• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

AĞUSTOS 2020

AĞUSTOS 2020


AĞUSTOS 2020

3 AĞUSTOS KOVA DOLUNAY’I

3 Ağustos saat 18.58 ‘de Kova burcunda bir Dolunay yaşayacağız. Kova burcu teknoloji, internet, uzay, keşifler , sosyal gruplar, sosyal medya , umutlar, farklı düşünceler, isyanlar , değişim , alışılmışın dışında olmak , eşitlik gibi konuları anlatır demek ki bu Dolunay zamanı gündemimiz bu konular çerçevesinde olacak, arkadaşlar. Özgürlükler ve kurallara karşı isyanlar söz konusu olabilir bu da toplumsal huzursuzluklara yol açabilir.
An haritasında Oğlak burcu yükseliyor ve yöneticisi Satürn 1.evde yönetim, idare, ekonomi , şirket, iş dünyasında sistem kurmayı ve sorumluluk almayı anlatıyor. Daha fazla sorumluluk alma , elini taşın altına sokma zamanı olduğunu vurguluyor. Ayrıca sağlığa önem verilmesi gereken bir dönemdir, bu dolunay zamanı kilo verilebilir. Dolunay’ın an haritasının yöneticisi Satürn aynı zamanda Dolunay’ın gerçekleştiği Kova burcunun da yöneticisi ve Yengeç burcundaki Merkür’e  karşıt durumda, kendimizi  ifade etmek zorlaşabilir, konuşma özgürlüğü kısıtlanabilir. Sinir sistemiyle, konuşma ve işitmeyle, zihinsel konularla ilgili sorunlarla karşılaşılabilir. Anlaşmalar, sözleşmeler, imza gerektiren işlerde engeller, gecikmelerle karşılaşabilir. İletişimde problemler, yanlış anlaşılmalar olabilir. İnternet ve dijital platformda engellemeler ve kısıtlamalar söz konusu olabilir. Kişisel anlamda olaylara dar açıdan bakma eğilimi gösterebilir, sabit fikirli ya da önyargılı davranabilir, hayatın gerçekleriyle başa çıkmakta zorlanabiliriz. Gereğinden fazla gerçekçi olmak ya da maddeci düşünmek bizi depresifleştirebilir.
Uranüs’ün an haritasında 3.evde olması yakın çevrede beklenmedik değişimleri, sıra dışı olayları beraberinde getirebilir, çevre değişikliği olabilir. İletişim ve olaylara yaklaşım tarzında farklılaşma olabilir, zihinsel olarak yeniliğe açık , yeni şeyler öğrenmek ve aydınlanmak ,değişik konularda eğitim almak isteği olabilir. Bu, ani ortaya çıkan yaratıcı fikirler, internet ile ilgili buluşlar, icatlara açık olunan bir dönemdir, eğitim ve yayıncılık, seyahatler, kardeşler ve yakınlarla yapılan işler alanında birden beklenmedik durum değişiklikleri görülebilir. Kardeşlerle, yakınlarla, komşularla ilişkilerde beklenmedik durumlar, kopuşlar, onların hayatlarında ani gelişen istenmeyen durumlar baş gösterebilir. Bu dönemde ilişkileri sabitleştirmek zordur; sürpriz ve hızlı gelişmeler, beklenmedik başlangıç veya bitişler olasıdır.
Bu Dolunay’da Uranüs  Güneş ve Ay’a   gergin açı yapıyor olacak, kimlik krizleri yaşanabilir, sabırsız ve aceleci, elektrikli ve gergin davranışlar olabilir. Değişimler istem dışı ve genellikle dışarıdan gelişir, ve değişime zorlayabilir. Otorite figürleriyle ani stresler, aniden işten ayrılmalar, hızlı gelişen hedef değişiklikleri yaşanabilir. Şartlara isyan, baskıya karşı çıkma ve tahammülsüzlük enerjisi çok belirgindir özellikle şirketlerde beklenmedik değişimler olabilir. Kişisel anlamda beklenmedik sağlık sorunlarıyla karşılaşılabilir. Tansiyon problemleri yaşayabiliriz, dikkatli olalım. Ailevi temalarda, geçmişle ilişkili konularda beklenmedik biçimde ortaya çıkıveren durumlar, anne veya eşle ilgili hızlı gelişmeler söz konusu olabilir, aile dağılabilir, eşten veya aileden kopuş olabilir. Duygularımızı  agresifçe ve aceleci bir biçimde ortaya koyabilir, istenmedik veya beklenenden önce yer değiştirmeler, çevreden kopuş deneyimlenebilir. Ay sağlıkla da ilişkili olduğundan, bazı beklenmedik sağlık sorunları oluşabilir. Yeme içme tarzının gözden geçirilmesi, bilhassa midenin iyi kollanması gereken bir zaman dilimidir bu. Eski beslenme, yaşam ve davranış kalıplarının da mecburi değişimini gerektirir. Aynı zamanda Uranüs fırtınalarla ilgilidir, bu süreçte depremler de olabilir, hava şartlarında değişimler söz konusu olabilir, havayollarında ani gelişen durumlar, kazalar olabilir.
Ay ve Güneş 11 derece  Kovada kişisel haritalarınızda  gezegenleri olanları  daha fazla etkiler ve  sabit burçlarda (Boğa, Aslan, Akrep ve Kova) yaklaşık 8 ila 16 derecede gezegenleri olanları en belirgin şekilde etkiler. 20 Temmuz Yengeç Yeniay’ında başlattığınız girişimler bu Dolunay’da tamamlanabilir.
 
