• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

AĞUSTOS 2021

AĞUSTOS 2021


AĞUSTOS  2021

ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR AĞUSTOS 2021
Güneş 23 Ağustos’a kadar Aslan burcunda olacak ve 1 Ağustos günü Merkür Aslan burcunda Güneş’in kalbinde yerini alacak, sizlerin 1. Evinizde. 23 Ağustos da ise Güneş Başak burcuna sizlerin 2. Evinize geçecek.
Ayın 23 ‘üne kadar yeni bir yılı karşılamanın yüksek enerjisi ve motivasyonunu hissedeceğiniz, fiziksel enerjinizin artacağı, pek çok girişim yapabileceğiniz ve kendinize olan güveninizin son derece artacağı bir dönem olacaktır. Bir başka deyişle Temmuz sonlarından itibaren tüm burçlar sahneyi sizi bırakıyorlar. Daha fazla fark edilir, görünür ve ilgiyi üzerinize topluyor olacaksınız. Abartılı özgüvene ve kibire kaçan davranışlara dikkat etmelisiniz. Yeni kararlar, yeni bir görünüş isteği ve yeni adımlar bu aya damga vurabilir. İlişkileriniz açısından da son derece aktif olacak bir dönem olacaktır. İnsanlara otoritenizi kabul ettirmekte zorluk çekmezsiniz.
Ağustos’un 1 inde Merkür Güneşin kalbine sığınacağı için hayallerinizin gerçeğe dönüşmesi için dualar edebilir, niyetlerinizi ve vizyonlarınızı belirleyebilir ve kalbinizin ta derininden, kalbinizin ruhunuza dokunduğu yerden dilekler dileyebilirsiniz. Kapatın gözünüzü ve sadece gerçekleştiklerini hayal edin, imgeleyin ve şükredin. Dileklerinizi ve niyetlerinizle ilgili aktivasyon alma zamanı sizin için artık geldi.
Ayın 23’ünden sonra ise gündeminizi finansal konular meşgul edecektir. Bütçenizi son derece iyi idare edebilir, yatırımlarınızı doğru yönlendirebilirsiniz. Becerileriniz insanlar tarafından fark edilebilir ve hayatınızdaki önemli erkek figürlerinden destek alabilirsiniz. Bu dönemin en önemli vurgusu, başkalarından gelen gelirler yerine kendi gelirlerinize ve kendi yeteneklerinizle nasıl gelir elde edebileceğinize odaklanmanız olacaktır. Gelirlerinizde natal haritalarınızdan alacağınız etkiler doğrultusunda küçük ya da büyük artışlar olabilir. Aynı zamanda bu dönemde daha da cömert olursunuz, fakat abartmamaya dikkat etmelisiniz.
8 Ağustos Aslan Burcunun 16 derecesindeki Yeniay, Merkür ile kavuşuyor ve 10. Evinizde boğa burcunda olan Uranüs ile de kare açı yapacak. Kendimizi ve duygularımızı son derece iyi ifade edebileceğiz ancak beklenmedik olumsuz gelişmeler olabilir ve bu yüzden programlarımızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu yeniayla birlikte hayatınızı ilgilendiren tüm konularda yeni kararlar alabilir, yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Geleceğe yönelik konuşmalar yapabilir ve emin olduğunuz anlaşmaları yapabilirsiniz. Ancak değiştirmek ve dönüştürmekten sorumlu Uranüs’ün yapacağı açı, ani ve beklenmedik kariyer değişiklikleri ve dönüşümlerinin parasal konuları zorlaması mümkün olabilir.
10 Ağustos 2. evinizdeki Başak burcunda bulunan Venüs ile 8.evinizde Balık burcunda Retro harekette olan Neptün ile Karşıt açısı gerçekleşecek
2. Evinizde finansal konularla ilgili olumlu etkiler veren Venüs’ün Neptün ile yapacağı karşıt açı ile gelir gider durumunuzla ilgili konularda hayal kırıklıkları, kandırılma veya aldatımalar yaşayabilirsiniz.  Özellikle dolandırıcılıklara dikkat etmelisiniz. Diğer taraftan keyif veren alışkanlıklarınızla ilgili sorunlar hatta tehlikeli durumlar söz konusu olabilir.
12 Ağustos’ da Merkür Başak burcuna geçiyor sizlerin 2. evinizde transit etmeye başlayacak ve bu süreçte finansal kaynaklarınızı daha iyi değerlendirebilirsiniz. Bu dönemde para kazanma becerinizi daha iyi kullanabilirsiniz. Fikirlerinizi konuşarak ya da yazarak başkalarına iletmek size avantajlar sağlayabilir ve özellikle de parasal sorunlarınıza çare bulabilirsiniz. Gelirinizi arttırabileceğiniz yeni yollar bulabilirsiniz. Tabi ki parasal konuları iyi analiz etmeli, iyi organize olmalı ve planlı hareket etmelisiniz. Harcamalarınızda dikkatli ve akıllıca davranmalısınız. Bu dönemin en önemli vurgusunun kendi yeteneklerinize güvenerek para kazanmak olduğunu hatırlamanız gerekir.
