• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

AĞUSTOS 2021

AĞUSTOS 2021


AĞUSTOS  2021

AKREP VE YÜKSELEN AKREP AĞUSTOS AYI YORUMLARI
Sevgili yükselen Akrepler   1 Ağustos tarihinde  Merkür Güneş’in kalbinde olacak  iş, kariyer, toplumsal statü ve tanınma konuları , anne ile ilgili konular hem odak noktanız olacak hem de bu konular hayatınızda  öncelik kazanmaya başlayacak. Az veya çok, başkalarının ilgisini üzerinize toplama, başarı ve ilerleme zamanında olacaksınız.  Önemli pozisyondaki güç sahibi kişilerden iş ve kariyer, geleceğe yönelik girişimler alanlarında destekler alabilir, iş yerinizde geçmiş aylardaki performanslarınızın  geri dönüşleri olabilir,  övgü ve beğeni alabilirsiniz hatta  başarı ve ödül kazanabilir, terfi edebilir, güçlü  pozisyona geçebilirsiniz. Hedeflerinize yönelik konularda önemli gelişmeler sağlayabilirsiniz . Transit Güneş’in natal gezegenlere sert açıları varsa bilhassa dikkatli olmak gerekir. Her halükârda bu transit geçmiş değil geleceğe dönük etkiler taşıyan bir transittir. Hayatınızı ve amaçlarınızı gözden geçirmek için uygun bir zaman dilimidir. Hayatınızın nasıl geliştiğine ve hayatta nereye gittiğinize bir göz atmak ve gitmek istediğiniz yöne doğru gidip gitmediğinizi belirlemek isteyeceğiniz  süreçte olacaksınız .Kiminiz bu dönemde evlenebilir, kiminiz ebeveyn olabilir, kiminizin gündemi ise annesi ile uğraşmak olabilir. Kimileriniz de  yaptığınız işlerle tanınabilirsiniz. Sorumlu ve olgun olma zamanıdır. Ağustos’un 1 inde Merkür Güneş’in kalbine sığınacağı için  tüm bu bahsettiğimiz konularda hayallerinizin gerçeğe dönüşmesi için dualar edebilir, niyetlerinizi ve vizyonlarınızı belirleyebilir ve kalbinizin ta derininden, kalbinizin ruhunuza dokunduğu yerden dilekler dileyebilirsiniz. Kapatın gözünüzü ve sadece gerçekleştiklerini hayal edin, imgeleyin ve şükredin.
8 Ağustos’ta yine 10.evinizde 16 ° bir Aslan Yeniay’ı yaşayacaksınız. Yeniay, Merkür ile kavuşuyor ve 7. evinizde Boğa burcunda olan Uranüs ile de kare açı yapacak. Kendimizi ve duygularımızı son derece iyi ifade edebileceğiz ancak beklenmedik olumsuz gelişmeler olabilir ve bu yüzden programlarımızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Kariyer, iş, statü konularında yeni girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz fakat tüm bunlarla ilgili girişimler ve yeni başlangıçlar yaparken her türlü ilişkilerinizde , üstlerle olan ilişkilerinizde  gerçekleşebilecek değişiklikleri göz önünde bulundurmalısınız  aniden gerçekleşecek değişimler, daralma ya da zorlanmalar yaratabilir, işten ayrılmalar ya da ortak işiniz varsa ortağınızdan ayrılmalar, kopuşlar söz konusu olabilir.
12 Ağustos tarihinde Merkür Başak burcuna kendi yönettiği bir burca geçiyor bu yüzden daha güçlü bir şekilde çalışıyor olacak. Yaklaşık bir aylık süreçte sosyal çevre ile iletişiminiz  hareketlenir. Bu transit, her türlü aktivitelere veya organizasyonlara katılmak için çok  uygundur ama sosyal mesafeyi ve maske kullanmayı unutmamak gerekir. Bu günlerde, dostlar arasında iletişim sağlamak size düşebilir, sizinle  aynı ideali paylaşan kişilerle bir araya gelebilir, ileride yapacağınız şeyleri tartışabilirsiniz. Bu dönemde geleceği formüle etmek, plan yapmak ,eskiden beri gelen dostlukların gözden geçirmek gibi durumlar söz konusu olabilir. Sosyal çevrenizde ve arkadaşlarınızla ilgili  değişiklikler olabilir. Yine bu dönemde etrafınızda zeki, bilgili, becerikli, İletişimci kişileri daha fazla bulabilir ,iletişiminiz  daha yoğun olabilir. Fikir paylaşımları, kulüp ve dernek işleri gibi faaliyetler, hep birlikte eğitim almak, yeni şeyler öğrenmek, grup içerisinde bilgi paylaşmak , ticari konularda girişim ve yatırımlar yapmak açısından kullanılabilirsiniz bu zamanları.
