• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

AĞUSTOS 2021

AĞUSTOS 2021


AĞUSTOS  2021

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR AĞUSTOS AYI YORUMLARI
Sevgili yükselen Başaklar  1 Ağustos tarihinde  Merkür Güneş’in kalbinde olacak bu dönem, senenin değerlendirmesini yapmak ve yeni şeylerin hazırlıklarına girişmek için uygundur.  Bu dönemde başkaları  arkanızdan çalışabilir, gizli düşmanlarınız olabilir dikkatli olmanızda fayda vardır. Geçmişle ilgili bir takım olaylar hayatınızı  olumsuz etkileyebilir. Bu dönemde, yalnız çalışmak avantajlı sonuçlar getirebilir , kayıp ve üzüntü getiren durumlar da söz konusu olabilir , endişe ve korkularınız  biraz artabilir. Bu süreçte henüz harekete geçmenin ve pozisyon almanın mümkün olamadığı , harekete geçmek için henüz erken olduğu, yeni bir girişimde bulunmadan önce, üzerinde uğraştığınız konuları tekrar gözden geçirmenin gerekli olduğu önemlidir  zira alacağınız kararlan aceleye getirmek kayıplara sebep olabilir. Sağlıkla ilgili konulara da özen gösterilmelidir. İçe çekilmek, meditasyon benzeri çalışmalar yapmak açısından ideal bir transittir. 12. evinizdeki transit Güneş ile, odak noktanız bilinçaltınıza yöneliktir, yüzleşmeniz  gereken eski sorunlar ortaya çıkabilir. Bu, yüklerden kurtulmak ve hayatınızı fiziksel, zihinsel, duygusal veya ruhsal olarak temizlemek için iyi bir zamandır. Her zaman kurtulabileceğiniz bir şey vardır. Özellikle insanların yanında kendinizi bitkin hissedebilirsiniz ve yeniden şarj olmak için yalnız başınıza daha fazla zaman geçirmeniz gerekebilir. B dönemde spot ışığında olmak istemiyorsunuz , arka planda kalmayı ve insanların dikkatini çekmemeyi tercih ediyorsunuz. Bu dönemde daha hassas ve duygusal olabilir,  daha fazla dinlenmeye ihtiyaç duyabilir ve daha sezgisel olabilirsiniz. Ağustos’un 1 inde Merkür Güneş’in kalbine sığınacağı için hayallerinizin gerçeğe dönüşmesi için dualar edebilir, niyetlerinizi ve vizyonlarınızı belirleyebilir ve kalbinizin ta derininden, kalbinizin ruhunuza dokunduğu yerden dilekler dileyebilirsiniz. Kapatın gözünüzü ve sadece gerçekleştiklerini hayal edin, imgeleyin ve şükredin.
8 Ağustos’ta yine 12.evinizde 16 ° bir Aslan Yeniay’ı yaşayacaksınız,  Yeniay, Merkür ile kavuşuyor ve 9. evinizde Boğa burcunda olan Uranüs ile de kare açı yapacak kendimizi ve duygularımızı son derece iyi ifade edebileceğiz ancak beklenmedik olumsuz gelişmeler olabilir ve bu yüzden programlarımızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu yeniayla birlikte spritüel ve ruhsal konularla ilgili yeni başlangıçlar yapabilirsiniz, meditatif çalışmalara yönelebilirsiniz. Yeni girişimlerde bulunurken uzak yerlere seyahat, uzakta yaşayan akrabalarınız, yabancı ülkeler, yurt dışı konuları, akademik çalışmalarla ilgili konularda beklenmedik olumsuz gelişmeler canınızı sıkabilir ve sağlığınız etkilenebilir, dikkatli olmanızda fayda vardır.
12 Ağustos tarihinde Merkür Başak burcuna kendi sevdiği alana geçiyor ve yükseleninizde ortalama bir ay boyunca hareket ediyor olacak. Kendinizi daha iyi ifade edebileceğiniz, ikna yeteneğinizi  iyi kullanabileceğiniz, sözleriniz  ve fikirlerinizle  dikkat çekebileceğiniz  bir dönemde olacaksınız. Bu süreci iyi değerlendirirseniz  şartları kendi lehinize çekebilmeniz  mümkün olabilir. Bu dönemde duygularınızdan ziyade mantığınızla hareket etmek size daha çok şey  kazandıracaktır. Zekanızı  her zamankinden daha aktif kullandığınız, iletişimsel konuların daha hızlı akmaya başladığı bir dönemdir bu, önemli konuşmalar, yazılı anlaşmalar yapmak açısından Merkür’ün bu alandan geçiş yaptığı zamanlar çok iyi sonuçlar verebilir.  Önemli konuşmalar, toplantılar da bu döneme denk getirilebilir çünkü ikna yeteneğinizi ve iletişim becerilerinizi  iş ve geleceğe yönelik hedeflerinizde daha iyi kullanabileceğiniz bir zamandır.
