydalı olma arzusuyla dolu olabilirsiniz.
20 Ağustos’ta Merkür Başak burcuna geçiyor sizlerin 7.evinize bu döngü sırasında, iletişim becerileri, düşünceler ve zihin ikili ilişkiler ve ortaklıklar konusunda olur. 7. ev aynı zamanda anlaşmalar ve sözleşmelerle de ilişkilendirilir. Merkür’ün bu evde olması, önemli anlaşmaların gündeme gelmesine sebep olabilir. Pek tabii ki bu anlaşmalar veya sözleşmeler, işle ilgili olabileceği gibi, evlilik veya alım-satım ile ilgili de olabilir. Bu dönemde başkalarıyla birlikte hareket etmek, ikili ilişkilerde taktik ve strateji geliştirmek, bilinçli davranmak kazandıracaktır. Bu ev müşteri ilişkilerini de anlattığından, yeni satış stratejileri geliştirilebilir, önemli mülakatlar veya bilgilendirmeler yapılabilir. Bu ev yakın ilişkileri temsil ettiğinden, bu transit esnasında yakın ilişkide bulunulan kişilerden haber ve bilgi alınabilir. Yakın ilişkide olunan kişilerle önemli konuları konuşmak, açığa kavuşturmak için de uygun günlerdir. İlişkide zorlukların üstesinden gelmek için açıkça konuşmak, önemli konularda danışmanlık ve tavsiyeler almak açısından da kullanılabilir. Ortak işlere girmek, birlikte seyahate çıkmak açısından uygun bir dönemdir.
22 Ağustos’ta Güneş Başak burcuna sizlerin 7.evinize geçiyor Güneş’in bu alanda olması ile  ikili ilişkiler hareketlenmeye, dikkat çekmeye ve önem kazanmaya başlar. Tanınmış, önemli, insanların dikkatini çeken kişiler  hayatınıza girebilir. Güneş’in kişisel gezegenlerinize açılarının uyumlu ya da uyumsuz olmasına bağlı olarak bu kişiler destekçi veya tersine köstekçi olabilirler. Transit Güneş’in bu alandan geçişi sürecinde kişisel gezegenlerinize uyumlu açıları ağırlıkta ise başkalarıyla birlikte hareket etmekten avantaj sağlar, güç elde edersiniz, önemli iş bağlantıları gerçekleştirebilirsiniz.  Her koşulda bu transit süresince ikili ilişkilerde taktik ve strateji geliştirmek, bilinçli davranmak, paslaşmaya açık olmak kazandırır. Aynı zamanda  hayatınızı  bire bir paylaştığınız, sizin için önem taşıyan kişilerin ihtiyaçlarına da eğilmek, destek vermek durumunda kalabilirsiniz. 7. evin diğer bir anlamı da taşınmak, yer değiştirmektir. Bu süreçte yer değişikliği yapılabilirsiniz.
Mars ay  boyunca Koç burcunda sizlerin 2. evinizde olacak, enerji ve eforunuz sadece para kazanmak için değil, aynı zamanda değerlerinizi savunmak için çok olacak. Bu süreçte sahip olduklarınızdan en iyi şekilde yararlanırsanız bütçeniz konusunda sıkıntı olmayabilir. . Yeni para kazanma projeleri veya mevcut projeleri hızlandırmak için çok fazla enerjiye sahip olabilirsiniz, iyi değerlendirin.  Bu, dönemde kredi kullanmaktan kaçınmalısınız, çünkü harcama alışkanlıklarınız aşırı ve dürtüsel  olabilir.