• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

AĞUSTOS 2021

AĞUSTOS 2021


AĞUSTOS  2021

YAY VE YÜKSELEN YAYLAR AĞUSTOS 2021
Güneş 23 Ağustos’a kadar Aslan burcunda olacak ve 1 Ağustos günü Merkür Aslan burcunda Güneş’in kalbinde yerini alacak, sizlerin 9. Evinizde. 23 Ağustos da ise Güneş Başak burcuna sizlerin 10. Evinize geçecek.
Güneş’in 9. Evinize transiti ile birlikte, seyahatler, dış ticaretle ilgili konular, eğitimler, yabancılarla irtibatlar, akademik konular, kitap yazmak, yayımlamak, yeni şeyler öğrenmek, seminer vermek gibi faaliyetler gündeminizde olacaktır. İşinizi büyütmek istiyorsanız dış ticarete başlayabilir, uluslararası piyasalarda kendinizi tanıtabilirsiniz. Hedeflerinizi geniş tutabilir, yeni alanlara yönelebilir, yeni şanslar deneyebilirsiniz. Hayatın felsefi yönleri ile ilgilenebilirsiniz.
Ağustos’un 1 inde Merkür Güneşin kalbine sığınacağı için gelecekle ilgili hayallerinizin, hedeflerinizin gerçeğe dönüşmesi için dualar edebilir, niyetlerinizi ve vizyonlarınızı belirleyebilir ve kalbinizin ta derininden, kalbinizin ruhunuza dokunduğu yerden dilekler dileyebilirsiniz. Kapatın gözünüzü ve sadece gerçekleştiklerini hayal edin, imgeleyin ve şükredin. Dileklerinizi ve niyetlerinizle ilgili aktivasyon alma zamanı sizin için artık geldi.
Ayın 23 ünden sonra ise odak noktanız; iş, kariyer, toplumsal statünüz ve tanınma konularına kayacaktır. Başkalarının ilgisini üzerinize çekebilir, iş alanınızda takdir görebilirsiniz. Terfi alabilirsiniz. İşinizle ilgili başarı ve ödül kazanabilirsiniz. Yeni bir işe başlayabilir ya da başvuru yapabilirsiniz. Önemli pozisyondaki kişilerden, otorite figürlerinden ya da hayatınızdaki erkek figürlerinden destek görebilirsiniz. Hedefleriniz konusunda gelişmeler yaşayabilirsiniz.
8 Ağustos Aslan Burcunun 16 derecesindeki Yeniay, Merkür ile kavuşuyor ve 6. Evinizde boğa burcunda olan Uranüs ile de kare açı yapacak
Kendimizi ve duygularımızı son derece iyi ifade edebileceğiz ancak beklenmedik olumsuz gelişmeler olabilir ve bu yüzden programlarımızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu yeniayla birlikte kariyeriniz, işiniz, sosyal statünüz ve tanınma ile ilgili konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Yeni bir işe başvurabilir ya da işe alım yapabilirsiniz. Ancak işinizdeki veya sağlığınızdaki ani ve beklenmedik değişim ve dönüşümler kariyerinizle ilgili zorlanmalara sebebiyet verebilir.
10 Ağustos 10. Evinizdeki Başak burcunda bulunan Venüs ile 4.evinizde Balık burcunda Retro harekette olan Neptün ile Karşıt açısı gerçekleşecek
10. Evinizde kariyerinizle ilgili olumlu etkiler veren Venüs’ün Neptün ile yapacağı karşıt açı ile eviniz ve ailenizle işiniz arasında kalabilir, ailevi ve kariyerle ilgili konularda hayal kırıklıkları, kandırılma veya aldatımalar yaşayabilirsiniz.  Özellikle dolandırıcılıklara dikkat etmelisiniz.
12 Ağustos’ da Merkür Başak Burcuna Geçiyor sizlerin 10. Evinizde transit etmeye başlayacak ve işle ilgili önemli konuşmalar, yazışmalar ve anlaşmalar yapabileceğiniz bir dönem başlamış olacak. İşinizle ilgili seyahatler yapabilir, kariyer konularında eğitim alabilir, yeni teknikler öğrenebilirsiniz. Otoriteyi temsil eden kişilerle konuşabilir, kariyerinizle ilgili tavsiyeler alabilirsiniz. İş başvuruları ve iş sözleşmeleri için de çok uygun bir transittir.