16 Ağustos’ta Venüs Terazi burcuna 12.evinize geçiyor Venüs, genel anlamda ilişkileri temsil eder. 12. ev ise izolasyonla, kendini sosyal ortamdan uzaklaştırmakla alakalıdır. Venüs’ün bu evden geçişi sürecinde gerek ikili ilişkilerden, gerekse sosyal ilişkilerden geri çekilme eğiliminiz  görülebilir. Aşk ilişkilerinde geçici bir süre için zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar, kayıplar, perde arkası oyunlar yaşanabilir. Platonik aşk da 12. evden geçmekte olan Venüs’ün yarattığı etkilerdendir. Bu dönemde duygularınızı  rahat ifade etmekte de zorlanabilir. Öte yandan, bu transit biraz da huzuru yalnızlıkta aramakla ilişkilidir, en azından bir müddet için yalnız kalmaktan mutlu olabilirsiniz.
20 Ağustos 2021 – 22 Ocak 2022  tarihleri arasında  Uranüs geri hareketi Boğa burcunda 7.evinizde,hayatınızda özgür olmak istediğiniz konu ve temaların üzerinden yeniden geçeceğiniz ve gerçekten ne kadar özgür olmayı ve hangi konulardan özgürleşmeyi istediğiniz bir iç sorgulama süreci olacaktır. Derin bir psikolojik inceleme ve analiz etme sürecinde olacağınız bu dönemde en çok da ilişkilerle ilgili  konularda ve kanka arkadaşlarınız ve ortaklıklarınız ile  ilgili konularda “neden” sorusunu kendinize sık sık soracaksınız. Her türlü ilişkilerde özgürleşmek istediğiniz ve özgürleşmek için neleri doğru yapıp yapmadığınızı , özgürleşmek için attığınız adımların veya kullandığınız gereçlerin ne kadar doğru olup olmadığını sorgulayacaksınız. Hayatınızda öngörülmeyen, aniden, birden ortaya çıkan ilişkilerle ilgili  durumlar söz konusu olabilir. Evli olanlar ya da uzun beraberliği olanlar belki bu dönemde ani gelişen olumsuz koşullardan ve durumlardan dolayı ayrılabilirler ama Uranüs Retrosu süresince sürpriz ve aniden oluşan olaylara şüphe ile yaklaşmalısınız ve acele kararlar vermemelisiniz.
22 Ağustos Kova burcunun 29° bir Dolunay yaşayacağız 4.evinizde  29 derece kritik bir derecedir  bazı kriz ve sonlanmalara neden olabilir. Dolunay Jüpiter ile kavuşumda ancak aynı anda gökyüzünde Merkür Mars kavuşumu Neptün’e karşıt açı yapacak. Dolandırıcılıklara, yalanlara, hayal kırıklıklarına açık olacağız. Bu dolunay aslında Jüpiteryen bir dolunay olacak dolayısı abartılar da söz konusu olabilir. Ev ve aile hayatınızı ilgilendiren konularda bir takım farkındalıklar yaşayabilirsiniz, ev alım satımı, emlak kiralama, yer yurt değiştirme, ev tadilatı gibi konularda bazı sonlanmalar ve tamamlanmalar söz konusu olurken aşk ilişkilerinde ve çocuklarla ilgili konularda  işler istediğiniz gibi gitmeyebilir, aldanmalar ve hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz.
23 Ağustos Güneş Başak burcuna geçiyor   sosyal alanda hareketli bir dönem başlıyor sevgili Akrepler  etrafınızda güçlü ve etkin kimseler artabilir, genel anlamda size destek veren, güç kazandıran bir eti altında olacaksınız.  Dışa açılmalı, sosyal ilişkilerden daha fazla istifade etmelisiniz çünkü bu dönemde  tanışacağınız  kişilerden fayda görebilirsiniz hatta gelecekle ilgili planlarınıza hiç ummadığınız destekler gelebilir. Gruplar halinde bir şeyler yapmak, arkadaşlarınızla vakit geçirmek ve oldukça sosyal olmak isteyebileceğiniz bir süreç olmasına rağmen  aslında hiç kimseye de ihtiyacınız yok ve  hiçbir şeye bağlı kalmak da istemiyor olabilirsiniz.  Geleceğinize, hayalinizdeki geleceğin nasıl görüneceğine ve umutlarınızın neler olduğuna daha fazla konsantre olursunuz. Geleceğinizin ne olmasını istediğinizi daha iyi kavrarsınız ve nihai arzularınızın ne olduğuna dair fikirler formüle edebilirsiniz.