• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

AĞUSTOS 2021

AĞUSTOS 2021


AĞUSTOS  2021

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER AĞUSTOS 2021
Güneş 23 Ağustos’a kadar Aslan burcunda olacak ve 1 Ağustos günü Merkür Aslan burcunda Güneş’in kalbinde yerini alacak, sizlerin 11. Evinizde. 23 Ağustos da ise Güneş Başak burcuna sizlerin 12. Evinize geçecek.
Ayın 23’üne kadar sosyal hayatınız son derece aktif olacaktır. Arkadaşlarınız ve sosyal çevreniz son derece önemli hale gelecektir. Etrafınızda güçlü ve etkin kimseler aratacaktır. Bu dönemde tüm davetlere katılarak sosyalleşmek size güç kazandıracaktır, bu ortamlardan fayda görürsünüz. Gelecekle ilgili planlarınıza ummadığınız destekler gelebilir. Gruplar içinde liderlik özellikleriniz dikkat çekebilir ve kendinizi daha kolay kabul ettirebilirsiniz. Bu dönemi büyük ve önemli organizasyonları yapmak için kullanabilirsiniz.
Ağustos’un 1 inde Merkür Güneşin kalbine sığınacağı için hayallerinizin gerçeğe dönüşmesi için dualar edebilir, niyetlerinizi ve vizyonlarınızı belirleyebilir ve kalbinizin ta derininden, kalbinizin ruhunuza dokunduğu yerden dilekler dileyebilirsiniz. Dualarınızı ve iyi enerjinizi hem kendiniz hem de arkadaşlarınız için edebilirsiniz. Kapatın gözünüzü ve sadece gerçekleştiklerini hayal edin, imgeleyin ve şükredin. Dileklerinizi ve niyetlerinizle ilgili aktivasyon alma zamanı sizin için artık geldi.
Ayın 23 ünde Güneş’in 12. Evinize geçişi ile geçmiş bir senenin değerlendirmesini yapabileceğiniz ve yeni girişimler için hazırlıklar yapabileceğiniz bir dönem olacaktır. Bu dönemde, önceden fark etmediğiniz konular ve durumlar su yüzüne çıkabilir. Arkanızdan çevrilen işler, gizli düşmanlıklar söz konusu olabilir. Geçmişle ilgili bir takım olaylar hayatınızda negatif etkiler yaratabilir. Endişe ve korkularınızda artış olabilir. Bu dönemi biraz kendi kabuğunuza çekilerek geçirmekte, meditasyon gibi çalışmalarla ruh sağlığınıza yönelmekte fayda olacaktır. Kararlarınızı aceleye getirmemeniz çok önemli çünkü acele kararlar, kayıplara sebebiyet verebilir. Bu dönem sağlığınıza da son derece dikkat etmeniz gereken bir dönem olduğundan bu dönemi dinlenerek geçirmeniz uygun olacaktır.
8 Ağustos Aslan Burcunun 16 derecesindeki Yeniay, Merkür ile kavuşuyor ve 8. Evinizde boğa burcunda olan Uranüs ile de kare açı yapacak.
Kendimizi ve duygularımızı son derece iyi ifade edebileceğiz ancak beklenmedik olumsuz gelişmeler olabilir ve bu yüzden programlarımızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu yeniayla birlikte sosyal çevreniz, kariyer getirileriniz ile ilgili ilgili yeni başlangıçlar yapabilir bu konularda araştırmalar yapabilir, konuşabilir ve anlaşmalar yapabilirsiniz. Mali tablonuzdaki değişimler, başkalarınızdan gelen gelirlerinizle ilgili veya ortaklık gelirlerinizle ilgili aniden gelişen durumlar, değişim ve dönüşümler sosyal çevrenizdeki ilişkileriniz ve kariyer getirilerinizi zora sokabilir.
10 Ağustos 12. Evinizdeki Başak burcunda bulunan Venüs ile 6.evinizde Balık burcunda Retro harekette olan Neptün ile Karşıt açısı gerçekleşecek,
12. Evinizde ruhsal ve kendinize saklamak istediğiniz konularla ilgili olumlu etkiler veren ancak ilişkilerinizde zorlanmalara sebebiyet veren Venüs’ün, Neptün ile yapacağı karşıt açı ile arkanızdan çevrilen işler ya da fark edemedikleriniz yüzünden, işiniz, çalışanlarınız ya da ekip arkadaşlarınızla ilgili konularda hayal kırıklıkları, kandırılma veya aldatımalar yaşayabilirsiniz.  12. Ev pek de göremediğimiz bir alan olduğu için özellikle de dolandırıcılıklara dikkat etmelisiniz. Diğer alışkanlıklarınız sağlığınızı tehdit ediyor olabilir. Bu konuda özenli olmalısınız.
12 Ağustos’ da Merkür Başak Burcuna Geçiyor sizlerin 12. Evinizde transit etmeye başlayacak ve sizler için kalabalıktan biraz uzaklaşıp kendi düşüncelerinizle baş başa kalmanın, zihinsel yeteneklerinizi geliştirmenin, fikirlerinizi hayata geçirmek için araştırmalar yaparak gerekli materyalleri toplamanın zamanı gelmiş olacaktır. Bu dönem kendi içinize dönerek iç gözlem yapabilir ve bu konularda çalışabilirsiniz. Diğer taraftan geçmişle ilgili unutmak istediğiniz konular tekrar karşınıza çıkarak canınızı sıkabilir. Merkür 12. Evdeyken dolandırıcılıklara, kurnazlıklara ve yalancılara dikkat etmeniz gerekir. Arkanızdan yapılan dedikodular ya da gizli iş birliklerinde de artış olabilir.
16 Ağustos Venüs kendi yönettiği Terazi Burcuna, 1. evinize geçiş yapıyor
Venüs’ün bu transiti ile birlikte daha çekici ve sempatik görünürsünüz. Uzlaşmacı tavır ve iyi ilişkileriniz sayesinde dikkatleri üzerinizde toplarsınız. Kendinize bakım yapmak, dış görünüşünüzde değişiklikler yapmak ya da giyim kuşamınızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Yapacağınız her türlü değişiklik başkaları tarafından hemen fark edilecektir. İlişkilerinizin gayet iyi olacağı bu dönemde sosyalleşme isteğiniz de artacaktır. Arkadaşlarınızla hoş vakit geçirebilir, eğlenceli konulara eğilebilirsiniz. Bu dönem seyahat etmek için de uygundur.
19 Ağustos’ da Başak Burcunda 12. evinizde, Merkür Mars kavuşumu gerçekleşecek ve 8. Evinizdeki Uranüs ile üçgen açı yapacaklar. Bir Hafta boyunca etkisi devam edecek bu etkileşim, yaratıcı fikirler ve girişimler için son derece uygun bir zaman dilimi yaratacaktır.
Yeni gelecek yılla ilgili konularda fikirlerinizi vücuda getirmek ve aktivasyon almak için düşündükleriniz ve zihninizde olgunlaştırdığınız fikirleriniz doğrultusunda yeni projeler üretebilir ve bunları hayata geçirmek için planlamalar yapabilirsiniz. Geçmiş yılı değerlendirirken ve yeni yılla ilgili araştırma ve planlar yaparken, Uranüs de mali tablonuzda yaptığı değişiklikler ve dönüşümlerle yeni kararlar almanızı sağlayabilir. Ancak çok hızlı kararlar almamaya özen göstermelisiniz. Hızlı kararların sonuçları can sıkıcı olabilir.
20 Ağustos Uranüs Boğa burcunda, 8. evinizde retro hareketine başlıyor,
Hayatınızda özgür olmak istediğiniz konu ve temaların üzerinden yeniden geçeceğiniz ve gerçekten ne kadar özgür olmayı ve hangi konulardan özgürleşmeyi istediğiniz bir iç sorgulama süreci olacaktır. Derin bir psikolojik inceleme ve analiz etme sürecinde olacağınız bu dönemde “neden” sorusunu kendinize özellikle finansal kaynaklarınız, gelir gider durumunuz ve okült konularla ilgili sık sık soracaksınız. Finansal konulardan özgürleşmek için neleri doğru yapıp yapmadığınızı ve tüm bu konularda nasıl özgürleştireceğiniz sorgularken özgürleşmek için attığınız adımların veya kullandığınız gereçlerin ne kadar doğru olup olmadığını da sorgulayacaksınız. Hayatınızda öngörülmeyen, aniden, birden ortaya çıkan durumlar söz konusu olabilir ve bu değişimler mali tablonuz, çocuklarınız, aşk hayatınız, eğlenme şekliniz, yarıcı yönleriniz ya da riskli yatırımlarınız ile ilgili konuları ilgilendirecektir. Ancak diğer taraftan Uranüs Retrosu süresince sürpriz ve aniden oluşan olaylara şüphe ile yaklaşmalısınız.
22 Ağustos Kova Dolunayı, 29 derecede yani kritik bir derecede gerçekleşecek olan bu dolunay Kova burcunda gerçekleşen 2. Dolunay olacak ve sizlerin 5.evinizi etkileyecek. Bilim ve teknoloji ile ilgili önemli gelişmeler, icatlar olabilir. Yaratıcılığımızı üst seviyede kullanabiliriz. Dolunay Jüpiter ile kavuşumda ancak aynı anda gökyüzünde Merkür Mars kavuşumu Neptüne karşıt açı yapacak. Dolandırıcılıklara, yalanlara, hayal kırıklıklarına açık olacağız. Bu dolunay aslında Jüpiteryen bir dolunay olacak. Çocuklarınız, aşk hayatınız, hayatın eğlenceli yanları, yaratıcı yönleriniz, sanatsal becerileriniz, spekülatif yatırımlarınız ile ilgili konularda netleşen ve tamamlanan durumlar olabilir. Yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz, elektronik ortamda biriyle tanışabilirsiniz ya da var olan ilişkinizden özgürleşmek isteyebilirsiniz. Çocuk sahibi olmak isteyebilirsiniz ya da bitcoin gibi elektronik riskli yatırımlarla ilgilenebilirsiniz.