• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

AĞUSTOS 2021

AĞUSTOS 2021


AĞUSTOS  2021

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR 
Güneş 23 Ağustos’a kadar Aslan burcunda olacak ve 1 Ağustos günü Merkür Aslan burcunda Güneş’in kalbinde yerini alacak, sizlerin 5. Evinizde. 23 Ağustos da ise Güneş Başak burcuna sizlerin 6. evinize  geçecek.
Ayın ilk 23 günü odak noktanız çocuklar, aşklar, eğlenceli aktiviteler, sanatsal beceriler ve yaratıcı fikirler de olacaktır. Özellikle ebeveyn olan koçlar,  çocukları ile ilgili konularda girişimler yapabilirler. Bu dönem hayatın zevkini daha fazla tatmak isteyebilir, eğlenceye daha fazla vakit ayırabilirsiniz. Sosyal alanlarda fazlasıyla yer alabilir, kısa tatiller yapabilirsiniz. Aslında sevgili koçlar ayın 23 ünden sonra çok çalışacağınız için bu dönemi tatil yaparak, dinlenerek ve eğlenerek geçirmek en güzeli olacaktır. Bu dönem de aşk hayatınız hareketlenebilir ve flörtöz bir dönem geçirebilirsiniz.
Ağustos’un 1 inde Merkür Güneş’in kalbine sığınacağı için hayallerinizin gerçeğe dönüşmesi için dualar edebilir, niyetlerinizi ve vizyonlarınızı belirleyebilir ve kalbinizin ta derininden, kalbinizin ruhunuza dokunduğu yerden dilekler dileyebilirsiniz. Kapatın gözünüzü ve sadece gerçekleştiklerini hayal edin, imgeleyin ve şükredin.
23 Ağustos’ dan itibaren Güneş Başak burcuna sizlerin 6. Evinize geçecek ve bu transitle birlikte işinize ve hayattaki mecburiyetlerinize daha fazla zaman ayırmanız gerekecektir. Çok çalışmak durumda kaldığınız bir süreç olacaktır. Daha önceden ihmal ettiğiniz tüm konular önünüze gelebilir ve bu sorunları çözmek için vakit harcayabilirsiniz. Bu dönem de işlerinizi yapmak konusunda başkalarına bağımlı olabilirsiniz, hatta kendi işinizin patronu bile olsanız yapacağınız işler başkaları tarafında size dikte edilebilir. Diğer yandan sağlığınızla ilgili konular gündeme gelebilir. Bu dönem özellikle de 22 Ağustos dolunayı sırasında Merkür mars kavuşumunun Neptün ile karşıtlığı ile sağlığınıza çok daha fazla dikkat etmeniz gereken bir zaman dilimi olacaktır. Sağlığınızla ilgili konular sizi hayal kırıklığına itebilir, depresyon yaratabilir ya da önem verdiğiniz şeyleri bırakmanıza neden olabilir.
8 Ağustos Aslan Burcunun 16 derecesindeki Yeniay, Merkür ile kavuşuyor ve 2. evinizde Boğa burcunda olan Uranüs ile de kare açı yapacak. Kendimizi ve duygularımızı son derece iyi ifade edebileceğiz ancak beklenmedik olumsuz gelişmeler olabilir ve bu yüzden programlarımızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu yeniayla birlikte çocuklarınızla, yaratıcı yönlerinizle, eğlenceli aktivitelerle, riskli yatırımlarla veya aşk hayatınızla ilgili yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Ancak bu yeni adımlarınızı atarken parasal konularda gerçekleşebilecek değişiklikleri göz önünde bulundurmalısınız, parasal konularda aniden gerçekleşecek değişimler, daralma ya da zorlanmalar söz konusu olabilir.
10 Ağustos 6. evinizdeki Başak burcunda bulunan Venüs ile 12.evinizde Balık burcunda Retro harekette olan Neptün ile karşıt açısı gerçekleşecek. İşinizle ilgili, ekip arkadaşlarınızla ya da size hizmet edenlerle ilgili konularda onlarla olan ilişkilerinizle ilgili hayal kırıklıkları, yanılmalar ve yanıltmalar söz konusu olabilir. Bu karşıtlık bazılarımız ilişkilerimizde yanlış anlaşılmalara, kendinizi ifade etmekte zorluklara ve dağılmalara sebebiyet verebilir. Yanlış bilgi akışına karşı dikkatli olmalıyız.
12 Ağustos’ da Merkür Başak Burcuna Geçiyor sizlerin 6. evinizde transit etmeye başlayacak ve hastalıklarınız, astlarınız, işiniz ve günlük rutinlerinizle ilgili konularda konuşmalar, anlaşmalar ve sözleşmeler yapabilirsiniz. Tüm bu konularda bilgi paylaşımları artacaktır. Ayın 12 sinden sora iş başvuruları yapabilir ya da işe alımlar yapabilirsiniz. Ekip arkadaşlarınızla ve astlarınızla kuracağınız iyi iletişiminiz sayesinde başarıyı daha kolay elde edebilirsiniz. İş ortamınızı daha iyi düzenleyebilir ve iyi organize edebilirsiniz. Bu süreçte günlük rutin işlerinizi de derleyip toparlayabilirsiniz, rutinlerinizle ilgili eksikliklerinizi ve hatalarınızı tespit edebilirsiniz. Bu süreçte bazılarınızın sağlığı ile ilgili konuları gözden geçirmeleri gerekebilir ve geçirdiğiniz yüksek tempolu günler sinirlerinizi gerebilir.