16 Ağustos Venüs kendi yönettiği Terazi Burcuna, 11. Evinize geçiş yapıyor, Bu transitle birlikte sosyal ortamda, arkadaşlarınızla uyumlu, dengeli ve barışçı bir iletişim kurabilirsiniz. Sosyal çevrenizde dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz. Sanatsal becerilerinizi topluluklar önünde sergileyebilirsiniz. Diğer yandan iş yatırımları ve kazanımları alanlarında da olumlu gelişmeler olabilir. Dernekler, vakıflar gibi yardım amaçlı yerlerde çalışabilir, topluma faydalı olabilirsiniz.
19 Ağustos’ da Başak Burcunda 10. Evinizde, Merkür Mars kavuşumu gerçekleşecek ve 6. Evinizdeki Uranüs ile üçgen açı yapacaklar. Bir Hafta boyunca etkisi devam edecek bu etkileşim, yaratıcı fikirler ve girişimler için son derece uygun bir zaman dilimi yaratacaktır.
İşiniz ve kariyerinizle ilgili konularda fikirlerinizi vücuda getirmenin, aktivasyon almanın zamanı gelmiş demektir. İşiniz, sağlığınız ya da kariyerinizle ilgili konularda düşündükleriniz ve zihninizde olgunlaştırdığınız fikirleriniz doğrultusunda yeni projeler üretebilir ve bunları hayata geçirebilirsiniz. Uranüs iş ve kariyer alanınızda değişiklikler ve dönüşümler yaratırken çok hızlı kararlar almamaya özen göstermelisiniz.
20 Ağustos Uranüs boğa burcunda, 6. Evinizde Retro Hareketine Başlıyor,
Hayatınızda özgür olmak istediğiniz konu ve temaların üzerinden yeniden geçeceğiniz ve gerçekten ne kadar özgür olmayı ve hangi konulardan özgürleşmeyi istediğiniz bir iç sorgulama süreci olacaktır. Derin bir psikolojik inceleme ve analiz etme sürecinde olacağınız bu dönemde “neden” sorusunu kendinize özellikle işiniz ve sağlığınızla ilgili konularda sık sık soracaksınız. Hangi konulardan özgürleşmek için neleri doğru yapıp yapmadığınızı ve tüm bu konularda nasıl özgürleştireceğiniz sorgularken, özgürleşmek için attığınız adımların veya kullandığınız gereçlerin ne kadar doğru olup olmadığını da sorgulayacaksınız. Hayatınızda öngörülmeyen, aniden, birden ortaya çıkan durumlar söz konusu olabilir ve bu değişimler, işinizi, sağlığınızı, ekip arkadaşlarınızı ya da evcil hayvanlarınızla ilgili konuları ilgilendirecektir. Ancak diğer taraftan Uranüs retrosu süresince sürpriz ve aniden oluşan olaylara şüphe ile yaklaşmalısınız.
22 Ağustos Kova Dolunayı, 29 derecede yani kritik bir derecede gerçekleşecek olan bu dolunay Kova burcunda gerçekleşen 2. Dolunay olacak ve sizlerin 3.evinizi etkileyecek. Bilim ve teknoloji ile ilgili önemli gelişmeler, icatlar olabilir. Yaratıcılığımızı üst seviyede kullanabiliriz. Dolunay Jüpiter ile kavuşumda ancak aynı anda gökyüzünde Merkür Mars kavuşumu Neptüne karşıt açı yapacak. Dolandırıcılıklara, yalanlara, hayal kırıklıklarına açık olacağız. Bu dolunay aslında Jüpiteryen bir dolunay olacak. Kardeşlerinizle, yakınlarınızla ilişkileriniz, eğitimlerle, iletişimsel konularla, yazmakla ilgili konularda gündemleriniz olabilir veya netleşen ve tamamlanan durumlar olabilir. Önemli konuşmalar ve görüşmeler gündeminize gelebilir. Yaratıcılığınız üst seviyede olacağı için yazmak konusunda yaratıcılığınız kullanarak başarı elde edebilirsiniz.