• 0212 347 73 62
  • 0530 911 75 50
  • bilgi@astrodanismanlik.com

AĞUSTOS 2021

AĞUSTOS 2021


AĞUSTOS  2021

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR AĞUSTOS AYI YORUMLARI
Sevgili yükselen Oğlaklar 1 Ağustos tarihinde  Merkür Güneş’in kalbinde  olacak ,  8.ev konuları ile meşgul olacaksınız; parasal konuları  konuşmak, planlamak adına uygun zamanlardır, başka kişilerle  finansal ortaklıklar yapma konusu gündeme gelebilir ve bu süreçte  projelerinize destek alma şansı yüksektir. Ortaklaşa işlerde çıkması muhtemel sorunlara karşı, her şeyi yazıya dökmekte, haklarınızı korumak açısından, imzalanan herhangi bir belgeyi iyice okumakta fayda vardır. Bu dönem, kendinizden çok başkalarının işleriyle uğraşmayı gerektirecek bir dönem olabilir. Müşterek sahip olunan değerlerle ilgili konular açısından, başkalarından beklenen alacaklarla ilgili konuşmalar, anlaşmalar, kredi ve borç konularıyla ilgili başvurular, başkalarının parasal konularını idare etmeye yönelik işlerle uğraşabilirsiniz. Okült, metafizik konularla ilgilenmek, bu konularla ilgili konuşmak, yazmak açısından da ideal transitlerden biridir. Ölüm ve miras konuları da  gündemin önemli maddelerinden biri olabilir. Güneş’in de aynı alanda olması  ortaklaşa kazanımlar, müşterek değerler, eş veya ortağın gelirleri, alacak ve borçlar, krediler, vergiler, ödemelerle ilgili konuların odak noktanız olacağını anlatır ve tehlikeli ve risk taşıyan durumlar, ameliyatlar  etrafınızda her zamankine nazaran daha fazla yer alabilir. Ve Ağustos’un 1’ inde Merkür Güneşin kalbine sığınacağı yukarıda bahsettiğimiz konularda, ortaklı işler, başkalarından gelecek kazanımlarla ilgili hayallerinizin, hedeflerinizin gerçeğe dönüşmesi için dualar edebilir, niyetlerinizi ve vizyonlarınızı belirleyebilir ve kalbinizin ta derininden, kalbinizin ruhunuza dokunduğu yerden dilekler dileyebilirsiniz. Kapatın gözünüzü ve sadece gerçekleştiklerini hayal edin, imgeleyin ve şükredin. Dileklerinizi ve niyetlerinizle ilgili aktivasyon alma zamanı sizin için artık geldi.
8 Ağustos’ta yine 8.evinizde 16 ° bir Aslan Yeniay’ı yaşayacaksınız, Yeniay Merkür ile kavuşuyor ve 5. evinizde Boğa burcunda olan Uranüs ile de kare açı yapacak, kendimizi ve duygularımızı son derece iyi ifade edebileceğiz ancak beklenmedik olumsuz gelişmeler olabilir ve bu yüzden programlarımızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu yeniayla birlikte  müşterek sahip olunan değerlerle ilgili konular açısından, başkalarından beklenen alacaklarla ilgili konuşmalar, anlaşmalar, kredi ve borç konularıyla ilgili başvurular, başkalarının parasal konularını idare etmeye yönelik işlerle ilgili  yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Yeni bir ortaklık kurabilir veya kredi için  başvurular yapabilirsiniz. Ancak parasal konular,  çocuklarla ilgili  veya aşkla ilgili  ani ve beklenmedik değişim ve dönüşümler ortaklıklı işlerinizde  zorlanmalara sebebiyet verebilir, dikkatli olmakta fayda vardır.
12 Ağustos tarihinde Merkür Başak burcuna kendi yönettiği burçta olacağı için etkilerini daha güçlü  hissedebileceksiniz .  Her türlü eğitim ve bilgi almaya yönelik aktiviteleriniz  için uygun bir transittir. Yurtdışı ve yabancılarla eğitim, yayıncılık ve medya ile ilişkili konularda yazışmalar, konuşmalar veya anlaşmalar  gündeme gelebilir. Aynı zamanda hayatınızı  değiştirebilecek türden yeni görüşler sayesinde perspektifinizi genişletecek konulara yönelebilir, sizi aydınlatacak kişilerle bir araya gelebilir ya da iletişim kurabilirsiniz. Bu dönemde  eğitim almak, vermek, seminer düzenlemek, uluslararası konuşmalar ya da yazışmalar yapmak yurt dışı seyahatleri, yabancılarla yapılabilecek işler, yasal konular, hayatınızın amaçları için planlar yapmak çok daha kolay olabilir.  
16 Ağustos’ta Venüs Terazi burcuna  10.evinize geçiyor. Venüs  iyicil etkilerini  iş ve kariyeriniz, prestijiniz ve saygınlığınız, geleceğe yönelik planlarınız, hayatınızda etkin ve yönetici pozisyonunda bulunan kişilerle ilişkileriniz alanlarında kendini gösterecektir. İş ve profesyonellikle ilgili konular açısından bu transiti iyi değerlendirilebilirseniz tüm bu konularla ilgili olumlu gelişmeler elde edebilirsiniz. Üstlerinizle olumlu ilişkileriniz  sağlayabilme açısından da avantajlı bir dönemdir. Yönetici pozisyonundaki kişilerden iyilik ve fayda görmesi muhtemeldir. Bir süre için artistik konularla ilgilenebilir. Eğer işi zaten sanatsal konularla ilgiliyse, o zaman bu sayesinde kariyerinizde iyi etkiler alabilirsiniz. Kimileriniz artistik yaratıcılığını, yeteneklerini toplum önünde görünür hale getirebilir, kimileriniz için halkla ilişkiler açısından  olumlu gelişmeler olabilir. Bazılarınız  bu süreçte evlenebilir, bazılarınız nişanlanabilir. Kimileriniz hayatındaki etkin kadın figürlerinden fayda görebilir.
 20 Ağustos 2021 – 22 Ocak 2022  tarihleri arasında  Uranüs geri hareketi Boğa burcunda 5.evinizde hayatınızda özgür olmak istediğiniz konu ve temaların üzerinden yeniden geçeceğiniz ve gerçekten ne kadar özgür olmayı ve hangi konulardan özgürleşmeyi istediğiniz bir iç sorgulama sürecinde  olacaksınız. Derin bir psikolojik inceleme ve analiz etme sürecinde olacağınız bu dönemde en çok da  aşk , yaratıcılık, çocuklarla ilgili konularda “neden” sorusunu kendinize sık sık soracaksınız. Aşk ve yaratıcılık konularında  özgürlüğünüzü ve  özgürleşmek için neleri doğru yapıp yapmadığınızı sorgulamanın, özgürleşmek için attığınız adımların veya kullandığınız gereçlerin ne kadar doğru olup olmadığını sorgulayacaksınız. Hayatınızda öngörülmeyen, aniden, birden ortaya çıkan çocuklarla, aşk ilişkileri ile ilgili  durumlar  söz konusu olabilir. Uranüs Retrosu süresince sürpriz ve aniden oluşan olaylara şüphe ile yaklaşmalısınız.
22 Ağustos Kova burcunun 29° bir Dolunay yaşayacağız 2.evinizde  parasal konularla ilgili  bir takım konular açığa çıkabilir, farkındalıklarınız artabilir 29 derece kritik bir derecedir  para kazanma konuları ile ilgili bazı kriz ve sonlanmalara neden olabilir. Dolunay Jüpiter ile kavuşumda ancak aynı anda gökyüzünde Merkür Mars kavuşumu Neptün’e karşıt açı yapacak. Dolandırıcılıklara, yalanlara, hayal kırıklıklarına açık olacağız özellikle yakın çevrenizdeki arkadaşlar, komşular, akrabalar, kardeşlerle olan  ilişkilerinize dikkat etmelisiniz bu konularda aldanmalar ve hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz. Kısa seyahatlere çıkarken dikkatli olmalısınız, ticari işlerinizde daha özenle adımlar atmanız gerekebilir.  Bu dolunay aslında Jüpiteryen bir dolunay olduğu için tüm bunları abartabilir ama parasal konularda da fırsatlar ve şanslar da  verebilir. 
23 Ağustos’ta  Güneş Başak burcuna geçiyor  9.evinize  yaklaşık bir ay boyunca seyahatler, dış ticaret, eğitim, dinsel, ruhsal ve ilahi konular gündeminde önemli yer tutabilir.  Bir şeyler öğrenme amaçlı seyahatler için güzel bir süreçtir. İşinizi  büyütmek isteyebilir ve bu  dönemde uluslararası piyasalara açılmak için girişimlerde bulunabilirsiniz.  Hedeflerinizi geniş tutmakta, yeni alanlara doğru yönelmekte, yeni şanslar denemekte fayda vardır. Kitap yazmak, kitap yayımlamak, yeni şeyler öğrenmek, seminer vermek gibi zihinsel faaliyetler açısından da olumlu etkiler altında olabilir ve kendinizi  bu alanlarda tanıtabilir, dikkat çekebilirsiniz. Bazılarınız  gerek bu saydığımız alanlardan, gerekse yurt dışından, yabancı kültürlerden önemli, karizmatik ve güçlü kişilerle tanışabilir, ruhsal gelişim sürecine ve hayatı anlamanıza katkıda bulunabilecek önemli kişileri de etrafınıza çekebilirsiniz. Aynı zamanda , seyahat etmek, biraz günlük rutinin dışına çıkmak, değişik konularla ilgilenmek isteyebilir dünyaya bakış açınızı geliştirmek  odak noktanız olabilir. Kimileriniz kendinizden farklı ülkelerden, kültürlerden ve geçmişlerden gelen insanlarla zaman geçirebilirsiniz. Eğer yarım kalmış bir akademik çalışmanız varsa ya da  üniversite eğitimi bu dönemde  okula geri dönmek için iyi bir zamandır.