16 Ağustos Venüs kendi yönettiği Terazi Burcuna, 7. Evinize geçiş yapıyor. Aşkın, ilişkilerin ve sanatın gezegeni Venüs’ün kendi yönettiği Terazi burcuna ve ilişkileri anlatan 7. Evinize geçmesi ile eşiniz, partneriniz, ortağınız ve tüm yakın ilişkide bulunduğunuz kişilerle ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşanırken, ilişkilerinizde daha uzlaşmacı, daha verici ve daha dengeli olacağınız bir dönem olacaktır. Bazılarınız için Venüs’ün bu transiti evlilik teklif etmek ya da evlilik teklifi almak ile sonuçlanabilir. Bazılarınız ortaklık kurabilir veya var olan ortaklıkları ile ilgili sorunları çözebilir, olumlu gelişmeler yaşayabilirler. Bazılarınız bu transit sürecinde taşınabilir. Dava süreci olan Sevgili Koçlar, bu davalarında önemli gelişmeler yaşayabilirler veya uzlaşma sağlayabilirler.
19 Ağustos’ta Başak Burcunda 6. evinizde, Merkür Mars kavuşumu gerçekleşecek ve 2. evinizdeki Uranüs ile üçgen açı yapacaklar. Bir hafta boyunca etkisi devam edecek bu etkileşim, yaratıcı fikirler ve girişimler için son derece uygun bir zaman dilimi yaratacaktır. İşinizle ilgili konularda fikirlerinizi vücuda getirmenin, aktivasyon almanın zamanı gelmiş demektir. Düşündükleriniz ve zihninizde olgunlaştırdığınız fikirleriniz doğrultusunda yeni projeler üretebilir ve bunları hayata geçirebilirsiniz. Para ve finansal kaynaklarınızı anlatan 2.evinizdeki Uranüs’ün desteği ile de fikirleriniz sonucu aldığınız aktivasyonlar parasal durumunuzda olumlu anlamda değişikliğe sebep olabilir.
20 Ağustos Uranüs boğa burcunda, 2. Evinizde Retro Hareketine Başlıyor. Hayatınızda özgür olmak istediğiniz konu ve temaların üzerinden yeniden geçeceğiniz ve gerçekten ne kadar özgür olmayı ve hangi konulardan özgürleşmeyi istediğiniz bir iç sorgulama süreci olacaktır. Derin bir psikolojik inceleme ve analiz etme sürecinde olacağınız bu dönemde
en çok da parasal konularda ve arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizle ilgili konularda “neden” sorusunu kendinize sık sık soracaksınız. Parasal özgürlüğünüzü ve sosyal çevrenizden özgürleşmek istediğiniz konulardan özgürleşmek için neleri doğru yapıp yapmadığınızı sorgulamanın, özgürleşmek için attığınız adımların veya kullandığınız gereçlerin ne kadar doğru olup olmadığını sorgulayacaksınız. Hayatınızda öngörülmeyen, aniden, birden ortaya çıkan parasal durumlar ve sosyal çevrenizle ilgili durumlar söz konusu olabilir. Uranüs Retrosu süresince sürpriz ve aniden oluşan olaylara şüphe ile yaklaşmalısınız.
22 Ağustos Kova Dolunayı, 29 derecede yani kritik bir derecede gerçekleşecek olan bu dolunay Kova burcunda gerçekleşen 2. Dolunay olacak ve sizlerin 11.evinizi etkileyecek. Bilim ve teknoloji ile ilgili önemli gelişmeler, icatlar olabilir. Yaratıcılığımızı üst seviyede kullanabiliriz. Dolunay Jüpiter ile kavuşumda ancak aynı anda gökyüzünde Merkür Mars kavuşumu Neptün’e karşıt açı yapacak. Dolandırıcılıklara, yalanlara, hayal kırıklıklarına açık olacağız. Bu dolunay aslında Jüpiteryen bir dolunay olacak. Sosyal çevreniz ve arkadaş çevreniz gelişebilir ve hem sosyal konularda hem de kariyer getirilerinizle ilgili konularda netleşen ve tamamlanan durumlar olabilir. Bazılarınızın sosyal çevresi değişebilir ya da genişleyebilir. Bazılarınızın arkadaşlarının hayatlarında önemli gelişmeler olabilir. Bazılarınız bugüne kadar yaptığınız çalışmaların karşılığını parasal getirilerinizde alabilirsiniz. Diğer yandan bu dolunayla birlikte inançlarınızı sorgulayabilir ve hayat felsefenizle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz.