• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

AĞUSTOS 2021

AĞUSTOS 2021


AĞUSTOS  2021

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER AĞUSTOS AYI YORUMLARI
Sevgili yükselen Yengeçler  1 Ağustos tarihinde  Merkür Güneş’in kalbinde olacak ve sizin 2.ev alanınızda olacak  , sahip olduğunuz  kaynakları iyi değerlendirebilme, parayı idare edebilme ve kazanma becerisini daha iyi kullanabilme şansınız artacaktır. Bu konulara pratik çözümler getirebilir, gelirinizi ve kişisel maddi kaynaklarınızı artırmak için yeni yollar bulabilirsiniz. Tabii parasal konuları iyi organize etmek, planlı hareket etmek ve harcamalarda akıllıca davranmak gerekebilir.  Odak noktanız maddi meseleler ve rahatlık konuları, maddi güvenlik  olacak , sahip olduklarınız ve sahip olmadıklarınız  odak noktanız olacaktır. Enerjinizi işinize ve mali durumunuza akıtmakla meşgul olabilirsiniz. Bununla birlikte gereksiz alışverişler yapmak için can atabilir,  bu dürtünün temelinde kendinizi şımartma ve rahatlatma arzusu olabilir. 1 Ağustos tarihinde ise tüm bu konularla ilgili Merkür Güneş’in kalbine sığınacağı için hayallerinizin gerçeğe dönüşmesi için dualar edebilir, niyetlerinizi ve vizyonlarınızı belirleyebilir ve kalbinizin ta derininden, kalbinizin ruhunuza dokunduğu yerden dilekler dileyebilirsiniz. Kapatın gözünüzü ve sadece gerçekleştiklerini hayal edin, imgeleyin ve şükredin.
8 Ağustos’ta yine 2.evinizde 16 ° bir Aslan Yeniay’ı yaşayacaksınız, taze başlangıçlar finansal konularla ilgili olacaktır.  Gerçekçi finansal hedeflerin belirlenmesi, bütçeler ve diğer makul finansal planlama projeleri gibi şeylerin formüle edilmesi , yeni başlangıçlar ve girişimler söz konusu olabilir.  Gelirinizi artırmanın yollarını keşfetmekle meşgul olabilirsiniz.  Yeniay, Merkür ile kavuşuyor ve  Boğa burcunda olan Uranüs ile de kare açı yapacak. Maddi konularda sosyal çevrenizden, arkadaşlarınızdan hiç beklemediğiniz olumsuz gelişmeler olabilir, yön değişikliğine gidebilirsiniz. Kariyerden elde ettiğiniz gelirlerde de beklenmedik olumsuz gelişmeler de kararlarınızı değiştirmenize sebep olabilir.
12 Ağustos tarihinde Merkür Başak burcuna kendi sevdiği alana geçiyor 3.ev iletişim ve iletişimin her türünü kapsar aynı zamanda  araba ile  sık sık kısa yolculuklar yapmak, sohbet etmek, ayak işleri yapmak, komşu ve kardeşlerle iletişim kurmak, arkadaş ve akrabaları ziyaret etmek ve evrak işleri yapmak için daha fazla zaman harcamak söz konusu olabilir.  Bu süreç , komşular, sınıf arkadaşları, kardeşler ile yoğun trafiğiniz olacağını anlatır, çevrenizden ve içindeki insanlardan bilgi almak için de ideal bir zamandır. Zihniniz  çok meşgul olacağından dikkatiniz dağılabilir, özellikle koşullar rutine bağlı kalmanızı gerektirdiğinde,  bir göreve veya projeye odaklanmak  zor olabilir .
16 Ağustos’ta Venüs Terazi burcuna  4.evinize geçiyor, aile üyeleriyle ilişkilerde çok fazla iyilik ve düşüncenin ve ebeveynlerle çok fazla uyum söz konusu olacaktır. Evinizin de güzelliklerle çevrili olmasını isteyecek ve doğanın güzelliğine karşı çok hassas olacaksınız. Belki evi veya bahçeyi güzelleştirmek için sanat eserleri, bir takım süs objeleri  veya lüks eşyalar satın alacaksınız. Gayrimenkul, mobilya veya ev eşyaları ile ilgili ticari faaliyetlerde bulunma şansınız da  yüksektir. Venüs diğer gezegenlerinizle zor açı yapıyorsa, yiyecek veya ev için lüks eşya satın alma konusunda aşırı  abartılı davranabilirsiniz ayrıca sindirim sorunlarına yol açabileceğinden aşırı yemek yememeğe gayret etmelisiniz.19 Ağustos tarihinde çalışma hayatınızla ilgili yaratıcı fikirler artabilir, girişimler yapmak için de uygun bir gün olabilir.