16 Ağustos Venüs kendi yönettiği Terazi Burcuna, 3. evinize geçiş yapıyor. Bu transit ile birlikte özellikle kardeşlerinizle olmak üzere yakınlarınızla olan ilişkilerinizde olumlu gelişmeler olacaktır. Yakınlarınızla ilişkilerinizde daha uzlaşmacı ve daha uyumlu olursunuz. Bu süreçte çevrenizle iletişimde olmalısınız. Aynı zamanda fikirlerinizi yazarak ya da konuşarak başkalarına iletmek sizi başarılı kılar. Bu süreçte interneti kendinizi veya işinizi tanıtmak için kullanabilirsiniz. Önemli görüşmeler, anlaşmalar yapabilir, kısa seyahatlere çıkabilir, eğitim almaya başlayabilirsiniz.
19 Ağustos’ da Başak Burcunda 2. Evinizde, Merkür Mars kavuşumu gerçekleşecek ve 10. evinizdeki Uranüs ile üçgen açı yapacaklar. Bir Hafta boyunca etkisi devam edecek bu etkileşim, yaratıcı fikirler ve girişimler için son derece uygun bir zaman dilimi yaratacaktır.
Finansal durumunuz ve kariyerinizle ilgili konularda fikirlerinizi vücuda getirmenin, aktivasyon almanın zamanı gelmiş demektir. Parasal konularda ya da kariyeriniz ya da sosyal kimliğinizle ilgili konularda düşündükleriniz ve zihninizde olgunlaştırdığınız fikirleriniz doğrultusunda yeni projeler üretebilir ve bunları hayata geçirebilirsiniz. Uranüs kariyer alanınızda değişiklikler ve dönüşümler yaratırken çok hızlı kararlar almamaya özen göstermelisiniz. Tüm bu dönüşüm ve değişimler işin sonunda finansal durumunuzu etkileyecektir.
20 Ağustos Uranüs Boğa burcunda, 10. Evinizde Retro Hareketine Başlıyor,
Hayatınızda özgür olmak istediğiniz konu ve temaların üzerinden yeniden geçeceğiniz ve gerçekten ne kadar özgür olmayı ve hangi konulardan özgürleşmeyi istediğiniz bir iç sorgulama süreci olacaktır. Derin bir psikolojik inceleme ve analiz etme sürecinde olacağınız bu dönemde “neden” sorusunu kendinize özellikle işiniz, kariyeriniz ve ailenizle ilgili konularda sık sık soracaksınız. Hangi konulardan özgürleşmek için neleri doğru yapıp yapmadığınızı ve tüm bu konularda nasıl özgürleştireceğiniz sorgularken özgürleşmek için attığınız adımların veya kullandığınız gereçlerin ne kadar doğru olup olmadığını da sorgulayacaksınız. Hayatınızda öngörülmeyen, aniden, birden ortaya çıkan durumlar söz konusu olabilir ve bu değişimler kariyerinizi, işinizi, sosyal statünüzü, ilişkilerinizi ya da ailenizle ilgili konuları ilgilendirecektir. Ancak diğer taraftan Uranüs Retrosu süresince sürpriz ve aniden oluşan olaylara şüphe ile yaklaşmalısınız.
22 Ağustos Kova Dolunayı, 29 derecede yani kritik bir derecede gerçekleşecek olan bu dolunay Kova burcunda gerçekleşen 2. Dolunay olacak ve sizlerin 7.evinizi etkileyecek. Bilim ve teknoloji ile ilgili önemli gelişmeler, icatlar olabilir. Yaratıcılığımızı üst seviyede kullanabiliriz. Dolunay Jüpiter ile kavuşumda ancak aynı anda gökyüzünde Merkür Mars kavuşumu Neptüne karşıt açı yapacak. Dolandırıcılıklara, yalanlara, hayal kırıklıklarına açık olacağız. Bu dolunay aslında Jüpiteryen bir dolunay olacak. Eşinizle, ortağınızla, partnerinizle ve genel olarak yakın ilişkilerinizle ve davalarla ile ilgili konularda netleşen ve tamamlanan durumlar olabilir. Yeni bir ortaklık kurabilirsiniz ya da evelenebilirsiniz. Bazılarınız bu dolunayla taşınabilirler. Ancak parasal konularda dolandırıcılığa açık olacağınız bu dönemde dikkatli olmaksınız. Kredi almak gibi borçlanmak ya da borç vermek konusunda da kandırılmadığınıza emin olarak hareket etmelisiniz.