• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

AĞUSTOS 2021

AĞUSTOS 2021


AĞUSTOS  2021

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER AĞUSTOS 2021
Güneş 23 Ağustos’a kadar Aslan burcunda olacak ve 1 Ağustos günü Merkür Aslan burcunda Güneş’in kalbinde yerini alacak, sizlerin 3. Evinizde. 23 Ağustos’ta  ise Güneş Başak burcuna sizlerin 4. evinize geçecek.
Ayın 23 ‘üne kadar özelikle de merak ettiğiniz her şeyi araştırabileceğiniz, fikirlerinizi anlatabileceğiniz, konuşabileceğiniz veya yazarak başkalarına iletebileceğiniz bir süreç olacaktır. Konuşmak ve yazmak konusunda kendinize güveniniz artacaktır. Konuşmalarınız ve yazılarınız dikkat çekici olacaktır. Bu süreçte biraz fazla kendi düşüncelerinize önem verebilirsiniz ve bu nedenle de başkalarının düşüncelerine karşı çok esnek olamayabilirsiniz. Bu süreçte natal haritanızdaki gezegenlere olumlu açılar olduğu günlerde önemli konuşmaları ve görüşmeleri yapabilirsiniz. Diğer yandan kardeşleriniz ve yakınlarınızla ilgili gündemleriniz olabilir ve onlar üzerinde daha etkin olabilirsiniz. Yakın çevrenizde, kendi şehrinizde ya da bölgenizde kendinizi tanıtma şansı elde edebilirsiniz.
Ağustos’un 1 inde Merkür Güneş’in kalbine sığınacağı için hayallerinizin gerçeğe dönüşmesi için dualar edebilir, niyetlerinizi ve vizyonlarınızı belirleyebilir ve kalbinizin ta derininden, kalbinizin ruhunuza dokunduğu yerden dilekler dileyebilirsiniz. Kapatın gözünüzü ve sadece gerçekleştiklerini hayal edin, imgeleyin ve şükredin. Bu süreci dileklerinizi ve niyetlerinizi yazarak geçirmek size daha kalıcı adımlar attırabilir.
Ayın 23’ ünden sonra ise odak noktanız ailevi konulara, aile hayatınıza, ailevi ilişkilere ve evinizle ilgili konulara kayacaktır. Ebeveynlerinizin hayatında önemli gelişmeler olabilir özellikle de sağlıkları ile ilgili konularla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Ailenizin size olan ihtiyacı artabilir ve sizler aile içindeki sorunları çözmeye odaklanabilirsiniz. Bazılarınız için ev değişikliği ve yer değişikliği söz konusu olabilir. Kendiniz yeniden yapılandırmak için kararlar alabilirsiniz ayrıca geçmişte aydınlanmamış bazı konuların aydınlandığına şahit olabilirsiniz.
8 Ağustos Aslan Burcunun 16 derecesindeki Yeniay, Merkür ile kavuşuyor ve 12. evinizde Boğa burcunda olan Uranüs ile de kare açı yapacak. . Kendimizi ve duygularımızı son derece iyi ifade edebileceğiz ancak beklenmedik olumsuz gelişmeler olabilir ve bu yüzden programlarımızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu yeniayla birlikte yakınlarınız ve kardeşlerinizle ilgili konularda ya da eğitim, yazmak, yayımlamak gibi konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz ve onların hayatlarındaki dönüşümün bir parçası olabilirsiniz. Aileniz zorlayabilir. Belki de bazı değişimlerin ve dönüşümün zamanı gelmiştir.
10 Ağustos 4. evinizdeki Başak burcunda bulunan Venüs ile 10.evinizde Balık burcunda Retro harekette olan Neptün ile karşıt açısı gerçekleşecek. 4. evinizde ailevi ilişkilerinizle ilgili olumlu etkiler veren Venüs’ün Neptün ile yapacağı karşıt açı ile aileniz ve kariyeriniz arasında kalabilir, kariyerinizle veya ailenizle ilgili konularda hayal kırıklıkları, kandırılma veya aldatımalar yaşayabilirsiniz.  Neptün’ün bıraktırma ve kopmalara sebep olan enerjisi ailenizde ya da işinizde kopmalara sebebiyet verebilir.