20 Ağustos 2021 – 22 Ocak 2022  tarihleri arasında  Uranüs geri hareketi Boğa burcunda hayatınızda özgür olmak istediğiniz konu ve temaların üzerinden yeniden geçeceğiniz ve gerçekten ne kadar özgür olmayı ve hangi konulardan özgürleşmeyi istediğiniz bir iç sorgulama süreci olacaktır. Derin bir psikolojik inceleme ve analiz etme sürecinde olacağınız bu dönemde en çok da  arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizle ilgili konularda “neden” sorusunu kendinize sık sık soracaksınız. Sosyal çevrenizden özgürleşmek istediğiniz konulardan özgürleşmek için neleri doğru yapıp yapmadığınızı sorgulamanın, özgürleşmek için attığınız adımların veya kullandığınız gereçlerin ne kadar doğru olup olmadığını sorgulayacaksınız. Hayatınızda öngörülmeyen, aniden, birden ortaya çıkan arkadaşlar  ve sosyal çevrenizle ilgili durumlar söz konusu olabilir. Uranüs Retrosu süresince sürpriz ve aniden oluşan olaylara şüphe ile yaklaşmalısınız. Sosyal hayatınız , arkadaşlarınız ve kariyerinizden gelen gelirlerle ilgili bir takım beklenmedik gelişmeler olabilir.  
22 Ağustos Kova burcunun 29° bir Dolunay yaşayacağız 8.evinizde  29 derece kritik bir derecedir  bazı kriz ve sonlanmalara neden olabilir.  Dolunay  Jüpiter ile kavuşumda ancak aynı anda gökyüzünde Merkür Mars kavuşumu Neptün’e karşıt açı yapacak. Dolandırıcılıklara, yalanlara, hayal kırıklıklarına açık olacağız. Bir müşteriyi veya gelir kaynağını kaybedebilirsiniz; bir ortak,  veya yakınınızdaki bir başkası nedeniyle bir ödemeyi tamamlayabilir, borcunuzu ödeyebilir veya alacaklarınızı tahsil edebilirsiniz. Bu Dolunay tamamen vermek ve almakla ilgilidir. Kendinizi rahat ve güvende hissettiren şey, diğer insanların gereksinimlerine ve konfor seviyelerine dikkat edilerek dengeli bir şekilde kurulmasını gerektirir. Borçlarınızın bir kısmını finansal veya başka bir şekilde tahsil etmek için uygun bir zamandır. Mali bir uzlaşma veya büyük miktarda para ödemesi yapmak zorunda olduğunuz bir konumda da  olabilirsiniz ama aldanmalara dikkat bu süreçte kredi çekmek veya bir başkasına borç vermek riskli olabilir ayrıca ortaklı işleriniz varsa da ortaklıklarınıza dikkat etmelisiniz.
23 Ağustos Güneş Başak burcuna geçiyor  3.evinize her zamankinden daha meraklı ve oldukça meşgul olabilirsiniz. Yakın çevrenizi anlamak ve uyum sağlamak için çok fazla enerji harcamanız gerekebilir. Kardeşler, komşular, yakın akrabalar, arkadaşlar ve iş arkadaşları bu döngü boyunca hayatınızda normalden daha önemli bir rol oynayabilir. Fikirlerinizi ifade etme ve iletme yeteneği şu anda sizin için son derece önemlidir. Bilimsel veya teknik olsun, yeni şeyleri araştırmaya hevesli olursunuz. Fikirlerinizi ifade etme ve iletme yeteneği 1 aylık süreçte  sizin için son derece önemlidir. Etkin ve dikkat çekici bir ifade tarzı ortaya koymak isteyebilirsiniz fakat bu dönemde başkalarının görüşlerine açık olamamak, esneklikten yoksunluk, kendi fikirlerine öncelik vermek gibi hatalara düşmemeye özen göstermelisiniz.