16 Ağustos’ta Venüs Terazi burcuna , 2.evinize geçiyor. Bu transit parasal konular açısından olumlu etki yaratır. Venüs’ün bu alandan geçiş yapacağı yaklaşık bir aylık süreç boyunca yatırım ve alışveriş yapmak iyidir. Artistik ve sanatsal konulardan, yaratıcılık gerektiren işlerden, hediyelik eşya, giyim kuşam eşyaları, takılar gibi Venüsyen alanlardan kazanç elde etme fırsatları çıkabilir.  Keyifli konulara, örneğin giyim-kuşama, yeme-içmeye, takılara, sanatsal objelere, ev dekorasyonuna, eğlenceye para harcamak için de uygun zamanlardır.
 20 Ağustos 2021 – 22 Ocak 2022  tarihleri arasında  Uranüs geri hareketi Boğa burcunda 9.evinizde,hayatınızda özgür olmak istediğiniz konu ve temaların üzerinden yeniden geçeceğiniz ve gerçekten ne kadar özgür olmayı ve hangi konulardan özgürleşmeyi istediğiniz bir iç sorgulama süreci yaşayabilirsiniz. Derin bir psikolojik inceleme ve analiz etme sürecinde olacağınız bu dönemde en çok da  hayat amaçlarınız, yabancılarla yapılan işler, akademik konular, medya ile ilgili konularda “neden” sorusunu kendinize sık sık soracaksınız. Hayat amacınızla ilgili özgürleşmek istediğiniz konulardan özgürleşmek için neleri doğru yapıp yapmadığınızı sorgulamanın, özgürleşmek için attığınız adımların veya kullandığınız gereçlerin ne kadar doğru olup olmadığını sorgulayacaksınız. Hayatınızda öngörülmeyen, aniden, birden ortaya çıkan  durumlar  söz konusu olabilir. Uranüs Retrosu süresince sürpriz ve aniden oluşan olaylara şüphe ile yaklaşmalısınız.
22 Ağustos Kova burcunun 29° bir Dolunay yaşayacağız 6. evinizde  29 derecede ve  bu  kritik bir derecedir  bazı kriz ve sonlanmalara neden olabilir. Dolunay Jüpiter ile kavuşumda ancak aynı anda gökyüzünde Merkür Mars kavuşumu Neptün’e karşıt açı yapacak. Dolandırıcılıklara, yalanlara, hayal kırıklıklarına açık olacağız. Bu dolunay aslında Jüpiteryen bir dolunay olacağı için tüm bunları da abartır bir hale getirebilir, çalışma hayatınız, çalışma arkadaşlarınız ile ilgili konularda bir takım sonlanmalar, tamamlanmalar yaşayabilir bazı şeylerin daha fazla farkına varabilirsiniz. Belki artık işinizden memnun  değilsiniz işinizi bırakabilirsiniz, ya da çalışma arkadaşlarınızın gerçek yüzünü görebilir onlarla ilişkinize son verebilirsiniz. Sağlık açısından da bir takım yanılgılara ve aldanmalara açık olacağımızdan bu süreçte bir hastalığınız var ise birkaç doktora görünmeniz daha iyi olacaktır.
23 Ağustos Güneş Başak burcuna geçiyor  1.evinize  fiziksel enerjiniz  artmaya başlayabilir, kendinize  olan güveniniz artabilir. Otoritenizi  daha belirgin bir şekilde ortaya koyabilir , kendinizi başkalarına daha güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz. Bu süreçte  kişisel yeteneklerinizi  iyi kullanabilme, koşulları yönlendirebilme, dikkatleri üzerinize  toplayabilme, başkaları üzerinde etki yaratabilme daha yüksek olacağından yeni girişimlerde bulunma ve başarılı olma şansı yüksek olabilir fakat kendi  kişisel konularınıza  odaklanacağınızdan, fazla kendi merkezli davranabilir, karşınızdaki kişiler  üzerinde dominant bir etki bırakabilirsiniz bu yüzden egonuzu  iyi kontrol etmeniz gerekebilir. Yine bu dönemde görünüşünüzde değişiklik yapabilirsiniz, giyim veya saç stilinizle  her zamankinden daha fazla dikkat çekmek isteyebilir  spot ışığında olmayı herkesin dikkatini çekmeyi arzu edebilirsiniz.  Hayatınızda yeni bir şeye başlamak, özellikle de yeni bir yola girmek için iyi bir zamandır, değerlendirin  sevgili Başaklar.