12 Ağustos’ da Merkür Başak Burcuna Geçiyor sizlerin 4. Evinizde transit etmeye başlayacak ve ailevi konularda ve evle ilgili konularda planlar yapma, aile arasında önemli konuşmalar yapma, geçmişte yaşanmış konuların tekrar gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Bazılarınız ev değiştirme veya evde yapılacak işlerle ilgili planlar yapabilirsiniz. Aynı zamanda geleceğe yönelik planlarınız gözden geçirip, gelecekle ilgili iyi planlar yapmalı ve akıllı adımlar atmalısınız.
16 Ağustos Venüs kendi yönettiği Terazi Burcuna, 5. Evinize geçiş yapıyor. Bu transit ile birlikte aşk ilişkilerinizde ve çocuklarınızla ilgili konularda olumlu gelişmeler yaşanacaktır. Çocuk sahibi olmak için iyi bir transittir, bu konulara eğilebilirsiniz. Diğer yandan çocuklarınızla ilişkilerinizde de olumlu yönde gelişmeler olacaktır. Çocuklarınızla ilişkiniz daha uzlaşmacı ve sorun çözücü olacaktır. Eğer sanatsal bir beceriniz veya yaratıcı bir yönünüz varsa bu yönlerinizi daha iyi bir şekilde ortaya çıkarabilir, sergileyebilirsiniz ve bu konuda takdirleri toplayabilirsiniz. Hobilerinize daha fazla vakit ayırabilir, bunlardan keyif alabilirsiniz. Kısa tatillere çıkarak arkadaşlarınızla eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.
19 Ağustos’ da Başak Burcunda 4. evinizde, Merkür Mars kavuşumu gerçekleşecek ve 12. Evinizdeki Uranüs ile üçgen açı yapacaklar. Bir Hafta boyunca etkisi devam edecek bu etkileşim, yaratıcı fikirler ve girişimler için son derece uygun bir zaman dilimi yaratacaktır. Ailenizle ve yerleşimle ilgili konularda fikirlerinizi vücuda getirmenin, aktivasyon almanın zamanı gelmiş demektir. Tüm ailevi konularda ya da ev ve yer değişikliği ile ilgili konularda düşündükleriniz ve zihninizde olgunlaştırdığınız fikirleriniz doğrultusunda yeni projeler üretebilir ve bunları hayata geçirebilirsiniz. Uranüs’ün ruhsal durumunuzda yarattığı dönüşümler ile yeni düşüncelere daha açık olacağınız bu süreçte ailevi kararlarda çok hızlı kararlar almamaya özen göstermelisiniz.
20 Ağustos Uranüs boğa burcunda, 12. Evinizde Retro Hareketine Başlıyor,
Hayatınızda özgür olmak istediğiniz konu ve temaların üzerinden yeniden geçeceğiniz ve gerçekten ne kadar özgür olmayı ve hangi konulardan özgürleşmeyi istediğiniz bir iç sorgulama süreci olacaktır. Derin bir psikolojik inceleme ve analiz etme sürecinde olacağınız bu dönemde “neden” sorusunu kendinize sık sık soracaksınız. Hangi konulardan özgürleşmek için neleri doğru yapıp yapmadığınızı ve ruhunuzu nasıl özgürleştireceğiniz sorgularken özgürleşmek için attığınız adımların veya kullandığınız gereçlerin ne kadar doğru olup olmadığını da sorgulayacaksınız. Hayatınızda öngörülmeyen, aniden, birden ortaya çıkan durumlar söz konusu olabilir ve hayata bakış açınızı, eğitim ile ilgili konuları, yayıncılık gibi konuları değiştirebilir. Uranüs Retrosu süresince sürpriz ve aniden oluşan olaylara şüphe ile yaklaşmalısınız.
22 Ağustos Kova Dolunayı, 29 derecede yani kritik bir derecede gerçekleşecek olan bu dolunay Kova burcunda gerçekleşen 2. Dolunay olacak ve sizlerin 9.evinizi etkileyecek. Bilim ve teknoloji ile ilgili önemli gelişmeler, icatlar olabilir. Yaratıcılığımızı üst seviyede kullanabiliriz. Dolunay Jüpiter ile kavuşumda ancak aynı anda gökyüzünde Merkür Mars kavuşumu Neptün’e karşıt açı yapacak. Dolandırıcılıklara, yalanlara, hayal kırıklıklarına açık olacağız. Bu dolunay aslında Jüpiteryen bir dolunay olacak. Yabancılar, yabancılarla yapılan işler, uzak yerlere seyahatler, dış ticaret, eğitim, yayımcılık ile ilgili konularda netleşen ve tamamlanan durumlar olabilir. Yapacağınız dış ticaret ya da işinizi tanıtmakla ilgili konularda veya ailevi konularda aldığınız kararlar da ve aktivasyonlar da yanılgılara düşmemeye ve dolandırılmamaya dikkat etmelisiniz.