KOVA DOLUNAY'ININ  BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ

11.evde hayaller, umutlar alanında yaşayacağınız Dolunay kariyerden gelen kazançlarda aniden gelişen fırsatlar olabilir. Kariyerden gelen maddi manevi ödüller söz konusu olabilir. Yatırım ve harcamalara dikkat fazla risk almayın lütfen. Daha fazla sosyalleşebileceğiniz bir süreçtir.
BOĞA
10.evde meydana gelecek olan Dolunay’dan sabit bir burç olduğunuz için çok fazla etkilenebilirsiniz. Kariyerinizle ilgili ani kararlar verebilir ve baskı altında hissettiğiniz konularda ani değişimler, iş değişimleri, taşınmalar ve ani bitişler söz konusu olabilir. Uranüs Boğa’da olduğu için ani kararlar verebilirsiniz. Otorite ile ilişkilere dikkat etmelisiniz.
İKİZLER
9.evde meydana gelecek Dolunay gezme , eğitim, uzak yerlere seyahatler söz konusu olabilir. Fikir değişikliği yapabilirsiniz. Yurtdışı işleri olanlar ani bir değişim yaşayabilirsiniz. Akrabalar, yakındaki kişilerin hayatlarındaki değişimler söz konusu olabilir. Eğitim hayatınızda hızlı ve değişik gelişmeler olabilir.
YENGEÇ
8. evdeki Dolunay maddi manevi anlamda krizler yaşamanıza sebep olabilir, hastalık, ameliyat , ilişkiniz veya ortağınız ile ilgili harcamalar olabilir. Finansal konuları gündemde ; vergi, sigorta ve ödemelerine dikkat ,borçlanmamaya da dikkat edelim , kimseye borç para vermemeye özen gösterelim. Sizi rahatsız eden ortamlarda bulunmamaya çalışın. İç dünyanıza dönüp biraz yalnız kalmak iyi gelebilir.
ASLAN
7.evdeki Dolunay’dan sabit bir burç olduğunuz için daha fazla etkilenebilirsiniz, ilişkileriniz ile ilgili kararlar verebilir, beklenmedik tekliflerle karşılaşabilirsiniz. İşbirliklerinde ani değişimler, iş kurmak, evlenmek, taşınmalar olabilir. İlişkilerinizle ilgili farkındalıklar yaşayabilirsiniz. İlişkilerde ,işbirliklerinde ani değişimler söz konusu olabilir. Taşınmalar gündeme gelebilir.
BAŞAK
6.evinizde gelişecek dolunayda 11.derece ve yakınlarında sabit burçlarınız varsa daha fazla etkilenebilirsiniz. İş değişimleri, işten ayrılma, yeni işe girme durumları olabilir. Kronik rahatsızlıklarınız varsa dikkatli olmalısınız. Günlük rutinlerinizde değişimler olabilir. İş yerinizde bilgisayar sistemlerinde arızalar söz konusu olabilir. Altınızda çalışan kişiler işi bırakabilir dikkatli olalım.
TERAZİ
5.evinizdeki Dolunay sizin için keyifli bir dönem söz konusu olabilir. Çocuklarla ilgili tamamlanması gereken konular olabilir. Hamile kalabilirsiniz, bazılarınız çocuk sahibi olabilirsiniz. Aşk hayatınızda gelişmeler söz konusu olabilir, aşık olabilirsiniz. Risk almamaya özen göstermelisiniz  çünkü ani para kazanımları ve kayıpları yaşayabilirsiniz.
AKREP
4.evinizdeki Dolunay’dan sabit bir burç olduğunuz için daha fazla etkilenebilirsiniz. Ev aile, yuva konularında değişimler olabilir. Kariyerinizde de meydana gelecek değişimler de söz konusu olabilir. Aile büyüklerinizin sağlığına dikkat etmek gerekiyor.
YAY
3.evinizdeki Dolunay ile yeni teklif, yeni fikirler, ticari konularda değişimler söz konusu olabilir. Yakın çevrenizdeki kişilerle olan ilişkilerde değişimler söz konusu olabilir. Yeni bir eğitim veya aniden gelişecek bir seyahat söz konusu olabilir ya da uzaklarda yaşayan bir akrabanız sizi ziyarete gelebilir.
OĞLAK
2.evdeki Dolunay parasal konularınızda değişimler, kazançlarda değişimler söz konusu olabilir. Teknolojik işlere girmeniz söz konusu olabilir. Yatırımlarınıza ve riskli piyasalara dikkat etmek gerekiyor.
KOVA
1.evdeki Dolunay size önemli farklılıklar getirebilir, hayatınızla ilgili yeni kararlar verebilirsiniz. İlişkiler ve iş hayatınız kariyer ile ilgili konularda değişiklikler olabilir, ebeveynlerle ilgili konular gündeme gelebilir. Taşınabilirsiniz.
BALIK
12.evde yaşayacağınız Dolunay’da kendinizi huzursuz hissedebilirsiniz, gizli düşmanlıklar, sırlar ortaya çıkabilir, bazı ilişkilerinizi gözden geçirmeniz gerekebilir.  Sağlık sorunlarına dikkat etmeni gerekiyor, trafikte araç kullanırken dikkat edelim.